*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371394 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #574 στις: Μάιος 08, 2014, 04:01:39 μμ »
μιλησα σημερα με αυτον τον κυριο γιουπη ο οποιος πολυ ευγενικα μου ειπε οτι οι υπολοιποι 10 που αρνηθηκαν εχουν ζητησει παραταση λογω μεταπτυχιακων και αλλων λογων, αν θελησουν ΟΜΩΣ μπορουν να διοριστουν.δεν διευκρινησα για ποσο καιρο εχουν διορια να ζητουν παραταση γιατι υπαρχουν και καποιοι που απο τους πρωτους διορισμους εδω και χρονια αρνουνται και ειναι στις πρωτες θεσεις.επισης μου διευκρινησε οτι απο τους 37 που τωρα θα διοριστουν οι 12 γιατι δεν εχουν πιστωσεις για τους αλλους.α! και οι υπολοιποι δεν ειμαστε στην λιστα λογω μεσοπροθεμου...αν υπαρχει παντως καποια απο το φορουμ που ανηκει στις 37 επιλαχουσες που που δεν επιθυμει διορισμο ας μας το πει.εγω εχω επισης ακομα μια απορια αφου μονο 12 διορισμους θα κανουν γιατι μας δημοσιευσαν λιστα με 37 ονοματα????


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:35:08 »

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #575 στις: Μάιος 08, 2014, 04:03:24 μμ »
α και κατι τελευταιο γιατι μας παιδευουν ενω εχουν ολοκληρωθει οι διορισμοι ( και οι συμπληρωματικοι) στους υπολοιπους κλαδους?δεν το καταλαβαινω

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #576 στις: Μάιος 08, 2014, 04:05:11 μμ »
Πραγματικά πιστεύατε ότι θα μας έπαιρναν τώρα άμεσα; Αφού δεν έχουν λεφτά... Η ουσία είναι ότι μας αναγνωρισαν! Ο ΑΣΕΠ είναι αυτός που διοργανώνει το διαγωνισμό, αυτός έχει τα ονόματα μας οπότε έχει μέγαλη βαρύτητα αυτό το έγγραφο.... Ας περιμένουμε να δούμε και τις διαθέσεις του υπουργείου, αν και πιστεύω ότι δεν έχει περιθώρια πια να αρνηθεί...

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #577 στις: Μάιος 08, 2014, 04:16:44 μμ »
Πραγματικά πιστεύατε ότι θα μας έπαιρναν τώρα άμεσα; Αφού δεν έχουν λεφτά... Η ουσία είναι ότι μας αναγνωρισαν! Ο ΑΣΕΠ είναι αυτός που διοργανώνει το διαγωνισμό, αυτός έχει τα ονόματα μας οπότε έχει μέγαλη βαρύτητα αυτό το έγγραφο.... Ας περιμένουμε να δούμε και τις διαθέσεις του υπουργείου, αν και πιστεύω ότι δεν έχει περιθώρια πια να αρνηθεί...

δεν πιστευα προσωπικα οτι θα γινοταν αυτοματα απλα εχθες λεχθηκε απο τον μπρατη οτι τον σεπτεμβρη οι επιλαχουσες θα ειναι διορισμενες ενω αυτος ο κυριος που μιλησα σημερα μου ειπε οτι οι διορισμοι θα αργησουν και μαλλον θα τραβηξουν μεχρι το σχολικο ετος 2014-2015.επισης δεν αναγνωρισαν ολες τις επιλαχουσες ειμαστε αλλες 10 που μας ψηνουν το ψαρι στα χειλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:35:08 »

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #578 στις: Μάιος 08, 2014, 04:20:38 μμ »
Γεωργία τι εννοείς όταν λες δεν είμαστε στη λίστα λόγω του μεσοπρόθεσμου; Τη λίστα τη δημοσίευσαν γιατί έπρεπε να δώσουν τα ονόματα όλων όσων δικαιούνται διορισμο άσχετα αν το υπουργείο έχει τις αντίστοιχες πιστώσεις....Επίσης προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα προχωρήσει ο πίνακας και άλλο...είτε γιατί θα αρνηθούν κάποιοι από τους 10 είτε γιατί θα υπάρξουν κάποιοι από τους επιλαχόντες που δεν θα επιθυμούν διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #579 στις: Μάιος 08, 2014, 04:28:07 μμ »
Γεωργία τι εννοείς όταν λες δεν είμαστε στη λίστα λόγω του μεσοπρόθεσμου; Τη λίστα τη δημοσίευσαν γιατί έπρεπε να δώσουν τα ονόματα όλων όσων δικαιούνται διορισμο άσχετα αν το υπουργείο έχει τις αντίστοιχες πιστώσεις....Επίσης προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα προχωρήσει ο πίνακας και άλλο...είτε γιατί θα αρνηθούν κάποιοι από τους 10 είτε γιατί θα υπάρξουν κάποιοι από τους επιλαχόντες που δεν θα επιθυμούν διορισμό!

η λιστα η χθεσινη εφθασε στο 639 και ειναι αλλα 10  ατομα (δηλ μεχρι το 649 ) που δεν ειμαστε μεσα.αυτοι οι υπολοιποι 10 ειναι αγνωστο αν θα διοριστουμε.παντως μακαρι η εκτιμηση σου να βγει σωστη απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!!!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #580 στις: Μάιος 08, 2014, 04:41:40 μμ »
Παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να μη διοριστουν οι 37!
Απαξ και βγηκε το εγγραφο του ΑΣΕΠ.... το πραγμα εχει παρει το δρομο μου!

Και αυτα περι μεσοπροθεσμου ειναι μπουρδες....λογικα στους επομενους διορισμους (το Σεπτεμβρη??) θα ειναι ολοι μεσα.
Το χειροτερο σεναριο....οι 13 στους επομενους διορισμους (λογω υπαρκτων πιστωσεων) και οι υπολοιποι στους μεθεπομενους!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #581 στις: Μάιος 08, 2014, 04:41:58 μμ »
Πραγματικά πιστεύατε ότι θα μας έπαιρναν τώρα άμεσα; Αφού δεν έχουν λεφτά... Η ουσία είναι ότι μας αναγνωρισαν! Ο ΑΣΕΠ είναι αυτός που διοργανώνει το διαγωνισμό, αυτός έχει τα ονόματα μας οπότε έχει μέγαλη βαρύτητα αυτό το έγγραφο.... Ας περιμένουμε να δούμε και τις διαθέσεις του υπουργείου, αν και πιστεύω ότι δεν έχει περιθώρια πια να αρνηθεί...

Οχι βεβαια!Κι εγω δεν το πίστευα για άμεσα....αλλα αφού εβγαλε λίστα με τα 37 πιστευω οτι θα τα παρει οπωσδήποτε.
Και αυτοι που δεν δέχτηκαν πως μπορουν να πάρουν παραταση, αφού διαγραφηκαν?
Αυτο το τελευταιο μου φαίνεται πολυ " ο, τι να ναι" κ παράνομο!Θα τους πάρουν αυτούς τους 37 νομιζω, αλλιώς δικηγόρος κ θα μας πάρουν ούτως η αλλως!Πλεον εχουμε αυτο το χαρτι στα χέρια μας οποτε οκ!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #582 στις: Μάιος 08, 2014, 04:42:35 μμ »
Παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να μη διοριστουν οι 37!
Απαξ και βγηκε το εγγραφο του ΑΣΕΠ.... το πραγμα εχει παρει το δρομο μου!

Και αυτα περι μεσοπροθεσμου ειναι μπουρδες....λογικα στους επομενους διορισμους (το Σεπτεμβρη??) θα ειναι ολοι μεσα.
Το χειροτερο σεναριο....οι 13 στους επομενους διορισμους (λογω υπαρκτων πιστωσεων) και οι υπολοιποι στους μεθεπομενους!

Ετσι!Συμφωνω απόλυτα!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #583 στις: Μάιος 08, 2014, 04:59:01 μμ »
Οχι βεβαια!Κι εγω δεν το πίστευα για άμεσα....αλλα αφού εβγαλε λίστα με τα 37 πιστευω οτι θα τα παρει οπωσδήποτε.
Και αυτοι που δεν δέχτηκαν πως μπορουν να πάρουν παραταση, αφού διαγραφηκαν?
Αυτο το τελευταιο μου φαίνεται πολυ " ο, τι να ναι" κ παράνομο!Θα τους πάρουν αυτούς τους 37 νομιζω, αλλιώς δικηγόρος κ θα μας πάρουν ούτως η αλλως!Πλεον εχουμε αυτο το χαρτι στα χέρια μας οποτε οκ!
Οι 10 δεν διαγράφηκαν...γι'αυτο και ανακοινώθηκαν 37 ονόματα και όχι 47...

Αποσυνδεδεμένος Γεωργία Ταχ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #584 στις: Μάιος 08, 2014, 05:00:44 μμ »
εγω έστειλα μειλ στο κυριο Γιούπη και μου τηλ μετα πο λίγη ωρα για να μου πει μια απο τα ίδια!οτι δηλαδη θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε για τους αλλους 10 γιατι ειναι κάποιοι που κρατάν τις θέσεις γιατι δεν τους αρέσουν οι περιοχές!δεν είχε να μου απαντήσει μέχρι πότε μπορούν βέβαια να τις κρατάνε!Επίσης είπε πως 12 ειναι οι πιστώσεις και εν καιρό θα παίρνουν και τους υπόλοιπους!εμείς οι 10 ??? :-[άγνωστο

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #585 στις: Μάιος 08, 2014, 05:05:01 μμ »
η λιστα η χθεσινη εφθασε στο 639 και ειναι αλλα 10  ατομα (δηλ μεχρι το 649 ) που δεν ειμαστε μεσα.αυτοι οι υπολοιποι 10 ειναι αγνωστο αν θα διοριστουμε.παντως μακαρι η εκτιμηση σου να βγει σωστη απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!!!
Στο εύχομαι ολόψυχα γιατί συμμετείχες ενεργά στη διεκδίκηση τοσο καιρό και φάνηκε οτι το θέλεις πολύ...  ;)

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #586 στις: Μάιος 08, 2014, 05:15:15 μμ »
Στο εύχομαι ολόψυχα γιατί συμμετείχες ενεργά στη διεκδίκηση τοσο καιρό και φάνηκε οτι το θέλεις πολύ...  ;)

Εννοειται οτι το θέλει κ το ευχόμαστε με ολη μας την καρδιά!
Εγω παντως ειμαι αισιόδοξη οτι θα μας πάρουν όλους!
Κ επίσης μας δουλεύουν?
Κι εμάς τόσα χρονια δεν μας αρέσουν οι περιοχές της αναπλήρωσης αλλα πηγαίνουμε με τα παιδια μας μαζι κ χωρίζουμε την οικογενεια μας στη μέση........ τι ειναι αυτα ρε παιδια?
Περίεργα πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #587 στις: Μάιος 08, 2014, 05:17:39 μμ »
Για εσάς τις 10 που αγχωνεστε και δικαιολογημένα, θέλω να σας πω ότι τον πρώτο καιρό που ψάχναμε με τη libra μία μία τις επιλαχούσες διαπιστώσαμε ότι πολλές είχαν παντελή αγνοια του δικαιώματος τους, όπως επίσης και οτι τελικά δεν καταφέραμε να βρούμε περίπου τις μισες... Δεν ξέρω αν σε περιπτωση διορισμού ειδοποιούνται προσωπικά για να καταθέσουν τα χαρτιά τους ή μόνο μέσω προκηρυξης... Πιθανόν το γεγονός οτι δεν γνωρίζουν οτι δικαιούνται διορισμο ως επιλαχούσες να συντελέσει στο να προχωρήσει ο πίνακας παρακάτω. Δυστυχώς για αυτές ευτυχώς για αλλες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160353
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.