*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 340646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1736 στις: Σεπτέμβριος 11, 2012, 11:24:10 μμ »
Αχ παιδιά φοβάμαι !!!!!!! Είμαι β ανατολική Αττική, βγαίνουν αύριο τα κενά και δεν ξέρω τι με περιμένει.... :( !!!!! Τρομάζω όταν σκέφτομαι Χαλκούτσι και Σκάλα Ωρωπού...

Κι εγω Ανατολικη Αττικη ειμαι, Α' υποτιθεται. Ακουσα τη Δευτερα που παρουσιαστηκα απο συναδελφους να λενε οτι περσι τους ανακατεψαν Α', Β', Γ. Οταν καποιοι διαμαρτυρηθηκαν για αυτο το γεγονος μια υπαλληλος μας ειπε πως πρωτη φορα συνεβη αυτο περσι και ελπιζουνε να μην επαναληφθει. Επισης ακουσα πως περσι υπηρχαν περισσοτερα κενα απο αυτα που παρουσιαζαν και οταν οι συναδελφοι απορησαν τους απαντησαν πως δεν ειναι δυνατον να δωσουν τα καλα κενα στους αναπληρωτες!!!! Αυτα..
Σχετικά με την Ανατ. Αττική: αύριο πρέπει να πάμε να δηλώσουμε κενά ή θα περιμένουμε να μας καλέσουν αυτοί;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:22:33 »

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1737 στις: Σεπτέμβριος 11, 2012, 11:33:30 μμ »
Επίσης γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι σε περιφέρεια νησιωτική κάποιοι/ες διορίστηκαν στη β' από πρώτη φάση και επειδή ήθελαν την α' περιοχή, ζητούσαν από προισταμένους και αιρετούς να τους βοηθήσουν να μεταφερθούν από την β' στην α' . αυτό είναι σίγουρα παράνομο και δεν σκέφτονται ότι υπάρχουν συνάδελφοι που δήλωσαν μόνο την α΄και περιμένουν β ή γ φάση να τους πάρουν και ότι έτσι τους τρώνε δύο θέσεις. Θέλουν και από την α΄φάση , οπότε δηλώνουν ό,τι λάχει και να πάνε στην α΄περιοχή  σε βάρος συναδέλφων. Αν γίνει κάτι τέτοιο επειδή σίγουρα θα το μάθω, θα κάνω επώνυμη καταγγελία.Και σαν είπε και ο συνάδελφος πιο πάνω ότι τους ζήτησαν να δηλώσουν στην κεφαλονιά και α και β και γ, νομίζω ότι δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1738 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 12:15:51 πμ »
ΕΝΤΥ αυτο που σου λεει η woman3 ειναι σωστο.ουτε να σου περναει απο το μυαλο να δεχτεις να υπογραψεις αναπληρωση σε αλλη  περιοχη απο αυτη που κληθηκες.Η δεν ξερουν τι τους γινεται η περιμενουν ατομα απο τη β φαση και θελουν να τα  βολεψουν...αλλη εξηγηση δεν βρισκω...

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1739 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 12:20:08 πμ »
Συνάδελφοι είναι που είναι δύσκολη η κατάσταση αν αρχίζουμε και τρώμε ο ενας τη θέση του άλλου θα είναι τραγικό. Δεν είναι χαζοί οι συνάδελφοι που περιμένουν τις επόμενες φάσεις και συνειδητά με όλο το ρίσκο δεν έβαλαν το κουτί να χασουν θέσεις από άλλους που μάλιστα μπορεί να είναι και πιο κάτω από αυτούς στον πίνακα , αλλά εξαιτίας του κουτακίου κλήθηκαν πρώτοι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:22:33 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1740 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 12:22:13 πμ »
Αχ παιδιά φοβάμαι !!!!!!! Είμαι β ανατολική Αττική, βγαίνουν αύριο τα κενά και δεν ξέρω τι με περιμένει.... :( !!!!! Τρομάζω όταν σκέφτομαι Χαλκούτσι και Σκάλα Ωρωπού...

Κι εγω Ανατολικη Αττικη ειμαι, Α' υποτιθεται. Ακουσα τη Δευτερα που παρουσιαστηκα απο συναδελφους να λενε οτι περσι τους ανακατεψαν Α', Β', Γ. Οταν καποιοι διαμαρτυρηθηκαν για αυτο το γεγονος μια υπαλληλος μας ειπε πως πρωτη φορα συνεβη αυτο περσι και ελπιζουνε να μην επαναληφθει. Επισης ακουσα πως περσι υπηρχαν περισσοτερα κενα απο αυτα που παρουσιαζαν και οταν οι συναδελφοι απορησαν τους απαντησαν πως δεν ειναι δυνατον να δωσουν τα καλα κενα στους αναπληρωτες!!!! Αυτα..
Σχετικά με την Ανατ. Αττική: αύριο πρέπει να πάμε να δηλώσουμε κενά ή θα περιμένουμε να μας καλέσουν αυτοί;

Οχι οχι μας ειπαν να παρουμε τηλ αυριο κατα τις 9 και να περασουμε απο εκει!!!!!! Μην ξεχαστεις!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:34:14 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1741 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 02:29:59 πμ »
Αχ παιδιά φοβάμαι !!!!!!! Είμαι β ανατολική Αττική, βγαίνουν αύριο τα κενά και δεν ξέρω τι με περιμένει.... :( !!!!! Τρομάζω όταν σκέφτομαι Χαλκούτσι και Σκάλα Ωρωπού...

Κι εγω Ανατολικη Αττικη ειμαι, Α' υποτιθεται. Ακουσα τη Δευτερα που παρουσιαστηκα απο συναδελφους να λενε οτι περσι τους ανακατεψαν Α', Β', Γ. Οταν καποιοι διαμαρτυρηθηκαν για αυτο το γεγονος μια υπαλληλος μας ειπε πως πρωτη φορα συνεβη αυτο περσι και ελπιζουνε να μην επαναληφθει. Επισης ακουσα πως περσι υπηρχαν περισσοτερα κενα απο αυτα που παρουσιαζαν και οταν οι συναδελφοι απορησαν τους απαντησαν πως δεν ειναι δυνατον να δωσουν τα καλα κενα στους αναπληρωτες!!!! Αυτα..

Σε πολλές περιφέρειες και διευθύνσεις, ακόμα δεν έχουν τοποθετηθεί οριστικά οι μόνιμοι, πλεονάζοντες, αποσπασθέντες κτλ. Πληροφοριακά.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1742 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:31:28 μμ »
Με έχουν προσλάβει στην α δυτικής αττικής και με πιέζουν να πάω στη β. Έχει συμβεί και σε άλλους;

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1743 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 02:43:41 μμ »
Με έχουν προσλάβει στην α δυτικής αττικής και με πιέζουν να πάω στη β. Έχει συμβεί και σε άλλους;
Δυστυχώς έχει γίνει και πέρσι σε φίλη μου -που μάλιστα έφτασε ως το υπουργείο και τη διαβεβαίωσαν ότι είναι νόμιμο- να της αλλάξουν περιοχή στο νομό της Ροδόπης (την οποία μάλιστα δεν είχε καν δηλώσει) και φέτος προτάθηκε σε φίλη της α΄φάσης σε νομό της κ. Μακεδονίας... αν δεν έχουν κενό εκεί που σε πήραν μπορούν να σε μετακινήσουν σε άλλη περιοχή του ίδιου νομού.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1744 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 02:56:06 μμ »
Με έχουν προσλάβει στην α δυτικής αττικής και με πιέζουν να πάω στη β. Έχει συμβεί και σε άλλους;
Δυστυχώς έχει γίνει και πέρσι σε φίλη μου -που μάλιστα έφτασε ως το υπουργείο και τη διαβεβαίωσαν ότι είναι νόμιμο- να της αλλάξουν περιοχή στο νομό της Ροδόπης (την οποία μάλιστα δεν είχε καν δηλώσει) και φέτος προτάθηκε σε φίλη της α΄φάσης σε νομό της κ. Μακεδονίας... αν δεν έχουν κενό εκεί που σε πήραν μπορούν να σε μετακινήσουν σε άλλη περιοχή του ίδιου νομού.

Όχι,δεν ισχύει.Οι θέσεις των αναπληρωτών είναι πποσωποπαγείς κ απαγορεύεται να σε μετακινήσουν σε άλλη περιοχή κατηγορηματικά.Στην πρωτοβάθμια προσπάθυησαν να μετακινήσουν αναπληρωτές από Α Αθήνας παρανόμως κ σε συνάντηση με τον υπουργό δικαιώθηκαν οι αναπληρωτές.Και πέρυσι στη β/βαθμια πήραν πολλούς αναπληρβωτές στην Αθήνα κ ήθελαν να τους μετακινήσουν,αλλά απέτυχαν.Δεν επιτρέπεται.Ρώτα στο υπουργείο να δεις!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2005
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1745 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 03:14:42 μμ »
Εντός της ίδιας Διεύθυνσης γίνεται δυνάμει του άρ.16, παρ.Γ3 του ν. 1566/1985 σύμφωνα με το οποίο:

"3. Με την ίδια διαδικασία μπορούν να αποσπαστούν και προσωρινοί αναπληρωτές από σχολείο σε σχολείο του ίδιου νομού ή νομαρχιακού διαμερίσματος, εφόσον δεν υπάρχουν κατά το χρόνο της απόσπασης οι λόγοι που επέβαλαν την πρόσληψή τους στο σχολείο που υπηρετούν."

Σε άλλη Διεύθυνση γίνεται δυνάμει του άρ.31 του 3848.

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1746 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 03:16:28 μμ »
Kάθε μετακίνηση είναι παράνομη, να μην δεχτείτε και να το αναφέρετε στο υπουργείο. ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1747 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 03:42:48 μμ »
Ο Patreas αναφέρει ρε παιδιά και τους νόμους (και τον ευχαριστούμε!)... και η φίλη μου πέρσι απευθύνθηκε στο υπουργείο και της είπαν ότι είναι νόμιμο, μίλησε και με τον περιφερειακό δ/ντή... τίποτα, μετακινήθηκε σε περιοχή της ίδιας δ/νσης που δεν είχε δηλώσει!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1748 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 04:24:25 μμ »
Μηπως θα επρεπε να μιλησετε και με καποιον αιρετο της περιοχης που εχετε διοριστει?
Αν μπορουν να σε μετακινησουν οπουδηποτε κι ας μη το εχεις δηλωσει, ποιος ο λογος να σου δινει την επιλογη με το κουτακι για να πας οπουδηποτε?
Δεν εχει νοημα αυτο που κανουν....
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1749 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 04:48:19 μμ »
Στην πρωτοβάθμια προσπάθυησαν να μετακινήσουν αναπληρωτές από Α Αθήνας παρανόμως κ σε συνάντηση με τον υπουργό δικαιώθηκαν οι αναπληρωτές.
Απ'ό,τι ξέρω αυτό συνέβη στην Α΄Αθήνας με τις τοποθετήσεις των αποσπασμένων μονίμων κι όχι των αναπληρωτών.

Επίσης γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι σε περιφέρεια νησιωτική κάποιοι/ες διορίστηκαν στη β' από πρώτη φάση και επειδή ήθελαν την α' περιοχή, ζητούσαν από προισταμένους και αιρετούς να τους βοηθήσουν να μεταφερθούν από την β' στην α' . αυτό είναι σίγουρα παράνομο και δεν σκέφτονται ότι υπάρχουν συνάδελφοι που δήλωσαν μόνο την α΄και περιμένουν β ή γ φάση να τους πάρουν και ότι έτσι τους τρώνε δύο θέσεις. Θέλουν και από την α΄φάση , οπότε δηλώνουν ό,τι λάχει και να πάνε στην α΄περιοχή  σε βάρος συναδέλφων. Αν γίνει κάτι τέτοιο επειδή σίγουρα θα το μάθω, θα κάνω επώνυμη καταγγελία.Και σαν είπε και ο συνάδελφος πιο πάνω ότι τους ζήτησαν να δηλώσουν στην κεφαλονιά και α και β και γ, νομίζω ότι δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι.
Δυστυχώς αυτό συμβαίνει.Και μετά μας φταίει το ¨κράτος¨...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160540
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 736
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.