*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 111066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1023
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=9vX-eNGNcJM&ab_channel=amazoniosCorfu
https://cityportal.gr/korinthos-35chronos-pethane-mia-vdomada-meta-apo-ton-emvoliasmo-toy/
Για να μη βάζουμε κάτι χωρίς να το ψάχνουμε: Βγήκε θετικός στον κορονοιο,λίγες μέρες μετά το εμβόλιο και παρουσίασε κλασικά συμπτώματα αναπνευστικής δυσχέρειας από τη ΛΟΙΜΩΞΗ. Από το εμβόλιο δεν είχε ΚΑΜΙΑ  προστασία ακόμα.
Γενικά, αν δεν γίνει αυτοψία,ΔΕΝ ξέρουμε από τι πέθανε. Η προσβολή του από ιό, είναι ύποπτη though..
ΥΓ: Όπου βλέπετε τη λέξη "μπόλι", να φεύγετε τρέχοντας, συμβουλή φιλική...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Ναι δεν κατάλαβα.. Επιβεβαιώνει τα λεγόμενά μου το βίντεο.Ειδικά με το ξερό  0,15 στο τέλος που είπε. Μην σχολιασω με το "εμβόλιο κολλάω 100%", δεν είναι φράση αυτή για επιστήμονα, δε στέκει.
Μην σχολιάσω επίσης και την εξαλλοσύνη του πάλι και την υποτίμησή του προς συναδέλφους του..
Είναι ένα πολύ μικρό μέρος μιας συνέντευξης φαίνεται..οπότε ας μη κρίνουμε την εξαλλοσύνη.. τώρα πανεπιστημιακός καθηγητής φαρμακολογίας είναι.. να τον βγάλουμε και άχρηστο.. ;;
Συνάδελφος των άλλων πανεπιστημιακών..είναι
Πάντως ένα και βάλε χρόνο πριν.. είχε μιλήσει για 15.000 νεκρούς.. και όλοι έπεσαν να τον φάνε..

ΥΓ Αν τη βρω ολόκληρη θα τη βάλω..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2021, 11:15:11 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1023
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=hzO05ymi4ew
Μετα το 6.30 λέει για εμβόλια και μετά το 14.20 για Ισραήλ,Αγγλία. Ήρεμος, ισορροπημένος και με επιστημονικό λόγο, πχ εξετάζει τα στατιστικά υπό το πρίσμα των μεταλλάξεων , οι οποίες καθορίζουν την πορεία του ιού.Και όχι ο καιρός, που έλεγε ο Κούβελας!
Δε λέω οτί είναι άχρηστος ή οτι δεν έχει γνώσεις. Όμως έχει μπει μπαρούφες πολλές, δεν ξέρω για ποιο λόγο.Παρατήρησα οτι άλλαξε πολύ και το συσχετίζω με ενασχόληση με την πολιτική. Πάντως δε θα μου ενέπνεε εμπιστοσύνη και άσχετη να ήμουν, ο εριστικός κι υποτιμητικός του λόγος..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=hzO05ymi4ew
Μετα το 6.30 λέει για εμβόλια και μετά το 14.20 για Ισραήλ,Αγγλία. Ήρεμος, ισορροπημένος και με επιστημονικό λόγο, πχ εξετάζει τα στατιστικά υπό το πρίσμα των μεταλλάξεων , οι οποίες καθορίζουν την πορεία του ιού.Και όχι ο καιρός, που έλεγε ο Κούβελας!
Δε λέω οτί είναι άχρηστος ή οτι δεν έχει γνώσεις. Όμως έχει μπει μπαρούφες πολλές, δεν ξέρω για ποιο λόγο.Παρατήρησα οτι άλλαξε πολύ και το συσχετίζω με ενασχόληση με την πολιτική. Πάντως δε θα μου ενέπνεε εμπιστοσύνη και άσχετη να ήμουν, ο εριστικός κι υποτιμητικός του λόγος..
Όλοι αυτοί Βασιλακόπουλος Κούβελας κλπ δεν είναι απλά γιατροί είναι πανεπιστημιακοί γιατροί.. είναι άλλου επιπέδου τα συμφέροντα γενικά σε αυτό το χώρο.. τυχαίνει να γνωρίζω κάποια πράγματα.. αλλά δε θα επεκταθώ με τπτ..
ΥΓ ούτε εμένα μου εμπνέει εμπιστοσύνη ένας Χ πχ Βασιλακόπουλος που θέλει να μου κόβουν πρόστιμο ως ανεμβολίαστο άτομο... ή ένας Τούντας που θέλει συρμούς μετρό μόνο για εμβολιασμένους..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η ιδιαίτερα ισχυρή Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων Δημοσίων Νοσοκομείων (ΠΟΕΔΗΝ) με ανακοίνωσή της χαρακτηρίζει «αιτία πολέμου» την εφαρμογή του νόμου της υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού των υγειονομικών και προειδοποιεί ότι θα συγκρουστεί μετωπικά με την κυβέρνηση για να μην περάσει η υποχρεωτικότητα του εμβολίου.

Τα δικά μας συνδικαλιστικά όργανα τι κάνουν άραγε;;;ΠΡΟΔΟΣΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Η ιδιαίτερα ισχυρή Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων Δημοσίων Νοσοκομείων (ΠΟΕΔΗΝ) με ανακοίνωσή της χαρακτηρίζει «αιτία πολέμου» την εφαρμογή του νόμου της υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού των υγειονομικών και προειδοποιεί ότι θα συγκρουστεί μετωπικά με την κυβέρνηση για να μην περάσει η υποχρεωτικότητα του εμβολίου.

Τα δικά μας συνδικαλιστικά όργανα τι κάνουν άραγε;;;ΠΡΟΔΟΣΙΑ!
τι κάνουν; διακοπές...
τι θα κάνουν όταν έρθει η ώρα;
θα δηλώσουν την τεράστια έκπληξη τους..... για αρχή...έχει ξαναγίνει... :D :D :D
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1023
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όλοι αυτοί Βασιλακόπουλος Κούβελας κλπ δεν είναι απλά γιατροί είναι πανεπιστημιακοί γιατροί.. είναι άλλου επιπέδου τα συμφέροντα γενικά σε αυτό το χώρο.. τυχαίνει να γνωρίζω κάποια πράγματα.. αλλά δε θα επεκταθώ με τπτ..
ΥΓ ούτε εμένα μου εμπνέει εμπιστοσύνη ένας Χ πχ Βασιλακόπουλος που θέλει να μου κόβουν πρόστιμο ως ανεμβολίαστο άτομο... ή ένας Τούντας που θέλει συρμούς μετρό μόνο για εμβολιασμένους..
Βασιλακόπουλος αντιπαθής, δήλωση Τούντα τουλάχιστον άκομψη, όντως.Γενικά, μιλούν πολλοί άνθρωποι και θέλει προοσοχή ποιον ακούς..Εγώ κοιτάω εξωτερικό κι από Ελλάδα πολύ επιλεκτικά..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Ναι δεν κατάλαβα.. Επιβεβαιώνει τα λεγόμενά μου το βίντεο.Ειδικά με το ξερό  0,15 στο τέλος που είπε. Μην σχολιασω με το "εμβόλιο κολλάω 100%", δεν είναι φράση αυτή για επιστήμονα, δε στέκει.
Μην σχολιάσω επίσης και την εξαλλοσύνη του πάλι και την υποτίμησή του προς συναδέλφους του..
ολόκληρο το βίντεο
https://youtu.be/4_tmQXb1TA0
εδώ εξηγεί και το 0,15 κα..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή εσείς όλο αυτό το να πεθαίνουν έτσι ΆΝΘΡΩΠΟΙ δεν σας λέει και κάτι ε??? Επειδή δεν έτυχε σε εσάς ή στα αγαπημένα σας πρόσωπα???? Να δείξετε σε αυτόν τον πατέρα τις "στατιστικές" του Faucci τότε. Να του τις δείχνατε την ώρα που το παιδί του ξεψυχούσε μπροστά του (ό.τι πιο τραυματικό για έναν γονιό...εφιάλτης) ένας άνθρωπος 35 ετών από ανακοπή "τυχαία" λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του και ΕΝΩ σαν επίσημη παρενέργεια έχει καταγραφεί πρόβλημα στην καρδιά. Αφού κοιτάτε τις στατιστικές του Faucci μπείτε και στο youtube να δείτε πόσοι ακόμη πέθαναν από το εμβόλιο. Τις κηδείες τους, τους συντετριμμένους ανθρώπους τους. Και όχι. Δεν είναι από "ψεκασμένα" κανάλια ούτε από το Fox News το Τραμπικό. Είναι από πολλά κανάλια USA και Canada. Άσχημο πράγμα το να αμφισβητείς το κακό όταν δεν σου έχει χτυπήσει την πόρτα. Ποτέ να μην πάθει κανείς τίποτε αλλά λίγη ενσυναίσθηση δεν βλάπτει. Για πρώτη φορά στα χρονικά κάτι με τόσες παρενέργειες επιβάλλεται σε τόσους ανθρώπους. Εδώ κολλάει το λαικό "κι αν σου κάτσει????". Ντροπή....

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1023
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή εσείς όλο αυτό το να πεθαίνουν έτσι ΆΝΘΡΩΠΟΙ δεν σας λέει και κάτι ε??? Επειδή δεν έτυχε σε εσάς ή στα αγαπημένα σας πρόσωπα???? Να δείξετε σε αυτόν τον πατέρα τις "στατιστικές" του Faucci τότε. Να του τις δείχνατε την ώρα που το παιδί του ξεψυχούσε μπροστά του (ό.τι πιο τραυματικό για έναν γονιό...εφιάλτης) ένας άνθρωπος 35 ετών από ανακοπή "τυχαία" λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του και ΕΝΩ σαν επίσημη παρενέργεια έχει καταγραφεί πρόβλημα στην καρδιά. Αφού κοιτάτε τις στατιστικές του Faucci μπείτε και στο youtube να δείτε πόσοι ακόμη πέθαναν από το εμβόλιο. Τις κηδείες τους, τους συντετριμμένους ανθρώπους τους. Και όχι. Δεν είναι από "ψεκασμένα" κανάλια ούτε από το Fox News το Τραμπικό. Είναι από πολλά κανάλια USA και Canada. Άσχημο πράγμα το να αμφισβητείς το κακό όταν δεν σου έχει χτυπήσει την πόρτα. Ποτέ να μην πάθει κανείς τίποτε αλλά λίγη ενσυναίσθηση δεν βλάπτει. Για πρώτη φορά στα χρονικά κάτι με τόσες παρενέργειες επιβάλλεται σε τόσους ανθρώπους. Εδώ κολλάει το λαικό "κι αν σου κάτσει????". Ντροπή....
Διάβασε λιγο καλύτερα τα πάνω.Ο 35χρονος είχε κορονοιο όταν εμβολιάστηκε και ΔΕΝ το γνώριζε.  Στην επιστήμη ΔΕΝ υπάρχει το απόλυτο.Με το καταπληκτικό εργαλείο της στατιστικής πορεύονται οι επιστήμονες από πάντα.
Ο Fauci κ ο κάθε Fauci θα σε σώσει ό,τι κι αν πάθεις.Λίγη ενσυναίσθηση απέναντι τους λοιπόν..

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1023
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διάβασε λιγο καλύτερα τα πάνω.Ο 35χρονος είχε κορονοιο όταν εμβολιάστηκε και ΔΕΝ το γνώριζε.  Στην επιστήμη ΔΕΝ υπάρχει το απόλυτο.Με το καταπληκτικό εργαλείο της στατιστικής πορεύονται οι επιστήμονες από πάντα.
Ο Fauci κ ο κάθε Fauci θα σε σώσει ό,τι κι αν πάθεις.Λίγη ενσυναίσθηση απέναντι τους λοιπόν..
Επίσης καλό είναι να αποφεύγουμε τα λαικίστικα βίντεο, άρθρα κλπ. Δεν εξυπηρετούν κάπου. (Επίσης πολλά βίντεο με υποτιθέμενες παρενέργειες, είναι fake.)

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Jarvis νόμιζα πως μιλούσα σε συναδέλφους για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό και όχι σε γιατρό ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ στα εμβόλια.Φαίνεται πως λάθος δουλειά διάλεξες. Είναι ντροπή να δικαιολογείτε τόσους θανάτους με δικαιολογίες του τύπου 'είχε τον κορωνοιό όταν το έκανε". Δεν θα έπρεπε λοιπόν να γίνεται μια τυπική εξέταση σε κάθε άνθρωπο που πάει για εμβόλιο μήπως έχει τον κορωνοιό και όταν κάνει το τόσο αθώο εμβόλιο πεθάνει??? Μιλάμε για έναν άνθρωπο 35 ετών. Αν ήταν ο δικός σου άνθρωπος αυτά θα έγραφες τώρα???? Παντελής έλλειψη ενσυναίσθησης από εκπαιδευτικούς...τι να πει κανείς...προσωπικά μια τρίχα από τα μαλλιά του παιδιού μου, του συζύγου μου, των γονιών μου και του ανηψιού μου να πειράζονταν και θα έπαιρνα τις στατιστικές του Fauci και θα της έχωνα στο αυτί όποιου μου μιλούσε για τις στατιστικές του Fauci.

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Fake κηδείες ανθρώπων με τους δικούς τους να σπαράζουν??? Αλήθεια τώρα???....Εμμονικούς και συνωμοσιολόγους αποκαλέσατε τους διστακτικούς απέναντι στα εμβόλια....εγώ διακρίνω και την δική σας εμμονή...το να αμφισβητείτε θανάτους και κλείσιμο σπιτιών. Λυπάμαι πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1023
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Jarvis νόμιζα πως μιλούσα σε συναδέλφους για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό και όχι σε γιατρό ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ στα εμβόλια.Φαίνεται πως λάθος δουλειά διάλεξες. Είναι ντροπή να δικαιολογείτε τόσους θανάτους με δικαιολογίες του τύπου 'είχε τον κορωνοιό όταν το έκανε". Δεν θα έπρεπε λοιπόν να γίνεται μια τυπική εξέταση σε κάθε άνθρωπο που πάει για εμβόλιο μήπως έχει τον κορωνοιό και όταν κάνει το τόσο αθώο εμβόλιο πεθάνει??? Μιλάμε για έναν άνθρωπο 35 ετών. Αν ήταν ο δικός σου άνθρωπος αυτά θα έγραφες τώρα???? Παντελής έλλειψη ενσυναίσθησης από εκπαιδευτικούς...τι να πει κανείς...προσωπικά μια τρίχα από τα μαλλιά του παιδιού μου, του συζύγου μου, των γονιών μου και του ανηψιού μου να πειράζονταν και θα έπαιρνα τις στατιστικές του Fauci και θα της έχωνα στο αυτί όποιου μου μιλούσε για τις στατιστικές του Fauci.
Δεν κατάλαβες τι εννοώ, δεν έχει σημασία όμως. Επίσης, για να μην κατηγορούμε χωρίς να γνωρίζουμε, στενο συγγενικό μου πρόσωπο,κινδύνεψε πολύ άσχημα από παρενέργεια φαρμάκου, στα πλαίσια μακροχρόνιας θεραπείας. Λογικός άνθρωπος όμως, είχε πλήρη συναίσθηση και  κατανόηση των αριθμών,δεν το άφησε να καθορίσει την οπτική του.  Νομίζω κινήθηκε πολύ σωστά. Επίσης έχουμε πει να μην είμαστε προσβλητικοί..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160725
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 339
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.