*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 873764 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #560 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:10:18 μμ »


Άν καταθέσεις  τα αντίγραφα πτυχίου μεταφρασμένα και αναλυτική βαθμολογία, κάνεις και μια υπευθυνη δήλωση ότι θα καταθέσεις την πράξη αναγνώρισης έως ότου κυρωθούν οι πίνακες.Δεν σου το παιρνάνε το μεταπτυχιακό έτσι, μόνο εάν στείλεις την πράξη αναγνώρισης πρίν κυρωθούν.

Βρε παιδιά κι εδώ καταγγελία θέλει! Όταν πήγα εγώ να καταθέσω το 2011 το μεταπτυχ το 1ο και ουσιαστικά κύριο που μου ζήτησαν ήταν η πράξη αναγνώρισης από το ΔΟΑΤΑΠ. 100 αναλυτικές να τους πήγαινα και αντίγραφα πτυχίου δε δέχονταν! Κορόιδα ήμασταν εμείς που χάσαμε 1 ολόκληρο χρόνο περιμένοντας να έρθει η επόμενη χροιά, για να προσκομίσουμε το μεταπτυχ μας;

Αυτή είναι η διαδικασία και την δέχεται το υπουργείο για οποιοδήποτε δικαιολογητικό.είτε αφορά παιδαγωγική είτε μτπτ είτε βασικό πτυχίο.Δεν υπάρχει τίποτα παράνομο. Το ξανατονίζω δεν σου τα παιρνάνε στο σύστημα...απλά καταθέτεις όλα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και με υπεύθυνη δήλωση τους λες αν σας καταθέσω πρίν την κύρωση την πράξη αναγνώρισης τότε θα το συμπεριλάβουν και αυτό.
Γενικά καμία δευτεροβάθμια κ κανένας υπάλληλος δεν μπορεί να σου πεί μη μου το δίνεις...είναι θέμα υπουργείου αν το χαρτί που τους δίνεις είναι έγκυρο. Εγώ για να σου τα γράψω αυτά ρώτησα και υπουργείο και δευτεροβάθμια...αλλιώς δεν θα γνώριζα την διαδικασία. Να προσθέσω ότι προσκομίζεις επιπλέον στις αιτήσεις βεβαίωση απο Δοαταπ ότι κατέθεσες τα δικαιολογητικά και περιμένεις την πράξη αναγνώρισης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:32:44 »

Αποσυνδεδεμένος stepping_stone

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Αν το ξερα ότι έχει χρήμα, θα γινόμουν παραμυθάς!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #561 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:17:07 μμ »
Πολύ προσοχή στους αναπληρωτές που θα κληθούν να εργαστούν με 23 (πλέον) ώρες Β' ανάθεσης!!!
Είναι παράνομο καθότι η Β' ανάθεση ήταν μέχρι 10 ώρες (max) και τώρα θα είναι μέχρι 11 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #562 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:30:27 μμ »
facebook Μπρατης:

"ΤΙΠΟΤΕ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ.ΑΚΟΜΗ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ.ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΟΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟ Υ ΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150.ΑΠΟ ΤΙΣ 2000 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕ ΔΟΘΗΚΑΝ ΟΙ 1350.Η Α ΦΑΣΗ ΕΙΧΕ 741 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΚΑΙ 517 ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ."

Άρα καλό ΣΚ και από βδομάδα βλέπουμε για τους πίνακες.....
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #563 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:44:44 μμ »

ενημερωση απο πε 70

<ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
 
SOS – Ενημέρωση από τον πρόεδρο του Συλλόγου Δ. Θεοτοκόπουλο και αιρετό σήμερα στο ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου.

Συνάδελφοι

Ήλθε εγκύκλιος πριν λίγο και φεύγουν όλοι οι συνάδελφοι από τα Τμήματα Ένταξης και τα Τμήματα υποδοχής, βγαίνουν υπεράριθμοι και πάνε στη γενική αγωγή, καθώς το υπουργείο πιστεύει ότι θα καλύψει τα κενά από το ΕΣΠΑ… Ζούμε καταστάσεις του απόλυτου χάους. Την ανικανότητα του Υπουργού παιδείας να εξασφαλίσει πιστώσεις την πληρώνουν οι εκπαιδευτικοί και το δημόσιο σχολείο…

Να κρατήσουμε την ψυχραιμία μας όλοι…>

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:32:44 »

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #564 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:45:41 μμ »
Δηλαδή περιμένουμε πότε θα υποβάλει και ο τελευταίος την πράξη αναγνώρισής του, για να δούμε τους προσωρινούς πίνακες; Και λέω προσωρινούς διότι, στην περίοδο των ενστάσεων κανένα νέο δικαιολογητικό δεν μπορεί να γίνει δεκτό (θεωρητικά θα μου πείτε...).

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #565 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:54:21 μμ »
Αυτή τη περίοδο δε μπορεί να υποβληθεί τίποτα. Δε νομίζω ότι περιμένουμε τα μάστερ. Καμιά 20αριά άτομα έχουν μείνει από Βουλγαρία οι οποίοι πριν καμιά βδομάδα πήγαν ΔΟΑΤΑΠ και δεν είναι και σίγουρο (μπορεί να μην έχουν πάει ακόμα). Είναι εξαιρετικά απίθανο να προλάβουν ακόμα και τις ενστάσεις αν υποθέσουμε ότι μπορούν να κατατεθούν τότε νέα δικαιολογητικά.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #566 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:16:51 μμ »
Δηλαδή περιμένουμε πότε θα υποβάλει και ο τελευταίος την πράξη αναγνώρισής του, για να δούμε τους προσωρινούς πίνακες; Και λέω προσωρινούς διότι, στην περίοδο των ενστάσεων κανένα νέο δικαιολογητικό δεν μπορεί να γίνει δεκτό (θεωρητικά θα μου πείτε...).

μιλησε φίλη μ με τμήμα ειδικης και ειπαν και σε αυτή οι πινακες σε καμια 10ρια μερες και πως ακόμα περιμένουν τα χαρτία από Α/θμιες   :o :o......αρα καλο Οκτώβρη η πρώτη φάση!!!!! κι όσο κι αν κάποιοι εξακολουθούν να μην πιστεύουν πως όλα αυτά γίνονται για τα μτπχ εγώ καθόλου δεν έχω πειστεί......είναι η τελευταία χρονιά που θα προταχθούν τα μτπχ και δεν θέλουν να χαθεί η ευκαιρία....υπάρχουν άτομα με 4000 στον πίνακα γενικής και θα μπουν μπροστά απ' ολους μας φέτος .....από του χρόνου θα είναι πολύ πίσω απ' ολους όσους έχουν προυπηρεσία και μάλιστα μεγάλη!!!!! Οπότε ναι πιστεύω πως θα περιμένουμε και τον τελευταίο με μτπχ ,5000 περιπου ατομα, για να δουμε τη θέση μας στον πίνακα και να ξεκινήσουν οι φάσεις για την ειδική.......ΔΥΣΤΥΧΩΣ  :( :(

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #567 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:22:11 μμ »
Δηλαδή περιμένουμε πότε θα υποβάλει και ο τελευταίος την πράξη αναγνώρισής του, για να δούμε τους προσωρινούς πίνακες; Και λέω προσωρινούς διότι, στην περίοδο των ενστάσεων κανένα νέο δικαιολογητικό δεν μπορεί να γίνει δεκτό (θεωρητικά θα μου πείτε...).

μιλησε φίλη μ με τμήμα ειδικης και ειπαν και σε αυτή οι πινακες σε καμια 10ρια μερες και πως ακόμα περιμένουν τα χαρτία από Α/θμιες   :o :o......αρα καλο Οκτώβρη η πρώτη φάση!!!!! κι όσο κι αν κάποιοι εξακολουθούν να μην πιστεύουν πως όλα αυτά γίνονται για τα μτπχ εγώ καθόλου δεν έχω πειστεί......είναι η τελευταία χρονιά που θα προταχθούν τα μτπχ και δεν θέλουν να χαθεί η ευκαιρία....υπάρχουν άτομα με 4000 στον πίνακα γενικής και θα μπουν μπροστά απ' ολους μας φέτος .....από του χρόνου θα είναι πολύ πίσω απ' ολους όσους έχουν προυπηρεσία και μάλιστα μεγάλη!!!!! Οπότε ναι πιστεύω πως θα περιμένουμε και τον τελευταίο με μτπχ ,5000 περιπου ατομα, για να δουμε τη θέση μας στον πίνακα και να ξεκινήσουν οι φάσεις για την ειδική.......ΔΥΣΤΥΧΩΣ  :( :(
Πόσα;;;;;;; Έλεος με αυτά που λες αυτοαναιρείσαι... και να θέλει κάποιος να πάρει στα σοβαρά αυτά που λες δε μπορεί.

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #568 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:29:06 μμ »
ε είναι όντως υπερβολη τα 5000 μεταπτυχιακά...σιγά μην κίνησε όλη η γενική να κάνει μεταπτυχιακό...ειδικά οι δάσκαλοι που περσι δουλευαν και οι μηδενικής προυπηρεσίας...

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #569 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:34:53 μμ »
πηρα τώρα υπουργειο..τέλος της άλλης εβδομάδας μου είπαν οι πίνακες.... >:( :( :-[

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #570 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:38:09 μμ »
ε είναι όντως υπερβολη τα 5000 μεταπτυχιακά...σιγά μην κίνησε όλη η γενική να κάνει μεταπτυχιακό...ειδικά οι δάσκαλοι που περσι δουλευαν και οι μηδενικής προυπηρεσίας...

οχι καλε 5000 μτπχ!!!!!!!!!!!!!!! Περιμενουμε λέω οι περιπου 5000 που ειμαστε στον πινακα της ειδικης τα 5-10 μτπχ που εμειναν...................ηρεμηστε!!!!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #571 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:38:38 μμ »
πηρα τώρα υπουργειο..τέλος της άλλης εβδομάδας μου είπαν οι πίνακες.... >:( :( :-[

Θα κολλήσει και το σύστημα για ΠΚΣ οπότε πάμε για Δευτέρα...όπως έλεγε μια γνωστή αοιδός του ποιοτικού, καλου, ελληνικού τραγουδιού...."αυτό το έργο το έχω ξαναδεί και ξέρω απ' έξω θέμα και πλοκή".....λαλαλαλαλαλ!!!

Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #572 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:42:06 μμ »


Άν καταθέσεις  τα αντίγραφα πτυχίου μεταφρασμένα και αναλυτική βαθμολογία, κάνεις και μια υπευθυνη δήλωση ότι θα καταθέσεις την πράξη αναγνώρισης έως ότου κυρωθούν οι πίνακες.Δεν σου το παιρνάνε το μεταπτυχιακό έτσι, μόνο εάν στείλεις την πράξη αναγνώρισης πρίν κυρωθούν.

Βρε παιδιά κι εδώ καταγγελία θέλει! Όταν πήγα εγώ να καταθέσω το 2011 το μεταπτυχ το 1ο και ουσιαστικά κύριο που μου ζήτησαν ήταν η πράξη αναγνώρισης από το ΔΟΑΤΑΠ. 100 αναλυτικές να τους πήγαινα και αντίγραφα πτυχίου δε δέχονταν! Κορόιδα ήμασταν εμείς που χάσαμε 1 ολόκληρο χρόνο περιμένοντας να έρθει η επόμενη χροιά, για να προσκομίσουμε το μεταπτυχ μας;

Αυτή είναι η διαδικασία και την δέχεται το υπουργείο για οποιοδήποτε δικαιολογητικό.είτε αφορά παιδαγωγική είτε μτπτ είτε βασικό πτυχίο.Δεν υπάρχει τίποτα παράνομο. Το ξανατονίζω δεν σου τα παιρνάνε στο σύστημα...απλά καταθέτεις όλα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και με υπεύθυνη δήλωση τους λες αν σας καταθέσω πρίν την κύρωση την πράξη αναγνώρισης τότε θα το συμπεριλάβουν και αυτό.
Γενικά καμία δευτεροβάθμια κ κανένας υπάλληλος δεν μπορεί να σου πεί μη μου το δίνεις...είναι θέμα υπουργείου αν το χαρτί που τους δίνεις είναι έγκυρο. Εγώ για να σου τα γράψω αυτά ρώτησα και υπουργείο και δευτεροβάθμια...αλλιώς δεν θα γνώριζα την διαδικασία. Να προσθέσω ότι προσκομίζεις επιπλέον στις αιτήσεις βεβαίωση απο Δοαταπ ότι κατέθεσες τα δικαιολογητικά και περιμένεις την πράξη αναγνώρισης.

Δεν έχει όμως νόημα να καταθέσεις μια απλή αίτηση...και αν τελικά ο τίτλος δεν αναγνωριστεί τι γίνεται;;; :-\ :-\ :-\
εσύ έχεις εγγραφεί παρόλα αυτά στον πίνακα;;;στο μεταξύ φημολογείται ότι δεν έχουν αναγνωριστεί τα μεταπτυχιακά τα προερχόμενα από Βουλγαρία την 3η χρονιά λειτουργίας τους, πολύ πιθανόν να πιέζουν αυτοί και να καθυστερούν την διαδικασία...

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #573 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:45:21 μμ »
ε είναι όντως υπερβολη τα 5000 μεταπτυχιακά...σιγά μην κίνησε όλη η γενική να κάνει μεταπτυχιακό...ειδικά οι δάσκαλοι που περσι δουλευαν και οι μηδενικής προυπηρεσίας...

οχι καλε 5000 μτπχ!!!!!!!!!!!!!!! Περιμενουμε λέω οι περιπου 5000 που ειμαστε στον πινακα της ειδικης τα 5-10 μτπχ που εμειναν...................ηρεμηστε!!!!
5000 στον πίνακα ειδικής;;;; τι κλάδος είσαι καλέ;;;; γιατί οι νηπιαγωγοί πέρσι είμασταν 560 στον β πίνακα και 80 στον ά.σύνολο 640...και οι δάσκαλοι ήταν 1400 περίπου νομίζω...( οι 71 + 70.50)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160101
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 564
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 423

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.