*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1566265 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4536 στις: Ιούλιος 10, 2016, 05:07:43 μμ »
Όσοι είστε στην Αθήνα μπορείτε να συγκεντρωθείτε στο υπουργείο, εμείς που δυστυχώς δεν μπορούμε να έρθουμε γιατί ζούμε στην επαρχία, μπορούμε κατά την άποψή μου να συμβάλουμε στη συγκέντρωση υπογραφών ώστε σε ένα κείμενο μέσω του διαδικτύου να δημοσιοποιήσουμε το πρόβλημά μας.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:06:23 »

Αποσυνδεδεμένος divined

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4537 στις: Ιούλιος 10, 2016, 06:18:32 μμ »
Καλή η συγκέντρωση υπογραφών αλλά να μην μείνουμε μόνο σε αυτή. Δεν νομίζω να ιδρώσει και πολύ το αυτί τους με μία λίστα, με την οποία δύσκολα θα προβληθεί δημοσίως ευρέως !

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4538 στις: Ιούλιος 11, 2016, 08:52:04 πμ »
Η αγωγή είναι πολύ αργή διαδικασία. Βούτυρο δηλαδή στο ψωμί τους. Θα γίνει πρωτόδικο δικαστήριο, θα γίνει έφεση και θα τελεσιδικήσει στον Α.Π. Νομίζω θα πάρει κάποια χρόνια.
Κάτι πιο άμεσο πρέπει να γίνει (πέρα από μία συγκέντρωση έξω από το Υπουργείο όπως προτάθηκε από κάποιους εδώ).
Τι άλλα  νομικά εργαλεία υπάρχουν που να έχουν ένα <πιο γρήγορο> αποτέλεσμα;
Είμαι της άποψης ό,τι γίνει να γίνει μέσω των Σωματείων και να προσφέρουμε (οικονομικά) όλοι μα όλοι σε ό,τι αποφασιστεί.
Αυτο που λές είναι ακριβώς το αντίθετο γιατί, η αγωγή αν στηθεί σωστά και όχι με συντεχνιακή αντίληψη μπορεί να είναι η ταφόπλακα του ΥΠΕΠΘ.
Και τα λεφτά σου θα σου δώσει εν ριπή οφθαλμού διότι τέρμα τα παιχνιδάκια και οι απειλές, και θα του χώσεις και γαμ/...ους τόκους, και θα ζητήσεις τα εξοδα της δικης και απο του χρόνου...πρωτα θα πληρωνόμαστε εμείς και μετά οι αναπληρωτές.
Αν ειναι και απίστευτα βιαστικός κάνε ασφαλιστικά να εκδικαστούν εντός δύο ημερών, αλλά περισσότερα εξοδα.
Η αγωγή είναι απαράιτητη απο πλευρά εκπαιδευτικών ΙΕΚ (εκπαιδευτικοί είμαστε , όχι εκπαιδευτές οδηγών)
Αυτοί οι εξειδικευμένοι όροι άτυπης , εκπαιδευτές, μάθημα με κλεψίτυπες φωτοτυπίες {ποινικό αδίκημα σε περίπτωση εγκλησης**}έχουν ακριβώς αυτό το σκοπό,διαχωρισμό από ολους τους άλλους. Ενα αγκάθι λιγότερο στην τρύπα του προυπολογισμού τους.
Η αγωγή ειναι το παιχνίδι, πως θα στηθεί, να περιλαμβάνει την κακοδιαχείριση, τις στημένες προσλήψεις "εκπαιδευτών" ΔΕ, τα χαμένα χρόνια σπουδών χωρίς αντίκρυσμα, τις τριτοκοσμικές συνθήκες εργασίας , τα ψίχουλα που πετάνε σε αξιοπρεπείς ανθρώπους που δαπάνησαν τόσα χρόνια της ζωής τους σε σπουδές, με αποτέλεσμα τον εξευτελισμό απο το ίδιο το ΥΠΕΠΘ.
Οι συγκεντρώσεις για τα ΙΕΚ εχουν ιστορία  απο το 2000 θυμάμαι. Ολα χύμα ακόμα. Δεν λέω να επωμιστούν 10 άτομα το ολο εγχείρημα αλλά 100.
Ολα τα άλλα ειναι πλακίτσα εκκολαπτόμενων συνδικαλιστών με οραμα Λαλιώτη.
κάνω μία αναδιατύπωση τί σημαίνει φωτοτυπίες απο βιβλία χωρίς την άδεια του συγγραφέα,(εστω ενας σπουδαστής το καταγγείλει)

**   Στη σύλληψη τεσσάρων ατόμων για παράβαση των διατάξεων περί πνευματικής ιδιοκτησίας προχώρησε η Υπηρεσία Οικονομικής Αστυνομίας και Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

Αναλυτικότερα, συνελήφθησαν ένας άνδρας 79 ετών, μία γυναίκα 43 ετών, καθώς και δύο αλλοδαποί, (35χρονος υπήκοος Αρμενίας και 41χρονος υπήκοος Αλβανίας), σε βάρος των οποίων σχηματίστηκε δικογραφία αυτόφωρης διαδικασίας, για παράβαση των διατάξεων περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Οπως έγινε γνωστό από την Αστυνομία, χθες (16-03-2013) το πρωί, κατά τη διάρκεια ελέγχου σε επιχείρηση παροχής υπηρεσιών φωτοτύπησης και σε υποκατάστημα της, που εδρεύουν στην Αθήνα, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν συνολικά 72 πλήρη φωτοτυπημένα βιβλία – συγγράμματα, κυρίως νομικού περιεχομένου, χωρίς την άδεια των πνευματικών δημιουργών.

Επιπλέον βρέθηκαν δύο συσκευές αποθήκευσης ψηφιακών δεδομένων (USB) και ένας σκληρός δίσκος Η/Υ, που περιείχαν ηλεκτρονικά αρχεία, τα οποία αντιστοιχούν σε ψηφιοποιημένα βιβλία – συγγράμματα.

Κατά τη διάρκεια των ελέγχων συνελήφθησαν οι δυο αλλοδαποί, οι οποίοι εργάζονταν στο κεντρικό κατάστημα και στο υποκατάστημα αντίστοιχα, ενώ στη συνέχεια συνελήφθησαν η ιδιοκτήτρια και ο υπεύθυνος της επιχείρησης.

Είχε προηγηθεί μηνυτήρια αναφορά από Οργανισμό, που έχει ως αντικείμενο την προστασία της πνευματικής ιδιοκτήτριας και των συναφών δικαιωμάτων.

Οι συλληφθέντες, με την σχηματισθείσα σε βάρος τους δικογραφία, οδηγήθηκαν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<   >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ολοι οι "εκπαιδευτές" ΙΕΚ διαπράτουν κάθε χρόνο αυτό το αδίκημα, αν σας γίνει μύνηση ποιός σας καλύπτει?
Εχετε όρεξη για φυλακή? ή σε εσάς δεν θα συμβεί? Πάμε για 3,60 θα μας βάλουν και φυλακή.

Αλλο να βγάζεις φωτοτυπίες για προσωπική σου χρήση, και άλλο να ασκείς επιτήδευμα απο βιβλιογραφία που καλύπτεται απο τον νόμο περι πνευματικών δικαιωμάτων.
Ποινικά κολλάσιμες πράξεις.
Θα βγούνε οι διορισμένοι διευθυντές να σας καλύψουν???

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2016, 11:35:07 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος thtsag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4539 στις: Ιούλιος 11, 2016, 12:33:22 μμ »
Εγω θα ξαναρωτησω.... Πέμπτη κατεβαινουμε ή αρκεί ή πληκτρολογηση του θυμου και της οργής μας. Υπάρχει ή ευκαιρία να κινητοποιηθουμε χωρίς συνδικαλιστικά καπελωματα χωρίς συνδικαλιστικά οράματα. Θέλουμε; Έχω πάρει τα mails των συναδέλφων  του ιεκ που εργάζομαι και πραγματικά αναρωτιέμαι αν πρέπει να στείλω ενημερωτικά για την πεμπτη ή θα εκτεθω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:06:23 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4540 στις: Ιούλιος 11, 2016, 12:51:09 μμ »
Θα απαντήσω στους καλοπροαίρετους συναδέλφους που μου στείλανε προσωπικά μυνήματα σχετικά με τα ανωτέρω, εγω βόλτα στο μαρούσι και καφεδάκι στον ηλεκτρικό για να κάνω την πλάκα μου ότι αντιστάθηκα στην απάτη δεν..
Το θεωρώ την απόλυτη κοροιδία.
Μόνο αγωγή κατα του ΥΠΕΠΘ θεωρώ ότι θα δώσει την λύση
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος evalouna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4541 στις: Ιούλιος 11, 2016, 01:47:49 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος πέρυσι αποπλήρωσαν το χειμερινό εξάμηνο μέσα Αυγούστου και το εαρινό Δεκέμβριο. Μήπως και φέτος αυτό είναι το πλάνο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ, αν υπάρχει πλάνο?

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4542 στις: Ιούλιος 11, 2016, 01:48:45 μμ »
 Νομίζω με δυο, τρία άτομα που μπαίνουμε εδώ χωριό δεν κάνουμε, μου κάνει εντύπωση κανένας δεν συγκινείται για τα λεφτά που δεν πληρώθηκαν ή δε ξέρουν τον τρόπο ή απλά λένε ότι κάποια στιγμή θα πληρωθούμε, όπως μου έλεγε ένας συνάδελφος ότι ¨ξέραμε ότι αργούν να πληρώσουν στα ιεκ γιατί τρελαίνεσαι¨, νομίζω πρέπει να γραφτούμε σε ένα από τα δύο σωματεία μήπως γίνει κάτι, γιατί εδώ μέσα στο forum  μπαίνουν λίγα άτομα και δε μπορούμε να πάρουμε και μια απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4543 στις: Ιούλιος 11, 2016, 02:08:01 μμ »
Όσοι ζείτε στην Αθήνα ή κοντά έχετε περισσότερες δυνατότητες, εμείς απο άλλη άκρη της χώρας δύσκολα μπορούμε να συμβάλλουμε σε τέτοιου είδους διαμαρτυρίες  :(
Με απαντήσεις σαν αυτή όντως δεν θα βρούμε ακρη, τι ειναι η αθήνα?
Σωματεία ΙΕΚ δεν υπάρχουν, οτι δηλώνει σωματείο ειναι μία κοροιδία και μισή.
ΣΕΠΕ εχετε εκει κοντά? κάντε απο μία καταγγελία ο καθένας χωριστά και προχωράτε στο επόμενο στάδιο της αγωγής με εξοδα μοιρασμένα.
Θέμα εμπιστοσύνης στην σελίδα δεν νομίζω να έχετε, ας βγεί ενας συντονιστής ή και ο ίδιος ο διαχειριστής και ας κάνει συλλογή ονομάτων εκπαιδευτικών-καθηγητών ΙΕΚ, απο όλη την Ελλάδα (ίδια λεφτά παίρνουμε δεν είμαστε προνομιούχοι) για να γίνει επαφή με δικηγόρο (οποιονδηποτε, αρκεί να πάρουμε καλή προσφορά).
Το προχωράτε εσείς και εμείς εδώ είμαστε το έχω ακούσει χρόνια ολόκληρα!!!!
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4544 στις: Ιούλιος 11, 2016, 02:15:01 μμ »
Με απαντήσεις σαν αυτή όντως δεν θα βρούμε ακρη, τι ειναι η αθήνα?
Σωματεία ΙΕΚ δεν υπάρχουν, οτι δηλώνει σωματείο ειναι μία κοροιδία και μισή.
ΣΕΠΕ εχετε εκει κοντά? κάντε απο μία καταγγελία ο καθένας χωριστά και προχωράτε στο επόμενο στάδιο της αγωγής με εξοδα μοιρασμένα.
Θέμα εμπιστοσύνης στην σελίδα δεν νομίζω να έχετε, ας βγεί ενας συντονιστής ή και ο ίδιος ο διαχειριστής και ας κάνει συλλογή ονομάτων εκπαιδευτικών-καθηγητών ΙΕΚ, απο όλη την Ελλάδα (ίδια λεφτά παίρνουμε δεν είμαστε προνομιούχοι) για να γίνει επαφή με δικηγόρο (οποιονδηποτε, αρκεί να πάρουμε καλή προσφορά).
Το προχωράτε εσείς και εμείς εδώ είμαστε το έχω ακούσει χρόνια ολόκληρα!!!!

 Νομίζω μόνο λόγια είσαι φίλε, κάνε εσύ πρώτα αυτά που λές και πες μας και εμάς να σε ακολουθήσουμε.
Να κατέβω Αθήνα 15 ώρες ταξίδι και συν ξενοδοχεία, και μετά τι; αν μαζευτούν 5-10 άτομα και δε γίνει τίποτα, να το μετρήσω ως βόλτα στην Αθήνα;

 
Μη λέμε μπούρδες
 

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4545 στις: Ιούλιος 11, 2016, 02:43:35 μμ »
Νομίζω μόνο λόγια είσαι φίλε, κάνε εσύ πρώτα αυτά που λές και πες μας και εμάς να σε ακολουθήσουμε.
Να κατέβω Αθήνα 15 ώρες ταξίδι και συν ξενοδοχεία, και μετά τι; αν μαζευτούν 5-10 άτομα και δε γίνει τίποτα, να το μετρήσω ως βόλτα στην Αθήνα;

 
Μη λέμε μπούρδες
Εξωδίκως σε ενημερώνω ότι αυτά που σου λέω εγώ αμμισθι ενας μεσαίος δικηγορακος θα σου έπαιρνε μια 800αρα στο χαλαρό. Αν τα ξέρουν κάποιοι γιατί δεν τα κάνουν. Αν τα κάνουν γιατί ασχολούνται απο το 2007 με ενα θέμα ανελλειπώς.

Εγω αρχηγικές τάσεις δεν είχα ποτέ..δρώ κατα μόνας
Για αυτό απευθύνσου στους κοπη τη πίτα φίλους σου..και μην ξεχάσεις να τους πας και μία...πιτα.
Τελευταία "συμβουλή" όποιος παει στο μαρούσι, στο τέρμα της πλαπούτα να ξέρει δεν έχει μαγαζί για φραπεδιές, αυτα μόνο ηλεκτρικό.
Και για πάρτη σου....εγώ πλέον με τις πληρωμές ΙΕΚ τέρμα..
Αρχηγέ προχώρα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2016, 02:48:31 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος GALAZOULIS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4546 στις: Ιούλιος 11, 2016, 03:07:51 μμ »
Παιδιά ψυχραιμία...σίγουρα χωρίς οργάνωση και συντονισμό θα καταλήξουμε να είμαστε μια χούφτα άνθρωποι...κ κανεις δεν θα δώσει σημασία... Ειλικρινά δεν ξέρω αν μπορεί να στηθεί κάτι ολοκλήρωμένο κ σωστά από εδω, με τα μηνύματα αντιπαράθεσης που κατα καιρους διαβάζω...Οκ το ξέραμε...τα ΙΕΚ αργουν να πληρώσουν...αλλα όπως εχει γίνει η ζωη μας, βλεπεις οτι δεν μπορεί να αντεπεξέλθεις...και πριν στραφούμε σε άλλες δομές της εκπαίδευσης, θέλεις πρώτα να πάρεις τα δεδουλευμένα σου...Είμαι υπέρ της λύσης του δικηγόρου αν  κ φαίνεται κ αυτό ότι απαιτεί λίγο χρόνο ωστε να δουμε πόσοι μαζευόμαστε κ να μαζέψουμε το ποσό..Μηπως μια συνάντηση για αρχή δια ζώσης για να συζητήσουμε κ να οργανωθούμε θα ήταν χρήσιμο για αρχή;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2016, 04:23:18 μμ από GALAZOULIS »

Αποσυνδεδεμένος Panoszzzzz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4547 στις: Ιούλιος 11, 2016, 03:36:35 μμ »
Νομίζω τα πράγματα είναι πιο απλά.. Το μόνο που κάνει ίσως το αυτί τους  να ιδρώσει...Είναι η δημοσιότητα.. http://www.skai.gr/contact
Εγώ έστειλα ήδη.. Όποιος δύναται ας ακολουθήσει..

Αποσυνδεδεμένος kami

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4548 στις: Ιούλιος 11, 2016, 10:10:01 μμ »
Σε ποια εκπομπή εχει πολλες,εσυ σε ποια εστειλες.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4549 στις: Ιούλιος 11, 2016, 10:16:29 μμ »
Ελληνοφρένεια μηπως;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160690
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.