*

Ψηφοφορία

Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;

Ναι
149 (34.7%)
Όχι
281 (65.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 420

Αποστολέας Θέμα: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;  (Αναγνώστηκε 242674 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #546 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 12:00:15 μμ »
Παιδιά, νομίζω ότι είμαστε λίγο άδικοι με το συνάδελφο.

Θα σας πω μια περίπτωση που ξέρω. Όπως ξέρετε, φέτος η ΠΔΣ ξεκίνησε πριν τους ωρομίσθιους. Οπότε σε πολλά σχολεία, παραιτήθηκαν οι αρχικοι ΠΔΣιτες για να πάνε κάπου ωρομίσθιοι. Κι εγώ το ίδιο έκανα. Σε κάποια σχολεία (κυρίως επαρχίας), παρότι οι διευθυντές ζήτησαν καινούριους, η δευτεροβάθμια δεν έστειλε. Σε αυτή την περίπτωση, ο μόνος τρόπος να μην μείνουν τα παιδιά ξεκρέμαστα είναι να πάρει υπερωρίες κάποιος μόνιμος από το σχολείο. Δεν ξέρουμε τι συνέβη στο σχολείο του συναδέλφου, οπότε είναι, τουλάχιστον άδικο, να τον κατηγορούμε χωρίς να έχουμε πληροφορίες στα χέρια μας.  Ούτε μπορούμε να λέμε ότι ένα μάθημα (όποιο και να είναι αυτό, πανελληνίων ή μη) είναι καλύτερο ή χειρότερο από τα άλλα. Και ας μην ξεχνάμε ότι το σχολείο υπάρχει για τους μαθητές, όχι για μάς.

Η ωριαία αποζημίωση είναι 12.03 για εμάς που δεν είμαστε μόνιμοι. Το αν ισχύει διαφορετικό καθεστώς για τους μόνιμους, οι οποίοι παίρνουν τις ώρες υπερωριακά, δεν έχω ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:42 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #547 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 12:11:56 μμ »
Για εμάς είναι 12.03 μεικτά για τους μόνιμους νομίζω ότι είναι γύρω στα 15 καθαρά.

Είναι περίεργο που με 4 παιδιά κρατάει τμήμα..........


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος persef33

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους διορίστηκα!-ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #548 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 01:00:17 μμ »
Όταν ήμουν αδιόριστη και αν και ήμουν δις επιτυχούσα του ΑΣΕΠ ποτε δεν με κάλεσαν για ΠΔΣ.Μάλιστα παλια καθηγητρια μου που ήταν διευθύντρια μου έταξε ΠΔΣ μόνο για να της κάνω μια διευκόλυνση.Η διευκόλυνση έγινε αλλά τις ώρες δεν τις πήρα.Συνάδερφος έβαλε και πολιτικό μέσο.Εμπόριο ελπίδας και αδιαφάνιας.Τώρα που είμαι μόνιμή από ΑΣΕΠ και όχι βέβαια απο προΰπηρεσία, αφου δεν είχα, δεν σκοπεύω σε καμία περίπτωση να κάνω ΠΔΣ ακόμη κι αν με πιέσει ο διευθυντης. Θα επικαλεσθω οικογενιακους λόγους.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #549 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 06:57:05 μμ »
Σε κάποια σχολεία (κυρίως επαρχίας), παρότι οι διευθυντές ζήτησαν καινούριους, η δευτεροβάθμια δεν έστειλε.

 ??? ??? ??? ??? ???

Διάβασε τι γράφει ο blue:
ο λόγος των διευθυντών περνάει στον προϊστάμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2008, 09:20:27 μμ από anneta »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:42 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #550 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 07:27:11 μμ »
Έλεος άνθρωποι!

Συγνώμη, anneta μου, αν σε παραξενεύει, αλλά ακριβώς επειδή φέτος συνέβη η σχιζοφρένεια να κληθούν πρώτα οι ΠΔΣιτες και μετά οι ωρομίσθιοι και να μπει το πλαφόν των 11 ωρών, υπήρξαν σχολεία στα οποία παρατηρήθηκαν μαζικές παραιτήσεις ΠΔΣιτών, κυρίως στην επαρχία. Και υπάρχουν σχολεία, στα οποία ενώ το σχολείο ζητούσε ΠΔΣιτη, η δευτεροβάθμια απάντησε "Βάλτε κανένα που του περισσεύουν ώρες". Και το ξέρω, καλή μου, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ. Το αστείο που βλέπεις, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

Και επειδή δεν συνηθίζω να μιλάω για πράγματα που δεν κατέχω, σε παρακαλώ πολύ να κατεβάσεις τους τόνους. Γνωρίζουμε πολύ καλά ότι οι ΠΔΣιτες προσλαμβάνονται με συνεννόηση διευθυντή σχολείου και διευθυντή δευτεροβάθμιας. Ξέρουμε πολύ καλά ότι χρειάζεται ΚΑΙ πολιτικό μέσο, ανάμεσα στα άλλα μέσα. Αν τώρα συμβαίνει ο διευθυντής του σχολείου και ο διευθυντής δευτεροβάθμιας να ανήκουν σε άλλο πολιτικό χώρο, γίνεται το έλα να δεις. Και η τελευταία υπογραφή πέφτει από τον διευθυντή δευτεροβάθμιας.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #551 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 07:37:43 μμ »
Έλεος άνθρωποι!

Συγνώμη, anneta μου, αν σε παραξενεύει, αλλά ακριβώς επειδή φέτος συνέβη η σχιζοφρένεια να κληθούν πρώτα οι ΠΔΣιτες και μετά οι ωρομίσθιοι και να μπει το πλαφόν των 11 ωρών, υπήρξαν σχολεία στα οποία παρατηρήθηκαν μαζικές παραιτήσεις ΠΔΣιτών, κυρίως στην επαρχία. Και υπάρχουν σχολεία, στα οποία ενώ το σχολείο ζητούσε ΠΔΣιτη, η δευτεροβάθμια απάντησε "Βάλτε κανένα που του περισσεύουν ώρες". Και το ξέρω, καλή μου, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ. Το αστείο που βλέπεις, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

Και επειδή δεν συνηθίζω να μιλάω για πράγματα που δεν κατέχω, σε παρακαλώ πολύ να κατεβάσεις τους τόνους. Γνωρίζουμε πολύ καλά ότι οι ΠΔΣιτες προσλαμβάνονται με συνεννόηση διευθυντή σχολείου και διευθυντή δευτεροβάθμιας. Ξέρουμε πολύ καλά ότι χρειάζεται ΚΑΙ πολιτικό μέσο, ανάμεσα στα άλλα μέσα. Αν τώρα συμβαίνει ο διευθυντής του σχολείου και ο διευθυντής δευτεροβάθμιας να ανήκουν σε άλλο πολιτικό χώρο, γίνεται το έλα να δεις. Και η τελευταία υπογραφή πέφτει από τον διευθυντή δευτεροβάθμιας.


Καταρχήν δεν θέλω να ζητάς συγγνώμη, κουβέντα κάνουμε!Αν σε τσάντισα εγώ σου ζητώ συγγνώμη! Αλλά όταν μπαίνει τρίτος τα πράγματα πάντα περιπλέκονται!
Το ξέρω ότι παραιτήθηκαν πολλοι από την ΠΔΣ φέτος επειδή τους κάλεσαν για ωρομίσθιους αλλά το άλλο που συνάντησα εγω δεν το ξέρεις!
Πριν καλά κάλά προλάβουν οι ΠΔΣιτες να υποβάλλουν παραίτηση(κυριολεκτώ...) είχαν ήδη προσληφθεί οι νέοι ΠΔΣίτες.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2008, 09:13:31 μμ από Lenazagor »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #552 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 07:47:45 μμ »
Αχ, η παράνοια της ΠΔΣ θα μας κάνει όλους να πηδάμε από μπαλκόνια!

Αλήθεια είναι και αυτό που λές. Η ειδοποιός διαφορά είναι τα κονδύλια (It's always about money!). Τα κονδύλια της ΠΔΣ είναι συγκεκριμένα. Οι υπερωρίες των μονίμων, αν δεν κάνω λάθος, είναι από άλλο κωδικό. Οπότε, βολεύει ο καθένας το μέσο του και όλοι μένουν ευχαριστημένοι, πλήν αυτών που δεν έχουν μεγάλο μέσο. Γι'αυτό λέμε να παει η ΠΔΣ στους πίνακες, αλλά ποιος μας ακούει!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #553 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 07:54:34 μμ »
Σωστά elarnna.
Να σημειώσω κι όλας ότι αυτή η κουβέντα ξεκίνησε με αφορμή τον συνάδελφο ΠΕ09! Δηλαδή δεν είπε ότι ξαφνικά παραιτήθηκε κάποιος από την ΠΔΣ κι έτσι προέκυψε το τμήμα μου. ;)

Αλλιώς ξεκινήσαμε αλλού καταλήξαμε  ;)
Anyway
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

epizoitis

  • Επισκέπτης
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #554 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 08:40:54 μμ »
Kαλησπέρα κοπελιές.
Θα συνέστηνα ψυχραιμία κι αυτοσυγκράτηση.
Όσοι και όσες συνάδελφοι κάνουμε ΠΔΣ αντιμετωπίζουμε τα ίδια προβλήματα , για αυτό δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε και μάλιστα δημόσια. Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε.
Να είστε καλά.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2008, 08:44:33 μμ από epizoitis »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #555 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 09:21:12 μμ »
Διαγράφηκαν κάποια μηνύματα που ήταν εκτός θέματος.
Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί με την παράκληση του να παραμείνει εντός των πλαισίων του θέματος, το οποίο θέμα είναι : "Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ; "

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση  :)

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #556 στις: Φεβρουάριος 20, 2008, 12:59:53 πμ »
Είσαι μόνιμος,τα μόρια δηλαδή δεν τα χρειάζεσαι.
Τι θέλεις κι εσύ και μπλέκεις με τη ΠΔΣ ?????????

Δουλειά έχεις, άσε να πάρει καμά ώρα και κανένας άλλος ταλαίπωρος που ζητάει ακόμα χαρτζιλίκια.


ΥΓ: Δεν ήξερα ότι οι διευθυντές των σχολείων ορίζουν ποιος θα κάνει ΠΔΣ?????????

Εντάξει συνάδελφε, σέβομαι την αγωνία σου να διοριστείς, και σου το εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις το στόχο σου. Αν και εγώ είμαι ΑΣΕΠΙΤΗΣ (ούτε 1 ώρα ΠΔΣ δεν είχα όταν διορίστηκα) και είμαι ευθέως κατά των πινάκων, με την ΠΔΣ δεν έμπλεξα για το χαρτζιλίκι αλλά κυρίως για τους μαθητές μου. Με ενδιαφέρει να πετύχουν στις πανελλαδικές και όπως καταλαβαίνεις δεν αφήνω τους μαθητές μου στα χέρια του οποιοδήποτε που τους βλέπει σαν μόρια για να διοριστεί.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #557 στις: Φεβρουάριος 20, 2008, 01:09:09 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.
Καλή σου μέρα συνάδελφε ;)

Είμαι μόνιμος και έχω πάρει 4 ωρες ΠΔΣ στο σχολείο που διδάσκω επειδή μου το ζήτησαν 4 παιδάκια της τάξης μου τα οποία δεν έχουν τη δυνατότητα να πάνε φροντιστήριο.
Για 4 παιδάκια δεν μπορείς να παίρνεις 4 ώρες ΠΔΣ για το 2ώρο(πρωινό) μάθημα της "Δοιήκησης Επιχειρήσεως" ! **


Ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε πόσο είναι το ωρομίσθιο?  Μου είπανε ότι οι κρατήσεις στους μονίμους είναι πολύ μεγάλες και θέλω να υπολογίσω αν με συμφέρει να τα δηλώσω του χρόνου.
Α δεν ξέρεις; Ε τότε τι σόι οικονομολόγος είσαι; Μ'αρέσει που λες ότι σου -είπανε-!

Τα φράγκα δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα αλλά αν με συμφέρει να τα δηλώσω ή όχι.
Εγώ λέω να ρωτήσεις αυτόν που σου έδωσε τις ώρες ΠΔΣ καλύτερα

Η μεγαλύτερη ικανοποίηση για μένα θα είναι να πάνε τα παιδιά καλά στις πανελλαδικές γιατί έχουμε κάνει πολύ δουλειά .
Ναι, και θα είναι μεγάλη αποτυχία αν δεν γράψουν "Αρχές οργάνωσης..."

(** το 2000 που πήγαινα εγώ ΄Γ λυκείου αυτό το μάθημα έιχα, αν τώρα έχουν προστεθεί κι 'αλλα μαθήματα που μπορεί να διδάξει ένας ΠΕ09  διορθώστε με, να αναιρέσω αυτό που είπα παραπάνω)


Καλησπέρα και σε σένα. Δεν καταλαβαίνω το ειρωνικό σου ύφος ως προς μαθήματα που διδάσκω στην ΠΔΣ και στο σχολείο. Στην ΠΔΣ κάνω 2 μαθήματα και όχι ένα. Διδάσκω Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης (2 ώρες) και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας (2ώρες). Το κατάλαβες ?
Επίσης επειδή ειρωνεύεσαι την ειδικότητά μου από ότι βλέπω είσαι ΠΕ20 δηλαδή ΤΕΙ Πληροφορικής. Το μεγαλύτερο λάθος του ΥΠΕΠΘ ήταν που έβαλε εσάς τους ΤΕΙτζήδες στην εκπαίδευση και σας έκανε ΠΕ. (Για να μη γράψω για το επίπεδο ΑΣΟΕΕ, ΠΑΠΕΙ, ΕΚΠΑ και ΕΜΠ σε σχέση με το επίπεδο των ΤΕΙ). Άλλωστε η διαφορά φαίνεται και από αυτά που γράφεις εδώ μέσα.
Και έρχεστε κάτι ΤΕΙ και κάνετε ΠΔΣ στους μαθητές μας μόνο και μόνο για να πάρετε μόρια και τίποτα άλλο χωρίς ίχνος υπευθυνότητας.
Τέλος να σου ξεκαθαρίσω ότι με ΤΕΙτζηδες και ΔΕ δεν νοιώθω συνάδελφος.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2008, 01:24:07 πμ από knaison »
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #558 στις: Φεβρουάριος 20, 2008, 01:14:32 πμ »
Για εμάς είναι 12.03 μεικτά για τους μόνιμους νομίζω ότι είναι γύρω στα 15 καθαρά.

Είναι περίεργο που με 4 παιδιά κρατάει τμήμα..........


Η εγκύκλιος λέει ότι για να δημιουργηθεί ένα τμήμα χρειάζονται 7 παιδιά, αλλά για να διατηρηθεί δεν πρέπει να πέσουν κάτω από 4. Έτσι λοιπόν συνενοηθήκαμε με τα υπόλοιπα παιδιά της τάξης μου  να δηλώσουν 8 έτσι ώστε να δημιουργήσουμε τμήμα προκειμένου να βοηθηθούν οι συμμαθητές τους. Αν έχεις την τάξη του σχολείου είναι πολύ εύκολο να δημιουργήσεις και να κρατήσεις τμήμα, γιατί υπάρχει συνενόηση με τους μαθητές.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #559 στις: Φεβρουάριος 20, 2008, 10:27:28 πμ »
Καλησπέρα και σε σένα. Δεν καταλαβαίνω το ειρωνικό σου ύφος ως προς μαθήματα που διδάσκω στην ΠΔΣ και στο σχολείο. Στην ΠΔΣ κάνω 2 μαθήματα και όχι ένα. Διδάσκω Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης (2 ώρες) και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας (2ώρες). Το κατάλαβες ?
Επίσης επειδή ειρωνεύεσαι την ειδικότητά μου από ότι βλέπω είσαι ΠΕ20 δηλαδή ΤΕΙ Πληροφορικής. Το μεγαλύτερο λάθος του ΥΠΕΠΘ ήταν που έβαλε εσάς τους ΤΕΙτζήδες στην εκπαίδευση και σας έκανε ΠΕ. (Για να μη γράψω για το επίπεδο ΑΣΟΕΕ, ΠΑΠΕΙ, ΕΚΠΑ και ΕΜΠ σε σχέση με το επίπεδο των ΤΕΙ). Άλλωστε η διαφορά φαίνεται και από αυτά που γράφεις εδώ μέσα.
Και έρχεστε κάτι ΤΕΙ και κάνετε ΠΔΣ στους μαθητές μας μόνο και μόνο για να πάρετε μόρια και τίποτα άλλο χωρίς ίχνος υπευθυνότητας.
Τέλος να σου ξεκαθαρίσω ότι με ΤΕΙτζηδες και ΔΕ δεν νοιώθω συνάδελφος.
Δεν ειρωνεύομαι την ειδικότητα σου αλλά εσένα γι'αυτά που γράφεις έτσι όπως τα γράφεις

Άλλωστε η διαφορά φαίνεται και από αυτά που γράφεις εδώ μέσα.
Και έρχεστε κάτι ΤΕΙ και κάνετε ΠΔΣ στους μαθητές μας μόνο και μόνο για να πάρετε μόρια και τίποτα άλλο χωρίς ίχνος υπευθυνότητας.

Και για να σου θυμίσω τι έγραφες το 2006:
cool11 (φίλε Κώστα ο Ηλίας είμαι) , οι τύποι εδώ μέσα όσο και να τους εξηγείς κάποια πράγματα δεν τα καταλαβαίνουν.

Εγώ δεν μπορώ γιατί επιτρέπουν στους μόνιμους εκπαιδευτικούς να κάνουν ΠΔΣ και όχι στους λοιπούς Δημοσίους Υπαλλήλους.

Κατά τα άλλα τα φιλολογάκια τα πειράξανε οι τόνοι και το πως γράφουμε.

Όσο για τα ΣΔΕ φίλε Κώστα ξέχνα τα και αυτά κηδεία ...

Παράθεση
Είμαι Δημόσιος Υπάλληλος και βρήκα κάτι ώρες ΠΔΣ.

Από την Δ/βαθμια μου είπαν ότι δεν μπορώ να τις πάρω γιατί είμαι υπάλληλος του Δημοσίου

Ισχύει κάτι τέτοιο ?
όπως λέει και το τραγούδι "βρήκα το κλειδί στην πόρτα σου επάνω" ;)

Τέλος είμαι απόφοιτη ΤΕΙ Βιομηχανικής Πληροφορικής (Καβάλας) και το λέω ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΩΝΩ και ευχαριστώ το θέο που με αξίωσε να εισαχθώ και να αποφοιτήσω από τη συγκεκριμένη σχολή! Ταλαιπωρήθηκα αλλά τώρα βλέπω ότι άξιζε τον κόπο :)



Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160738
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 420

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.