*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371919 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maria Lts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #602 στις: Μάιος 09, 2014, 02:33:58 μμ »
Η ουσια πιστευω βρισκεται εδω...και απαντα σε ολα μας τα ερωτηματα..
Στο σημείο αυτό, οφείλουμε να θέσουμε υπόψη σας ότι θα ακολουθήσει συμπληρωματική εγκύκλιος πρόσκλησης διορισμού 13 εκπ/κών για το σχολικό έτος 2013-2014 εκ των ενταγμένων στους πίνακες διοριστέων του ΑΣΕΠ, ήτοι εκ των 37 εκπ/κών που μόλις πρόσφατα κατέστησαν διοριστέοι με την ανωτέρω απόφαση του ΑΣΕΠ αλλά και των 10 εκπ/κών που είχαν ενταχθεί εξαρχής στους σχετικούς πίνακες αλλά δεν έχουν διοριστεί μέχρι σήμερα. Το υπόλοιπο των 34 εκπ/κών που δεν θα διοριστούν το τρέχον έτος ( 37 + 10 – 13 = 34 ) θα διατηρήσουν το δικαίωμα διορισμού τους κατά τη μεταβατική περίοδο των διατάξεων της παρ.1 του άρθρου 9 του Ν.3848/2010 και θα κληθούν να υποβάλουν σχετική αίτηση διορισμού σε επόμενο/α σχολικό/ά έτος/η.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10830
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #603 στις: Μάιος 09, 2014, 03:00:38 μμ »
Tα εγραψες τελεια! Εσυ τα ξερεις καλυτερα απο το 90% των νηπιαγωγων που ειναι στη λιστα χιχι!!! εύγε!
Και θα ηθελα πραγματικα να σε ευχαριστησω για οσα κανεις για εμας τοσο καιρο!!! οπως και τον physiko13!
Το απροοπτο που προεκυψε με τους 10 οντως ειναι περιεργο γιατι και εγω ειχα βασιστει στο οτι τους καλεσαν για τελευταια φορα ...  τι αραγε προεκυψε στην πορεια?
Να είσαι καλά libra. Τα ζητήματα των διορισμών τα γνωρίζω γιατί είμαι στα πρόθυρα του διορισμού κι εγώ ως διοριστέος του ΑΣΕΠ 2008. Τελικά με το έγγραφο που παρέθεσε η Maria Lts λύθηκε και το μυστήριο των 10 νηπιαγωγών που ανεβάζει τον αριθμό στους 47 συνολικά (13+34). Το καλό είναι ότι αναγνωρίστηκε επίσημα το δικαίωμα των 34 για μόνιμο διορισμό, παρόλο που θα κληθούν για διορισμό το επόμενο ή τα επόμενα σχ. έτη...


Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #604 στις: Μάιος 09, 2014, 03:10:29 μμ »
Υπέροχα τα νέα... Συγχαρητήρια σε όλες μας!!

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #605 στις: Μάιος 09, 2014, 03:11:35 μμ »
Να είσαι καλά libra. Τα ζητήματα των διορισμών τα γνωρίζω γιατί είμαι στα πρόθυρα του διορισμού κι εγώ ως διοριστέος του ΑΣΕΠ 2008. Τελικά με το έγγραφο που παρέθεσε η Maria Lts λύθηκε και το μυστήριο των 10 νηπιαγωγών που ανεβάζει τον αριθμό στους 47 συνολικά (13+34). Το καλό είναι ότι αναγνωρίστηκε επίσημα το δικαίωμα των 34 για μόνιμο διορισμό, παρόλο που θα κληθούν για διορισμό το επόμενο ή τα επόμενα σχ. έτη...
Με το καλο Lasid!!! 
Λοιπον τελος καλο ολα καλα οπως καταλαβα και για τους 10.... Εγω ακομη θα ονειρευομαι οτι θα μας παρουν αυτο το σχολικο ετος οτι και να λενε!!! Αν και πραγματικα θα ηθελα τωρα να ειμαι στους 13 να τελειωνω,τωρα που φτασαμε στην  πηγη ανυπομονω να πιω νερο.......δε θελω να περιμενω αλλο!!!χιχι!

Τωρα που το ξαναδιαβαζω λεει '' 10 εκπ/κών που είχαν ενταχθεί εξαρχής στους σχετικούς πίνακες'' μαλλον εννοει τους παλιους! Δεν εννοεί απο το 639-649 ετσι?? 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2014, 03:17:35 μμ από libra »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #606 στις: Μάιος 09, 2014, 03:42:50 μμ »
Με το καλο Lasid!!! 
Λοιπον τελος καλο ολα καλα οπως καταλαβα και για τους 10.... Εγω ακομη θα ονειρευομαι οτι θα μας παρουν αυτο το σχολικο ετος οτι και να λενε!!! Αν και πραγματικα θα ηθελα τωρα να ειμαι στους 13 να τελειωνω,τωρα που φτασαμε στην  πηγη ανυπομονω να πιω νερο.......δε θελω να περιμενω αλλο!!!χιχι!

Τωρα που το ξαναδιαβαζω λεει '' 10 εκπ/κών που είχαν ενταχθεί εξαρχής στους σχετικούς πίνακες'' μαλλον εννοει τους παλιους! Δεν εννοεί απο το 639-649 ετσι??

Ναι κι εγω αυτο καταλαβαίνω!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #607 στις: Μάιος 09, 2014, 03:47:36 μμ »
Παιδια σας αξίζει ενα τεράστιο μπραβο!
Και άτομα σας εσάς σπανίζουν σημερα!Ολοι τρέχουν μονο για τον εαυτό τους!Χαιρομαι που συναντώ "έστω κ απο αποσταση " ανθρώπους που θέλουν να βοηθάνε ακομα!
Νομιζω οτι κι εγω ανήκω σε αυτη την κατηγορία, κι ειναι τόσο ελπιδοφόρο να βοηθάει ο ενας τον αλλον......στις μερες μας.....
Οταν διοριστουμε Ελπιζω να μην αλλάξουμε!!
Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος anna.b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #608 στις: Μάιος 09, 2014, 03:55:46 μμ »
Παιδιά και εγώ αυτό καταλαβαίνω και αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι τώρα στη συμπληρωματική θα μας καλέσουν όλους, μέχρι το 639, για να πάρουν τα 13 άτομα και μετά ανάλογα τις προθέσεις των δέκα τελευταίων ο πίνακας θα κυλίσει και άλλο ή θα μείνει εκεί που είναι. Πάντως μετά από αυτή την εγκύκλιο τα πράγματα θα πάρουν μια πιο οριστική μορφή αν και πάλι ίσως υπάρξουν και κάποιες επιλαχούσες που ίσως αρνηθούν διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10830
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #609 στις: Μάιος 09, 2014, 04:22:57 μμ »
Με το καλο Lasid!!! 
Λοιπον τελος καλο ολα καλα οπως καταλαβα και για τους 10.... Εγω ακομη θα ονειρευομαι οτι θα μας παρουν αυτο το σχολικο ετος οτι και να λενε!!! Αν και πραγματικα θα ηθελα τωρα να ειμαι στους 13 να τελειωνω,τωρα που φτασαμε στην  πηγη ανυπομονω να πιω νερο.......δε θελω να περιμενω αλλο!!!χιχι!

Τωρα που το ξαναδιαβαζω λεει '' 10 εκπ/κών που είχαν ενταχθεί εξαρχής στους σχετικούς πίνακες'' μαλλον εννοει τους παλιους! Δεν εννοεί απο το 639-649 ετσι??
Ευχαριστώ libra. Το ίδιο εύχομαι και για σένα. Έχω την εντύπωση ότι θα διοριστώ μαζί τις 13 νηπιαγωγούς! ;)

Ναι, τους αρχικούς πίνακες εννοεί.

dimi-asia δεν πρόκειται να αλλάξω ούτε μετά το διορισμό. Είναι μεγάλη ικανοποίηση να βοηθάς τους άλλους!

anna.b ο πίνακας θα προχωρήσει μέχρι και το 649 ανεξαρτήτως από τις προθέσεις των 10 τελευταίων!
Ωστόσο, όπως λες, θα έχουν δικαίωμα μέχρι και το νούμερο 639 να κάνουν αίτηση για διορισμό όταν βγει η συμπληρωματική εγκύκλιος για τις 13 πιστώσεις που δεν χρησιμοποιήθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #610 στις: Μάιος 09, 2014, 04:29:42 μμ »
Ευχαριστώ libra. Το ίδιο εύχομαι και για σένα. Έχω την εντύπωση ότι θα διοριστώ μαζί τις 13 νηπιαγωγούς! ;)

Ναι, τους αρχικούς πίνακες εννοεί.

dimi-asia δεν πρόκειται να αλλάξω ούτε μετά το διορισμό. Είναι μεγάλη ικανοποίηση να βοηθάς τους άλλους!

anna.b ο πίνακας θα προχωρήσει μέχρι και το 649 ανεξαρτήτως από τις προθέσεις των 10 τελευταίων!
Ωστόσο, όπως λες, θα έχουν δικαίωμα μέχρι και το νούμερο 639 να κάνουν αίτηση για διορισμό όταν βγει η συμπληρωματική εγκύκλιος για τις 13 πιστώσεις που δεν χρησιμοποιήθηκαν.

Lasid ειδικά εσένα που δεν εισαι κ του κλάδου μας, σε ευχαριστουμε παρα πολυ γιατι μας εδινες κουράγιο τόσο καιρο παραθέτοντας αυτα που γνωρίζεις!
Για αυτη την ηθική ικανοποίηση συνεχίζουμε να ειμαστε ετσι!!
Εχεις πολυ δίκιο!
Αντε να διοριστουμε ολοι μαζι!!!!Το εύχομαι σε όλους μας μεσα απο την καρδιά μου!!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #611 στις: Μάιος 09, 2014, 04:37:36 μμ »
Λοιπόν κορίτσια ο Καψαλάκης μου έστειλε σε προσωπικό μήνυμα αυτο... "έχουμε είδηση ότι πάμε για 13 διορισμούς από τον πίνακα άμεσα..."  ;)

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #612 στις: Μάιος 09, 2014, 04:41:48 μμ »
Λοιπόν κορίτσια ο Καψαλάκης μου έστειλε σε προσωπικό μήνυμα αυτο... "έχουμε είδηση ότι πάμε για 13 διορισμούς από τον πίνακα άμεσα..."  ;)

Σουπερ vasoula!!αυτα ειναι νεα!

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #613 στις: Μάιος 09, 2014, 05:13:18 μμ »
βρε κοριτσια αυτο δεν ειναι νεο το γραφει και το εγγραφο.αυτους τους χρωστουσε ουτως ή αλλως.το θεμα ειναι ποτε θα γινουν και οι υπολοιποι.

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #615 στις: Μάιος 09, 2014, 05:29:25 μμ »
βρε κοριτσια αυτο δεν ειναι νεο το γραφει και το εγγραφο.αυτους τους χρωστουσε ουτως ή αλλως.το θεμα ειναι ποτε θα γινουν και οι υπολοιποι.

Ναι!Αλλα σου λεει άμεσα κ εντός της χρονιάς που διανύουμε.....οποτε παίρνουν σειρα κ οι υπόλοιποι!Γι αυτο το ειπα georgiasamar!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.05 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.