*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997424 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Λογικά επαναπροκηρύσσεται η θέση. Το να πάρουν κάποιον που δήλωσε άλλο σδε δεν στέκει και δεν προβλέπεται

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
εννοώ αν δεν πάει κανείς, πχ στο σδε κάποιου νησιού

 groog  <<<Λογικά επαναπροκηρύσσεται η θέση. Το να πάρουν κάποιον που δήλωσε άλλο σδε δεν στέκει και δεν προβλέπεται>>>ν νομως

 Δυστυχως δε γινεται  ετσι ,  αν δεν παει κανεις  παιρνουν τηλεφωνο απο λιστες γειτονικων  νομων  , αμα βρουν και βολευτουν εχει καλως!      αλλα παιρνω τηλ παντων Ολους απο τις λιστες γειτονικων νομων .

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Πραγματικα ετσι κανουν, πριν απο δυο χρονια δεν υπηρχε εκπαιδευτικος για το μαθημα της αισθητικης αγωγης στο δομοκο που ανηκει στο νομο φθιωτιδας και καλεσαν μουσικο απο τους πινακες της λαρισας

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί να μην στέκει δηλαδή,αν υπάρχουν άτομα με προσόντα που μπορούν να πάνε γιατί να μην πάνε;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιατί να μην στέκει δηλαδή,αν υπάρχουν άτομα με προσόντα που μπορούν να πάνε γιατί να μην πάνε;;;
Θα σου εξηγήσω γιατί ειπα πως "δεν στέκει".
Ας υποθέσουμε πως ο γειτονικός στον νομό με το κενό, έχει εμένα στον πίνακα που έχω 30 μόρια αλλά δεν προσλήφθηκα στον νομό μου και με ζήτησαν στον γειτονικό. Δίκαιο; ναι θα μου πεις. Δεν είναι όμως άδικο για σένα πχ που εισαι στον παραδιπλανο νομό, έχεις 40 μόρια και επίσης δεν προσλήφθηκες στον νομό προτίμησης σου; Εγώ θα δουλεύω ενώ εσύ όχι! και μάλιστα από επιλογή, όχι λόγω του οτι σε πέρασαν οι παραπάνω. Επίσης, πως θεωρείται ένας νομός γειτονικός; με ποιά κριτήρια; τα χιλιόμετρα; και αν ναι από ποιά μεριά γειτονικός; ανατολικά, δυτικά, βόρεια, νότια, πως; Απο τη στιγμή που δεν υπάρχει ένας ενιαίος πίνακας για όλους (που και αυτό παραλογο θα ήταν αφου μιλάμε για ωρομισθία  γιατί δεν πας από Καστοριά-Κρήτη για να μπεις μέσα οικονομικά) οι άλλες πρακτικές κάθε άλλο παρά αξιοκρατικές είναι. Πάντα θα υπάρχει ένα βισματάκι για την επιλογή κάποιου από άλλο νομό.... Οπότε και να ισχυεί, για μένα άδικο είναι.

Αποσυνδεδεμένος SUPER!!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Γεια σας! Γνωρίζει κανείς πώς μετατρέπουμε τους μήνες προϋπηρεσίας μας σε ώρες; Είμαι κι εγώ αναπληρώτρια σε δημοτικά σχολεία και το χαρτί της προϋπηρεσίας αναφέρει μόνο μήνες και μέρες...

Να σου πω τι θα κάνω εγώ, πολλαπλασιάζω το 24 με το 4 για να βγουν οι ώρες του κάθε μήνα και μετά θα το πολλαπλασιάσω με το σύνολο των μηνών που εργάστηκα. Δεν ξέρω όμως αν θα πρέπει να αφαιρέσω τις ημέρες των γιορτών..
ευχαριστώ πολύ! Εγώ τις μετέτρεψα με τον δικό σου τρόπο και θα στείλω τα χαρτιά μου σε μήνες και μέρες και αν του αρέσει καλώς...διαφορετικά ας το διευκρίνιζαν..που να ξέρω εγώ τι εννοεί ο ποιητής! Εεμα!

Αποσυνδεδεμένος papma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!

Ισχύει ότι για να αποδείξω τη γνώση Η/Υ αρκεί μία φωτοτυπία του ecdl και υπεύθυνη δήλωση ότι είναι ακριβές αντίγραφο του πρωτοτύπου; Ή πρέπει να πληρώσω δικηγόρο;

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κοίτα εγώ έτσι το έκανα, με υπέυθυνη δήλωση. Κανονικά βέβαια θέλει δικηγόρο. Ελπίζω όμως να το δεχθούν και έτσι.

Αποσυνδεδεμένος popins

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με αυτόν τον τρόπο κατέθεσα και εγώ ένα δικαιολογητικό. Δεν ήξερα ότι έπρεπε να είναι επικυρωμένο από δικηγόρο και πήγα στο ΚΕΠ. Μου είπαν να κάνω μια υπέθυνη δήλωση (τη συμπλήρωσα επί τόπου) και μου έκαναν και το γνήσιο της υπογραφής.

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
To γνήσιο της υπογραφής δεν προσθέτει κάτι, απλώς πιστοποιεί ότι το πρόσωπο που υπογράφει την υπεύθυνη δήλωση είναι αυτό που την συμπλήρωσε , δεν προσθέτει κάτι στο κύρος  των συννημένων εγγράφων άρα κατά την γνώμη μου ήταν περιττό. Αρκούσε η υπεύθυνη δήλωση.

Με αυτόν τον τρόπο κατέθεσα και εγώ ένα δικαιολογητικό. Δεν ήξερα ότι έπρεπε να είναι επικυρωμένο από δικηγόρο και πήγα στο ΚΕΠ. Μου είπαν να κάνω μια υπέθυνη δήλωση (τη συμπλήρωσα επί τόπου) και μου έκαναν και το γνήσιο της υπογραφής.

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ειναι το  site   για να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά?
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστώ πολύ
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έληξε η ηλεκτρονική υποβολή των αιτήσεων απο τις 15/10/2012...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.