*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 431904 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1302 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:07:59 μμ »
σας ευχαριστω .φιλολογοι μπορουν να προσληφθουν αναπληρωτες? το ιδιο ισχυει και για τα εκκλησιαστικα?

Ναι, προσλαμβάνονται και φιλόλογοι (τι να πω, δε γνωρίζω κάτι διαφορετικό)..Βέβαια στην Αθωνιάδα Εκκλησιαστική Ακαδημία δεν προσλαμβάνονται γυναίκες εκπαιδευτικοί...

Αυτά είναι τα εκκλησιαστικά σχολεία:

1   ΑΘΩΝΙΑΔΑ  ΕΚΚΛ/ΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ   
ΓΕΝ. ΕΚΚΛ/ΚΟ ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ   ΚΑΡΥΕΣ  ΑΓ. ΟΡΟΥΣ
Τ.Κ. 630 86
2   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ ΛΥΚΕΙΟ  ΒΕΛΛΑΣ   ΒΕΛΛΑΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Τ.Κ. 450 01  ΙΩΑΝΝΙΝΑ
3   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΛΑΜΙΑΣ   ΣΙΝΩΠΗΣ  1  ΝΕΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Τ.Κ. 351 00   ΛΑΜΙΑ
4   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ   ΜΕΣΟΧΩΡΙΟΥ 20-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Τ. Κ. 561 23 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
5   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΞΑΝΘΗΣ   ΙΕΡΑ ΜΟΝΗ  ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ
Τ.Κ. 671 00  ΞΑΝΘΗ

6   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΠΑΤΜΟΥ   ΠΑΤΜΟΣ   
Τ.Κ. 855 00
7   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ   T.Θ. 2434  ΚΟΡΙΝΘΟΥ 139
Τ.Κ. 261 10  ΠΑΤΡΑ
8   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΙΖΑΡΕΙΟΥ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ   ΡΙΖΑΡΕΙΟΥ  1   
Τ. Κ.  152 33  ΧΑΛΑΝΔΡΙ
9   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΦΛΩΡΙΝΑΣ   ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ  8
Τ.Κ.   531 00  ΦΛΩΡΙΝΑ
10   ΓΕΝ. EKKΛ/ΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ       ΑΓΙΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
Τ.Κ.   731 00   ΧΑΝΙΑ
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Βασικά όταν καλούν αναπληρωτές (ΑΚΩ και ΑΜΩ) καλούν σε ποσοστό 60% ΠΕ19 και 40% ΠΕ20, όπως ισχύει και για τους διορισμούς. Μήπως γι' αυτό δεν κάλεσαν ΠΕ20?

ακριβώς!  μόνο που είναι πολύ ασαφής η κλήση των ατόμων.
εννοώ ότι ναι μεν σε κάθε φάση τηρείται η αναλογία 60-40 επί του συνόλου, αλλά τυχαίνουν περιοχές στις οποίες καλεί π.χ. 10 άτομα, 8 πε19 και 2 πε20.  :P   η απάντηση που έλαβα ήταν ότι αυτό γίνεται γιατί είναι περισσότεροι διορισμένοι πε20 στην τάδε περιοχή. βλακεία, αλλά να το δεχτώ (ή μήπως όχι;).
ε στην επόμενη φάση στην ίδια περιοχή καλεί 6 άτομα, οι 2 πε19 και οι 4 πε20!  :D    πείτε με ξεροκέφαλο, εγώ δεν πείθομαι από την παραπάνω απάντηση.
οι αριθμοί είναι τυχαίοι, αλλά ρεαλιστικοί αναλογικά για συγκεκριμένη περιοχή. και μιλάω μόνο για τη συγκεκριμένη που με αφορά. φαντάζομαι αν δω και άλλες περιοχές τι μαγείες θα συναντήσω. :-\

Αποσυνδεδεμένος Hinata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1304 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:21:50 μμ »
Παιδία έχετε μήπως κανένα λίνκ για να δω τις περιοχές και τι περιλαμβάνουν? (για α' βάθμια και β' βάθμια) δοκίμασα ένα-δυο που είδα στις προηγούμενες σελίδες αλλα είναι down απ ότι κατάλαβα. 

Αποσυνδεδεμένος jenny1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1305 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:27:02 μμ »
Παιδιά γεια σας!Είμαι καινούρια στο forum.Παρακολουθώ αρκετές μέρες τη συζήτησή σας κι έχω βοηθηθεί πάρα πολύ.Λοιπόν, σήμερα έκανα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου στη Διεύθυνση Δυτικής Θεσσαλονίκης,στην οποία επικρατούσε το αδιαχώρητο.Γινόταν ένας χαμός.Τελοσπάντων,αισίως τα έκανα.Είμαι ΠΕ02.Θα ήθελα όμως να με διαφωτίσετε σχετικά με τις προτιμήσεις στους ωρομίσθιους.Δήλωσα την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας σημειώνοντας από κάτω τις προτιμήσεις μου, που φυσικά είναι εντός της πόλης που κατοικώ.Ανησυχώ μήπως με στείλουν ωρομίσθια σε περιοχή που δεν περιλαμβάνεται στις προτιμήσεις μου αλλά που ανήκει στην περιφέρεια που δήλωσα.Γίνεται αυτό;Ξέρει κανείς;
Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:00:46 »

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1306 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:32:08 μμ »
Παιδιά γεια σας!Είμαι καινούρια στο forum.Παρακολουθώ αρκετές μέρες τη συζήτησή σας κι έχω βοηθηθεί πάρα πολύ.Λοιπόν, σήμερα έκανα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου στη Διεύθυνση Δυτικής Θεσσαλονίκης,στην οποία επικρατούσε το αδιαχώρητο.Γινόταν ένας χαμός.Τελοσπάντων,αισίως τα έκανα.Είμαι ΠΕ02.Θα ήθελα όμως να με διαφωτίσετε σχετικά με τις προτιμήσεις στους ωρομίσθιους.Δήλωσα την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας σημειώνοντας από κάτω τις προτιμήσεις μου, που φυσικά είναι εντός της πόλης που κατοικώ.Ανησυχώ μήπως με στείλουν ωρομίσθια σε περιοχή που δεν περιλαμβάνεται στις προτιμήσεις μου αλλά που ανήκει στην περιφέρεια που δήλωσα.Γίνεται αυτό;Ξέρει κανείς;
δεν γινεται να σε στειλουν ωρομισθια σε περιοχη που δεν δηλωσες.εξαλου η αρνηση ωρομισθιας δεν εχει καμια απολυτως επιπτωση.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1307 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:32:40 μμ »
Παιδιά γεια σας!Είμαι καινούρια στο forum.Παρακολουθώ αρκετές μέρες τη συζήτησή σας κι έχω βοηθηθεί πάρα πολύ.Λοιπόν, σήμερα έκανα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου στη Διεύθυνση Δυτικής Θεσσαλονίκης,στην οποία επικρατούσε το αδιαχώρητο.Γινόταν ένας χαμός.Τελοσπάντων,αισίως τα έκανα.Είμαι ΠΕ02.Θα ήθελα όμως να με διαφωτίσετε σχετικά με τις προτιμήσεις στους ωρομίσθιους.Δήλωσα την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας σημειώνοντας από κάτω τις προτιμήσεις μου, που φυσικά είναι εντός της πόλης που κατοικώ.Ανησυχώ μήπως με στείλουν ωρομίσθια σε περιοχή που δεν περιλαμβάνεται στις προτιμήσεις μου αλλά που ανήκει στην περιφέρεια που δήλωσα.Γίνεται αυτό;Ξέρει κανείς;

Από τη στιγμή που δήλωσες συγκεκριμένες περιοχές, μόνο σε αυτές υπάρχει η πιθανότητα να σε καλέσουν. Επίσης να ξέρεις πως ο ωρομίσθιος δεν έχει καμία κύρωση αν αρνηθεί την πρόσληψη ..

Παιδία έχετε μήπως κανένα λίνκ για να δω τις περιοχές και τι περιλαμβάνουν? (για α' βάθμια και β' βάθμια) δοκίμασα ένα-δυο που είδα στις προηγούμενες σελίδες αλλα είναι down απ ότι κατάλαβα. 

http://moriade.comli.com/
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1308 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:34:30 μμ »
Παιδιά γεια σας!Είμαι καινούρια στο forum.Παρακολουθώ αρκετές μέρες τη συζήτησή σας κι έχω βοηθηθεί πάρα πολύ.Λοιπόν, σήμερα έκανα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου στη Διεύθυνση Δυτικής Θεσσαλονίκης,στην οποία επικρατούσε το αδιαχώρητο.Γινόταν ένας χαμός.Τελοσπάντων,αισίως τα έκανα.Είμαι ΠΕ02.Θα ήθελα όμως να με διαφωτίσετε σχετικά με τις προτιμήσεις στους ωρομίσθιους.Δήλωσα την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας σημειώνοντας από κάτω τις προτιμήσεις μου, που φυσικά είναι εντός της πόλης που κατοικώ.Ανησυχώ μήπως με στείλουν ωρομίσθια σε περιοχή που δεν περιλαμβάνεται στις προτιμήσεις μου αλλά που ανήκει στην περιφέρεια που δήλωσα.Γίνεται αυτό;Ξέρει κανείς;
Όχι δε γίνεται. Εξάλλου η ωρομισθία είναι πια μόνο 4 ώρες εβδομαδιαίως και δεν εφαρμόζεται πρακτικά σε όλες τις ειδικότητες. Ακόμα, όμως, κι αν σε καλούσαν από περιοχή που δε δήλωσες λόγω ανάγκης, δεν έχεις ποινή αν δεν πας. Το διευκρινίζει και η εγκύκλιος: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΝΗ ΓΙΑ ΑΡΝΗΣΗ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑΣ. Επομένως, και όλες τις περιοχές τις Κεντρικής Μακεδονίας να δήλωνες πάλι δεν θα είχες κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος jenny1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1309 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:35:57 μμ »
kostzo10 και domenica ευχαριστώ πολύ!
Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος Hinata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1310 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:39:20 μμ »
domenica το ήξερα αυτο. Απλως στο λινκ που δίνει για την Α'βαθμια σχεδόν τιποτα δεν δουλεύει. και το http://www.metathesi.gr/ ειναι down.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1311 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:41:29 μμ »
domenica ευχαριστω η προυπηρεσια σε καλλιτεχνικο δε μετρα? δεν υπαρχει στην εγκυκλιο αναφορα οι φιλολογοι ας απαντησουν δηλωσατε καλλιτεχνικα?

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1312 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:42:30 μμ »
domenica το ήξερα αυτο. Απλως στο λινκ που δίνει για την Α'βαθμια σχεδόν τιποτα δεν δουλεύει. και το http://www.metathesi.gr/ ειναι down.

για Α-θμια δε γνωρίζω  :( για Β-θμια θεωρώ πως είναι εξαιρετική η δουλειά που έχει γίνει...

Προτείνω να ελέγξεις εδώ στο φόρουμ τα αντίστοιχα θέματα στους δασκαλους ...όλο και κάποιος συνάδελφος θα έχει παραθέσει κάτι αντίστοιχο... (υποθέτω)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Hinata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1313 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:43:52 μμ »
Δεν πειράζει σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1314 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:45:13 μμ »
domenica το ήξερα αυτο. Απλως στο λινκ που δίνει για την Α'βαθμια σχεδόν τιποτα δεν δουλεύει. και το http://www.metathesi.gr/ ειναι down.
http://www.ypepth.gr/el_ec_category2035.htm
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1315 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:48:57 μμ »
domenica το ήξερα αυτο. Απλως στο λινκ που δίνει για την Α'βαθμια σχεδόν τιποτα δεν δουλεύει. και το http://www.metathesi.gr/ ειναι down.
http://www.ypepth.gr/el_ec_category2035.htm

συγχαρητήρια dinateacher :)
ήμουν στη σελίδα του Υπουργείου και προσπαθούσα να εντοπίσω αυτό που παράθεσες .. :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 580

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.