*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371354 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1330 στις: Ιούνιος 14, 2016, 08:30:13 μμ »
εχω κανει εγγραφη για αναπληρωτες , προσπαθησα να κανω εγγραφη κ στους μονιμους αλλα ζηταει αρ. μητρωου που εγω δεν εχω γιατι ειμαι αναπληρωτρια, ξερει καποιος πως θα κανω εγγραφη κ στους μονιμους....ευχαριστω
Moυ ειπαν απο το υπουργειο σημερα πως καλο ειναι να κανουμε την εγγραφη στο συστημα γιατι μετα οταν θα βγει η προσκληση και οι αιτησεις που θα γινουν ηλεκτρονικα θα εχουμε μικρο περιθωριο.Σχετικα με τις ιδιοτητες μονιμου,αναπληρωτη που βγαζει το συστημα,εμεις δηλωνουμε αναπληρωτης.Ρωτησα αν οταν εκδοθει η προσκληση χρειαστει να μεταβαλουμε το στατους του αναπληρωτη σε μονιμου,αν το συστημα δινει αυτη την δυνατοτητα ή θα πρεπει να κανουμε εκ νεου εγγραφη ως μονιμοι.Μου απαντουν ως αναπληρωτης θα κανατε και τοτε την εγγραφη οταν βγει η προσκληση,διοτι ακομη δεν θα ειστε μονιμοι, μονιμοι θα ειστε μολις βγει το ΦΕΚ με τα ονοματα σας.Αρα καντε την τωρα που εχετε τα χρονικα περιθωρια να ειστε μεσα στο συστημα απο πριν,πριν την εκδοση της προσκλησης,για διευκολυνση.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:55:17 »

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1331 στις: Ιούνιος 14, 2016, 08:39:25 μμ »
σε καποιο αλλο φορουμ ελεγαν καντε εγγραφη στους αναπληρωτες για να μπορεσετε οταν βγει η εγκυκλιος να δηλωσετε τις περιοχες κ οσοι διοριζεστε καντε εγγραφη κ στους μονιμους για να μπορειτε οταν βγει η εγκυκλιος να μπορειτε ηλεκτρονικα να δηλωσετε τις περιοχες για νονιμο διορισμο, γι αυτο το λογο ηθελα να ρωτησω αν μπορω κ πως να κανω εγγραφη κ για τα δυο.............

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1332 στις: Ιούνιος 14, 2016, 08:55:41 μμ »
Δεν εισαι μονιμος ακομα.Απο το τμημα διορισμων μου τα ειπαν αυτά.Μια ωρα τους πιλατευα.Αρα θα κανεις εγγραφη ως αναπληρωτης.Δεν υπαρχει κουτακι stand by μονιμος.Οταν δεις το ονομα σου στο ΦΕΚ μετα τις αιτησεις θα εισαι μονιμος.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1333 στις: Ιούνιος 14, 2016, 09:32:15 μμ »
οκ ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:55:17 »

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1334 στις: Ιούνιος 17, 2016, 10:20:59 μμ »
Κοπελιά,είπαμε πως είμαστε διοριστέοι,αλλά ο ΑΣΕΠ δεν είναι και η κολυμβήθρα του Σιλωάμ!Να τις αφήσουμε τις κουτοπονηριές,συνάδελφε.Την επιλογή σου τι έκανες,να ζήσεις με αυτήν.Όχι επειδή φοβηθήκαμε τότε πως θα χάσουμε τον διορισμό,διοριστήκαμε αλλού και τώρα καθυστερούμε τους διορισμούς των αδιόριστων,γιατί έτσι μας βολεύει.Καταλάβαμε πως κλείνει η μεταβατική, οπότε δεν θα έχουμε άλλη ευκαιρία να χωθούμε στην εκπαίδευση, και θυμηθήκαμε πως είχαμε κι ένα φεκ ως εκπαιδευτικοί.Ως σύλλογος διοριστέων να πληροφορήσω πως πολλοί, όπως η παραπάνω συνάδελφος, ενοχλούν την υπηρεσία διορισμών στέλνοντας μάλιστα και δικηγόρο, με αποτέλεσμα να καθυστερούν την έκδοση της πρόσκλησης διορισμού μας.Που ήσασταν συνάδελφοι εσείς όταν εμείς αγωνιζόμασταν γι αυτό το διορισμό;Φύγατε και διοριστήκατε αλλού για σιγουριά και μας αφήσατε να παλέψουμε μόνοι μας με τα θηρία του Παιδείας.Γι αυτό τώρα και εσείς να κοιτάτε την δουλειά που έχετε και να μην ασχολείστε με τους διορισμούς των αδιορίστων συναδέλφων σας!Αντέ,γιατί δεν έχουμε αντιδράσει μέχρι τώρα,αλλά μην νομίζουν οι συνάδελφοι πως τρώμε κουτόχορτο!!!
Καλησπέρα σας. Δε θέλω να επεκταθω απλά να ενημέρωσω με τη σειρά μου πως ή παραπάνω συνάδελφος δεν έχει κάνει τίποτα απολύτως για να παρακωλύσει το διορισμό κανενός συναδέλφου. Ή παραπάνω συνάδελφος αποφάσισε πως ήθελε να κάνει οικογένεια και έπρεπε να βγάζει τα προς το ζειν. Ή παραπάνω συνάδελφος μολονότι διορισμένη αλλού θέλει να κάνει το μεράκι της επάγγελμα. Και τέλος, όπως έχουν τα πράγματα τα τελευταία χρόνια είναι αν μη τι άλλο αστείο να πιστεύει κάποιος οτι οι επιλογές είναι πάντα δικες μας. Τη δική μου επιλογή την έκανα όταν διάβαζα μήνες για να βγω με καλή σειρά στον ΆΣΕΠ. Το να διοριστω ή όχι είναι επιλογή άλλων...
Καλο διορισμό σε όσους το δικαιούνται και το αξίζουν!!!!
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1335 στις: Ιούνιος 17, 2016, 10:35:46 μμ »
Οι επιλογες ειναι παντα δικες μας.Και οι καλες και οι κακες.Και αν ειναι κακες υποφερουμε.Ειναι ομως ντομπρο να παραδεχομαστε οτι εμεις οδηγησαμε τη ζωη μας εκει.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1336 στις: Ιούνιος 18, 2016, 12:04:47 πμ »
Καλησπέρα σας. Δε θέλω να επεκταθω απλά να ενημέρωσω με τη σειρά μου πως ή παραπάνω συνάδελφος δεν έχει κάνει τίποτα απολύτως για να παρακωλύσει το διορισμό κανενός συναδέλφου. Ή παραπάνω συνάδελφος αποφάσισε πως ήθελε να κάνει οικογένεια και έπρεπε να βγάζει τα προς το ζειν. Ή παραπάνω συνάδελφος μολονότι διορισμένη αλλού θέλει να κάνει το μεράκι της επάγγελμα. Και τέλος, όπως έχουν τα πράγματα τα τελευταία χρόνια είναι αν μη τι άλλο αστείο να πιστεύει κάποιος οτι οι επιλογές είναι πάντα δικες μας. Τη δική μου επιλογή την έκανα όταν διάβαζα μήνες για να βγω με καλή σειρά στον ΆΣΕΠ. Το να διοριστω ή όχι είναι επιλογή άλλων...
Καλο διορισμό σε όσους το δικαιούνται και το αξίζουν!!!!

Σωστά. Δικαίωμά της να διεκδικήσει διορισμό ΑΝ τον διακιούται. Δεν θα της πει κανένας από εδώ τι να κάνει και τι να μην κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1337 στις: Ιούνιος 18, 2016, 12:07:51 πμ »
Ας προσέξουμε λίγο το δίλημμα...
Αναμονή πιθανού διορισμού σε κατάσταση ανεργίας ή αναμονή πιθανού διορισμού σε κατάσταση εργασίας. Ας σηκώσουν το χέρι όσοι θα διάλεγαν το πρώτο....
Εννοείται ότι διάλεξα το δεύτερο και ή επιλογή αυτή βαραίνει καθαρά εμένα, χωρίς να εποφθαλμιω τίποτα παραπάνω από το δικαίωμα μου σε κάποιας μορφής εργασία. Είχα απλά την τύχη αυτή ή εργασία να είναι λίγο πιο μόνιμη. (Λέω λίγο γιατί δεν είμαι μόνιμη υπάλληλος )
Πίστεψε με αν γνώριζα ότι θα διοριζομουν σίγουρα σε κάποια χρόνια (όχι 9) θα περίμενα...
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1338 στις: Ιούνιος 18, 2016, 01:12:56 πμ »
Ας προσέξουμε λίγο το δίλημμα...
Αναμονή πιθανού διορισμού σε κατάσταση ανεργίας ή αναμονή πιθανού διορισμού σε κατάσταση εργασίας. Ας σηκώσουν το χέρι όσοι θα διάλεγαν το πρώτο....
Εννοείται ότι διάλεξα το δεύτερο και ή επιλογή αυτή βαραίνει καθαρά εμένα, χωρίς να εποφθαλμιω τίποτα παραπάνω από το δικαίωμα μου σε κάποιας μορφής εργασία. Είχα απλά την τύχη αυτή ή εργασία να είναι λίγο πιο μόνιμη. (Λέω λίγο γιατί δεν είμαι μόνιμη υπάλληλος )
Πίστεψε με αν γνώριζα ότι θα διοριζομουν σίγουρα σε κάποια χρόνια (όχι 9) θα περίμενα...
Μα γι αυτό δεν σου αξίζει να διοριστείς ως εκπαιδευτικός.Αν εσύ που πέρασες την δοκιμασία του ΑΣΕΠ και κρίθηκες διοριστέα,δεν πιστεύεις στον διορισμό σου,τότε ποιός θα έπρεπε να πιστεύει;Η δικαιοσύνη δεν είναι κάτι ιδεατό,πρώην συναδέλφισσα.Έχεις δει κανένα απο ασφαλή θέση και άκοπα να κερδίζει αγώνες;Εδώ για αγώνες έχει χάσει κόσμος την ζωή του.Εσύ τι ήθελες να κερδίσεις το κατεστημένο των διορισμών του Παιδείας απο τον καναπέ του σπιτιού σου;Προφανώς,αστειεύεσαι!Η δικαίωση έχει πάντα τίμημα,το οποίο εσύ δεν ήθελες να πληρώσεις!Γι αυτό σου είπα,κάτσε στο γραφείο σου και άσε άλλους εκπαιδευτικούς που το πιστεύουν να αγωνιστούν.Όσο για το δίλημμα αναμονή εργαζόμενη ή αναμονή άνεργη,δεν υπάρχει.Αν διαβάσεις καλά τον νόμο Κατρούγκαλου(4325/2015),λέει καθαρά πως όποιος εργάζεται στο δημόσιο ή στο ευρύτερο δημόσιο ως μόνιμος ή ΙΔΑΧ,δεν έχει δικαίωμα διορισμού.Συνταγματολόγος είναι,ξέρει απο πονηριές!Συγνώμη,αλλά τι το πέρασες το φεκ διορισμού για να το περιφέρεις απο υπηρεσία σε υπηρεσία;Για να μην πω πως θα έπρεπε να υπάρχει λίγη ντροπή,γιατί αυτοί οι διορισμοί δίνονται για αυτούς που έχουν ανάγκη να διοριστούν, όντας άνεργοι, και δεν περισσεύουν.Ασεπίτες είναι και αυτοί,θα έπρεπε να τους σέβεσαι!Τι πλεονεξία είναι αυτή;Αυτή την συμπεριφορά θα μάθαινες στους μαθητές σου;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2016, 01:32:33 πμ από origenis »

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1339 στις: Ιούνιος 18, 2016, 05:17:37 μμ »
Μα γι αυτό δεν σου αξίζει να διοριστείς ως εκπαιδευτικός.Αν εσύ που πέρασες την δοκιμασία του ΑΣΕΠ και κρίθηκες διοριστέα,δεν πιστεύεις στον διορισμό σου,τότε ποιός θα έπρεπε να πιστεύει;Η δικαιοσύνη δεν είναι κάτι ιδεατό,πρώην συναδέλφισσα.Έχεις δει κανένα απο ασφαλή θέση και άκοπα να κερδίζει αγώνες;Εδώ για αγώνες έχει χάσει κόσμος την ζωή του.Εσύ τι ήθελες να κερδίσεις το κατεστημένο των διορισμών του Παιδείας απο τον καναπέ του σπιτιού σου;Προφανώς,αστειεύεσαι!Η δικαίωση έχει πάντα τίμημα,το οποίο εσύ δεν ήθελες να πληρώσεις!Γι αυτό σου είπα,κάτσε στο γραφείο σου και άσε άλλους εκπαιδευτικούς που το πιστεύουν να αγωνιστούν.Όσο για το δίλημμα αναμονή εργαζόμενη ή αναμονή άνεργη,δεν υπάρχει.Αν διαβάσεις καλά τον νόμο Κατρούγκαλου(4325/2015),λέει καθαρά πως όποιος εργάζεται στο δημόσιο ή στο ευρύτερο δημόσιο ως μόνιμος ή ΙΔΑΧ,δεν έχει δικαίωμα διορισμού.Συνταγματολόγος είναι,ξέρει απο πονηριές!Συγνώμη,αλλά τι το πέρασες το φεκ διορισμού για να το περιφέρεις απο υπηρεσία σε υπηρεσία;Για να μην πω πως θα έπρεπε να υπάρχει λίγη ντροπή,γιατί αυτοί οι διορισμοί δίνονται για αυτούς που έχουν ανάγκη να διοριστούν, όντας άνεργοι, και δεν περισσεύουν.Ασεπίτες είναι και αυτοί,θα έπρεπε να τους σέβεσαι!Τι πλεονεξία είναι αυτή;Αυτή την συμπεριφορά θα μάθαινες στους μαθητές σου;;;

Και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιος αξίζει να διοριστεί και ποιος όχι? Αν το διακιούται πολύ καλά θα κάνει να διοριστεί, αν το επιθυμεί. Μήπως να κατέβεις από το άλογο?

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1340 στις: Ιούνιος 18, 2016, 05:47:26 μμ »
Η εκπαιδευση ειναι δυσκολη για πολλες ειδικοτητες λογω λιγων μεταθεσεων,ειναι οι δυσκολες ειδικοτητες που ολοι γνωριζουμε.Ετσι οσοι το παλευουν παρολαυτα και εμμενουν εχει την αναγνωση και την αξια του.
Εχει δικιο ο συναδερφος,μην βαυκαλιζεστε,δεν υπαρχει δυνατοτητα επιστροφης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2016, 05:55:25 μμ από spiritus asper »
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1341 στις: Ιούνιος 18, 2016, 07:24:44 μμ »
Και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιος αξίζει να διοριστεί και ποιος όχι? Αν το διακιούται πολύ καλά θα κάνει να διοριστεί, αν το επιθυμεί. Μήπως να κατέβεις από το άλογο?
Συνάδελφε,με συγχωρείς,αλλά το ποιός έχει δικαίωμα διορισμού,το ξεκαθαρίσαμε στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής,όταν συζητούσαμε τον νόμο Κατρούγκαλου.Που ήταν τότε η συνάδελφος;Μα στο γραφείο της φυσικά.Τα φεκ είναι περιορισμένα λόγω μνημονίου και η νομική επιτροπή της Βουλής κατόπιν δικού μας αιτήματος,αποφάνθηκε πως θα τα πάρουν αποκλειστικά όσοι δεν έχουν διοριστεί.Απο αυτούς που διορίστηκαν πρόσβαση έχουν μόνο όσοι προσέφυγαν δικαστικά και το δικαστήριο τους δικαιώσε.Άλλωστε θα ήταν ντροπή,όταν υπάρχουν 1.500.000 άνεργοι να επιτρέπει το δημόσιο σε κάποιους να "παίζουν" με τον διορισμό στο δημόσιο.Απο στόματος Παυλόπουλου,που ήταν παρόν ως ειδήμονας στην συνεδρίαση,ακούστηκε πως δεν θα επιτραπεί η πλεονεξία.Τα πρακτικά είναι επίσημα και υπάρχουν στην Βουλή,να πας να τα δεις και να μην βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.Το δια ταύτα λοιπόν είναι ακριβώς αυτό:όσοι "έπαιξαν" με τον διορισμό τους,θα μείνουν εκτός εκπαίδευσης και όσοι ήταν σοβαροί, θα πάνε στα σχολεία τους!!!

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1342 στις: Ιούνιος 18, 2016, 08:12:24 μμ »
Συνάδελφε,με συγχωρείς,αλλά το ποιός έχει δικαίωμα διορισμού,το ξεκαθαρίσαμε στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής,όταν συζητούσαμε τον νόμο Κατρούγκαλου.Που ήταν τότε η συνάδελφος;Μα στο γραφείο της φυσικά.Τα φεκ είναι περιορισμένα λόγω μνημονίου και η νομική επιτροπή της Βουλής κατόπιν δικού μας αιτήματος,αποφάνθηκε πως θα τα πάρουν αποκλειστικά όσοι δεν έχουν διοριστεί.Απο αυτούς που διορίστηκαν πρόσβαση έχουν μόνο όσοι προσέφυγαν δικαστικά και το δικαστήριο τους δικαιώσε.Άλλωστε θα ήταν ντροπή,όταν υπάρχουν 1.500.000 άνεργοι να επιτρέπει το δημόσιο σε κάποιους να "παίζουν" με τον διορισμό στο δημόσιο.Απο στόματος Παυλόπουλου,που ήταν παρόν ως ειδήμονας στην συνεδρίαση,ακούστηκε πως δεν θα επιτραπεί η πλεονεξία.Τα πρακτικά είναι επίσημα και υπάρχουν στην Βουλή,να πας να τα δεις και να μην βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.Το δια ταύτα λοιπόν είναι ακριβώς αυτό:όσοι "έπαιξαν" με τον διορισμό τους,θα μείνουν εκτός εκπαίδευσης και όσοι ήταν σοβαροί, θα πάνε στα σχολεία τους!!!

Κανένα αυθαίρετο συμπέρασμα δεν έβγαλα. Είπες ότι "δεν ΑΞΙΖΕΙ να διοριστεί ως εκπαιδευτικός". Και σου λέω δεν μπορεί να κρίνει κανένας για το ποιοι αξίζουν και ποιοι όχι. Κανένας από εμάς τουλάχιστον.
Άλλο δεν δικαιούσαι με βάση τη συγκεκριμένη απόφαση και άλλο δεν αξίζεις.

Είπα ΑΝ δικαιούται με βάση το νόμο να διοριστεί, μπορεί να διοριστεί. Ήμουν ακριβής. ΑΝ δικαιούται.
ΑΝ δεν δικαιούται απορώ γιατί τόση κουβέντα και γιατί πρέπει καλά και σώνει να προσπαθείς να την προσβάλεις με χαρακτηρισμούς.

Αστην να φάει τα μούτρα της λοιπόν, εφόσον δεν δικαιούται. Τα πράγματα είναι απλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2016, 11:28:42 μμ από sgdoup »

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1343 στις: Ιούνιος 22, 2016, 11:46:57 πμ »
Καλημέρα σας!
Όσο περιμένουμε αυτό το ρημαδιασμένο ΦΕΚ, ήθελα να εκθέσω την περίπτωση μου μήπως κάποιος μπορεί να απαντήσει - βοηθήσει ή ξέρει που μπορώ να αποτανθώ για μία απάντηση...
Είμαι στην περίπου 640 θέση στον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ 2008 και μπορεί - λέω μπορεί - και να με καλέσουν για διορισμό. Από το 2008 όμως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στη ζωή μου (ευτυχώς γιατί μιλάμε για 8 χρόνια πίσω!) Το ένα παιδί έγινε τρία και εργάζομαι ως διοικητικός υπάλληλος του Υπουργείου Παιδείας σε Πανεπιστήμιο.
Και εδώ κάπου έρχονται τα ερωτήματά μου. Τα τρία παιδιά μου δίνουν κάποια μόρια για τον πιθανό διορισμό μου σε κοντινή περιοχή ή είμαι υποχρεωμένη να φύγω στο όρη στα άγρια βουνα - το οποίο δε θα με πείραζε διόλου σε άλλη φάση αλλά τώρα το θεωρώ μάλλον αδύνατο.
Επίσης, όταν διορίστηκα στο Πανεπιστήμιο διορίστηκα όπως έλεγαν τότε με διαδικασίες ΑΣΕΠ (εσωτερικές εξετάσεις και συνέντευξη). Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να αναγνωρίσω την προϋπηρεσία μου ή θα θεωρηθώ πρωτοδιοριζόμενη;
Καταλαβαίνω ότι για κάποιους που περιμένουν με ανυπομονησία έναν διορισμό αυτά τα ερωτήματα μπορεί να φανούν περίεργα αλλά όλοι καλούμαστε κάποια στιγμή να πάρουμε κάποιες αποφάσεις με βάση δεδομένα που αλλάζουν από μέρα σε μέρα και εγώ βρίσκομαι σε μία τέτοια στιγμή. Θα εκτιμούσα όποια βοήθεια μπορείτε να μου δώσετε!
Αχ και εμεις θελαμε να κανουμε παιδια αλλά γυρνουσαμε ΟΛΗ την Ελλαδα 8 χρονια τωρα....!!! Καταλαβαινω οτι θελεις να κανεις αυτο που σε βολευει και σε ευχαριστει αλλα καλυτερα θα ηταν να το κανεις αθορυβα μονη σου με τα μεσα που θα διαλεξεις γιατι αν περιμενεις απο εμας συμπαρασταση εδω μεσα δε θα τα καταφερεις.... Ειμαστε ξεπουπουλιασμενοι απο την ταλαιπωρια και τους αγωνες χρονων για αυτη τη θεση που τωρα θα παρουμε...καλη τυχη...

ΥΓ Δες ποοοοοοσες σελιδες τοοοοσα χρονια εχουμε γραψει και ποοοοσους αγωνες καναμε...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2016, 11:53:32 πμ από libra »
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160318
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 733

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.