*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2996973 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
groooq: Θα τα βάλεις αυτά τα σεμινάρια στην επιμόρφωση στο διδακτικό αντικείμενο.

eirini: Μόνο την ηλεκτρονική αίτηση συμπληρώνεις για τα ΣΔΕ. Τα χαρτία όταν κι αν σε καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Έχω μια απορία. Πρέπει να στείλουμε την εκτυπωμένη υποβληθείσα αίτηση στο ΙΔΕΚΕ πριν τη λήξη της προθεσμίας (25/8) ή αρκεί η ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης και μονάχα σε περίπτωση επιλογής τη στέλνουμε μαζι με τα δικαιολογητικά???

Μόνο την αίτηση συμπληρώνουμε και αν μας επιλέξουν τότε τα στέλνουμε τα δικαιολογητικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 09:47:53 μμ από wildness »

Αποσυνδεδεμένος eirini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ! Καλή μας επιτυχία! Αν και είμαι ΠΕ09, δεύτερη ανάθεση, οπότε... Απλά, είπα να κάνω την προσπάθεια!!!

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
groooq: Θα τα βάλεις αυτά τα σεμινάρια στην επιμόρφωση στο διδακτικό αντικείμενο.

παρόλο που αυτό με την τυφλότητα δεν έχει να κάνει ουσιαστικά με το διδακτικό αντικείμενο?έχω και ένα άλλο που μιλά για την παχυσαρκία.Θα μπορούσα και αυτό?
Εχω μπερδευτεί!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
groooq: Θα τα βάλεις αυτά τα σεμινάρια στην επιμόρφωση στο διδακτικό αντικείμενο.

παρόλο που αυτό με την τυφλότητα δεν έχει να κάνει ουσιαστικά με το διδακτικό αντικείμενο?έχω και ένα άλλο που μιλά για την παχυσαρκία.Θα μπορούσα και αυτό?
Εχω μπερδευτεί!!

Sorry δεν είχα προσέξει καλά τι έγραφες. Εννούσα ότι δεν έχει σημασία που δεν έχουν να κάνουν με ενήλικες τα σεμινάριά σου αφού θα τα βάλεις στην επιμόρφωση στο διδακτικό αντικείμενο. Όμως πρέπει να είναι συναφή με το αντικείμενό σου άρα λογικά δεν μπορείς να τα βάλεις τα συγκεκριμένα. Όμως κάνε ένα τηλ και στο ΙΔΕΚΕ..μη σε πάρω στο λαιμό μου!

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Εγώ πάλι στην αίτηση δεν συμπεριέλαβα ό,τι σεμινάριο έχω κάνει γιατί θεώρησα ότι αναφέρονται μόνο σε επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Βλακεία μου ...αλλά τώρα είναι αργά.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω δεν την εχω κανει ακομα (περιμενω μια απαντηση απο ΕΑΠ αν θα μου χορηγησουν βεβαιωση γνωσης Η/Υ) αλλα κατι σεμιναρια , οπως "Τα μουσεια στην εκπαιδευση" κτλ σκεφτομαι να μην τα βαλω. ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
εγω δεν την εχω κανει ακομα (περιμενω μια απαντηση απο ΕΑΠ αν θα μου χορηγησουν βεβαιωση γνωσης Η/Υ) αλλα κατι σεμιναρια , οπως "Τα μουσεια στην εκπαιδευση" κτλ σκεφτομαι να μην τα βαλω. ΠΕ06

ναι κι εγω νομιζω οτι δεν θα μετρησει ενα τετοιο σεμιναριο

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Γιατί?
Τα σδε δεν πάνε εκπαιδευττικές εκδρομές σε μουσεία?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ναι αλλα δεν εχει σχεση με το αντικειμενο μου που ειναι αγγλικα...ετσι δεν ειναι?
εμαθα χθες απο περυσινο μονιμο οτι οι συμβασεις τους δεν ανανεωθηκαν. αρα τα ΣΔΕ θα λειτουργησουν μονο με ωρομισθιους φετος? ξερετε κατι σχετικα?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2010, 11:18:31 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω δεν την εχω κανει ακομα (περιμενω μια απαντηση απο ΕΑΠ αν θα μου χορηγησουν βεβαιωση γνωσης Η/Υ) αλλα κατι σεμιναρια , οπως "Τα μουσεια στην εκπαιδευση" κτλ σκεφτομαι να μην τα βαλω. ΠΕ06


Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Έχω δουλεύψει στα ΣΔΕ φέτος και το ΙΔΕΚΕ μου έστειλε βεβαίωσης προϋπηρεσίας αλλά τα ΚΕΠ έδω στο ηράκλειο δεν μπορούν να μου κάνουν ακριβές αντίγραφο γιατί το πρωτότυπο δεν έχει σφραγίδα που να γράφει "Ελληνική Δημοκρατία" αλλά  έχει μόνο μία που γράφει "ΙΔΕΚΕ" .Θέλω να ρωτήσω  όσους έχουν δουλέψει φέτος στα ΣΔΕ εαν είχαν το ίδιο πρόβλημα στα ΚΕΠ και αν ναι τί έκαναν για να επικυρώσουν τη βεβαίωση προϋπηρεσίας .
Η προκύρηξη για τα ΣΔΕ αναφέρει οτι όλες οι βεβαιώσεις πρέπει να είναι νομίμως επικυρωμένες αλλά  νομίζω οτι εαν βάλω απλώς ενα φωτοαντίγραφο της προϋπηρεσίας στα ΣΔΕ , το ΙΔΕΚΕ θα κοιτάξει το αρχείο του και θα δεί οτι είναι γνήσιο  και δεν θα το απορρίψουν.Τί λέτε , λογικό δεν είναι;
Εαν γράψω μια υπεύθυνη δήλωση οτι το φωτοαντίγραφο είναι ακριβές αντίγραφό του πρωτοτύπου τοτέ το επικυρώνω με αυτό το τρόπο;
Θέλω να ξέρω απο τώρα τι να κάνω γιατί εαν μας επιλέξουν  έχουμε μόνο τρείς μέρες για να  αποστείλουμε τα δικαιολογητικά .
Ευχαριστώ πολύ!
 

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
βρε παιδιά τη μετατροπή της προϋπηρεσίας μας στη δευτεροβάθμια σε ώρες πώς την κάνουμε; δεν μπορώ να θυμηθώ και έχω μπλέξει με αριθμομηχανές και αριθμούς... :-[

@afriendforyou
"Εαν γράψω μια υπεύθυνη δήλωση οτι το φωτοαντίγραφο είναι ακριβές αντίγραφό του πρωτοτύπου τοτέ το επικυρώνω με αυτό το τρόπο;"
θεωρώ πως έτσι καλύπτεσαι.

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω δεν την εχω κανει ακομα (περιμενω μια απαντηση απο ΕΑΠ αν θα μου χορηγησουν βεβαιωση γνωσης Η/Υ) αλλα κατι σεμιναρια , οπως "Τα μουσεια στην εκπαιδευση" κτλ σκεφτομαι να μην τα βαλω. ΠΕ06


Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Έχω δουλεύψει στα ΣΔΕ φέτος και το ΙΔΕΚΕ μου έστειλε βεβαίωσης προϋπηρεσίας αλλά τα ΚΕΠ έδω στο ηράκλειο δεν μπορούν να μου κάνουν ακριβές αντίγραφο γιατί το πρωτότυπο δεν έχει σφραγίδα που να γράφει "Ελληνική Δημοκρατία" αλλά  έχει μόνο μία που γράφει "ΙΔΕΚΕ" .Θέλω να ρωτήσω  όσους έχουν δουλέψει φέτος στα ΣΔΕ εαν είχαν το ίδιο πρόβλημα στα ΚΕΠ και αν ναι τί έκαναν για να επικυρώσουν τη βεβαίωση προϋπηρεσίας .
Η προκύρηξη για τα ΣΔΕ αναφέρει οτι όλες οι βεβαιώσεις πρέπει να είναι νομίμως επικυρωμένες αλλά  νομίζω οτι εαν βάλω απλώς ενα φωτοαντίγραφο της προϋπηρεσίας στα ΣΔΕ , το ΙΔΕΚΕ θα κοιτάξει το αρχείο του και θα δεί οτι είναι γνήσιο  και δεν θα το απορρίψουν.Τί λέτε , λογικό δεν είναι;
Εαν γράψω μια υπεύθυνη δήλωση οτι το φωτοαντίγραφο είναι ακριβές αντίγραφό του πρωτοτύπου τοτέ το επικυρώνω με αυτό το τρόπο;
Θέλω να ξέρω απο τώρα τι να κάνω γιατί εαν μας επιλέξουν  έχουμε μόνο τρείς μέρες για να  αποστείλουμε τα δικαιολογητικά .
Ευχαριστώ πολύ!
 


Μου έχει συμβεί σε άλλη περίπτωση επικύρωσης εντύπου και απλά επισύναψα με το έγγραφο προς επικύρωση μια Υπεύθυνη δήλωση για το γνήσιο της υπογραφής μου και μου επικύρωσαν αυτή στο ΚΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να ρωτήσω, 2η γλώσσα δεν μπορούμε να δηλώσουμε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 241
Σύνολο: 242

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.