*

Αποστολέας Θέμα: εχει ξεφυγει η κατάσταση  (Αναγνώστηκε 107432 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #280 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:11:37 πμ »

Συμβαίνουν και αυτά!

Δάσκαλος ζει τον εφιάλτη από ψεύτικο προφίλ στο facebook!

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catID=1&artID=1159167


Άντε ν' αποδείξει ο άνθρωπος οτι δεν είναι ελέφαντας τώρα.
Τελικά αγαπητό καρχαριάκι, μάλλον αυτό θα γίνει, ίσως είναι καλύτερα ν' αλλάξουμε επάγγελμα.

Τί μου συνέβη στο ΙΕΚ...
Μπήκα θυμωμένος από τα προηγούμενα συμβάντα, και έβαλα κάποια γκάζια. Σε απειλή μου να διώξω κάποια άτομα που έκαναν φασαρία, σηκώθηκε ένας, κινήθηκε απειλητικά εναντίον μου, και άρχισε να με βρίζει λέγοντας "δε σε αντέχω άλλο ρε π...." και άλλα τινά. Μέχρι εκείνου του σημείου άκουγα απειλές για το άτομό μου, "μισοσοβαρά-μισοαστεία", του τύπου "θα βρούμε πού μένεις" καθώς και απειλές για το αυτοκίνητό μου, του τύπου "να δείς πώς θα το βρείς το αμάξι σου", ώσπου καταλήξαμε στο "θα πάμε να διαμαρτυρηθούμε για ν' αλλάξουμε καθηγητή". Το τελευταίο πραγματικά δε το πίστευα. Ωστόσο με παρακάλεσαν να βγώ λίγο από την αίθουσα ποαραχωρόντας τους 10 λεπτά για να συζητήσουν ένα θέμα. Θεωρώντας οτι ενδεχομένως θα συζητούσαν οτι ο τρόπος συμπεριφοράς τους ήταν λάθος, το έκανα, και στο τέλος της ώρας, όταν πήγα να υπογράψω την αποχώρησή μου, μου είπαν από τη γραμματεία οτι με ήθελε ο υποδιευθυντής. Πηγαίνοντας στο γραφείο του, βρήκα να με περιμένουν εκεί πέντε άτομα, εκτός από τον ίδιο, τα οποία ζητούσαν επίμονα να αντικατασταθώ από μια καθηγήτρια. Βρέθηκα λοιπόν απολογούμενος (!?!?!?!). Σε ερώτηση του διεθυντή πώς κρίνουν τη ποιότητα του μαθήματός μου, το άτομο που με έβριζε (!?!?!?!) απάντησε οτι είναι πάρα πολύ καλό, πολύ καλύτερο από οποιουδήποτε άλλου καθηγητή. Άλλο άτομο τις "επιτροπής" είπε πως ως καθηγητής εγώ μπορεί να έχω τα χίλια δίκια γι αυτά που τους λέω" (δηλαδή ουσιαστικά να τους υπενθυμίζω τους κανονισμούς, που απαγορεύουν κινητά, laptop φασαρία στο μάθημα, πιέζοντας ωστε να κρατούν τουλάχιστον στο θέμα της φασαρίας μια πειθαρχεία), αλλά "δεν υπάρχει χημεία" (!?!?!?!?!). Φυσικά και δε θεωρώ οτι υπάρχει έστω μια πιθανότητα να πάρω άλλο τμήμα, αφού αν γίνει αυτό θα μάθουν τα κατορθώματα των προηγουμένων και θα πιέζουν για "υποχωρήσεις" στο θέμα των κανονισμών, αλλιώς θα ακολουθήσουν κι εκείνοι το δρόμο των προηγούμενων, να ξαναμπώ σ' εκείνη τη τάξη ούτε που το σκέφτομαι, οπότε σκέφτομαι να παραιτηθώ.
Τελικά μήπως ορισμένα τμήματα αξίζουν καθηγητές όπως αυτοί που περιγράφονται πιο πάνω, δηλαδή που να τους αποκαλούν ζώα κλπ? Δεν είναι?
emmaki, μήπως να προσέθετες και κανένα κεφάλαιο στο διδακτορικό σου, με την άποψη της "άλλης" πλευράς? Ή δε "πουλάνε"¨αυτά στη σύγχρονη ακαδημαϊκή κοινότητα, που έχει άλλες politically correct αντιλήψεις του στυλ "τα "παιδιά" έχουν πάντα δίκιο"? Αυτοί οι άνθρωποι που τα λένε αυτά, έχουν μπει ποτέ τους σε τέτοια τμήματα?

Όχι, γι΄αυτό και λέει η παροιμία έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε. Εμείς, για να καταλάβεις, αφού εξαντλήσαμε κάθε άλλη μέθοδο, κάναμε σύλλογο για ένα μαθητή που μας έχει απειλήσει, βρίζει ασύστολα μέσα στο μάθημα, κοπανάει τα θρανία πριν μπει στην τάξη κατεβάζοντας Χριστούς και Παναγίες, αγνόησε την ίδια τη διευθύντρια που του είπε να κατέβει στο γραφείο λέγοντας ότι δε γουστάρει, παρασύρει και 2-3 άλλους κλπ. Δηλαδή, το μόνο που δεν έχει κάνει είναι να μας ζητήσει.. να τα κατεβάσουμε. Και, όμως φίλε μου, υπήρξαν 2 άτομα που είπαν: εεε, μήπως να εφαρμόσουμε και καμιά άλλη παιδαγωγική μέθοδο; ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ, ΚΥΡΑ ΜΟΥ, ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ; >:( >:( ::) ::) ::)

Ακριβώς καρχαριάκι, έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέγονται.
Η δύναμη της αλητείας είναι αφοπλιστική πολλές φορές, συχνά λόγω του πλεονεκτήματος του αιφνιδιασμού. Εμείς, ως πολιτισμένοι άνθρωποι, δε διανοούμαστε τέτοια συμπεριφορά από κάποια ζώα (γιατί μόνο έτσι μπορεί να τα χαρακτηρίσει κανείς αυτού του είδους τα ατομα), αφού εμείς δε θα συμπεριφερόμασταν ποτέ έτσι .
Αλλά βέβαια, αυτά τα κτήνη δε θα τα συναντήσουν κάποια άτομα, τα οποία αφού ολοκληρώσουν τα διδακτορικά τους, που θα λένε τί κακοί που είμαστε εμείς οι καθηγητές, θα πάρουν, ελέω του politically correct πανεπιστημιακού κατεστημένου ωραιότατες θέσεις λεκτόρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2010, 12:13:24 πμ από GiannisV »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:33:09 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #281 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:15:52 πμ »
Σωστά, είναι κι αυτό, δεν το είχα σκεφτεί! Δε μου λες, οι λέκτορες είναι αυτοί που διορθώνουν τα γραπτά των καθηγητών και τους κουβαλάνε την τσάντα; ;)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #282 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:24:42 πμ »

GiannisV, πριν από λίγα χρόνια σε ΙΕΚ είχα δύο τμήματα με τον ίδιο αριθμό σπουδαστών (κοντά στους 30), δίδασκα το ίδιο μάθημα, στο τελευταίο εξάμηνο στο ίδιο ΙΕΚ που εννοείται ότι ο διαχωρισμός έγινε με κριτήριο την αλφαβητική σειρά του επωνύμου τους.
Στο ένα τμήμα είχα δυσκολευτεί πολύ να βγάλω το εξάμηνο και να πω αυτά που ήθελα γιατί δε με άφηναν να έχω ποτέ καλή διάθεση με τη συμπεριφορά τους.
Στο δεύτερο τμήμα τελείωσα το εξάμηνο χωρίς να κάνω ούτε μια παρατήρηση σε κανέναν, γιατί ήταν όλοι άψογοι στην συμπεριφορά τους και εννοείται ότι έγινε τέλεια δουλειά.
Δε χρειάζεται να πω ότι η συμπεριφορά μου ήταν η ίδια και στα δύο τμήματα. Αυτό πρέπει να λέει πολλά.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #283 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:29:13 πμ »
Βεβαίως. Λέει αυτό που φωνάζουν εδώ μέσα όλοι όσοι έχουν μπει σε τάξη. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΡΜΟΣ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΣΥΧΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ... ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:33:09 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #284 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:04:19 πμ »

GiannisV, πριν από λίγα χρόνια σε ΙΕΚ είχα δύο τμήματα με τον ίδιο αριθμό σπουδαστών (κοντά στους 30), δίδασκα το ίδιο μάθημα, στο τελευταίο εξάμηνο στο ίδιο ΙΕΚ που εννοείται ότι ο διαχωρισμός έγινε με κριτήριο την αλφαβητική σειρά του επωνύμου τους.
Στο ένα τμήμα είχα δυσκολευτεί πολύ να βγάλω το εξάμηνο και να πω αυτά που ήθελα γιατί δε με άφηναν να έχω ποτέ καλή διάθεση με τη συμπεριφορά τους.
Στο δεύτερο τμήμα τελείωσα το εξάμηνο χωρίς να κάνω ούτε μια παρατήρηση σε κανέναν, γιατί ήταν όλοι άψογοι στην συμπεριφορά τους και εννοείται ότι έγινε τέλεια δουλειά.
Δε χρειάζεται να πω ότι η συμπεριφορά μου ήταν η ίδια και στα δύο τμήματα. Αυτό πρέπει να λέει πολλά.


Προσωπικά πιστεύω οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση, στο "καλό" τμήμα δε δημιουργήθηκε κάποια "κλίκα", επειδή δε ταίριαζαν τα άτομα μεταξύτους, δεν υπήρχαν άτομα να τη δημιουργήσουν, κλπ. Εγώ στο πρώτο τμήμα που δίδαξα, τα πράγματα ήταν άψογα. Όταν ρώτησα αργότερα ένα παιδί, πώς και ήσασταν τόσο καλοί, η απάντηση ήταν "α, είχαμε μαλλώσει μεταξύ μας, και κανένας δεν έκανε παρέα με τους άλλους".
Είναι να δημιουργηθεί ένας πηρύνας. Στη περίπτωσή μου, δημιουργήθηκε ισχυρός πηρύνας, και μάλιστα με "αρχηγό" εξαιρετικά πονηρό άτομο μεγάλης ηλικίας.

Σωστά, είναι κι αυτό, δεν το είχα σκεφτεί! Δε μου λες, οι λέκτορες είναι αυτοί που διορθώνουν τα γραπτά των καθηγητών και τους κουβαλάνε την τσάντα; ;)

Οχι, αυτοί είναι οι υποψήφιοι διδάκτορες.  ;D Ενίοτε όμως και οι λέκτορες, γιατί λέκτορας είναι ο πρώτος βαθμός, και δεν υπάρχει ακόμα μονιμότητα (μετά 7 έτη παίρνει τον επόμενο βαθμό του επίκουρου, και μετά από 3 έτη μονιμοποιείται ΜΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ, οπότε και πρέπει να τα έχει ο λέκτορας καλά με όλους, αλλιώς ψήφος γιόκ  :o).

Βεβαίως. Λέει αυτό που φωνάζουν εδώ μέσα όλοι όσοι έχουν μπει σε τάξη. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΡΜΟΣ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΣΥΧΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ... ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ! ;)

Έτσι είναι, αλλά άντε να το καταλάβουν μερικοί μερικοί...

Παιδιά, σας ευχαριστώ για τα σχόλια...πραγματικά ένιωσα καλύτερα.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #285 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:23:02 πμ »
Αλίμονο, γι' αυτό είμαστε εδώ :)
...Χμμμ, στο μεταξύ περάστε και από το γραφείο της γραμματέως, να σας κόψει μια απόδειξη  ;);D

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #286 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:27:05 πμ »
Αλίμονο, γι' αυτό είμαστε εδώ :)
...Χμμμ, στο μεταξύ περάστε και από το γραφείο της γραμματέως, να σας κόψει μια απόδειξη  ;);D

 :o :o :o :o :o :o :o
Έστησε ολόκληρη επιχείρηση το καρχαριάκι.  ;)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #287 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:46:49 πμ »
... Ναι, έχει ανέβει πολύ το κόστος ζωής ... στο βυθό! ;D
Λοιπόν, σε αυτό για την κλίκα που λες, έχεις απόλυτο δίκιο. Σήμερα, που έλειπε ο μαθητής που σου είπα, τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά. Και συμμετείχαν και ασκήσεις έκαναν, ήταν εντελώς άλλα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #288 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:53:05 πμ »

GiannisV, πριν από λίγα χρόνια σε ΙΕΚ είχα δύο τμήματα με τον ίδιο αριθμό σπουδαστών (κοντά στους 30), δίδασκα το ίδιο μάθημα, στο τελευταίο εξάμηνο στο ίδιο ΙΕΚ που εννοείται ότι ο διαχωρισμός έγινε με κριτήριο την αλφαβητική σειρά του επωνύμου τους.
Στο ένα τμήμα είχα δυσκολευτεί πολύ να βγάλω το εξάμηνο και να πω αυτά που ήθελα γιατί δε με άφηναν να έχω ποτέ καλή διάθεση με τη συμπεριφορά τους.
Στο δεύτερο τμήμα τελείωσα το εξάμηνο χωρίς να κάνω ούτε μια παρατήρηση σε κανέναν, γιατί ήταν όλοι άψογοι στην συμπεριφορά τους και εννοείται ότι έγινε τέλεια δουλειά.
Δε χρειάζεται να πω ότι η συμπεριφορά μου ήταν η ίδια και στα δύο τμήματα. Αυτό πρέπει να λέει πολλά.


Προσωπικά πιστεύω οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση, στο "καλό" τμήμα δε δημιουργήθηκε κάποια "κλίκα", επειδή δε ταίριαζαν τα άτομα μεταξύτους, δεν υπήρχαν άτομα να τη δημιουργήσουν, κλπ. Εγώ στο πρώτο τμήμα που δίδαξα, τα πράγματα ήταν άψογα. Όταν ρώτησα αργότερα ένα παιδί, πώς και ήσασταν τόσο καλοί, η απάντηση ήταν "α, είχαμε μαλλώσει μεταξύ μας, και κανένας δεν έκανε παρέα με τους άλλους".
Είναι να δημιουργηθεί ένας πηρύνας. Στη περίπτωσή μου, δημιουργήθηκε ισχυρός πηρύνας, και μάλιστα με "αρχηγό" εξαιρετικά πονηρό άτομο μεγάλης ηλικίας.


Συμφωνώ με αυτό που γράφεις. Βέβαια, επειδή εδώ έχουμε να κάνουμε με άτομα μεγάλης ηλικίας, δεν είναι απαραίτητο να δημιουργηθεί κλίκα, έστω και αν είναι το σύνηθες. Υπάρχουν κάποια άτομα που ασκούν μεγαλύτερη επιρροή σε άλλα άτομα, όπως άλλωστε συμβαίνει όπου υπάρχουν ομάδες. Οπότε, εξαρτάται από αυτόν ή αυτούς, γιατί μπορεί να είναι και περισσότεροι.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #289 στις: Μάρτιος 11, 2010, 02:05:59 πμ »
... Ναι, έχει ανέβει πολύ το κόστος ζωής ... στο βυθό! ;D
Λοιπόν, σε αυτό για την κλίκα που λες, έχεις απόλυτο δίκιο. Σήμερα, που έλειπε ο μαθητής που σου είπα, τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά. Και συμμετείχαν και ασκήσεις έκαναν, ήταν εντελώς άλλα παιδιά.

Δυστυχώς έτσι είναι... η έλξη του κακού. Ένα άτομο στο κέντρο των καταστάσεων. Υποψιάζομαι οτι αυτού του είδους τα άτομα, αργότερα γίνονται βουλευτές. Μπορεί και υπουργοί.  ;)
Λέω να ξεκινήσω κι εγώ ένα διδακτορικό.
""Δάσκαλε, εδώ κάνουμε κουμάντο εμείς": Οι κανόνες των ΙΕΚ και η Καταστρατήγησή τους."
ή (για κοπέλλες)
"Δασκάλα, είσαι ωραίο γκομενάκι" (μη το γελάτε, αυτά έλεγαν τα πλάσματα στη προηγούμενη καθηγήτριά τους, που τώρα θέλουν να τους ξαναπάρει, και ίσως και να γίνει, βλέπετε τί κάνει η ανεργία): Σεξουαλική Παρενόχληση Επκαιδευτριών στο Σύγχρονο ΙΕΚ"


GiannisV, πριν από λίγα χρόνια σε ΙΕΚ είχα δύο τμήματα με τον ίδιο αριθμό σπουδαστών (κοντά στους 30), δίδασκα το ίδιο μάθημα, στο τελευταίο εξάμηνο στο ίδιο ΙΕΚ που εννοείται ότι ο διαχωρισμός έγινε με κριτήριο την αλφαβητική σειρά του επωνύμου τους.
Στο ένα τμήμα είχα δυσκολευτεί πολύ να βγάλω το εξάμηνο και να πω αυτά που ήθελα γιατί δε με άφηναν να έχω ποτέ καλή διάθεση με τη συμπεριφορά τους.
Στο δεύτερο τμήμα τελείωσα το εξάμηνο χωρίς να κάνω ούτε μια παρατήρηση σε κανέναν, γιατί ήταν όλοι άψογοι στην συμπεριφορά τους και εννοείται ότι έγινε τέλεια δουλειά.
Δε χρειάζεται να πω ότι η συμπεριφορά μου ήταν η ίδια και στα δύο τμήματα. Αυτό πρέπει να λέει πολλά.


Προσωπικά πιστεύω οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση, στο "καλό" τμήμα δε δημιουργήθηκε κάποια "κλίκα", επειδή δε ταίριαζαν τα άτομα μεταξύτους, δεν υπήρχαν άτομα να τη δημιουργήσουν, κλπ. Εγώ στο πρώτο τμήμα που δίδαξα, τα πράγματα ήταν άψογα. Όταν ρώτησα αργότερα ένα παιδί, πώς και ήσασταν τόσο καλοί, η απάντηση ήταν "α, είχαμε μαλλώσει μεταξύ μας, και κανένας δεν έκανε παρέα με τους άλλους".
Είναι να δημιουργηθεί ένας πηρύνας. Στη περίπτωσή μου, δημιουργήθηκε ισχυρός πηρύνας, και μάλιστα με "αρχηγό" εξαιρετικά πονηρό άτομο μεγάλης ηλικίας.


Συμφωνώ με αυτό που γράφεις. Βέβαια, επειδή εδώ έχουμε να κάνουμε με άτομα μεγάλης ηλικίας, δεν είναι απαραίτητο να δημιουργηθεί κλίκα, έστω και αν είναι το σύνηθες. Υπάρχουν κάποια άτομα που ασκούν μεγαλύτερη επιρροή σε άλλα άτομα, όπως άλλωστε συμβαίνει όπου υπάρχουν ομάδες. Οπότε, εξαρτάται από αυτόν ή αυτούς, γιατί μπορεί να είναι και περισσότεροι.


Ακριβώς. Όσο μεγαλύτερης ηλικίας το πλάσμα, τόσο πιο πολύ έχει προλάβει να πονηρέψει.
Υ.Γ. τραγικό πώς έγραψα το πυρήνας.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #290 στις: Μάρτιος 11, 2010, 02:08:28 πμ »
Αλίμονο, γι' αυτό είμαστε εδώ :)
...Χμμμ, στο μεταξύ περάστε και από το γραφείο της γραμματέως, να σας κόψει μια απόδειξη  ;);D

 :o :o :o :o :o :o :o
Έστησε ολόκληρη επιχείρηση το καρχαριάκι.  ;)

Με ΦΠΑ 19% ή 21% ?   ;D
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #291 στις: Μάρτιος 11, 2010, 02:10:14 πμ »
Αλίμονο, γι' αυτό είμαστε εδώ :)
...Χμμμ, στο μεταξύ περάστε και από το γραφείο της γραμματέως, να σας κόψει μια απόδειξη  ;);D

 :o :o :o :o :o :o :o
Έστησε ολόκληρη επιχείρηση το καρχαριάκι.  ;)

Με ΦΠΑ 19% ή 21% ?   ;D


Ωχ, μη της βάζεις ιδέες, θα με μαδήσει φτερό-φτερό.  ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #292 στις: Μάρτιος 11, 2010, 02:21:07 πμ »
Αλίμονο, γι' αυτό είμαστε εδώ :)
...Χμμμ, στο μεταξύ περάστε και από το γραφείο της γραμματέως, να σας κόψει μια απόδειξη  ;);D

 :o :o :o :o :o :o :o
Έστησε ολόκληρη επιχείρηση το καρχαριάκι.  ;)

Με ΦΠΑ 19% ή 21% ?   ;D


Ωχ, μη της βάζεις ιδέες, θα με μαδήσει φτερό-φτερό.  ;D

jak13, σωστό ερώτημα, με προβλημάτισες τώρα :-\
...Με 19, με 19.... Α, όλα κι όλα, ο GiannisV είναι φίλος! Τι κι αν οι καιροί είναι χαλεποί ;D

.... χμμμ, άσε θα σε τσουρομαδήσω άλλη φορά ;D Έτσι κι αλλιώς, πάλι κάτι θα μας κάνουν και εδώ θα είμαστε να τα λέμε!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #293 στις: Μάρτιος 11, 2010, 02:22:34 πμ »
Αλίμονο, γι' αυτό είμαστε εδώ :)
...Χμμμ, στο μεταξύ περάστε και από το γραφείο της γραμματέως, να σας κόψει μια απόδειξη  ;);D

 :o :o :o :o :o :o :o
Έστησε ολόκληρη επιχείρηση το καρχαριάκι.  ;)

Με ΦΠΑ 19% ή 21% ?   ;D


Ωχ, μη της βάζεις ιδέες, θα με μαδήσει φτερό-φτερό.  ;D

jak13, σωστό ερώτημα, με προβλημάτισες τώρα :-\
...Με 19, με 19.... Α, όλα κι όλα, ο GiannisV είναι φίλος! Τι κι αν οι καιροί είναι χαλεποί ;D

.... χμμμ, άσε θα σε τσουρομαδήσω άλλη φορά ;D Έτσι κι αλλιώς, πάλι κάτι θα μας κάνουν και εδώ θα είμαστε να τα λέμε!

Είσαι βέβαιη? Εμένα είναι ακριβά τα φτερά μου. ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160879
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 798
Σύνολο: 810

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.