*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 431929 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1344 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:23:13 μμ »
Οι αιτησεις πηραν παραταση; ρωταω δεν ξερω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:43:27 »

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1345 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:39:08 μμ »
Οι αιτησεις πηραν παραταση; ρωταω δεν ξερω...
δεν εχει ανακοινωθει κατι ακομα.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1346 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:44:04 μμ »
Οι αιτησεις πηραν παραταση; ρωταω δεν ξερω...
δεν εχει ανακοινωθει κατι ακομα.

http://www.pde.gr/index.php?page=2826

Αποσυνδεδεμένος kiouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1347 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:22:35 μμ »
καλησπέρα! ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
α) πέρυσι με είχαν πάρει στην α φάση αναπληρώτρια στην αιτωλ/νια. υπάρχει περίπτωση φέτος να μην με πάρουν κανονικη αναπληρώτρια στον ίδιο νομό;
β) έκανα την αίτηση και δεν δήλωσα ΣΜΕΑ, υπάρχει πιθανότητα να καλέσουν από τον πίνακα γενικής;
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:43:27 »

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1348 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:30:48 μμ »
σορυ λιγο για το off topic...
ξερει κανεις που μπορω να βρω την νομοθεσια που λεει ποιοι προηγουνται στην τοποθετηση των αναπληρωτων οταν εχουν προσληφθει περισσοτεροι απο ενας στην ιδια περιοχη?

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1349 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:35:05 μμ »
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν η συμπλήρωση του λογαριασμού e-mail είναι υποχρεωτική; Εγώ σήμερα έκανα αίτηση και η υπάλληλος μου είπε ότι σε κανένα δεν το δήλωσε, δε χρειάζεται.

Το email eίναι ένα επιπλέον συν, για διευκόλυνση και άμεση ενημέρωση σε περίπτωση πρόσληψης.. Οπότε γιατί όχι;

Στην εγκύκλιο πάντως αναφέρεται ως πεδίο που συμπληρώνεται (μαζί με ΑΦΜ, αριθμό τηλ. διεύθυνση κλπ στοιχεία).

Η ηλεκτρονική διεύθυνση είναι ένας ακόμα τρόπος επικοινωνίας, σε περίπτωση που αυτή θα χρειαστεί, δεν είναι όμως υποχρεωτικό πεδίο στη συμπλήρωση της αίτησης.
Η εγκύκλιος αναφέρει ότι το e-mail είναι υποχρεωτικό.

Εγώ έγραψα τι συμβαίνει στην πράξη. Καμιά αίτηση δεν έχει απορριφθεί γιατί δεν υπήρχε e-mail.
είναι
σίγουρο αυτό?γιατί ουτε κι εγώ δήλωσα μειλ....επειδή δεν το πολυκοιτάω,σκέφτηκα οτι δεν υπάρχει νόημα.δεν επέμεινε και η υπάλληλος...μου είπε ότι είναι για να με ενημερωσουν...ε θα το μάθω από το pde σκέφτηκα αν ερθει ποτέ αυτη η ώρα...αλλά δε θα το αντέξω αν με απορρίψουν γι αυτό.Κι αν εγω εμενα σε ένα μέρος χωρίς ιντερνετ?κι αν δεν εχω λεφτα όντας ανεργη να εχω κομπιουτερ΄?κι αν δεν υπάρχει ιντερνετ καφε στην περιοχή μου?εεεεκυρία-λέμε τώρα - Αννούλα μας? :-X
να παω πάλι στην ουρα να το δηλώσω?έλεος....τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος sophie84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • ΠΕ 16
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1350 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:38:23 μμ »
Να ενημερώσω του συνάδελφους μουσικούς ότι η Δευτεροβάθμια Α' Αθήνας δεν δέχεται μουσικούς σήμερα και αύριο!!! Η κατάθεση των αιτήσεων θα ξεκινήσει από δευτέρα...
Αυτό που λες αφορά και τους ΠΕ17.13 και ΠΕ17.14 που κάνουν αίτηση στη Σταδίου ή όσους πάνε στην Κηφισίας επειδή γίνεται χαμός;;
Στην Κηφισίας έγιναν αυτά. ΠΕ 16. Για την Σταδίου δεν ξέρω καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1351 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:49:23 μμ »
Να ενημερώσω του συνάδελφους μουσικούς ότι η Δευτεροβάθμια Α' Αθήνας δεν δέχεται μουσικούς σήμερα και αύριο!!! Η κατάθεση των αιτήσεων θα ξεκινήσει από δευτέρα...
Αυτό που λες αφορά και τους ΠΕ17.13 και ΠΕ17.14 που κάνουν αίτηση στη Σταδίου ή όσους πάνε στην Κηφισίας επειδή γίνεται χαμός;;
Στην Κηφισίας έγιναν αυτά. ΠΕ 16. Για την Σταδίου δεν ξέρω καθόλου.

Ρε παιδιά είναι τραγικοί μιλάμε  >:(   >:(   >:(
Πήγα σήμερα στην Αγ. Παρασκευή και δεν είχαν διαβάσει την εγκύκλιο και έτσι δεν με πήραν!
Πήγα στο Γέρακα και ΜΟΝΟ ΜΙΑ υπάλληλος την είχε διαβάσει και εξυπηρέτησε σήμερα συνολικά 5 άτομα!!!! Και εγώ που ήμουν μετά δεν με πήρε  >:(  >:(
Καλά δεν είναι δουλειά τους να διαβάζουν τις εγκυκλίους ΠΡΙΝ την ημερομηνία έναρξης υποβολής αιτήσεων?? ΕΛΕΟΣ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2011, 03:51:09 μμ από loella »

Αποσυνδεδεμένος fortal12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1352 στις: Ιούλιος 14, 2011, 04:01:22 μμ »
Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να διαβασω ολο το θεμα.. ειναι λιγο μεγαλο.. :$
Θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια αν μπορειτε να μου απαντησετε. Αυριο θα παω να κανω τα χαρτια μου πρωτη φορα για αναπληρωτρια.
1)Πως ξερω ποια ονομασια περιοχης/περιφερειας αντιστοιχει σε ποια περιοχη? Θα μου πουν εκει?
2)Θα ηθελα να δηλωσω και παραλληλη στηριξη (οχι για σχολειο ειδικης αγωγης. Μονο παραλληλη στηριξη σε κανονικο δημοτικο). Υπαρχει τετοια επιλογη πανω στην αίτηση?
3)Τα χαρτια που χρειαζομαι ειναι βεβαιωση κτησης πτυχιου, χαρτι που να δειχνει το αφμ και επικυρωμενη φωτοτυπια ταυτοτητας?

Γενικα εχω αγχωθει οτι θα βλεπω κουτακια με αρχικα και ιστοριες που δε θα καταλαβαινω τι ειναι και δε θα ξερω τι να βαλω και τι οχι ωστε να μην κανω καποιο λαθος :(

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1353 στις: Ιούλιος 14, 2011, 04:04:13 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος apinf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1354 στις: Ιούλιος 14, 2011, 04:05:28 μμ »
loella, επειδη δουλευω σε γραφειο και ειλικρινα κανουμε ολοι υπερπροσπαθεια να εξυπηρετησουμε τον κοσμο με τη λιγοτερη δυνατη ταλαιπωρια, οι εγκυκλιος εφτασε στο γραφειο σημερα το πρωι κι εμεις την πληροφορηθηκαμε χθες το βραδυ απο το διαδικτυο. Φυσικα δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να διαβαζουμε τις εγκυκλιους στο σπιτι μας το βραδυ για να ειμαστε ενημερωμενοι πρωι-πρωι! Τα παραπονα στο υπουργειο!!!! Ελεος δηλαδη!!!! Κι εμεις στα γραφεια συναδελφοι ειμαστε και (οχι ολοι βεβαια, αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο νομιζω, τουλαχιστον στο δικο μας γραφειο(1ο γραφειο Β/θμιας Δυτ.Θεσσαλονίκης)) προσπαθουμε να σας εξυπηρετησουμε ολους!!!! Ηρεμια και υπομονη χρειαζεται και κραξιμο στο υπουργειο! Δε βγαζουμε εμεις τις αποφασεις! Εμεις απλα τις εκτελουμε και τις τελευταιες μερες φευγουμε απο το γραφειο αργα το απογευμα!!!! Ευχαριστω!!!!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1355 στις: Ιούλιος 14, 2011, 04:07:05 μμ »
Καλά δεν είναι δουλειά τους να διαβάζουν τις εγκυκλίους ΠΡΙΝ την ημερομηνία έναρξης υποβολής αιτήσεων?? ΕΛΕΟΣ!!!

To σωστό θα ήταν το υπουργείο να δημοσίευε την εγκύκλιο, να άφηνε μια ημέρα κενό ώστε οι οι υπάλληλοι στις δ/νσεις και τα γραφεία να μπορέσουν να μελετήσουν την εγκύκλιο και να οργανώσουν την εξυπηρέτηση των εκπαιδευτικών κι όχι να την ανακοινώνει το μεσημέρι της μιας ημέρας και να ξεκινούν οι αιτήσεις την επομένη το πρωί.
Αλλά τι ζητάμε τώρα, ψύλλους στα ... άχυρα ;)

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1356 στις: Ιούλιος 14, 2011, 04:17:46 μμ »
Κι εμεις στα γραφεια συναδελφοι ειμαστε και (οχι ολοι βεβαια, αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο νομιζω, τουλαχιστον στο δικο μας γραφειο(1ο γραφειο Β/θμιας Δυτ.Θεσσαλονίκης))

συγνώμη προκαταβολικά για το οφ τοπικ
Στην Αττική ήδη εξυπηρετούν οι απολυμένοι της Ολυμπιακής στις διευθύνσεις! Εκεί να δείτε τουπέ  :P δημοσίου υπαλλήλου! Αναρωτιέμαι τι μισθό παίρνουν για να περνάνε τις αιτήσεις... Αν βγάζουν όσα νομίζω θαπρεπε το υπουργείο να τους στέλνει σπίτι μας να παραλαμβάνουν την αίτηση 8)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1357 στις: Ιούλιος 14, 2011, 05:04:13 μμ »
loella, επειδη δουλευω σε γραφειο και ειλικρινα κανουμε ολοι υπερπροσπαθεια να εξυπηρετησουμε τον κοσμο με τη λιγοτερη δυνατη ταλαιπωρια, οι εγκυκλιος εφτασε στο γραφειο σημερα το πρωι κι εμεις την πληροφορηθηκαμε χθες το βραδυ απο το διαδικτυο. Φυσικα δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να διαβαζουμε τις εγκυκλιους στο σπιτι μας το βραδυ για να ειμαστε ενημερωμενοι πρωι-πρωι! Τα παραπονα στο υπουργειο!!!! Ελεος δηλαδη!!!! Κι εμεις στα γραφεια συναδελφοι ειμαστε και (οχι ολοι βεβαια, αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο νομιζω, τουλαχιστον στο δικο μας γραφειο(1ο γραφειο Β/θμιας Δυτ.Θεσσαλονίκης)) προσπαθουμε να σας εξυπηρετησουμε ολους!!!! Ηρεμια και υπομονη χρειαζεται και κραξιμο στο υπουργειο! Δε βγαζουμε εμεις τις αποφασεις! Εμεις απλα τις εκτελουμε και τις τελευταιες μερες φευγουμε απο το γραφειο αργα το απογευμα!!!! Ευχαριστω!!!!

Να το δεχτώ αυτό. Αλλά θα πρέπει και να έχετε και ενημέρωση για βασικά θέματα. Δεν μπορώ εγώ καθώς έχω 2 ειδικότητες, να στήνομαι μια ολόκληρη μέρα στην ουρά και αφού με παίρνει η υπάλληλος και της λέω ότι αργότερα που θαβγει εγκύκλιος για μουσικούς θα έρθω να κάνω και τότε τα χαρτιά μου και εκείνη να μου λέει ότι κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει και κάνε τώρα την αίτηση για φιλόλογος και σήμερα που παίρνω στο Υπουργείο να μου λένε ΚΑΚΩΣ σε άφησαν να κάνεις την αίτηση και έπρεπε να περιμένεις την προκήρυξη μουσικών και να τις κάνεις μαζί και ΤΡΕΧΑ σήμερα-αύριο να προλάβεις να την κάνεις πριν λήξει και για φιλολόγους και να τρέχω σε 2 διευθύνσεις και να μην έχουν διαβάσει την εγκύκλιο! Και να πρέπει να χάσω και ΤΡΙΤΗ μέρα για να ξαναπάω!!!! Οπότε καταλήγω στο ότι να το δεχτώ (αν πρέπει) το ότι δεν προλάβατε να διαβάσετε την εγκύκλιο αλλά τουλάχιστον η πρώτη υπάλληλος θα έπρεπε να ήξερε να μου πει ότι δεν έπρεπε να την κάνω την αίτηση ως φιλόλογος μεμονωμένα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2011, 05:10:13 μμ από loella »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 460

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.