*

Αποστολέας Θέμα: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?  (Αναγνώστηκε 120258 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος palelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 11, 2008, 01:01:31 πμ »
Ρύθμιση με προυπόθεση ασέπ δεν θα υπάρξει.
Ο ασέπ κάνει  διορισμούς και  με σειρά προτεραιότητας (μόρια) ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ι am back..   Σας  έλλειψα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:28 »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 11, 2008, 08:32:29 πμ »
αν ισχύσουν τα παραπάνω ξεχάστε το 40 τοις εκατό πόσο μάλλον και νέα ρύθμιση
Δηλαδή τι θα συμβεί;

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 11, 2008, 02:15:00 μμ »
Οποιαδηποτε ρυθμιση με θέμα μεγάλη προϋπηρεσία αφορά ΜΟΝΟ τους γυμναστές (οι οποιοι έχουν γίνει περισσότεροι και από τα παιδιά σε κάπια σχολεία)άρα ειναι αχρηστη
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος englishland

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • μια ζωη την έχουμε
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 11, 2008, 04:33:01 μμ »
καλησπερα σε ολους,
εχω μεινει εκπληκτη απο αυτα που διαβαζω περι προυπηρεσιας και επιτυχιας στον ασεπ.ποτε προεκυψε αυτο;ξερει κανεις αν και ποτε θα ψηφιστει;δηλαδη τι στο καλο κανουμε ολοι εμεις τοσα χρονια;ειμαι πε06
μπορει κανενας συναδελφος να με διαφωτισει σε κατι;συμκηρωνω φετος 17.3 μορια και εχω σειρα στον ενιαιο πινακα 300[περσινη].να κανω χαρτια για διορισμο φετος; ναι σε ολα δηλαδη,εχω πθανοτητες,γιατι αν περιμενω του χρονου με βλεπω απεξω. ευχαριστω εκ των προττερων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:28 »

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 11, 2008, 09:03:02 μμ »
καλησπερα σε ολους,
εχω μεινει εκπληκτη απο αυτα που διαβαζω περι προυπηρεσιας και επιτυχιας στον ασεπ.ποτε προεκυψε αυτο;ξερει κανεις αν και ποτε θα ψηφιστει;δηλαδη τι στο καλο κανουμε ολοι εμεις τοσα χρονια;ειμαι πε06
μπορει κανενας συναδελφος να με διαφωτισει σε κατι;συμκηρωνω φετος 17.3 μορια και εχω σειρα στον ενιαιο πινακα 300[περσινη].να κανω χαρτια για διορισμο φετος; ναι σε ολα δηλαδη,εχω πθανοτητες,γιατι αν περιμενω του χρονου με βλεπω απεξω. ευχαριστω εκ των προττερων.

Απο το 40% φετος θα παρει 104 ατομα μονο...τα 17,3 μορια που θα εχεις ειναι μαλλον λιγα για μονιμο διορισμο.Περισυ ο τελευταιος απο μας διοριστηκε ειχε 19,555 μορια και διοριστηκαν 198 ατομα με το 40%,φετος που τα ατομα θα ειναι λιγοτερα δε νομιζω να πεσει η βαση αλλα μαλλον να ανεβει...... :-\
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 11, 2008, 09:10:29 μμ »
Δε θα είναι απαραίτητη προυπόθεση η επιτυχία στον ΑΣΕΠ για τους διορισμούς με το 40 %.
Για τη ρύθμιση ώστε να διοριστούν επιπλέον καθηγητές συζητούν να χρειάζεται εκτός από προυπηρεσία και η επιτυχία στον ΑΣΕΠ.
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος exoaptadodia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 11, 2008, 10:05:24 μμ »
ΤΟ 60-40% ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!
ΤΟ 40% ΤΟΥ ΕΝΙΑΙΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ!
ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ!
ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ, ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΛΟΝ - ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΟΙ ΤΟΥ 60-40%.

Αποσυνδεδεμένος marita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 11, 2008, 10:24:08 μμ »
Θεωρώ ότι είναι πολύ άδικο να καταργηθεί το 40 τοις εκατό. Για όνομα του Θεού! Τόσοι άνθρωποι με χρόνια προυπηρεσίας τι θα κάνουν ? Ο geochem θα σπεύσει σίγουρα να μου απαντήσει λέγοντάς μου " ας δώσουν κι αυτοί ασέπ όπως τόσοι άλλοι ". Είναι και αυτή μια στάση. Νιώθεται ! Μπορεί όμως να μου απαντήσει κανείς από τους υποστηρικτές του ασεπ τι θα κάνουμε όλοι εκείνοι που θα δίνουμε καθε 2 χρόνια αλλά δεν θα καταφέρνουμε να είμαστε στους διοριστέους? Θα εξασφαλίζουμε 2 χρόνια αναπλήρωσης, έχοντας όμως το άγχος του επόμενου ασεπ. Θα είμαστε μονίμως στο πόδι να προετοιμαζόμαστε για εξετασεις. Κιαν είμαστε τυχεροί και διοριστούμε καλώς. Αν όμως τύχει μια χρονιά η στραβή και αποτύχουμε, να είμαστε προετοιμασμένοι να δουλέψουμε όπου να'ναι. Εγω πιστεύω πως συμφέρει όλους μας να συνεχίσει να ισχύει το 40/60. Πόσοι και πόσοι  επιτυχόντες ασεπίτες κατάφεραν να ενταχθούν στους πίνακες αναπληρωτών και να διεκδικούν διορισμό? σας πληροφορώ πάρα πολλοί.   

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 11, 2008, 10:44:07 μμ »
δεν είμαι τιμητής του ασεπ.δεν αναφέρομαι στους συναδέλφους που τουλάχιστον έδωσαν ασεπ και μάζεψαν τα μόρια τους αξιοκρατικά και με διαφανείς διαδικασίες.
δεν συμφωνώ με τα λαμόγια που μαζεύουν προυπηρεσία από την πίσω πόρτα του υπουργείου και μετά ζητούν χαριστικές ρυθμίσεις για να βολευτούν
δεν πήρατε ποτέ σας χαμπάρι πόσες θέσεις χάθηκαν με το 30μηνο υπερ κάποιων (όχι όλων)οι οποίοι έχονας βυσματικότατη προυπηρεσία κατέλαβαν θέσεις εις βάρος άλλων συναδέλφων που σαν βλάκες διάβασαν για αυτό τον περιβόητο διαγωνισμό.
για όλα αυτά που έχουν γίνει την τελευταία τριετία κάνετε όλοι σας τουμπεκί.
μόνο τον πισινούλι σας .σαν ενοχλούν τα μικρά αλλά στις μεγάλες σφαλιάρες σκύβετε και άλλο.
εύχομαι να δικαιωθούν όσοι προσέφυγαν όλα αυτά τα χρόνια στα δικαστήρια μπας και ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 11, 2008, 11:11:22 μμ »
To γεγονός ότι κάποιοι έχοντας βυσματική προυπηρεσία κατάφεραν και διορίστηκαν, δεν είναι για εμένα τουλάχιστον αρκετό για να μειώνει το γεγονός ότι πάρα πολλοί συνάδελφοι σαν και εμάς διορίστηκαν.
Θεωρώ, μεγάλη αδικία σε συναδέλφους που οργώνουν την Ελλάδα έχοντας στο μυαλό τους τον πολυπόθητο διορισμό, έστω με το 40-60, να πεταχθούν σε μια μέρα έξω. Ευτυχώς, δεν θίγεται το 40-60 γιατί θα ήταν καταστροφικό.
ΑΠ'την άλλη θεωρώ ότι θα πρέπει να γίνει ρύθμιση που να πριμοδοτεί και την επιτυχια στον ΑΣΕΠ και την μεγάλη προυπηρεσία, αλλά νομίζω η γνώμη μου δεν θα ληφθεί υπ'όψιν από τους υπεύθυνους. ;D

Όπως και να έχει, τιμώ το ίδιο τους συναδέλφους που κατάφεραν και πηραν μόρια και διορίστηκαν μέσω ΑΣΕΠ ή εργάζονται ως αναπληρωτές καθώς και τους υπόλοιπους που μαζεύουν μήνα - μήνα τα μόρια τους, για να καταφέρουν έστω και μετά από πολύ καιρό να διοριστούν.
Δεν μου αρέσουν οι αφορισμοί, ούτε οι βαρύγδουπες δηλώσεις που το μόνο που κάνουν είναι να σπέρνουν διχόνοια ανάμεσά μας.

Έχω, όπως πολλές φορές πει πάνω από 55 μήνες προυπηρεσία εργαζόμενος ως ωρομίσθιος και αναπληρωτής από το 2000 και θεωρώ ότι κάποια στιγμή θα πρέπει το Υπουργείο να καταλάβει ότι όλοι εμείς χρειαζόμαστε (σιγά μην δεν το έχει καταλάβει) και ότι οι μόνιμοι διορισμοί είναι ακόμα ένα βήμα για την βελτίωση της εκπαίδευσης.

Κλείνοντας, θέλω να τονίσω ότι ανεξαρτήτου πίνακα εύχομαι όλοι μας να καταφέρουμε να διορισμούμε και να προσπαθούμε συνεχως να είμαστε σωστοί τόσο απέναντί στους συναδέλφους μας όσο και στους μαθητές.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 11, 2008, 11:23:35 μμ »
Συμφωνω μαζι σου giotamike........ :D :D
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 11, 2008, 11:33:43 μμ »
Μηπως εχουμε καποια εγκυρη πληροφορια για το ποτε θα ισχυσει η πολυαναμενομενη αυτη ρυθμιση??Θα ισχυσει απο φετος ή απο του χρονου???
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος persef33

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους διορίστηκα!-ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 12, 2008, 12:08:28 πμ »
δεν είμαι τιμητής του ασεπ.δεν αναφέρομαι στους συναδέλφους που τουλάχιστον έδωσαν ασεπ και μάζεψαν τα μόρια τους αξιοκρατικά και με διαφανείς διαδικασίες.
δεν συμφωνώ με τα λαμόγια που μαζεύουν προυπηρεσία από την πίσω πόρτα του υπουργείου και μετά ζητούν χαριστικές ρυθμίσεις για να βολευτούν
δεν πήρατε ποτέ σας χαμπάρι πόσες θέσεις χάθηκαν με το 30μηνο υπερ κάποιων (όχι όλων)οι οποίοι έχονας βυσματικότατη προυπηρεσία κατέλαβαν θέσεις εις βάρος άλλων συναδέλφων που σαν βλάκες διάβασαν για αυτό τον περιβόητο διαγωνισμό.
για όλα αυτά που έχουν γίνει την τελευταία τριετία κάνετε όλοι σας τουμπεκί.
μόνο τον πισινούλι σας .σαν ενοχλούν τα μικρά αλλά στις μεγάλες σφαλιάρες σκύβετε και άλλο.
εύχομαι να δικαιωθούν όσοι προσέφυγαν όλα αυτά τα χρόνια στα δικαστήρια μπας και ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι κάποια στιγμή.


Πες τα Χρυσόστομε!!!

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 12, 2008, 12:24:09 πμ »
Μηπως εχουμε καποια εγκυρη πληροφορια για το ποτε θα ισχυσει η πολυαναμενομενη αυτη ρυθμιση??Θα ισχυσει απο φετος ή απο του χρονου???


από ποτέ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160535
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 731
Σύνολο: 751

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.