*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)  (Αναγνώστηκε 566160 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thalia kara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #644 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 05:52:22 μμ »
μηπως γνωριζετε ποια ειναι η διαδικασια για αυτους που πρεπει να καταθέσουν και πιστοποιητικό υγειας...?? η προκυρηξη λεει οτι μπορει να ειναι απο ιδιωτη γιατρο...αλλα το χαρτι αυτό δεν επικυρώνεται αφου δεν εχει πανω στρογγυλη σφραγιδα...ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:07:14 »

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #645 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 06:06:38 μμ »
Η επιλογη των εκπαιδευτικων ιδιας ειδικοτητας διαφορετικου κλαδου με ποιο τροπο γινεται? π.χ. Για τις ειδικοτητες ΠΕ 19 - ΠΕ20 πώς γινεται? Εναλλαξ απο τους πινακες? Υπαρχει εγκυκλιος γι'αυτο?
Όχι δεν υπάρχει. Διευκρινιστική εγκύκλιος έχει βγει μόνο για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και μάλιστα αρκετά αργότερα από τις αιτήσεις. Ίσως να βγει κάποια ανάλογη εγκύκλιος και για τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ, όταν βγουν οι οριστικοί πίνακες! Αυτό είναι εκτίμηση. Δεν έχω καμιά εσωτερική πληροφόρηση!

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #646 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 06:09:22 μμ »
Όχι δεν υπάρχει. Διευκρινιστική εγκύκλιος έχει βγει μόνο για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και μάλιστα αρκετά αργότερα από τις αιτήσεις. Ίσως να βγει κάποια ανάλογη εγκύκλιος και για τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ, όταν βγουν οι οριστικοί πίνακες! Αυτό είναι εκτίμηση. Δεν έχω καμιά εσωτερική πληροφόρηση!

Σε ευχαριστω Lasid!

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #647 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 06:18:58 μμ »
Η ΑΣΠΑΙΤΕ ή η Παιδαγωγική Κατάρτιση δεν μοριοδοτειται;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 10:40:53 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #648 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 08:15:22 μμ »
Οχι η Παιδαγωγικη Καταρτιση δεν μοριοδοτειται απλα την αναφερει στην αιτηση λογω copy paste απο την αιτηση των επασ.

Εγω θα ηθελα να ρωτησω το αλλο, ετοιμαζοντας τα δικαιολογητικα μου ειδα αυτό:

3.Φωτοτυπία κάρτας ανεργίας, ή δελτίου ανεργίας (επικυρωμένο φωτοαντίγραφο), όσοι εκ των υποψηφίων
είναι άνεργοι χωρίς προϋπηρεσία διδακτική ή επαγγελματική και αιτούνται ένταξη στον Ειδικό Πίνακα
Ανέργων (αφορά μόνο τις ειδικότητες των εκπαιδευτικών που διδάσκουν εργαστηριακά μαθήματα).


αν καταλαβα σωστα, οσοι εχουμε προυπηρεσια και ας ειμαστε ανεργοι, δεν καταθετουμε καρτα ανεργιας; και δεν εντασσομαστε στον πινακα ανεργων;

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #649 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 08:50:05 μμ »
Παιδιά έχω κάποιες απορίες. Δεν έχω ιδέα από τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ και δεν το είχα ψάξει ποτέ αλλά επειδή η φετινή χρονιά είναι διαφορετική απ΄τις άλλες και όλοι ψαχνόμαστε να δούμε τι θα κάνουμε θα παρακαλούσα όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει. Οι νηπιαγωγοί μπορούν να διδάξουν και στους βρεφονηπιοκόμους; Διαβάζω ότι για ανέργους οι ώρες είναι 10 το ανώτερο, δήλαδή πόσα λεφτά βγαίνουν καθαρά; Σε παίρνουν για ένα εξάμηνο ή αν σε πάρουν είναι και για τα δύο εξάμηνα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

gerly, να συμπληρώσω κάτι σε αυτά που σωστά σου απάντησε ο Lasid. Είμαι νηπιαγωγός και έχω δουλέψει 2 χρονιές σε ΙΕΚ ΟΑΕΔ στην ειδικότητα "Προσχολικής Αγωγής Δραστηριοτήτων Δημιουργίας & Έκφρασης". Αυτή είναι και η ειδικότητα που μας αφορά εμάς τους νηπιαγωγούς. Ζητάνε τόσο νηπιαγωγούς όσο και βρεφονηπιοκόμους.
Και για να μη δημιουργηθεί σύγχυση, οι σπουδαστές που τελειώνουν τη συγκεκριμένη ειδικότητα βγαίνουν "βοηθοί βρεφονηπιοκόμων".
Καλή επιτυχία!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 02:59:46 πμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #650 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 09:57:13 μμ »
Καταρχήν πράγματι:

Δεν διευκρινίζεται ξεκάθαρα για ποια επαγγελματική εμπειρία μιλάει: για την εμπειρία του εξωτερικού ή εσωτερικού;;

Eίναι τελείως παράνομο και εννοείται τελειως ύποπτο το γεγονός αν ισχύει ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 Δεν έχει καμία λογική και πραγματικά αν υπήρχε ένας σύλλογος να διεκδικήσει τα αυτονόητα θα είχε φύγει αυτό. Με την ίδια λογική δεν πρέπει να μετράει διδακτική εμπειρία εντός του έτους 2013 !!!!!!!!!!! Τα άτομα είναι βλήματα, κομματόσκυλα και άχρηστοι πραγματικά με όλη τη σημασία της λέξης, οι περισσότεροι μέσα στον ΟΑΕΔ (από τους προισταμένους μέχρι την τελευταία τρύπα του ζουρνά που τα ξύνει) και κανονικά θα έπρεπε οι ίδιοι να είναι άνεργοι και να απολυθούν άμεσα, λόγω των ανεγκέφαλων διατάξεων που μόνο σκοπιμότητες εξυπηρετούν !!!!!!!!! ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ φυσικά.

Συγνωμη για τον τόνο, αλλά δεν έχω ξαναδεί πιο κραυγαλέα παράνομη εγκύκλιο από τον ΟΑΕΔ που νοιάζεται και καλά για τους ανέργους να βρουν δουλειά !!!!!!!!! Ο ίδιος ο ΟΑΕΔ δεν μοριοδοτεί εργασιακή εμπειρία (μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα !!!!!!!!!!!)

Αναφερατε μου εσείς μια προκήρυξη, σε όλο το κόσμο ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ !!!!!!!!! Δεν υπάρχει πουθενά, αλλά μόνο σε αυτήν !!!!!!!!!! Λυπάμαι που το λέω αλλά αν τα Υπουργεία λειτουργούσαν σωστά τα πρώτα άτομα στο κόσμο που έπρεπ να βγουν σε διαθεσιμότητα είναι πρώτα οι προϊστάμενοι των παραρτημάτων και οι διευθυντάδες του ΟΑΕΔ, μαζί με κάποιους χιλιάδες υπάλληλους του οργανισμού ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ. Έλεος δηλαδή, έβγαλαν σε διαθεσιμότητα εκπαιδευτικούς και δεν απολύουν τα άχρηστα τα βλήματα που πολλοί από αυτούς δεν ξέρουν καν Η/Υ (ναι το έχω δει και αυτό σε παράρτημα ΟΑΕΔ !!!!!!) που υπηρετούν στον ΟΑΕΔ !!!!!!!! Κάποια βλήματα μέσα στον οργανισμό αυτό έκαναν και απεργία για μέρες ολόκληρες και καλά γιατί είναι μαχόμενοι στον αγώνα κατά της ανεργίας !!!!!!!

Πάμε παρακάτω: αν κάποιος προσληφθεί ως άνεργος σε εργαστήριο πόσες ώρες μπορεί να κάνει μέγιστο και ποιο είναι το ωρομίσθιο; Είναι το ίδιο που ανέφερε ο Lasid παραπάνω;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 10:49:07 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #651 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:26:34 μμ »
Καταρχήν πράγματι:

Δεν διευκρινίζεται ξεκάθαρα για ποια επαγγελματική εμπειρία μιλάει: για την εμπειρία του εξωτερικού ή εσωτερικού;;

Eίναι τελείως παράνομο και εννοείται τελειως ύποπτο το γεγονός αν ισχύει ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 Δεν έχει καμία λογική και πραγματικά αν υπήρχε ένας σύλλογος να διεκδικήσει τα αυτονόητα θα είχε φύγει αυτό. Με την ίδια λογική δεν πρέπει να μετράει διδακτική εμπειρία εντός του έτους 2013 !!!!!!!!!!! Τα άτομα είναι βλήματα, κομματόσκυλα και άχρηστοι πραγματικά με όλη τη σημασία της λέξης, οι περισσότεροι μέσα στον ΟΑΕΔ (από τους προισταμένους μέχρι την τελευταία τρύπα του ζουρνά που τα ξύνει) και κανονικά θα έπρεπε οι ίδιοι να είναι άνεργοι και να απολυθούν άμεσα, λόγω των ανεγκέφαλων διατάξεων που μόνο σκοπιμότητες εξυπηρετούν !!!!!!!!! ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ φυσικά.

Συγνωμη για τον τόνο, αλλά δεν έχω ξαναδεί πιο κραυγαλέα παράνομη εγκύκλιο από τον ΟΑΕΔ που νοιάζεται και καλά για τους ανέργους να βρουν δουλειά !!!!!!!!! Ο ίδιος ο ΟΑΕΔ δεν μοριοδοτεί εργασιακή εμπειρία (μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα !!!!!!!!!!!)

Αναφερατε μου εσείς μια προκήρυξη, σε όλο το κόσμο ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ !!!!!!!!! Δεν υπάρχει πουθενά, αλλά μόνο σε αυτήν !!!!!!!!!! Λυπάμαι που το λέω αλλά αν τα Υπουργεία λειτουργούσαν σωστά τα πρώτα άτομα στο κόσμο που έπρεπ να βγουν σε διαθεσιμότητα είναι πρώτα οι προϊστάμενοι των παραρτημάτων και οι διευθυντάδες του ΟΑΕΔ, μαζί με κάποιους χιλιάδες υπάλληλους του οργανισμού ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ. Έλεος δηλαδή, έβγαλαν σε διαθεσιμότητα εκπαιδευτικούς και δεν απολύουν τα άχρηστα τα βλήματα που πολλοί από αυτούς δεν ξέρουν καν Η/Υ (ναι το έχω δει και αυτό σε παράρτημα ΟΑΕΔ !!!!!!) που υπηρετούν στον ΟΑΕΔ !!!!!!!! Κάποια βλήματα μέσα στον οργανισμό αυτό έκαναν και απεργία για μέρες ολόκληρες και καλά γιατί είναι μαχόμενοι στον αγώνα κατά της ανεργίας !!!!!!!

Πάμε παρακάτω: αν κάποιος προσληφθεί ως άνεργος σε εργαστήριο πόσες ώρες μπορεί να κάνει μέγιστο και ποιο είναι το ωρομίσθιο; Είναι το ίδιο που ανέφερε ο Lasid παραπάνω;

Ρε παιδια πόσο ακομη πιο αντισυνταγματικο μπορει να ειναι το " Η επαγγελματική εμπειρία που μοριοδοτείται πρέπει να έχει αποκτηθεί από 01/01/1998 έως 31/12/2012"?
Γιατι δεν ισχυει το ιδιο και για τη διδακτικη?
Στο κατω κατω, επαγγελματικη καταρτιση ειναι, οχι σχολειο!

Η προκηρυξη ειναι παρανομη και αντισυνταγματικη. Δεν αναφερει πουθενα το ΦΕΚ για την επαγγελματικη εμπειρια να μη μετραει για το τρεχον ετος.
Αλλά οι κυβερνοντες εχουν άλλα πραγματα ("Χρυσά") να ασχολουνται... Μετά απορουμε ολοι για ποιο λογο εφτασαν στο 13% τα "Χρυσά" παιδια (που προσωπικα πιστευω ειναι στο 20% τουλαχιστον στην πραγματικοτητα)...

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #652 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 09:33:26 πμ »
Οχι η Παιδαγωγικη Καταρτιση δεν μοριοδοτειται απλα την αναφερει στην αιτηση λογω copy paste απο την αιτηση των επασ.

Εγω θα ηθελα να ρωτησω το αλλο, ετοιμαζοντας τα δικαιολογητικα μου ειδα αυτό:

3.Φωτοτυπία κάρτας ανεργίας, ή δελτίου ανεργίας (επικυρωμένο φωτοαντίγραφο), όσοι εκ των υποψηφίων
είναι άνεργοι χωρίς προϋπηρεσία διδακτική ή επαγγελματική και αιτούνται ένταξη στον Ειδικό Πίνακα
Ανέργων (αφορά μόνο τις ειδικότητες των εκπαιδευτικών που διδάσκουν εργαστηριακά μαθήματα).


αν καταλαβα σωστα, οσοι εχουμε προυπηρεσια και ας ειμαστε ανεργοι, δεν καταθετουμε καρτα ανεργιας; και δεν εντασσομαστε στον πινακα ανεργων;

Την ίδια απορία έχω και εγώ! Είμαι άνεργη με προϋπηρεσία και επαγγελματική και λίγη διδακτική! Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #653 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 10:37:32 πμ »
Την ίδια απορία έχω και εγώ! Είμαι άνεργη με προϋπηρεσία και επαγγελματική και λίγη διδακτική! Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Το λέει ξεκάθαρα. Άρα δεν είσαι σε αυτή τη κατηγορία (Άνεργος με μηδενική προϋπηρεσία). Δε καταθέτεις καν κάρτα ανεργίας. Αν βάλεις κάρτα ανεργίας θα πας στο πίνακα με τους ανέργους θα έχεις 0 μόρια εκτός και αν έχεις μεταπτυχιακό ή διδακτορικό (1000 και 2000 μόρια αντίστοιχα αν θυμάμαι καλά). Και θα πάρουν από έκει (αν πάρουν) κάποιον για να συμπληρώσει σαν 3ο άτομο ένα εργαστηριακό μάθημα.

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #654 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 11:01:31 πμ »
Να ρωτήσω κάτι παιδιά.Τα Μαθήματα είναι πάντα απόγευμα??Τι ώρες γίνονται??

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #655 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:06:02 μμ »
Να ρωτήσω κάτι παιδιά.Τα Μαθήματα είναι πάντα απόγευμα??Τι ώρες γίνονται??
Αναλογα το ΙΕΚ, καποια ΙΕΚ ειναι πρωινα και καποια απογευματινα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 12:15:24 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #656 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:06:17 μμ »
Το λέει ξεκάθαρα. Άρα δεν είσαι σε αυτή τη κατηγορία (Άνεργος με μηδενική προϋπηρεσία). Δε καταθέτεις καν κάρτα ανεργίας. Αν βάλεις κάρτα ανεργίας θα πας στο πίνακα με τους ανέργους θα έχεις 0 μόρια εκτός και αν έχεις μεταπτυχιακό ή διδακτορικό (1000 και 2000 μόρια αντίστοιχα αν θυμάμαι καλά). Και θα πάρουν από έκει (αν πάρουν) κάποιον για να συμπληρώσει σαν 3ο άτομο ένα εργαστηριακό μάθημα.
Thomas3 έχω κάρτα ανεργίας, έχω μεταπτυχιακό και έχω και 6 χρόνια επαγγελματικής προϋπηρεσίας. που θα υπαχθώ?

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #657 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:18:11 μμ »
Εφόσον έχεις λίγη διδακτική προϋπηρεσία δεν μπορείς να υπαχθείς στους ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΕΡΓΩΝ.
Θα ενταχθείς στους ΠΙΝΑΚΕΣ ΙΔΙΩΤΩΝ. Το μεταπτυχιακό και η επαγγελματική είναι αδιάφορα για την κατάταξη!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160001
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.