*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1524525 φορές)

0 μέλη και 73 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8050 στις: Ιούνιος 12, 2022, 04:42:26 μμ »
Ας βγουν επιτελους οι αριθμοι και οι κατανομες...στο ΥΠΑΙΘ και στο ΥΠΕΣ τα εχουν ηδη χωρισμενα σε κωδικους. Γιατι δεν τα λενε ολα μαζι ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:53:25 »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8051 στις: Ιούνιος 12, 2022, 04:46:30 μμ »
Οι προηγούμενοι τι λάθος είχαν;
οι δικοι σου είναι πιο σωστοί μάλλον έχεις αφαιρέσει και τις αρνήσεις αυτός εδώ είναι copy paste αυτούς που διορίστηκαν τελείως άκυρος …

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8052 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:01:44 μμ »
Βρε μαζί σου. Το ewall και συγκεκριμένα ο ΠΕ70 πώς έμαθε ποιος ΠΕ03 άλλαξε ταυτότητα αναρωτιέμαι. Η ταυτοποίηση με ονοματεπώνυμο και πατρώνυμο κρύβει κινδύνους. Κάποιες φορές θα είναι σωστή, κάποιες φορές λάθος.
Στην ειδικότητα μου είχες 3 άτομα στην ειδική που όμως διοριστηκαν γενική.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8053 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:03:32 μμ »
οι δικοι σου είναι πιο σωστοί μάλλον έχεις αφαιρέσει και τις αρνήσεις αυτός εδώ είναι copy paste αυτούς που διορίστηκαν τελείως άκυρος …
Πως γίνεται αυτό? . Του ewall έχουν λιγότερα άτομα. Δεν παίρνω μίζα παιδιά. Για την ειδικότητα μου μιλαω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:53:25 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8054 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:07:32 μμ »
οι δικοι σου είναι πιο σωστοί μάλλον έχεις αφαιρέσει και τις αρνήσεις αυτός εδώ είναι copy paste αυτούς που διορίστηκαν τελείως άκυρος …
Όχι δεν έχω αφαιρέσει τις αρνήσεις, ούτε έχω βάλει τις επόμενες φάσεις τώρα που το λέμε.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8055 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:10:58 μμ »
Στην ειδικότητα μου είχες 3 άτομα στην ειδική που όμως διοριστηκαν γενική.
Σου ζήτησα κι άλλη φορά να μου πεις συγκεκριμένα στοιχεία για να δω για ποιον λόγο δεν έγινε ταυτοποίηση, αλλά δε μου απάντησες ποτέ. Προφανώς είναι εύκολο για σένα να δεις στην ειδικότητα σου ότι ο Χ που είναι στη θέση 30 στην ειδική θα είναι ο ίδιος με τον Χ που είναι στη θέση 50 στη γενική κι ας έχουν διαφορετική ταυτότητα, αλλά αυτό είναι αδύνατο να γίνει σε 50 ειδικότητες με το χέρι. Στη δικιά μου ειδικότητα π.χ. υπάρχει μία που έχει διοριστεί εκτός εκπαίδευσης και μου το είπαν. Στους εκκαθαρισμένους την έχω μέσα. Στον πίνακα αναπληρωτών που έφτιαξα για τους ΠΕ86, την αφαίρεσα με το χέρι. Αν δε μου το έλεγαν όμως, δε θα υπήρχε τρόπος να το γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8056 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:18:23 μμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/373258_organikes-theseis-kathigites-fysikis-agogis-terastia-kena-apo-2007?amp&fbclid=IwAR1xrE69yhBPxukLdugkX8HEmGKVvEkuki9q1c-f8NmH-pHTXzONdroAHL8

Παγωμένες οι οργανικές θέσεις των Καθηγητών Φυσικής Αγωγής στο μακρινό 2007
«Το υπουργείο Παιδείας αγνοεί επιδεκτικά την επιτακτική ανάγκη για τη δημιουργία οργανικών θέσεων για τους εκπαιδευτικούς της Φυσικής Αγωγής» επισημαίνουν σε ανακοίνωσή τους οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής Πρωτοβάθμιας κι Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Όπως τονίζουν, «με τη μη στελέχωση των Σχολικών μονάδων από εκπαιδευτικούς του κλάδου της Φυσικής Αγωγής, δάσκαλοι καλούνται να καλύψουν, για να μην μετακινηθούν σε όμορη σχολική μονάδα, την ώρα της άθλησης, με αποτέλεσμα την μη ασφαλή άθληση των μαθητών και την έκθεσή τους σε κίνδυνο».

«Τεράστια κενά ανά την επικράτεια χωρίς καμία σύσταση οργανικής από το 2007 με αποχωρήσεις συνεχείς για τον κλάδο» προσθέτουν και υπογραμμίζουν ότι «είναι επιτακτική ανάγκη η στελέχωση των σχολείων με Καθηγητές Φυσικής Αγωγής ανάλογα με τις πραγματικές ανάγκες της εκπαίδευσης και η ίδρυση νέων οργανικών θέσεων».

Η ανακοίνωση των Καθηγητών Φυσικής Αγωγής
Αναλυτικά, η ανακοίνωση των Καθηγητών Φυσικής Αγωγής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

«Η διαχείριση των Οργανικών θέσεων Εκπαίδευσης στην εποχή της κατάλυσης του Δημοσίου Σχολείου».

Θέατρο σκιών παίζεται στην καταμέτρηση των κενών θέσεων στο κλάδο της Φυσικής Αγωγής μετά από δεκαετίες υποστελέχωσης στον τομέα της Αθλητικής Παιδείας, με την υποβάθμιση των αναγκών της Άθλησης στη Σχολική κοινότητα. Παγωμένες οι οργανικές θέσεις των Kαθηγητών Φυσικής Αγωγής στο μακρινό 2007.

Με τη μη στελέχωση των Σχολικών μονάδων από εκπαιδευτικούς του κλάδου της Φυσικής Αγωγής, δάσκαλοι καλούνται να καλύψουν, για να μην μετακινηθούν σε όμορη σχολική μονάδα, την ώρα της άθλησης, με αποτέλεσμα την μη ασφαλή άθληση των μαθητών και την έκθεσή τους σε κίνδυνο!

Το υπουργείο Παιδείας αγνοεί επιδεκτικά την επιτακτική ανάγκη για τη δημιουργία οργανικών θέσεων για τους εκπαιδευτικούς της Φυσικής Αγωγής παρουσιάζοντας επικυρωμένα κενά περασμένων δεκαετιών. Ανύπαρκτος ο αριθμός διορισμών με πολλά σχολεία να παραμένουν χωρίς Καθηγητές Φυσικής Αγωγής ως και το τέλος της Σχολικής χρονιάς.

Τεράστια κενά ανά την επικράτεια χωρίς καμία σύσταση οργανικής από το 2007 με αποχωρήσεις συνεχείς για τον κλάδο. Οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής ξεκινούν προγράμματα στηρίζουν το δημόσιο σχολείο επί σειρά δεκαετιών και ξεκινούν κάθε χρονιά από το μηδέν αφήνοντας κάθε φορά στη μέση την διδασκαλία τους και τους μαθητές τους.

Είναι επιτακτική ανάγκη η στελέχωση των σχολείων με Καθηγητές Φυσικής Αγωγής ανάλογα με τις πραγματικές ανάγκες της εκπαίδευσης και η ίδρυση νέων οργανικών θέσεων.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8057 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:19:03 μμ »
Σου ζήτησα κι άλλη φορά να μου πεις συγκεκριμένα στοιχεία για να δω για ποιον λόγο δεν έγινε ταυτοποίηση, αλλά δε μου απάντησες ποτέ. Προφανώς είναι εύκολο για σένα να δεις στην ειδικότητα σου ότι ο Χ που είναι στη θέση 30 στην ειδική θα είναι ο ίδιος με τον Χ που είναι στη θέση 50 στη γενική κι ας έχουν διαφορετική ταυτότητα, αλλά αυτό είναι αδύνατο να γίνει σε 50 ειδικότητες με το χέρι. Στη δικιά μου ειδικότητα π.χ. υπάρχει μία που έχει διοριστεί εκτός εκπαίδευσης και μου το είπαν. Στους εκκαθαρισμένους την έχω μέσα. Στον πίνακα αναπληρωτών που έφτιαξα για τους ΠΕ86, την αφαίρεσα με το χέρι. Αν δε μου το έλεγαν όμως, δε θα υπήρχε τρόπος να το γνωρίζω.
Ωραια για να το κλείνουμε στην ειδικότητα μου εσύ έχεις κάποια άτομα που διορίστηκαν γενική, ενώ το ewall δεν τα έχει. Δεν ξέρω τι σκατα έκανε και δεν τα έχει. Πήγε σε μέντιουμ, είχε κονε. Ποιον πίνακα να έχω μπούσουλα? Τον δικό σου ή του ewall? Στις αλλες ειδικότητες μπορεί οι δικοί σου να μην έχουν λάθη. Δεν είχα σκοπό να σε μειώσω και ζητάω συγγνωμη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2022, 05:21:10 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8058 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:26:54 μμ »
Όχι δεν έχω αφαιρέσει τις αρνήσεις, ούτε έχω βάλει τις επόμενες φάσεις τώρα που το λέμε.
μπορείς να ανεβάσεις πάλι τη δική σου δουλειά;
σε ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8059 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:41:31 μμ »
Ωραια για να το κλείνουμε στην ειδικότητα μου εσύ έχεις κάποια άτομα που διορίστηκαν γενική, ενώ το ewall δεν τα έχει. Δεν ξέρω τι σκατα έκανε και δεν τα έχει. Πήγε σε μέντιουμ, είχε κονε. Ποιον πίνακα να έχω μπούσουλα? Τον δικό σου ή του ewall? Στις αλλες ειδικότητες μπορεί οι δικοί σου να μην έχουν λάθη. Δεν είχα σκοπό να σε μειώσω και ζητάω συγγνωμη

Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη, ούτε εσύ ούτε κάποιος άλλος. Καταλαβαίνω ότι κάποιες (ίσως πολλές) φορές αυτά που γράφω φαίνονται επιθετικά, αλλά πραγματικά ρωτάω για να δω αν μου έχει ξεφύγει κάτι, που έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν. Κι από τα στοιχεία που μου έστειλες με μήνυμα διαπίστωσα ότι όντως έχει ξεφύγει κάτι που δε θα έπρεπε να έχει ξεφύγει (δεν οφείλεται δηλαδή σε αλλαγή ταυτότητας). Θα τα ξανακοιτάξω τώρα όλα.
Επίσης, πάντα μα πάντα όταν βάζω εκκαθαρισμένους, τονίζω ότι είναι ένδειξη της θέσης όλων. Έχουν υπάρξει αναθεωρήσεις των πινάκων από τον ΑΣΕΠ που δε βγήκαν σε excel, αλλά σε pdf μόνο και δεν τις έχω εντάξει. Οι πίνακες που χρησιμοποιώ είναι μεν "οριστικοί", αλλά οι πρώτοι πρώτοι οριστικοί που έβγαλε ο ΑΣΕΠ. Τώρα ας πούμε που προσέθεσα τους 20 συμπληρωματικούς διορισμούς που είχαν γίνει στην Ειδική τον Ιανουάριο, κάποιοι στο ΦΕΚ είχαν απόκλιση 1 θέση. Αυτό οφείλεται στους αναμορφωμένους πίνακες του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8060 στις: Ιούνιος 12, 2022, 05:45:17 μμ »
Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη, ούτε εσύ ούτε κάποιος άλλος. Καταλαβαίνω ότι κάποιες (ίσως πολλές) φορές αυτά που γράφω φαίνονται επιθετικά, αλλά πραγματικά ρωτάω για να δω αν μου έχει ξεφύγει κάτι, που έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν. Κι από τα στοιχεία που μου έστειλες με μήνυμα διαπίστωσα ότι όντως έχει ξεφύγει κάτι που δε θα έπρεπε να έχει ξεφύγει (δεν οφείλεται δηλαδή σε αλλαγή ταυτότητας). Θα τα ξανακοιτάξω τώρα όλα.
Επίσης, πάντα μα πάντα όταν βάζω εκκαθαρισμένους, τονίζω ότι είναι ένδειξη της θέσης όλων. Έχουν υπάρξει αναθεωρήσεις των πινάκων από τον ΑΣΕΠ που δε βγήκαν σε excel, αλλά σε pdf μόνο και δεν τις έχω εντάξει. Οι πίνακες που χρησιμοποιώ είναι μεν "οριστικοί", αλλά οι πρώτοι πρώτοι οριστικοί που έβγαλε ο ΑΣΕΠ. Τώρα ας πούμε που προσέθεσα τους 20 συμπληρωματικούς διορισμούς που είχαν γίνει στην Ειδική τον Ιανουάριο, κάποιοι στο ΦΕΚ είχαν απόκλιση 1 θέση. Αυτό οφείλεται στους αναμορφωμένους πίνακες του ΑΣΕΠ.
Όλα καλά. Έληξε το θέμα και σε ευχαριστουμε.

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8061 στις: Ιούνιος 12, 2022, 07:19:31 μμ »
Θυμηθείτε το. Θα κλείσει η Πρωτοβάθμια στις 21 και μετά θα βγει το νούμερο 22 Ιουνίου με 4 Ιουλίου το τοποθετώ.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8062 στις: Ιούνιος 12, 2022, 07:37:26 μμ »
Έτσι όπως φαίνεται η ανακοίνωση του συνολικού αριθμού μόνιμων διορισμών είναι πιθανόν να γίνει στις 22/6 μόλις έχει τελειώσει η πρωτοβάθμια και ανακοίνωση της κατανομής αν ειδικότητα στις 30/6 με το πέρας των πανελλαδικών εξετάσεων των ειδικών μαθημάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2022, 10:18:51 μμ από ΠΕ 23 »

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8063 στις: Ιούνιος 12, 2022, 07:57:18 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Με όσους είναι πιο πάνω από εμάς στους πίνακες, διοριστούν και δεν παρουσιαστούν (για διάφορους λόγους, όπως να κατέχουν άλλη θέση δημοσίου) τι συμβαίνει; Οι θέσεις που καταλαμβάνουν "χάνονται" ή μετά από κάποιο διάστημα αντικαθίστανται από άλλους συναδέλφους που βρίσκονται πιο κάτω στους πίνακες;
Επίσης, οι ίδιοι που παρέμειναν από τους περσινους διορισμούς έχουν φέτος δικαίωμα διορισμού;

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 966
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 991
Σύνολο: 1001

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.