*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371423 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #126 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 06:07:51 μμ »
φαντασου οτι στους χημικους εφτασε στον τελευταιο που ειναι και φιλος μου 3 μηνες μετα!!
Ευτυχώς που βρέθηκες και εσύ και επιβεβαίωσες αυτά που λέω τόσες μέρες...  :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:55:58 »

Αποσυνδεδεμένος honey

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #127 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 06:24:52 μμ »
Αίτηση μπορούν να κάνουν όσοι έδωσαν ΑΣΕΠ το 2008 και είναι επιτυχόντες; Εγω που έχω σειρά 2000 μπορώ να κάνω ή έχει συγκεκριμένο αριθμό;

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #128 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 06:27:43 μμ »
Πρόσεξε με και θέλω να διαβάσεις καλά αυτά που θα γράψω... Επειδη το έχω εξηγησει πάνω από δέκα φορές και αν διάβαζες το υπόμνημα ισως έπαιρνες τις απαντήσεις που ζητούσες... Καταρχήν δεν έχω καμία πληροφορία από πουθενά! Κατα δεύτερον η σιγουριά μου βασιζεται στη λογική, σε παλιότερες ανάλογες περιπτώσεις και στον νόμο! Και τρίτον έχω την ευθύνη των λεγόμενων μου, προσέχω πολύ τι λέω γιατί το έχω ψάξει πάρα πολύ τα τελευταία 4 χρόνια και στο κάτω κάτω απευθύνομαι σε ενήλικες που διαθέτουν, φαντάζομαι, κριτική σκέψη. Αν εσύ τώρα κρίνεις οτι δεν έχω την ανάλογη υπευθυνότητα ή ότι οι προβλέψεις μου είναι υπεραισιόδοξες μπορείς κάλλιστα να μην διαβάζεις αυτά που γράφω. Δεν σε υποχρεώνει κανείς να το κάνεις. Σ'ευχαριστώ.
Σε αυτη την ανεξοδη επιθετικοτητα που βγαζουν τα γραφομενα σου, θα ευχηθω το καλυτερο σε ολους οσους περιμενουν διορισμο.... με πνευμα αισιοδοξιας, ψυχραιμιας και νηφαλιοτητας!

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #129 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 06:31:09 μμ »
Αίτηση μπορούν να κάνουν όσοι έδωσαν ΑΣΕΠ το 2008 και είναι επιτυχόντες; Εγω που έχω σειρά 2000 μπορώ να κάνω ή έχει συγκεκριμένο αριθμό;
οχι φυσικα!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:55:58 »

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #130 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 06:31:25 μμ »
Αίτηση μπορούν να κάνουν όσοι έδωσαν ΑΣΕΠ το 2008 και είναι επιτυχόντες; Εγω που έχω σειρά 2000 μπορώ να κάνω ή έχει συγκεκριμένο αριθμό;

Όχι δεν μπορείς δυστυχώς... Μπορούν να το κάνουν μόνο αυτοί ποι έχουν δει το όνομα τους στον πίνακα διοριστέων το 2009.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #131 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 06:35:22 μμ »
Σε αυτη την ανεξοδη επιθετικοτητα που βγαζουν τα γραφομενα σου, θα ευχηθω το καλυτερο σε ολους οσους περιμενουν διορισμο.... με πνευμα αισιοδοξιας, ψυχραιμιας και νηφαλιοτητας!
Η Αγανακτηση ειναι 2 ανθρωπων που επι 5 σχεδον ετη εχουν διαβασει νομους σχετικους που τους αφορουν,ξερουν καλα το θεμα , το αποδεικνυουν και καποιοι συνεχιζουν να αμφισβητουν με μια ελαφροτητα αγνοιας!!!!!! Ειμαστε ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ πια διοριστεες!!!! απλα αυτο ξεκαθαριζεται στο τελος των διοριστεων! Εχει 602 κενα και θελει 602 νηπιαγωγους.....πηγαν 500? θα παρει αλλους 102!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2014, 06:42:42 μμ από libra »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος anna.b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #132 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 08:27:13 μμ »
Εγώ θυμάμαι όταν βγήκαν τα αποτελέσματα και εκείνοι που είχαν μια σχετική γνώση επί του θέματος μου έλεγαν ότι έχει κλείσει το πράγμα, μόνο τυπικά δεν είμαι διοριστέα αλλά με τους διπλοδιοριστέους κτλ θα είμαι και εγώ μέσα... Άλλαξαν πολλά βέβαια από τότε αλλά δεν νομίζω ότι άλλαξε και ο νόμος. Σίγουρα εκείνο που επηρέασε όλη αυτή η κατάσταση είναι ο αριθμός των επιλαχόντων αλλά επιλαχόντες υπάρχουν, είναι αυτοί που είναι και εν καιρώ πιστεύω θα υπάρξει και η δικαίωση σε αυτή τη χρόνια αναμονή και σε αυτούς όσο και στους εναπομείναντες διοριστέους, που χωρίς αμφιβολία πια ήρθε η ώρα τους.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #133 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 10:24:10 μμ »
Μακαρι!Απλα ας κρατήσουμε χαμηλούς τόνους μεταξύ μας κ ολα θα δρομολογηθούν!
Καληνυχτα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #134 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 10:42:33 μμ »
Μακαρι!Απλα ας κρατήσουμε χαμηλούς τόνους μεταξύ μας κ ολα θα δρομολογηθούν!
Καληνυχτα σε όλους!
Συμφωνώ απόλυτα! Καληνύχτα  :)

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #135 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 10:45:25 μμ »
Παρεπιπτόντως μου στείλανε απάντηση το πρωί από το υπουργείο οτι το email μας πρωτοκολλήθηκε με αριθμό 11549 και κοινοποιήθηκε στους αποδέκτες που ορίσαμε.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #136 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 10:52:14 μμ »
Παρεπιπτόντως μου στείλανε απάντηση το πρωί από το υπουργείο οτι το email μας πρωτοκολλήθηκε με αριθμό 11549 και κοινοποιήθηκε στους αποδέκτες που ορίσαμε.

Σουπερ!!Τελεια vasoula!

Αποσυνδεδεμένος anjee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #137 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 11:35:50 μμ »
Επιλαχόντες δεν είναι αυτοί που απλά πέρασαν τη βάση, αλλά είναι εκείνοι που βρίσκονται διαδοχικά στη λίστα του ΑΣΕΠ πίσω από τον τελευταίο διοριστέο του ΑΣΕΠ με ΦΕΚ. Επιλαχόντες είναι όσοι καλύπτουν επακριβώς τις κενές θέσεις που άφησαν όσοι φεκίτες διορίστηκαν μέσω άλλων πινάκων (40%, 24μηνο κλπ)

Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!
Συγχωρειστε την ασχετοσυνη μου επι του θεματος, αλλα εχω αποριες και εχω μπερδευτει οποτε οποιος -α μπορει ας βοηθησει....
Τι ακριβως σημαινει διοριστεος του ΑΣΕΠ με ΦΕΚ;;; Τι ειναι το ΦΕΚ δλδ; δεν ειναι το φυλλο εφημεριδος της κυβερνησης;;
Επισης με βαση την παραπανω απαντηση, επιλεχων ειναι καποιος που εχει δωσει ΑΣΕΠ και εχει περασει και βρισκεται σε πολυ υψηλη θεση; Βρισκεται δλδ σε σειρα αμεσως μετα τους διορισμενους; το εχω καταλαβει καλα;
( μαλλον οχι  ;D ;D )

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10817
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #138 στις: Ιανουάριος 29, 2014, 12:09:26 πμ »
Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!
Συγχωρειστε την ασχετοσυνη μου επι του θεματος, αλλα εχω αποριες και εχω μπερδευτει οποτε οποιος -α μπορει ας βοηθησει....
Τι ακριβως σημαινει διοριστεος του ΑΣΕΠ με ΦΕΚ;;; Τι ειναι το ΦΕΚ δλδ; δεν ειναι το φυλλο εφημεριδος της κυβερνησης;;
Επισης με βαση την παραπανω απαντηση, επιλαχων ειναι καποιος που εχει δωσει ΑΣΕΠ και εχει περασει και βρισκεται σε πολυ υψηλη θεση; Βρισκεται δλδ σε σειρα αμεσως μετα τους διορισμενους; το εχω καταλαβει καλα;
( μαλλον οχι  ;D ;D )
Διοριστέοι του ΑΣΕΠ είναι αυτοί που όταν βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα του ΑΣΕΠ, τα ονόματά τους δημοσιεύθηκαν σε ΦΕΚ. Αυτοί είναι ουσιαστικά οι διοριστέοι ασεπίτες! Κανείς άλλος πέρα από αυτούς.

Αν κάποιες θέσεις από αυτές των διοριστέων ασεπιτών μείνουν κενές τις καλύπτουν οι επόμενοι του πίνακα του ΑΣΕΠ μετά από τον τελευταίο διοριστέο που είχε δημοσιευθεί το όνομά του σε ΦΕΚ.

Νομίζω ότι το έχεις καταλάβει καλά... (χρειάζεσαι ιδιαίτερα. ;D ;D Να έρθεις στην επόμενη συνάντηση του Pde)

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #139 στις: Ιανουάριος 29, 2014, 07:43:40 πμ »
Παρεπιπτόντως μου στείλανε απάντηση το πρωί από το υπουργείο οτι το email μας πρωτοκολλήθηκε με αριθμό 11549 και κοινοποιήθηκε στους αποδέκτες που ορίσαμε.
Μπραβο μπραβο μπραβο Βασω μου!!!!!!
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.172 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.