*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 873821 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1134 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:15:34 μμ »
καλησπερα αδερφια.εχει ακουσει κανεις για αριθμο μαθηματικων που θα εχουμε φετος;ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:17:25 »

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1135 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:20:28 μμ »
Τι μισθο θα δινουν , εχετε ακουσει?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1136 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:30:33 μμ »
καλησπερα αδερφια.εχει ακουσει κανεις για αριθμο μαθηματικων που θα εχουμε φετος;ευχαριστω

επ φιλαράκι, τι αδέρφια ? πρέπει πρώτα να μας πεις αν είσαι με σεμινάριο ή μεταπτυχιακό και αν είσαι με μεταπτυχιακό αν είσαι από τους μεν ή τους δε ή τους παρακεί, επίσης αν είσαι ειδική ή μη ειδική κατηγορία με ή χωρίς παιδιά, τρία ή παραπάνω, με ασεπ ή όχι, τι υποστηρίζεις για την νέα επιλογή που θα γίνει από του χρόνου, αλλά και τι υποστηρίζεις και για φέτος (αυτό είναι νέα λύσσα που μας έπιασε). Ακούς εκεί αδέρφια...τσσσ

όποιος σου πει πόσους μαθηματικούς θα πάρει λέει ψέματα, σίγουρα πάντως λόγω της αύξησης των πιστώσεων, μάλλον περισσότερους από πέρυσι θα έλεγα. Άντε και καλό διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1137 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:38:45 μμ »
ειμαι βαζελος με τρια διδακτορικα,ενα στην βουλγαρια,ενα στο τορινο και ενα στην κυπρο.Ειμαι επισης λεκτορας στο ΜΙΤ κ πολυ μαματος τυπος.θα δουλεψω κ φετος μπαμπα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:17:25 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1138 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:42:17 μμ »
ειμαι βαζελος με τρια διδακτορικα,ενα στην βουλγαρια,ενα στο τορινο και ενα στην κυπρο.Ειμαι επισης λεκτορας στο ΜΙΤ κ πολυ μαματος τυπος.θα δουλεψω κ φετος μπαμπα;

μόνο αν έρθει αντικαταστάτης σου στο ΜΙΤ

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1139 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:44:15 μμ »
φανταζομαι θα κανεις ενσταση αν δεν βρεθει :)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1140 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:54:12 μμ »
φανταζομαι θα κανεις ενσταση αν δεν βρεθει :)

ε βέβαια θα κάνω, κορόιδο θα είμαι εγώ που θα περιμένω αντικαταστάτη στη θέση επίκουρου καθηγητή που έχω στην Οξφόρδη ;

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1141 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:57:49 μμ »
ειμαι βαζελος με τρια διδακτορικα,ενα στην βουλγαρια,ενα στο τορινο και ενα στην κυπρο.Ειμαι επισης λεκτορας στο ΜΙΤ κ πολυ μαματος τυπος.θα δουλεψω κ φετος μπαμπα;

Περιττά χαρτιά για το φαίνεσθαι και μόνον!! Αν δεν έχεις προϋπηρεσία δεν μετράς, ακόμα κι αν είσαι στην έδρα της Οξφόρδης! Άντε να διαβάζουμε και τα προηγούμενα λέμε!!!   ;D

Πέρα από την πλάκα (αναγκαία μήπως και εκτονωθεί το κλίμα που δημιουργήθηκε στο φορουμ φέτος) η εκτίμηση του kinegiros για παραπάνω μαθηματικούς κατ' αναλογία των πιστώσεων είναι λογική. Ωστόσο ακόμα έχω ζωντανή στα αυτιά μου εκείνη τη φράση των συμβούλων στην ημερίδα του Ιούνη που έλεγαν ότι θα είστε όλοι στα σχολεία στις 11/9 με το άνοιγμά τους. Το μετέφεραν με τέτοια σιγουριά που ένοιωθες εσύ ο προβληματικός που δεν τους πίστευες. Στις εξαγγελίες αυτή η διοίκηση του Υπουργείου υπήρξε πρώτη! Η πράξη προκαλούσε πάντα την ανατροπή! Υπομονή μέχρι να φτάσουμε στις παραμονές της κλήσης των αναπληρωτών εα, οπότε και κάτι θα ακουστεί για κατανομές από μέσα πλέον.
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος sofia 2.50

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • " Work like a captain - play like a pirate "
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1142 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 07:07:51 μμ »
ειμαι βαζελος με τρια διδακτορικα,ενα στην βουλγαρια,ενα στο τορινο και ενα στην κυπρο.Ειμαι επισης λεκτορας στο ΜΙΤ κ πολυ μαματος τυπος.θα δουλεψω κ φετος μπαμπα;
χαχαχαχ έλιωσα στο γέλιο..!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1143 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 07:10:28 μμ »
Τι μισθο θα δινουν , εχετε ακουσει?
Αυτο τωρα θελει αναλυση εχουμε και λεμε: αν εχεις διδακτορικο 3000 ευρω + bonus , αν εχεις μεταπτυχιακο 2000 ευρω ομως προσοχη αν ειναι απο Βουλγαρια λυπουμαστε αλλα πληρωνεσαι σε Λεβα ( *  ισοτιμια 1 ευρω = 1.96 λεβα)  αν το μεταπτυχιακο σου  ειναι απο Kυπρο εισαι τυχερος παραλιγο να πληρωνοσουν σε  κυπριακες λιρες!!!! (τυχερακια...)
Τωρα αν εισαι κατοχος ενος απλου σεμιναριου η απλα μονιμος χωρις καποιο προσον λυπουμαστε εχασες διοτι θα πληρωνεις ενα συμβολικο ποσο που θα καθοριστει με υπουργικη αποφαση  για καθε διδακτικη ωρα σε ΤΕ η  EEEEK !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1144 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 07:14:14 μμ »
 :) :) :) :) :) :) :D :D :D

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1145 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 08:55:25 μμ »
Αυτο τωρα θελει αναλυση εχουμε και λεμε: αν εχεις διδακτορικο 3000 ευρω + bonus , αν εχεις μεταπτυχιακο 2000 ευρω ομως προσοχη αν ειναι απο Βουλγαρια λυπουμαστε αλλα πληρωνεσαι σε Λεβα ( *  ισοτιμια 1 ευρω = 1.96 λεβα)  αν το μεταπτυχιακο σου  ειναι απο Kυπρο εισαι τυχερος παραλιγο να πληρωνοσουν σε  κυπριακες λιρες!!!! (τυχερακια...)
Τωρα αν εισαι κατοχος ενος απλου σεμιναριου η απλα μονιμος χωρις καποιο προσον λυπουμαστε εχασες διοτι θα πληρωνεις ενα συμβολικο ποσο που θα καθοριστει με υπουργικη αποφαση  για καθε διδακτικη ωρα σε ΤΕ η  EEEEK !!!!!!!

...nero....σε καλη φορμα....οπως παντα
καλα αποτελεσματα....κρητη νομιζω;;;

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1146 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 08:57:48 μμ »
...nero....σε καλη φορμα....οπως παντα
καλα αποτελεσματα....κρητη νομιζω;;;
Aπαπαπα  οχι  οχι αλλα εκει με βλεπω στο τελος  :P
Αντευχομαι xriana  :)

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1147 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:34:44 μμ »
Ας υποθέσουμε ότι όλοι συμφωνούμε τα μεταπτυχιακά να προηγούνται στους πίνακες κατάταξης. Είναι το ίδιο όμως ένα μεταπτυχιακό διετούς διάρκειας που παρακολούθησε κάποιος στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, με απογευματινές υποχρεωτικές παρουσίες, με εργασίες και με διδασκαλίες μέσα σε τάξη, με ένα μεταπτυχιακό (που δεν είναι καν ετήσιας φοίτησης) που (στην ουσία) ΔΕΝ παρακολούθησε κάποιος στην Ιταλία, που πηγαίνει μόνο στο τέλος για να παρουσιάσει την εργασία του στην ιταλική γλώσσα που ΔΕΝ γνωρίζει, μαθαίνοντας παπαγαλία ένα κείμενο στην ιταλική γλώσσα που ΔΕΝ γνωρίσει για να υποστηρίξει την εργασία του; Αυτός που καταθέτει ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα στην ιταλική γλώσσα που ΔΕΝ γνωρίζει και ανεβαίνει δεκάδες σειρές στον πίνακα ή μπαίνει σφήνα (με ένα μηδενικό στην προϋπηρεσία), δικαιούται αυτή τη θέση από τον άλλο συνάδελφο; Μιλάμε για κατοχή μεταπτυχιακού που ΔΕΝ γνωρίζει την ιταλική γλώσσα, άρα δεν έχει αποκτήσει καμία εξειδικευμένη γνώση στην ειδική αγωγή. Γιατί λοιπόν να προηγείται; Το ότι, μεταξύ άλλων, εξαπατά και το υπουργείο και το ελληνικό δημόσιο, δεν το λαμβάνει σημασία (νομικά, υπάρχει συγκεκριμένη ορολογία για το αδίκημα αυτό); Οπότε, τα λεφτά μας τα τρώνε οι μεσάζοντες των "μεταπτυχιακών" (αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια από δικά μας λεφτά) και οι δικηγόροι για να υπερασπιστούν τα κορόιδα που αρνήθηκαν να ακολουθήσουν τον εύκολο δρόμο. Πόσο πιο κάτω... (παρεμπιπτόντως, είχε ακουστεί παλιότερα και τώρα συζητιέται (από ψηλά...) πολύ έντονα, η υποχρεωτική εξέταση στην ξένη γλώσσα από την οποία προήλθε το μεταπτυχιακό...)
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160124
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 587
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 382
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.