*

Αποστολέας Θέμα: A φάση φιλολόγων 2014  (Αναγνώστηκε 253343 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #896 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:28:11 μμ »
λογικα ναι . το προγραμμα εσπα με το οποίο προσελαβε και Β'ΘΜΙΑ έληγε το δεκ.15 αν θυμαμαι σωστά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:15 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #897 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:31:17 μμ »
Ξέρει κάποιος αν στα εκκλησιαστικά σχολεία μπορεί να σε προσπεράσουν στον πίνακα μολονότι έχεις καταθέσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά;
Μα νομίζω ότι τα εκκλησιαστικά σχολεία είναι ο ορισμός του βύσματος, αφού πάνε με συστατική επιστολή ιερέα/μητροπολίτη...δεν ξέρω ακριβώς. Τόσα χρόνια έχουν διορισει όλους τους "εκλεκτούς" από το παράθυρο! Εγώ φέτος είπα να το δηλώσω και η υπαλληλος στη δευτεροβαθμια, που περνούσε στο συστημα τις επιλογές μου, με ρωτησε αν εχω συστατικη επιστολή. Όταν της είπα οχι, μου είπε ότι ουτε καν μπορω να το δηλωσω!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #898 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:33:18 μμ »
Μα νομίζω ότι τα εκκλησιαστικά σχολεία είναι ο ορισμός του βύσματος, αφού πάνε με συστατική επιστολή ιερέα/μητροπολίτη...δεν ξέρω ακριβώς. Τόσα χρόνια έχουν διορισει όλους τους "εκλεκτούς" από το παράθυρο! Εγώ φέτος είπα να το δηλώσω και η υπαλληλος στη δευτεροβαθμια, που περνούσε στο συστημα τις επιλογές μου, με ρωτησε αν εχω συστατικη επιστολή. Όταν της είπα οχι, μου είπε ότι ουτε καν μπορω να το δηλωσω!!!

καλα βρε fotini18 την εγκυκλιο των αναπληρωτων δεν την διαβασες; τι ειναι αυτα που λες; η συστατικη επιστολη ηταν προαιρετικη....

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #899 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:33:40 μμ »
Μα νομίζω ότι τα εκκλησιαστικά σχολεία είναι ο ορισμός του βύσματος, αφού πάνε με συστατική επιστολή ιερέα/μητροπολίτη...δεν ξέρω ακριβώς. Τόσα χρόνια έχουν διορισει όλους τους "εκλεκτούς" από το παράθυρο! Εγώ φέτος είπα να το δηλώσω και η υπαλληλος στη δευτεροβαθμια, που περνούσε στο συστημα τις επιλογές μου, με ρωτησε αν εχω συστατικη επιστολή. Όταν της είπα οχι, μου είπε ότι ουτε καν μπορω να το δηλωσω!!!

Κι εγώ αυτό διαπίστωσα. Γι αυτό ρωτάω. Πέρυσι κάλεσαν άτομο πε02 με σειρά στον πίνακα αναπληρωτών 4000+! έλεος δηλαδή!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:15 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #900 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:37:05 μμ »
καλα βρε fotini18 την εγκυκλιο των αναπληρωτων δεν την διαβασες; τι ειναι αυτα που λες; η συστατικη επιστολη ηταν προαιρετικη....
Τη διαβασα και γι' αυτό είπα να δηλώσω αυτό το εκκλησιαστικό, που ειναι κοντά στην περιοχή μου. Η υπαλληλος, όμως, μου είπε ότι χωρίς συστατική επιστολή δε γίνεται. Εσυ πιστευεις ότι παιρνουν με τη σειρά μας στον πίνακα;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #901 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:40:48 μμ »
Κι εγώ αυτό διαπίστωσα. Γι αυτό ρωτάω. Πέρυσι κάλεσαν άτομο πε02 με σειρά στον πίνακα αναπληρωτών 4000+! έλεος δηλαδή!!
Τη διαβασα και γι' αυτό είπα να δηλώσω αυτό το εκκλησιαστικό, που ειναι κοντά στην περιοχή μου. Η υπαλληλος, όμως, μου είπε ότι χωρίς συστατική επιστολή δε γίνεται. Εσυ πιστευεις ότι παιρνουν με τη σειρά μας στον πίνακα;

Δεν βλέπω και κανένα σύννεφο στον ουρανό για να πέσω  :P
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #902 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:42:03 μμ »
Τη διαβασα και γι' αυτό είπα να δηλώσω αυτό το εκκλησιαστικό, που ειναι κοντά στην περιοχή μου. Η υπαλληλος, όμως, μου είπε ότι χωρίς συστατική επιστολή δε γίνεται. Εσυ πιστευεις ότι παιρνουν με τη σειρά μας στον πίνακα;

καλα...η υπαλληλος μπορουσε να σου πει ο,τι ηθελε...εσυ δεν μπορουσες να την παραπεμψεις στην εγκυκλιο; ειναι δυνατον; ναι μας παιρνουν με τη σειρα...συντασσεται ενας ατυπος πινακας στην Δ.νση Εκκλησιαστικης με βαση την θεση μας στον γενικο πινακα...δηλαδη με α/α τα μορια μας...και εννοειται συμφωνα με  το αν δηλωσε καποιος εκκλησιαστικο σχολειο η οχι.....ειναι δυνατον να εχω δηλωσει εκκλησιαστικο, να εχεις δηλωσει και εσυ, εγω να ειμαι πιο πανω απο σενα και στο τελος να παιρνουν εσενα και οχι εμενα; ειναι πραγματα που ελεγχονται...ισχυει ο,τι ακριβως και στις προσληψεις γενικης...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #903 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:45:16 μμ »
Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες κι ας το έχασα από τη δική μου βλακεία και ανικανότητα της υπαλλήλου. Θα κοιτάξουμε τώρα τι θέση στον πίνακα έχουν όσοι προσληφθούν στα εκκλησιαστικά και θα δούμε ποιος από τους δυο μας έχει δίκιο! Στο ξαναλέω...μακάρι να έχεις εσύ, γιατί έχω σιχαθεί με όλη αυτή τη λαμογιά, τη διαφθορά  και αναξιοκρατία του κράτους.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #904 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:45:59 μμ »
καλα...η υπαλληλος μπορουσε να σου πει ο,τι ηθελε...εσυ δεν μπορουσες να την παραπεμψεις στην εγκυκλιο; ειναι δυνατον; ναι μας παιρνουν με τη σειρα...συντασσεται ενας ατυπος πινακας στην Δ.νση Εκκλησιαστικης με βαση την θεση μας στον γενικο πινακα...δηλαδη με α/α τα μορια μας...και εννοειται συμφωνα με  το αν δηλωσε καποιος εκκλησιαστικο σχολειο η οχι.....ειναι δυνατον να εχω δηλωσει εκκλησιαστικο, να εχεις δηλωσει και εσυ, εγω να ειμαι πιο πανω απο σενα και στο τελος να παιρνουν εσενα και οχι εμενα; ειναι πραγματα που ελεγχονται...ισχυει ο,τι ακριβως και στις προσληψεις γενικης...

Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα. Εφόσον και οι δυο μας έχουμε καταθέσει τα δικαιολογητικά που ζητάνε επιπλέον (βιογραφικό-συστατική), είναι δυνατόν να πάρουν εσένα που είσαι πιο κάτω από μένα και να με προσπεράσουν. Απλά πέρυσι από το 486 πήγαν στο 4000+ και μου κάνει εντύπωση: δεν υπήρχαν άλλοι στο ενδιάμεσο;;

Αποσυνδεδεμένος VASILIS.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #905 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:47:03 μμ »
Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες όλες οι περσινές φάσεις (exel) ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή τύχη σε όλους σας .

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #906 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:48:26 μμ »
Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα. Εφόσον και οι δυο μας έχουμε καταθέσει τα δικαιολογητικά που ζητάνε επιπλέον (βιογραφικό-συστατική), είναι δυνατόν να πάρουν εσένα που είσαι πιο κάτω από μένα και να με προσπεράσουν. Απλά πέρυσι από το 486 πήγαν στο 4000+ και μου κάνει εντύπωση: δεν υπήρχαν άλλοι στο ενδιάμεσο;;

προφανως ισχυει και καποιο ποσοστο τριτεκνων, ειδικων κατηγοριων...οπως ακριβως και στην γενικη.....νομιζω ειναι 20%;

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #907 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:48:46 μμ »
καλα βρε fotini18 την εγκυκλιο των αναπληρωτων δεν την διαβασες; τι ειναι αυτα που λες; η συστατικη επιστολη ηταν προαιρετικη....

μου φαινεται οτι παιζουμε με τις λεξεις...πολυ καλα τα λεει η foteini18 ντεμεκ προαιρετικη η συστατικη και κουραφεξαλα

Αποσυνδεδεμένος daizy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #908 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:49:25 μμ »
Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα. Εφόσον και οι δυο μας έχουμε καταθέσει τα δικαιολογητικά που ζητάνε επιπλέον (βιογραφικό-συστατική), είναι δυνατόν να πάρουν εσένα που είσαι πιο κάτω από μένα και να με προσπεράσουν. Απλά πέρυσι από το 486 πήγαν στο 4000+ και μου κάνει εντύπωση: δεν υπήρχαν άλλοι στο ενδιάμεσο;;

Αυτό δεν το ξέρουμε.Μπορεί και να μην υπήρχαν.Αν δεν δεις τη λίστα δε μπορείς να το γνωρίζεις.Ξέρουμε τι έχει δηλώσει ο καθένας;Η λίστα όμως εμφανίζεται κάπου;Γιατί τότε ναι είναι ύποπτο.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #909 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:49:38 μμ »
Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα. Εφόσον και οι δυο μας έχουμε καταθέσει τα δικαιολογητικά που ζητάνε επιπλέον (βιογραφικό-συστατική), είναι δυνατόν να πάρουν εσένα που είσαι πιο κάτω από μένα και να με προσπεράσουν. Απλά πέρυσι από το 486 πήγαν στο 4000+ και μου κάνει εντύπωση: δεν υπήρχαν άλλοι στο ενδιάμεσο;;
Μα σου λεει ότι η συστατική επιστολή είναι προαιρετική. Η συστατική από μόνη της είναι αμαρτωλή! Δηλ. τι; Αν κάποιος έχει γνωστό μητροπολίτη και τον εκθειάζει στην επιστολή του και ο άλλος δεν έχει, θα τον πάρουν κι ας βρίσκεται ψηλά;;;  :P
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.