*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 873781 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 10:17:58 πμ »
Να τους τηλ κάθε μέρα, μήπως και τα βγάλουν νωρίτερα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:16:09 »

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 10:47:06 πμ »
Συνάδερφοι δεν είχα διαβάσει τις αναρτήσεις σας στις προηγούμενες σελίδες ότι δε θέλετε να συζητάμε εδώ για τα μεταπτυχιακά. Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το θυμό σας και τα σχόλια τύπου '' έλεος'' nero.. Δεν μπορεί κάποιος να λέει ό,τι θέλει, ότι ψηφίστηκε ο νόμος και τα λοιπά, πού το είδε; Στο προχθεσινό νομοσχέδιο που ψηφίστηκε δεν αναφέρει τίποτα. Σε τηλ μου επικοινωνία με τη Διεύθυνση ΕΑ μου είπαν ότι θέλουν να το περάσουν, αλλά ψάχνονται ακόμη. Έτσι ακριβώς, αυτολεξεί! Εάν δε θέλετε ενημέρωση, τότε τι γράφετε στο forum;

Ετσι ειναι. Οπως και ξαναεγραψα υπαρχει σοβαρο νομικο προβλημα καθως οι τιτλοι εξειδικευσης στην ΕΑΕ δεν ειναι ισοτιμοι μεταξυ τους!!!
Επισης ανκοινωση στο ραδιοφωνο εχτες ελεγε οτι δεν θα προσληφθουν αν/τες ΕΑΕ πριν απο το τελος του ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ. <προσσωπικα το βλεπω Οκτωβρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2013, 10:49:53 πμ από mendor »

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 10:57:12 πμ »
Συνάδερφοι δεν είχα διαβάσει τις αναρτήσεις σας στις προηγούμενες σελίδες ότι δε θέλετε να συζητάμε εδώ για τα μεταπτυχιακά. Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το θυμό σας και τα σχόλια τύπου '' έλεος'' nero.. Δεν μπορεί κάποιος να λέει ό,τι θέλει, ότι ψηφίστηκε ο νόμος και τα λοιπά, πού το είδε; Στο προχθεσινό νομοσχέδιο που ψηφίστηκε δεν αναφέρει τίποτα. Σε τηλ μου επικοινωνία με τη Διεύθυνση ΕΑ μου είπαν ότι θέλουν να το περάσουν, αλλά ψάχνονται ακόμη. Έτσι ακριβώς, αυτολεξεί! Εάν δε θέλετε ενημέρωση, τότε τι γράφετε στο forum;
Ψηφίστηκε και είναι το άρθρο 28 που είχε δημοσιεύσει και ο Μπράτης. Μάλιστα ψηφίστηκε έτσι ακριβώς όπως ήταν, μια μικρή αλλαγή που είχε δεν αφορά τα μεταπτυχιακά. Σε δική μου επικοινωνία με το υπουργείο μου είπαν πως αλλάζει ο τρόπος κατάταξης από του χρόνου χωρίς κανείς όμως να ξέρει περισσότερες λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 11:28:06 πμ »

Καλημέρα. Πήρε κανείς τηλέφωνο στη ΔΙΔΕ Ρεθύμνου σχετικά με την πρόσκληση για αποσπάσεις μονίμων στο ΕΕΕΕΚ Ρεθύμνου χωρίς κανένα τυπικό προσόν ειδικής αγωγής;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:16:09 »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #480 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:51:15 μμ »
Συνάδερφοι δεν είχα διαβάσει τις αναρτήσεις σας στις προηγούμενες σελίδες ότι δε θέλετε να συζητάμε εδώ για τα μεταπτυχιακά. Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το θυμό σας και τα σχόλια τύπου '' έλεος'' nero.. Δεν μπορεί κάποιος να λέει ό,τι θέλει, ότι ψηφίστηκε ο νόμος και τα λοιπά, πού το είδε; Στο προχθεσινό νομοσχέδιο που ψηφίστηκε δεν αναφέρει τίποτα. Σε τηλ μου επικοινωνία με τη Διεύθυνση ΕΑ μου είπαν ότι θέλουν να το περάσουν, αλλά ψάχνονται ακόμη. Έτσι ακριβώς, αυτολεξεί! Εάν δε θέλετε ενημέρωση, τότε τι γράφετε στο forum;

Μόνο που το φόρουμ έχει κανόνες και χωρίζεται και σε θέματα.Δεν είναι θέμα του τί θέλουμε αλλά τί είναι σωστό.Δηλαδή όπου να ναι θα μπαίνουμε να σχολιάζουμε για τα νέα που μάθαμε;Το συγκεκριμένο θέμα έχει τίτλο αναπληρωτές ειδικής 2013-14 και μπαίνουμε να διαβάσουμε τα νέα για τους αναπληρωτές ειδικής 2013-14 και μάλιστα με μεγάλη αγωνία αυτές τις μέρες,γι αυτό λίγο προσοχή με την επιλογή των θεμάτων στα οποία σχολιάζετε τα νέα σας..Εξάλλου συμφωνήσατε με τους κανόνες του φόρουμ για να είστε εδώ,οπότε σεβαστείτε τους..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #481 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:03:35 μμ »

Καλημέρα. Πήρε κανείς τηλέφωνο στη ΔΙΔΕ Ρεθύμνου σχετικά με την πρόσκληση για αποσπάσεις μονίμων στο ΕΕΕΕΚ Ρεθύμνου χωρίς κανένα τυπικό προσόν ειδικής αγωγής;
Μόλις αντιλήφθηκα αυτο την προκύρηξη της διδε ρεθυμνου.
Από πότε έχει βγει αυτο?
Τι μπορούμε να κάνουμε?Έκανε καποιος κάτι?
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #482 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:04:29 μμ »
Καλημέρα , διαβάστε αυτό από το site του Μπράτη. Μιλάει για μεταθέσεις εκπαιδευτικών Π.Ε. & Δ.Ε. μόνο αν πληρούν τα τυπικά προσόντα !!!!!? ??? ??? ??? @@@@@

http://www.mpratis.gr/11/nomm2011.pdf
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Neoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • do ut des
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #483 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:05:21 μμ »
πριν λιγο, μιλησε ο υπουργος στο ράδιοφωνο, δεν αναφέρθηκε καθολου για προσληψεις στην ειδικη αγωγη! Οι δημοσιογραφοι δεν του εκαναν μια ερωτηση για την ειδική αγωγη

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #484 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:07:02 μμ »
  Διαβάστε και λίγο αυτό, νομίζω ότι λύνει κάποιες απορίες... Λέμε τώρα!!!

Π.Δ. 50/1996 (ΦΕΚ 45/8-3-1996/τ.Α') Άρθρο 11 του Π.Δ. 50/96 το οποίο αντικαταστάθηκε με
το άρθρο 10 του Π.Δ. 100/97

και συζητάμε ξανά.........
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Neoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • do ut des
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #485 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:10:46 μμ »
πριν λιγο, μιλησε ο υπουργος στο ράδιοφωνο, δεν αναφέρθηκε καθολου για προσληψεις στην ειδικη αγωγη! Οι δημοσιογραφοι δεν του εκαναν μια ερωτηση για την ειδική αγωγη
καμια ερωτηση ( μη με πλακωσουν και  οι πε02 για εκφραστικά  λαθη)

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #486 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:11:40 μμ »
Συνάδερφοι δεν είχα διαβάσει τις αναρτήσεις σας στις προηγούμενες σελίδες ότι δε θέλετε να συζητάμε εδώ για τα μεταπτυχιακά. Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το θυμό σας και τα σχόλια τύπου '' έλεος'' nero.. Δεν μπορεί κάποιος να λέει ό,τι θέλει, ότι ψηφίστηκε ο νόμος και τα λοιπά, πού το είδε; Στο προχθεσινό νομοσχέδιο που ψηφίστηκε δεν αναφέρει τίποτα. Σε τηλ μου επικοινωνία με τη Διεύθυνση ΕΑ μου είπαν ότι θέλουν να το περάσουν, αλλά ψάχνονται ακόμη. Έτσι ακριβώς, αυτολεξεί! Εάν δε θέλετε ενημέρωση, τότε τι γράφετε στο forum;

Μόνο που το φόρουμ έχει κανόνες και χωρίζεται και σε θέματα.Δεν είναι θέμα του τί θέλουμε αλλά τί είναι σωστό.Δηλαδή όπου να ναι θα μπαίνουμε να σχολιάζουμε για τα νέα που μάθαμε;Το συγκεκριμένο θέμα έχει τίτλο αναπληρωτές ειδικής 2013-14 και μπαίνουμε να διαβάσουμε τα νέα για τους αναπληρωτές ειδικής 2013-14 και μάλιστα με μεγάλη αγωνία αυτές τις μέρες,γι αυτό λίγο προσοχή με την επιλογή των θεμάτων στα οποία σχολιάζετε τα νέα σας..Εξάλλου συμφωνήσατε με τους κανόνες του φόρουμ για να είστε εδώ,οπότε σεβαστείτε τους..
++++++++++

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #487 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:12:05 μμ »

Καλημέρα. Πήρε κανείς τηλέφωνο στη ΔΙΔΕ Ρεθύμνου σχετικά με την πρόσκληση για αποσπάσεις μονίμων στο ΕΕΕΕΚ Ρεθύμνου χωρίς κανένα τυπικό προσόν ειδικής αγωγής;
Μόλις αντιλήφθηκα αυτο την προκύρηξη της διδε ρεθυμνου.
Από πότε έχει βγει αυτο?
Τι μπορούμε να κάνουμε?Έκανε καποιος κάτι?
Εγώ προσπαθώ να επικοινωνήσω από το πρωί μαζί τους. Μίλησα με μια υπάλληλο και ζήτησα τον κ.Π........ που αναφέρεται στις πληροφορίες της συγκεκριμένης πρόσκλησης ενδιαφέροντος, μου είπε όμως ότι είναι στο ΠΥΣΔΕ που συνεδριάζει και θα αργήσει. Κάντε κι εσείς κανένα τηλέφωνο στη ΔΙΔΕ Ρεθύμνου.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #488 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:14:48 μμ »
σε επικοινωνία με το Ρέθυμνο μου ανέφεραν πως εννοείται πως όσοι έχουν τα τυπικά προσόντα θα μπορούν να κάνουν αίτηση. Τους ζήτησα να βγάλουν διορθωτική ανακοίνωση και μου είπαν θα το κοιτάξουν. Αν δεν βγει, θα κινηθούμε ως σύλλογος με ασφαλιστικά μέτρα. Όσοι συνάδελφοι γνωρίζουν παρόμοιες "καταστάσεις" ας το αναφέρουν για να μπορούμε να τις ψάξουμε.

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 01:20:40 μμ »
Κι εγω προσπαθώ αλλά ακόμη χειρότερα δεν το σηκώνουν. Μιχάλη να κινηθούμε με όσα μέσα έχουμε.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160110
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 577
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.