*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1524521 φορές)

0 μέλη και 41 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3178 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:03:54 μμ »
Τι ωρα ειναι η εκπομπη των Βουγα και Σιδηρα ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:42:34 »

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3179 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:06:18 μμ »
Από τις μεγαλύτερες διευθύνσεις.
Ανακοίνωση οργανικών κενών.
Χρονοδιάγραμμα μεταθέσεων-οριστικών τοποθετήσεων.

Αύριο Πέμπτη 14/04/2022 συνεδριάζει το ΠΥΣΠΕ με θέμα την εξέταση των ενστάσεων προκειμένου να οριστικοποιηθούν οι πίνακες μοριοδότησης. Η ανάρτηση του οριστικού πίνακα θα γίνει τη Δευτέρα 18/04/2022.
Την Τρίτη του Πάσχα 26/04/2022 θα συνεδριάσει το ΠΥΣΠΕ για να επικαιροποιήσει τα οργανικά κενά. Πιθανότατα την επόμενη μέρα Τέταρτη 27/04/2022 θα αναρτηθουν στην ιστοσελίδα της ΔΙΠΕ η εγκύκλιος και τα οργανικά κενά προκειμένου να γίνουν ηλεκτρονικά οι δηλώσεις προτίμησης.
Θεόφιλος Λαμπρογιαννάκης, τ. Αιρετός ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου
Τηλέμαχος Παπαδόπουλος, τ. Αν. Αιρετός ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3180 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:08:50 μμ »
Επομενως  Ρ20 μεχρι 10 Μαιου, που θα βγουν οι μεταταξεις, θα εχουμε εικονα των κενων ; ετσι εχω ακουσεθ

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3181 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:14:32 μμ »
Είναι πολύ πιθανό να έχουμε εικόνα. Όπως τα λέγαμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:42:34 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3182 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:22:06 μμ »
Ο διευθυντης μου Ρ20 μου ειπε οτι η εγκυκλιος των μεταταξεων θα βγει αρχες Μαιου (μπορει και τελη Απριλιου). Νωτιτερα απο περυσι
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2022, 07:25:01 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3183 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:32:28 μμ »
Τα πηγαίνουν νωρίτερα όλα αποτι φαίνεται. Οπότε είναι θετικά βήματα ώστε να τραβηχτουν και οι διορισμοί νωριτερα. Το άκρως περίεργο είναι που παρα πολλοί συνεχίζουν να αμφισβητούν και για κομματικούς λόγους τους διορισμούς ενώ δεν άκουσαν προχθές την Κεραμέως  που το είπε ξεκάθαρα. Αλλά θεωρούν ότι δεν θα γίνουν. Τέλος πάντων ο επιμένων νικά...

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3184 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:35:39 μμ »
Εγω προσωπικα περιμενω την εγκυκλιο των μεταταξεων αρχικα παιδια

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3185 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:44:17 μμ »
Λέτε να μας κάνουν την έκπληξη και να διορίσουν έναν αριθμό αντίστοιχο του περσινού σε Γενική και Ειδική Αγωγή;; Καθόλου τυχαίες δεν είναι οι διαρροές που αναφέρουν 6000 διορισμούς το φετινό καλοκαίρι. Κατ' εμέ γίνονται σκόπιμα, ώστε το Υπουργείο να κερδίσει τον πόλεμο τον εντυπώσεων την τελευταία στιγμή, ακριβώς όπως έκανε και πέρυσι... Θα κορδώνονται μετά καμαρωτοί και θα λένε όλο υπερηφάνεια: "Σας λέγαμε για 6000 διορισμούς και τελικά διορίσαμε 11000 άτομα". Προσωπικά το εύχομαι και το ελπίζω, καθώς έχω πολλά άτομα στο φιλικό και οικογενειακό μου περιβάλλον, που συνεχίζουν να δουλεύουν ως αναπληρωτές επί σειρά ετών. Και να ξέρετε πως οι περισσότεροι απ' όσους διοριστήκαμε πέρυσι, το ίδιο ευχόμαστε, γιατί μέχρι πέρυσι ήμασταν στη θέση σας και μπορούμε να κατανοήσουμε τις αγωνίες και τις θυσίες που έχετε κάνει όλα αυτά τα χρόνια. Γι' αυτό σας παρακαλώ, κλείστε τα αυτιά σας στις μειοψηφίες που ως συνήθως κάνουν φασαρία και ακούγονται, γιατί πολλή χολή έχει πέσει εδώ μέσα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ "ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ"...

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3186 στις: Απρίλιος 13, 2022, 07:50:43 μμ »
Πολυ τιμιο αυτο που λες

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1387
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3187 στις: Απρίλιος 13, 2022, 08:08:58 μμ »
Λέτε να μας κάνουν την έκπληξη και να διορίσουν έναν αριθμό αντίστοιχο του περσινού σε Γενική και Ειδική Αγωγή;; Καθόλου τυχαίες δεν είναι οι διαρροές που αναφέρουν 6000 διορισμούς το φετινό καλοκαίρι. Κατ' εμέ γίνονται σκόπιμα, ώστε το Υπουργείο να κερδίσει τον πόλεμο τον εντυπώσεων την τελευταία στιγμή, ακριβώς όπως έκανε και πέρυσι... Θα κορδώνονται μετά καμαρωτοί και θα λένε όλο υπερηφάνεια: "Σας λέγαμε για 6000 διορισμούς και τελικά διορίσαμε 11000 άτομα". Προσωπικά το εύχομαι και το ελπίζω, καθώς έχω πολλά άτομα στο φιλικό και οικογενειακό μου περιβάλλον, που συνεχίζουν να δουλεύουν ως αναπληρωτές επί σειρά ετών. Και να ξέρετε πως οι περισσότεροι απ' όσους διοριστήκαμε πέρυσι, το ίδιο ευχόμαστε, γιατί μέχρι πέρυσι ήμασταν στη θέση σας και μπορούμε να κατανοήσουμε τις αγωνίες και τις θυσίες που έχετε κάνει όλα αυτά τα χρόνια. Γι' αυτό σας παρακαλώ, κλείστε τα αυτιά σας στις μειοψηφίες που ως συνήθως κάνουν φασαρία και ακούγονται, γιατί πολλή χολή έχει πέσει εδώ μέσα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ "ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ"...

Συγχαρητήρια για το μήνυμα σου , δεν ξεχνάς από που ξεκίνησες.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3188 στις: Απρίλιος 13, 2022, 09:09:41 μμ »
Τι ωρα ειναι η εκπομπη των Βουγα και Σιδηρα ;

Στις 9. Οποίος ακούει νομίζω ήδη έχει κάψει εγκεφαλικά κύτταρα στο πρώτο δεκάλεπτο.  Ένα διαρκές εγκώμιο στους εαυτούς τους για το πόσο συνδικαλιστές είναι και πόσο αγώνα έχουν κάνει...

Αποσυνδεδεμένος Niorantes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3189 στις: Απρίλιος 13, 2022, 09:11:39 μμ »

Ο φιλαράκος από την Πάτμο δεν ήταν ποτέ διοικητικο  μέλος του ΠΑΣΑΔ. Μην λέμε ανακρίβειες και γενικότερα καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε έστω και κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία μας ειδικά όταν αναφερόμαστε σε ανθρώπους.

Οι στόχοι του Πασαδ πάντως είναι ξεκάθαροι και δεν άλλαξαν ποτέ ούτε θα αλλάξουν. 

Αρκετη παραπληροφόρηση έχουμε. Έχω ακούσει 35 διαφορετικά νούμερο διορισμών και όλοι ορκίζονται ότι τα έχουν ακούσει από αξιόπιστη πηγή.

Ο προβληματισμός μου είναι ότι έχουμε αποδεχθεί τη διάσπαση του κλάδου σε συλλόγους!! Συλλόγους όπως ο ΠΑΣΑΔ που επι γαβρογλου ενώ όλοι κάνανε κινητοποίηση στο ΥΠΑΙΘ ο τότε πασαδ εκανε το λαγό και έμπαινε από την πίσω πόρτα να συναντηθεί με τον γαβρογλου και να βγαίνει να λέει 10 και 11 χιλ. διορισμούς ( όπως γνωρίζουμε τους κορόιδευαν)!! για αυτόν τον πασαδ λες ότι πάλεψε..
Συνεχίζω, αυτή τη στιγμή αντί όλες οι συλλογικές ομάδες να εκτοπίσουν τους ιδίους αιρετούς που έχουμε 30 χρονιά, κινούνται μονοί τους και ατομικά για τους δικούς τους σκοπούς, ενώ θα έπρεπε να ενταχθούν στον ενιαίο αγώνα όλης της εκπαίδευσης!! Αυτή τη στιγμή το ΥΠΑΙΘ χρησιμοποιεί τους συλλόγους για να μας μεταφέρει ότι θέλει.. ΔΟΕ - ΟΛΜΕ δεν θέλει να τους βλέπει. Αντί να αλλάξουμε τις ισορροπίες συμφωνούμε στη διάσπαση του κλάδου σε 1000 κομμάτια
Περιμένω να δω τι θα γίνει με τους εν λόγω συλλόγους όταν βγει η κατανομή


Αποσυνδεδεμένος Niorantes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3190 στις: Απρίλιος 13, 2022, 09:13:07 μμ »

Ο φιλαράκος από την Πάτμο δεν ήταν ποτέ διοικητικο  μέλος του ΠΑΣΑΔ. Μην λέμε ανακρίβειες και γενικότερα καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε έστω και κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία μας ειδικά όταν αναφερόμαστε σε ανθρώπους.

Οι στόχοι του Πασαδ πάντως είναι ξεκάθαροι και δεν άλλαξαν ποτέ ούτε θα αλλάξουν. 

Αρκετη παραπληροφόρηση έχουμε. Έχω ακούσει 35 διαφορετικά νούμερο διορισμών και όλοι ορκίζονται ότι τα έχουν ακούσει από αξιόπιστη πηγή.
Ο προβληματισμός μου είναι ότι έχουμε αποδεχθεί τη διάσπαση του κλάδου σε συλλόγους!! Συλλόγους όπως ο ΠΑΣΑΔ που επι γαβρογλου ενώ όλοι κάνανε κινητοποίηση στο ΥΠΑΙΘ ο τότε πασαδ εκανε το λαγό και έμπαινε από την πίσω πόρτα να συναντηθεί με τον γαβρογλου και να βγαίνει να λέει 10 και 11 χιλ. διορισμούς ( όπως γνωρίζουμε τους κορόιδευαν)!! για αυτόν τον πασαδ λες ότι πάλεψε..
Συνεχίζω, αυτή τη στιγμή αντί όλες οι συλλογικές ομάδες να εκτοπίσουν τους ιδίους αιρετούς που έχουμε 30 χρονιά, κινούνται μονοί τους και ατομικά για τους δικούς τους σκοπούς, ενώ θα έπρεπε να ενταχθούν στον ενιαίο αγώνα όλης της εκπαίδευσης!! Αυτή τη στιγμή το ΥΠΑΙΘ χρησιμοποιεί τους συλλόγους για να μας μεταφέρει ότι θέλει.. ΔΟΕ - ΟΛΜΕ δεν θέλει να τους βλέπει. Αντί να αλλάξουμε τις ισορροπίες συμφωνούμε στη διάσπαση του κλάδου σε 1000 κομμάτια
Περιμένω να δω τι θα γίνει με τους εν λόγω συλλόγους όταν βγει η κατανομή

Μακάρι να είχαμε και άλλους συλλόγους να παλεύουν το ίδιο για διορισμούς όπως ο ΠΑΣΑΔ, ΠΕΑΔ κτλ.

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #3191 στις: Απρίλιος 13, 2022, 09:16:59 μμ »
Ο Πασαδ έφαγε τα εξής "χαστουκια":
1.Τον Ιούλιο όταν ήταν βέβαιος για 4.500-5.000 διορισμούς Δασκάλων  και βγήκε η κατανομή και πήραν οι δάσκαλοι 3700!
2.Όταν διατυμπανιζαν τον Νοέμβριο ότι θα έχουμε 8-10.000 συνταξιοδοτησεις και τελικά ήταν οι μισές.
Πλέον έχουν μαζευτεί ως προς τα νούμερα διορισμών και τις ανακοινώσεις τους, για να μη διαψευστουν πάλι.

Συμφωνω ότι παλεύουν και πιέζουν, αλλά δεν ξέρω αν οι πηγές τους ως προς τα νούμερα είναι αξιόπιστες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2022, 09:36:29 μμ από vagg99 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 802
Σύνολο: 813

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.