*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 873781 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1680 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:10:59 πμ »
Ειναι αισχρό που λέγανε οτι θα τα βγάλουν χτες η σημερα.ακύρωσα κατι που είχα να κανω το σαββατοκύριακο και τους άφησα ξεκρέμαστους τους ανθρώπους .ρεζιλι έγινα πάλι.
Ας μην δίνουν ψεύτικες ελπίδες άντε.αφου ουτε σημερα θα τα βγάλουν.δευτερα θα τα βγάλουν για να είμαστε Τρίτη στα σχολεία.κι αν τα βγάλουν δευτερα απόγευμα άντε να είσαι πρωί της τρίτης σε αλλη πόλη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:10:54 »

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1681 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:17:58 πμ »
Εγω αναρωτιέμαι αφου έχει οριστει ΚΥΣΔΕ την Τρίτη...πως θα βγουν πιο νωρις οι προσλήψεις;

H απάντηση είναι απλή...ΔΕΝ θα βγουν  προσλήψεις αναπληρωτών ειδικής δευτεροβάθμιας πριν γίνει το ΚΥΣΔΕ για τις αποσπάσεις των μονίμων...ο νόμος είναι σαφής και οι εισαγγελείς μπορεί να έχουν αρκετοί δουλειά λόγω Χ.Α αλλά δεν θα πουν όχι στην  αυτόφωρη σύλληψη όσων τελέσουν το αδίκημα της ΠΑΡΑΒΑΣΗΣ ΚΑΘΗΚΟΝΤΟΣ το οποίος είναι ποινικό αδίκημα και επισείει μέχρι 2 χρόνια φυλάκισης...


http://nomikisimvouli.blogspot.gr/2012/06/blog-post_13.html

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1682 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:18:43 πμ »
μαλλον προεβλεψα σωστα !!!! Κυριακη οι α φαση 1/10 αναληψη υπηρεσιας. Αν γινει ετσι ανοιγω προπατζιδικο , εδω τα καλα στοιχηματα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ekavenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1683 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:21:20 πμ »
Μεγάλη επιτυχία είχαν οι ενστάσεις της πρωτοβάθμιας, είμαι ακριβώς στην ίδια θέση!! Ή δεν τις έλαβαν υπόψη τους ή θεώρησαν το σύστημά τους αδιάβλητο και τα επιχειρήματά μας ανυπόστατα >:( >:( >:(
οχι
εγω αλλαξα θεση.πρωτοβαθμια μιλαω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:10:54 »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1684 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:25:05 πμ »
μαλλον προεβλεψα σωστα !!!! Κυριακη οι α φαση 1/10 αναληψη υπηρεσιας. Αν γινει ετσι ανοιγω προπατζιδικο , εδω τα καλα στοιχηματα!!!!!

Φανταζομαι αναφέρεσαι στην α.θμια. Εμάς τις Β.θμιας μας βλέπω κατα την Τρίτη και μετά...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1685 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:27:01 πμ »
Θα περιμένουμε να δούμε αν θα γίνει έτσι τελικά.....
  

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1686 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:29:21 πμ »
οχι
εγω αλλαξα θεση.πρωτοβαθμια μιλαω

Και εγώ πρωτοβάθμια, αλλά θέση δεν κουνήθηκα!! Είμαι βέβαια, πίσω πίσω στους 70.50 (γύρω στο 1550), και με τα ίδια μόρια είμαστε πολλά άτομα, ίσως να άλλαξε η σειρά μας κάποιες λίγες θέσεις και να έγινε ανακατανομή ανάμεσα σε εμάς με τα ίδια μόρια προυπηρεσίας και γι' αυτό να φαίνομαι στην ίδια θέση, τι να πω;;

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1687 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:32:27 πμ »
Παιδιά, πάλι στην απ' έξω εμείς! Και δε θα προλάβουν να μας προσλάβουν, αφού το πάνε για εκλογές. Όλα εναντίον μας..

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1688 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:37:40 πμ »
Τι καλά που θα 'ναι οι 500 παράλληλης να γίνουν 1.500 .. Να χαρούμε κι εμείς ρε αδερφέ! ;D
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1689 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:49:32 πμ »
Λέτε να βγουν οι οριστικοί πίνακες δευτεροβάθμιας σήμερα όπως βγήκαν και της πρωτοβάθμιας; Αν γίνει κάτι τέτοιο θέλω να πιστεύω πως μέχρι Δεύτερα (ελπίζω βέβαια για σήμερα το βράδυ)... να βγούνε και οι πρώτες προσλήψεις!
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1690 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 12:10:38 μμ »
Λέτε να βγουν οι οριστικοί πίνακες δευτεροβάθμιας σήμερα όπως βγήκαν και της πρωτοβάθμιας; Αν γίνει κάτι τέτοιο θέλω να πιστεύω πως μέχρι Δεύτερα (ελπίζω βέβαια για σήμερα το βράδυ)... να βγούνε και οι πρώτες προσλήψεις!

καλα έκανα και δεν τους το είχα..αλλά ήταν πολύ σιγουροι οι ατιμοι στα τηλέφωνα και μας εδωσαν ελπίδες.Προσωπικά πιστεύω πως μέχρι Τριτη εμεις της βθμιας δε θα εχουμε κανενα νεο.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1691 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 12:39:29 μμ »
Παιδιά, πάλι στην απ' έξω εμείς! Και δε θα προλάβουν να μας προσλάβουν, αφού το πάνε για εκλογές. Όλα εναντίον μας..

ακομα και ετσι (μακαρι να γινουν εκλογες), εκδιδεται προεδρικο διαταγμα και οι προσληψεις σε υγεια-παιδεια-ασφαλεια γινονται κανονικα. παραδειγμα το 2009 που ολα κυλισαν -σχεδον- ομαλα. γιατι μετα βγηκε η διαμαντοπουλου και μας πηρε και μας σηκωσε.

Αποσυνδεδεμένος stepping_stone

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Αν το ξερα ότι έχει χρήμα, θα γινόμουν παραμυθάς!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1692 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 01:01:56 μμ »
Ερώτηση:

Εμάς της Βθμιας μας κάνουνε σπάσιμο μια ζωή; Έλεος πια!
Από τη μια μας παραμυθιάζανε τόσο καιρό για ελάχιστες προσλήψεις,
αναγκαζόμαστε κάνουμε χαρτιά και στον ΟΑΕΔ για να' χουμε και μια εναλλακτική μη μείνουμε στην ανεργία...
έρχεται Οκτώβρης και ακόμα περί άλλων τυρβάζουν...
στο τέλος σε καλούν (από Δευτέρα) και για ΟΑΕΔ και περιμένεις μήπως σε πάρει και το Υπουργείο;

Ποινή από εδώ, ποινή από εκεί (ε, άει στο διάολο δηλαδή!)
Παίζει για 2-3 μέρες καθυστέρηση του Υπουργείου (που ήδη όφειλε να είχε κάνει αποσπάσεις, προσλήψεις κλπ)
να φας και διετή αποκλεισμό. Από την άλλη τα μόρια του ΟΑΕΔ δεν μετράνε και πουθενά, πας καθαρά μη και τυχόν μείνεις άνεργος (που είναι χειρότερο)...
Κι αν δε δεχτείς στον ΟΑΕΔ παίζει να μη σε πάρει και το Υπουργείο και μένεις μλκς!

Πώς τα φέρνουν κάθε χρόνο από δω κι από κει να μη ξέρεις τι να κάνεις!
Και προσωπικά, (ξέρω θα πεταχτούν και άλλοι που θα πούνε ότι καλώς υπάρχει η ποινή)
πιστεύω ότι είναι παράνομο να σε αποκλείουν για 2 χρόνια.
Μας το πασσάρανε κάποτε τα σαϊνια οι Υπουργοί (Παιδείας και Εργασίας) κι εμείς το δεχτήκαμε αμάσητο! Το θεωρώ καθαρό εκβιασμό! Δικαίωμα του καθενός μας να κάνουμε τα χαρτιά μας όπου γουστάρουμε (αν φυσικά πληρούμε τις προϋποθέσεις), και να φεύγουμε όποτε εμείς κρίνουμε σκόπιμο (και ο καθένας για δικούς του λόγους)!

Προσωπικά, (και επειδή η εμπειρία έχει δείξει ότι το σύνολο αδιαφορεί και τρώει το σανό του - μη ζητάτε παραδείγματα, έχω πολλά, όσες φορές κι αν απευθύνθηκα για διάφορα ζητήματα σε άλλους - άτομα ή συλλόγους) θα αναζητήσω γνωμοδοτήσεις από κάθε αρμόδιο όργανο του Κράτους για τη νομιμότητα του διετούς αποκλεισμού (που εφαρμόζει τόσο το Υπουργείο όσο και ο ΟΑΕΔ).

Τον αποκλεισμό από την τρέχουσα χρονιά τον καταλαβαίνω απόλυτα!
Τον παρανόμως τιμωρητικό χαρακτήρα του αποκλεισμού επόμενης χρονιάς, να με συγχωρείτε, αλλά είμαι εξωγήινος και δεν τον καταλαβαίνω. Και ίσως να είχε νόημα να εφαρμοστεί, ΑΝ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ, (αν δηλαδή οι προσλήψεις μεταξύ Υπουργείου και ΟΑΕΔ γίνονταν με μια διακριτή σειρά, οπότε εν γνώσει σου παίρνεις απόφαση να πας ή να μην πας) και όχι αυτό το μπάχαλο που καθένας προσλαμβάνει με όποια καθυστέρηση γουστάρει και ότι κάτσει η μπίλια.

Εδώ σε άτομα του κλάδου μου έλεγα για παράνομες προσλήψεις που γινόταν επί χρόνια και αυτοί ήταν στον κόσμο τους (σου λέει άσε να τρέχει το κορόιδο για καταγγελίες, ενστάσεις κλπ) τώρα θα ξυπνήσουν;;; Δε νομίζω! Βλέπω τι γίνεται και με το Σύλλογο που λέμε να κάνουμε και δε γίνεται τίποτα (κάτσε να δεις αν προσληφθούν τώρα αρκετοί από εμάς, πάει ο Σύλλογος, θα τα λέμε πάλι του χρόνου που θα έχουμε ζόρια!)

Προσωπικά, θα εναντιωθώ σε αυτή την άδικη διάταξη του αποκλεισμού (επομένων ετών της παραίτησης) και... όσοι πιστοί... κάντε το ίδιο! Σιχάθηκα πια αυτό το ξεφτιλίκι να μας φέρονται σαν ζώα!

Αυτά, και καλημέρα σας!
(Υ.Γ. Για όποιον έχει αντίθετη άποψη, δικαίωμά του! Άλλη αναφορά στο συγκεκριμένο ζήτημα δεν θα κάνω. Από δω και πέρα ας γνωμοδοτήσουν όλες οι αρμόδιες Αρχές. Ευχαριστώ και συγγνώμη για το χρόνο σας!)

Αποσυνδεδεμένος marakiaki000

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1693 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 01:10:21 μμ »
Συμφωνώ απολύτως!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160109
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 577
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.