*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371918 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 01:00:11 πμ »
...το υπουργειο δεν ειναι συννομο γενικοτερα... εδω εκανε 5 χρονια να διορισει και τους τελευταιους ΦΕΚιτες ΠΕ60....παρολο που το προεβλεπαν πολλοι νομοι για νωριτερα.

θεωρω πως το μονο που θελουν ειναι να εξαντλησουν τα ΦΕΚ... και αυτη τη στιγμη απο τα 602 ΦΕΚ διοριστηκαν τα 589... μενουν 13.
αυτη ειναι η γνωμη μου.....  μακαρι να διαψευστω!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:48 »

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 01:11:10 πμ »
Εδώ είναι το λάθος σου και κακώς επιμένεις τόσο καιρό... ΔΕΝ διορίστηκαν 589 άτομα ασχέτως αν προχώρησε ο πίνακας... Μέχρι το 2013 είχαν διοριστεί 511.

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 10:37:41 πμ »
κοριτσια μολις επικοινωνησα με το υπουργειο και μια ευγενεστατη κυρια μου ειπε οτι περιμενουμε να βγει η συμπληρωματικη εγκυκλιος μεσα στην εβδομαδα!!!!!!αναμεινατε λοιπον στο φορουμ και στο νετ!δεν ρωτησα ομως για ποσα ατομα απο την χαρα μου γιατι οταν μου ειπε οτι θα γινει τοσο αμεσα εμεινα καγκελο η αληθεια με την εγρηγορση τους  :oπιστευω ομως αυτο που λεει η vasoula- οτι οι νομοι ειναι ιδιοι για ολους.την καλημερα μου σε ολες και καλη εβδομαδα με ευχαριστα νεα να χουμε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nadi87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 10:58:26 πμ »
μπραβο!οριστε και ενα ευχαριστο νεο για να ξεκινησει καλα η εβδομαδα μας!ας εχουμε πιστη και θετικη ενεργεια!
Για όλα δεν φταίξαμε μονάχα εμείς,
τρέξαμε, οι δόλιοι, ολοζωής,
μα ήταν η δάδα μας σβησμένη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:48 »

Αποσυνδεδεμένος pd59

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #270 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 11:27:36 πμ »
Οι συμπληρωματικοί διορισμοί αφορούν μόνο ΠΕ60 ή και άλλες ειδικότητες;

Αποσυνδεδεμένος Maria Lts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #271 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 11:35:29 πμ »
Μολις τωρα πηρα κ εγω σε δυο τηλεφωνα..στο πρωτο μου ειπε οτι τα ατομα που θα παρουν ειναι 13 για να συμπληρωθουν οι πιστωσεις που εxουν για αυτους τους συγκεκριμενους διορισμους..και στο δευτερο τηλεφωνο μου ειπαν οτι τωρα θα παρουν 13 γνωριζουν οτι υπαρxουν κ απο προηγουμενα xρονια αλλα δεν εxουν πιστωσεις να τους παρουν τωρα..επισης γνωριζουν οτι κ απο τους 13 επιλαxοντες υπαρxουν κ καποιοι διορισμενοι οποτε ο πινακας θα προxωρησει κκ αλλο..δεν απεκλεισε το ενδεxομενο αν βρεθουν πιστωσεις να γινουν κ αλλοι διορισμοι το καλοκαιρι..με τον πινακα να προxωρα στους επομενους xωρις ασεπ..
Κι εγω ρωταω εσας οποιος το εψαξε καλα..ποσοι απο τους επιλαxοντες ειναι διορισμενοι ακριβως..;;1;;;;;;;;;;.γιατι μαλλον θα μεινω εξω για 2 ατομα..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2014, 11:40:10 πμ από Maria Lts »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #272 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:27:05 μμ »
Μολις τωρα πηρα κ εγω σε δυο τηλεφωνα..στο πρωτο μου ειπε οτι τα ατομα που θα παρουν ειναι 13 για να συμπληρωθουν οι πιστωσεις που εxουν για αυτους τους συγκεκριμενους διορισμους..και στο δευτερο τηλεφωνο μου ειπαν οτι τωρα θα παρουν 13 γνωριζουν οτι υπαρxουν κ απο προηγουμενα xρονια αλλα δεν εxουν πιστωσεις να τους παρουν τωρα..επισης γνωριζουν οτι κ απο τους 13 επιλαxοντες υπαρxουν κ καποιοι διορισμενοι οποτε ο πινακας θα προxωρησει κκ αλλο..δεν απεκλεισε το ενδεxομενο αν βρεθουν πιστωσεις να γινουν κ αλλοι διορισμοι το καλοκαιρι..με τον πινακα να προxωρα στους επομενους xωρις ασεπ..
Κι εγω ρωταω εσας οποιος το εψαξε καλα..ποσοι απο τους επιλαxοντες ειναι διορισμενοι ακριβως..;;1;;;;;;;;;;.γιατι μαλλον θα μεινω εξω για 2 ατομα..
...σιγουρα η 610 ειναι διορισμενη μεσα απο τον ενιαιο....αρα ο πινακας θα φτασει minimum ως το 616.
Η λογικη και η στατιστικη ομως λεει οτι καποιο απο τα ατομα που ειναι στις θεσεις 603-616 δε θα αποδεχτει διορισμο.... αρα θεωρω οτι θα εισαι μεσα.... απλα να εισαι προετοιμασμενη για πολυ ακριτικη περιοχη αν βγουν αμεσα!
Αν βγουν απο Σεπτεμβρη ισως βγουν αλλες και καλυτερες περιοχες!

Αποσυνδεδεμένος Maria Lts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #273 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 01:37:36 μμ »
...σιγουρα η 610 ειναι διορισμενη μεσα απο τον ενιαιο....αρα ο πινακας θα φτασει minimum ως το 616.
Η λογικη και η στατιστικη ομως λεει οτι καποιο απο τα ατομα που ειναι στις θεσεις 603-616 δε θα αποδεχτει διορισμο.... αρα θεωρω οτι θα εισαι μεσα.... απλα να εισαι προετοιμασμενη για πολυ ακριτικη περιοχη αν βγουν αμεσα!
Αν βγουν απο Σεπτεμβρη ισως βγουν αλλες και καλυτερες περιοχες!
Αααν γινουν απο Σεπτεμβρη αλλοι διορισμοι...ο υπαλληλος μου ειπε ααααν βρουν πιστωσεις θα κανουν διορισμους..παντως ειναι δυσκολο στα 13 ατομα να βρεθουν 4 που να μην θελουν..ειναι λιγοι κ το νουμερο θα ειναι. πολυ μικρο..1-2 ατομα...νομιζω...δε φτανει μεxρι 621 πιστευω...

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #274 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 02:27:31 μμ »
Μαρια μου αν παρουν τωρα μονο τους 13 δεν ξερω αν θα εισαι μεσα γιατι μεχρι το 640 που εχω ψαξει μονο 1 ατομο διοριστηκε απο τον ενιαιο που ηταν καπου στο 610! Αρα μη στεναχωριεσαι δε θα μεινεις απ εξω για 1-2 αλλα για 4-5! Μη σκιαζεστε αφου στα τηλεφωνηματα που καναμε παραδεχονται οτι εχουμε δικαιωμα διορισμου σημερα αυριο (Ανοιξη-καλοκαιρι) θα διοριστουμε εδω περιμενουμε 3.5 χρονια! Αν και συνεχιζω να ειμαι αισιοδοξη....οι εκλογες ειναι μεγαλο πλεονεκτημα! Αφου εχουμε κατοχυρωμενο δικαιωμα διορισμου για το καλο τους θα ηταν να βρουν και τις υπολοιπες 34 πιστωσεις να ξεμπερδευουν και αυτοι και εμεις!!!                                                                                                                  ΥΓ αν ειναι υποχρεωτικο να παρουσιαστουμε στην περιοχη που θα διοριστουμε, καλυτερα καλοκαιρι,δεν μας περισσεύουν για εισιτήρια  !!!!!!!! 
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #275 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 02:32:55 μμ »
...το υπουργειο δεν ειναι συννομο γενικοτερα... εδω εκανε 5 χρονια να διορισει και τους τελευταιους ΦΕΚιτες ΠΕ60....παρολο που το προεβλεπαν πολλοι νομοι για νωριτερα.

θεωρω πως το μονο που θελουν ειναι να εξαντλησουν τα ΦΕΚ... και αυτη τη στιγμη απο τα 602 ΦΕΚ διοριστηκαν τα 589... μενουν 13.
αυτη ειναι η γνωμη μου.....  μακαρι να διαψευστω!
Ειναι σα να εχουμε ΦΕΚ πια!!!!!!!!!!!!!!! Μπορεις σε παρακαλω να το αποδεχτεις,δε μας φτανει το αγχος μας πια απ την 1η μερα που βγηκαν τα αποτελεσματα του ασεπ?!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2014, 03:03:21 μμ από libra »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Maria Lts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #276 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 03:15:20 μμ »
Δεν εxω προβλημα φυσικα να περιμενω αν ειναι να γινουν σιγουρα..αρκει να μην κουκουλωθει κ μας προλαβει κανενας ασεπ...πραγμα που φυσικα απαγορευται..με το υπουργειο εxουμε να κανουμε γιαυτο το λεω..κι εγω βαθια πιστευω οτι θα γινει ετσι οπως πρεπει..τους αλλους τους ειxαν παρει σε δοσεις;;η ολους μαxι;;τους φυσικους κλπ λεω....επισης ειπα στον υπαλληλο οτι αν δεν παρουν και τα 602 ατομα δεν μπορουν να κανουν ασεπ κ ειπε οτι αυτο δεν το γνωριζει..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2014, 03:18:01 μμ από Maria Lts »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #277 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 03:16:43 μμ »
καλουσαν και συμπληρωναν σταδιακα οσους ελλειπαν

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #278 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 03:21:31 μμ »
Δεν είναι παράλογο να διορίσουν τώρα τους 13 εφόσον έχουν ήδη αυτές τις πιστώσεις. Αυτό δεν σημαινει ότι δεν θα διορίσει και τους υπόλοιπους αργότερα. Απλά χρειάζεται προφανώς μια διαδικασία που δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη. Η ουσία είναι ότι επιβεβαιώνουν ότι δικαιούμαστε και εμείς διορισμό.Όλα θα γίνουν αρκεί να έχουμε υπομονή και να μην τους αφήσουμε σε ησυχία. Είναι πάρα πολύ θετικό το ότι αρχίζουν όλα να παίρνουν το δρόμο τους.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #279 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 05:37:09 μμ »
Μακαρι ολα να γίνουν ετσι όπως πρεπει!Μπραβο παιδια παντως για τα τελεια νεα!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.