*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997090 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Συμφωνω. ακομα και ο συλλογος εχει τα προσωπικα του συμφεροντα. θα επρεπε να εβαζε ενα συμβολικο ποσο εγγραφης. ολοι στην κονομα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2016, 09:44:31 πμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sofaki82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απαράδεκτο το θεωρώ. Έστειλα αίτημα και για να γίνω μέλος πρέπει να καταθέσω 15€

Εντελώς....ειδικά όταν δεν έχουμε υπογράψει ούτε συμβάσεις...καλά για πληρωμή δε το συζητώ!

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και πού υπάρχει το καταστατικό αυτού του συλλόγου ώστε να το δει κάποιος για να δει αν θέλει να εγγραφεί?
Ή πρώτα γίνεται η εγγραφή και η πληρωμή και μετά βλέπεις το καταστατικό?
Εμφανίζεται κάπου αλλού ο σύλλογος πλην του Facebook?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Σιγα μην εχουν καταστατικο οι απατεωνες!!!
Παντως ενδιαφερομαι να το διαβασω ααααααν το βρεις!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
παντως για να ενδιαφερονται να αποσπασουν τοσα χρηματα απο τον καθενα απο εμας, ο σκοπος τους ειναι φανερα κερδοσκοπικος. μεχρι στιγμης αλλωστε, δεν εχει ακουστει να προβαινουν σε διεκδικησεις στο ινεδιβιμ ή στη γενικη γραμματεια. ο,τι κανουμε το κανουμε ατομικα, μεμονωμενα, οπως παντα. και ποιος εισπραττει αυτα τα ποσα; τα οποια δεν ειναι, για το συνολο των εκπαιδευτων σδε, διολου ευκαταφρονητα;

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Καλά είστε τόσο διασκεδαστικοί, θέλετε σύλλογο να προασπίσει τα δικαιώματα σας και τους βρίζετε από πάνω. Αυτό είναι βγάζω από μόνος μου τα ματάκια μου.

 Εκτός αν το κάνετε εσκεμμένα για να τους απαξιώσετε και να μην κάνουν τίποτα, γιατί θέλετε να μείνουν μειωμένες οι προϋπηρεσίες των ΣΔΕ.

Υποθέτω.

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλά είστε τόσο διασκεδαστικοί, θέλετε σύλλογο να προασπίσει τα δικαιώματα σας και τους βρίζετε από πάνω. Αυτό είναι βγάζω από μόνος μου τα ματάκια μου.

 Εκτός αν το κάνετε εσκεμμένα για να τους απαξιώσετε και να μην κάνουν τίποτα, γιατί θέλετε να μείνουν μειωμένες οι προϋπηρεσίες των ΣΔΕ.

Υποθέτω.

Εγώ δεν τους έβρισα.

Αν υπάρχει καταστατικό ρωτάω και αν πρέπει κάποιος να το γνωρίζει προτού γραφτεί.
Υπάρχει; Γνωρίζεις;
Επίσης, καλοπορέραιτα ρωτάω, κόβεται κάποια απόδειξη για την εγγραφή; Ναι ή όχι;

Σου φαίνονται διασκεδαστικές (όπως λες) αυτές οι ερωτήσεις;
Γνωρίζεις την απάντηση; Αν γνωρίζεις και θέλεις, μπορείς να μας τις πεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2016, 11:31:12 μμ από sgdoup »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
ουτε εγω εβρισα. ειπα απλά, οτι αυτο το ποσο ειναι τεραστιο για εγγραφη σε συλλογο. και μαλιστα χωρις καμια πληροφορηση ποιοι χειριζονται τα χρηματα και πού πηγαινουν ολα αυτα τα χρηματα. αλλωστε δεν εχουμε δει καθολου το "προσωπο" αυτου του συλλογου ακομα. το μονο που μας ειπατε ειναι να "σκάσουμε" τα 15 ευρω. δεν δημιουργουνται ετσι οι συλλογοι. θα πρεπει να υπαρχει διαφανεια.

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ουτε εγω εβρισα. ειπα απλά, οτι αυτο το ποσο ειναι τεραστιο για εγγραφη σε συλλογο. και μαλιστα χωρις καμια πληροφορηση ποιοι χειριζονται τα χρηματα και πού πηγαινουν ολα αυτα τα χρηματα. αλλωστε δεν εχουμε δει καθολου το "προσωπο" αυτου του συλλογου ακομα. το μονο που μας ειπατε ειναι να "σκάσουμε" τα 15 ευρω. δεν δημιουργουνται ετσι οι συλλογοι. θα πρεπει να υπαρχει διαφανεια.

Από ότι κατάλαβα, για να μην απαντάς, δεν γνωρίζεις κάτι από αυτά που ρωτάω εγώ αλλα και κάποιοι άλλοι.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Από ότι κατάλαβα, για να μην απαντάς, δεν γνωρίζεις κάτι από αυτά που ρωτάω εγώ αλλα και κάποιοι άλλοι.
δεν ειμαι εγω του συλλογου για να σου απαντησω. μαλλον λαθος εκανες. κι εγω ερωτηματα θετω

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν ειμαι εγω του συλλογου για να σου απαντησω. μαλλον λαθος εκανες. κι εγω ερωτηματα θετω

Σορυ. Τώρα κατάλαβα το λάθος :)
Και συ ερωτήσεις κάνεις. Έκανα λάθος, μπερδεύτηκα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2016, 12:05:18 πμ από sgdoup »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εαν δεν πληρώσουμε 15 ευρώ για εγγραφή δε μας δέχονται στο group...

Είναι για τα μέλη του συλλόγου το γρουπ.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνω. ακομα και ο συλλογος εχει τα προσωπικα του συμφεροντα. θα επρεπε να εβαζε ενα συμβολικο ποσο εγγραφης. ολοι στην κονομα!!!!


Μάλλον πλάκα κάνεις. Για να γίνει ένας σύλλογος μαλλον δεν ξέρεις πόσα έξοδα χρειάζεται. Μόνο για τα αρχικά έξοδα τουλάχιστον 1000 ευρώ. Αυτοί που τον έφτιαξαν πόσα λες να βάλανε;
Δεν πάμε καλά. Εμ θέλουν να διεκδικήσουν πράγματα και από την άλλη βρίζουν παιδιά που προσπαθούν για αυτούς.
Και μόνο που δεν θέλεις να βοηθήσεις και θες να γίνεις μέλος κούτρα άνετα μπορούν και τα μέλη του συλλόγου να σου επιστρέψουν το το χαρακτηρισμό για την "κονόμα" που είπες, οι άλλοι να πληρώνουν και να τρέχουν και συ να παρακολουθείς από τη καρέκλα.
Παιδιά αν δεν θέλετε να συμμετέχετε σε μια προσπάθεια απλά μη συμμετέχετε. Ποστάρετε και γκρινιάζετε στα forum.
Τα παιδιά έχουν στείλει επιστολές και διαμαρτυρίες και έχουν κάνει συναντήσεις και συζητήσεις με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Δεν θέλετε μην συμμετάσχετε.

Και πού υπάρχει το καταστατικό αυτού του συλλόγου ώστε να το δει κάποιος για να δει αν θέλει να εγγραφεί?
Ή πρώτα γίνεται η εγγραφή και η πληρωμή και μετά βλέπεις το καταστατικό?
Εμφανίζεται κάπου αλλού ο σύλλογος πλην του Facebook?

Υπάρχουν και γραφεία και καταστατικό εννοείται. Αν υπήρχαν λεφτά θα εμφανιζόταν και στο ΣΚΑΪ και ΑΝΤ1.
Έλεος ρε παιδιά. Καλά μας κάνουν.

Σιγα μην εχουν καταστατικο οι απατεωνες!!!
Παντως ενδιαφερομαι να το διαβασω ααααααν το βρεις!
Επίσης, σχόλια τύπου κυρίας anneta η οποία άνοιξε σαμπάνια για την υποβάθμιση των μορίων προϋπηρεσίας των ΣΔΕ γιατί θα περάσει αρκετά άτομα σαν αναπληρώτρια νομίζω όσοι έχουν λίγο μυαλό μπορούν να καταλάβουν που στοχεύουν.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2016, 01:56:57 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μάλλον πλάκα κάνεις. Για να γίνει ένας σύλλογος μαλλον δεν ξέρεις πόσα έξοδα χρειάζεται. Μόνο για τα αρχικά έξοδα τουλάχιστον 1000 ευρώ. Αυτοί που τον έφτιαξαν πόσα λες να βάλανε;
Δεν πάμε καλά.
Και μόνο που δεν θέλεις να βοηθήσεις να γίνεις μπορούν τα μέλη του συλλόγου να σου επιστρέψουν το το χαρακτηριμό για την κονόμα, οι άλλοι να πληρώνουν και να τρέχουν και συ να παρακολουθείς.

Σε καμία από τις ερωτήσεις που τέθηκαν θα απαντήσεις ή μόνο γενικότητες?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160625
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 299
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.