*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2040172 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αρκετοι απο την ομαδα του 2008 εχουν και επιτυχια το 2006. Αρα μαλλον δεν ισχυει αυτο που αναφερεις
Ναι, αλλά τους συνφέρει μάλλον περισσότερο να υπόστηρίξουν την επιτυχία του 2008, πράγμα που προσωπικά το βρίσκω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Απορώ γιατί οι έχοντες και προυγούμενες επιτυχίες καθόμαστε άκομα θεατές στο έργο.............
ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΗ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ 2006 ΚΑΙ ΤΟ 2008.
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Εν ολιγοις πιστευω κι εγω οτι θα ευνοησει τους εχοντες μεγαλη προυπηρεσια και θα κανει τα παντα για να ανακατευτει η τρα πουλα με τετοια τροπο ωστε αυτη η κατηγορια να ειναι ευνοημενη. Εχουμε δεδομενο οτι θα διορισει τους εναπομειναντες διοριστεους ασεπ γιατι εχει δεσμευτει με δηλωσεις  σε πολλες συνεντευξεις. Το ζητημα ειναι τι θα γινει με  τους κακομοιρουληδες που βρισκονται στο νεκρο σημειο...δηλ και με βαθμολογια πολυ καλη στο διαγωνσμο και μεγαλη προυπηρεσια.
στους νηπιαγωγους (δεν ξερω για αλλους κλαδους)ειμαστε περιπου 1000 ατομα με προυπηρεσιες απο 8 μεχρι 6 χρονια και βαθμολογιες πολυ κοντα σε αυτες των διοριστεων...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2015, 04:53:04 μμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και για τις κλειστές λίστες έχει δεσμευτεί!
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Αρκετοι απο την ομαδα του 2008 εχουν και επιτυχια το 2006. Αρα μαλλον δεν ισχυει αυτο που αναφερεις
κανεις λαθος σε αυτο ακομα και στην δικη σου ειδικοτητα.Παρα πολλοι που ειχανε επιτυχια και καλη σειρα το 2006 και οργωσανε την επαρχια δεν εδωσαν καν το 2008. Το οτι καποιοι επισης περασανε την βαση το 2006 δεν προυποθετει οτι την περασανε και το 2008

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 :(
  ;)και αμα κανει το αλλο οι υπολοιποι θα πανε στον καιαδα. Οι μεγαλες προυπηρεσιες χωρις Ασεπ πχ.

Αν βαλει ως  προυποθεση την επιτυχια ασεπ χωρις δηλαδη καποιου ειδους πριμοδοτηση βαθμολογιας θα ειναι σα να τον ακυρωνει ισα ισα για να διορισει οσους κοπηκανε αλλα λογω βυσματος ή κ..φαρδιασης εχουν μεγαλες προυπηρεσιες απο το παραθυρο- βλεπε ας πουμε οσοι προσλαμβανονται στη δευτεροβαθμια με πδσ ή και οι δασκαλοι στην πρωτοβαθμια που διοριζονται χωρις ασεπ...όλοι οι υπολοιποι στον καιαδα!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
κανεις λαθος σε αυτο ακομα και στην δικη σου ειδικοτητα.Παρα πολλοι που ειχανε επιτυχια και καλη σειρα το 2006 και οργωσανε την επαρχια δεν εδωσαν καν το 2008. Το οτι καποιοι επισης περασανε την βαση το 2006 δεν προυποθετει οτι την περασανε και το 2008
δεν αρεσε βλέπεις ο 3848 και θελαμε αλλαγες ........ για ποιο λογο ;
για να τρωγομαστε για τα αυτονοητα ; ο νομος Διαμαντοπουλου δεν λέω ότι ήταν τελειος αλλα προβλέπει να κρατας τον καλύτερο βαθμο από τους 3 τελευταίους ασεπ ......

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ


:(

αν καταλαβα καλα τι λες

καποιος απο ολους θα παει στον καιαδα...δυστυχως δεν τον γλυτωνουμε!
νομιζω ομως οτι οσοι και γραψανε καλα και εχουν και μεγαλες προυπηρεσιες υπερτερουν εναντι των αλλων...θεωρω οτι ειναι δικαιοτερο να προηγηθουν
τωρα θα μου πεις κι αυτοι που γραψανε καλα και δε τους δοθηκε καθολου η δυνατοτητα να δουλεψουν; :-\ :-\
σε αυτη την κατηγορια ημουν κι εγω στους περασμενους ασεπ εκτος του τελευταιου. Επειδη μαζεψα μορια απο τους δυο τελευταιους δουλεψα...αρα νομιζω οτι ειναι πιο δικαιο να δημιουργηθει ενας πινακας με καθαρη βαθμολογια ασεπ  και απο κει να διορισουν ενα ποσοστο και σε αλλο πινακα η καθαρη προυπηρεσια απο οπου επισης θα διορισει το υπολοιπο ποσοστο...δε βλεπω κατι δικαιοτερο
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Εν ολιγοις πιστευω κι εγω οτι θα ευνοησει τους εχοντες μεγαλη προυπηρεσια και θα κανει τα παντα για να ανακατευτει η τρα πουλα με τετοια τροπο ωστε αυτη η κατηγορια να ειναι ευνοημενη. Εχουμε δεδομενο οτι θα διορισει τους εναπομειναντες διοριστεους ασεπ γιατι εχει δεσμευτει με δηλωσεις  σε πολλες συνεντευξεις. Το ζητημα ειναι τι θα γινει με  τους κακομοιρουληδες που βρισκονται στο νεκρο σημειο...δηλ και με βαθμολογια πολυ καλη στο διαγωνσμο και μεγαλη προυπηρεσια.
στους νηπιαγωγους (δεν ξερω για αλλους κλαδους)ειμαστε περιπου 1000 ατομα με προυπηρεσιες απο 8 μεχρι 6 χρονια και βαθμολογιες πολυ κοντα σε αυτες των διοριστεων...

έχεις απόλυτο δίκαιο συνάδελφε κι εγωτι ιδιο πιστευω θα ευνοησει τους εχοντες μεγαλη προυπηρεσια Το ζητημα ειναι τι θα γινει με   που ειμαστε κ  με βαθμολογια πολυ καλη στο διαγωνσμο  και μεγαλη προυπηρεσια 60 μηνες,ενω απ οτι βλεπω θα υπαρχουν πολυ μεγαλυτερες προυπηρεσιες απ τι εχω υπολογίσει κ 70-80 μήνες.το  πιο δικαιο ειναι να μην μετράει μηνασ κ μοριο η προυπηρεσια αλλα το 16 μορια προυπηρεσιασ  να ειναι το ανωτερο οπως γίνετε κ σε άλλες προκηρύξεις που ελέγχονται  απο το ασεπ.  οπωσ επίσης να μετραει κ ο βαθμος πτυχιου.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
έχεις απόλυτο δίκαιο συνάδελφε κι εγωτι ιδιο πιστευω θα ευνοησει τους εχοντες μεγαλη προυπηρεσια Το ζητημα ειναι τι θα γινει με   που ειμαστε κ  με βαθμολογια πολυ καλη στο διαγωνσμο  και μεγαλη προυπηρεσια 60 μηνες,ενω απ οτι βλεπω θα υπαρχουν πολυ μεγαλυτερες προυπηρεσιες απ τι εχω υπολογίσει κ 70-80 μήνες.το  πιο δικαιο ειναι να μην μετράει μηνασ κ μοριο η προυπηρεσια αλλα το 16 μορια προυπηρεσιασ  να ειναι το ανωτερο οπως γίνετε κ σε άλλες προκηρύξεις που ελέγχονται  απο το ασεπ.  οπωσ επίσης να μετραει κ ο βαθμος πτυχιου.


συμφωνω.εγω με βαθμολογια κοντα στον τελευταιο διοριστεω  νηπιαγωγο 81,5 βαθμολογια ασεπ κ με 60 μηνεσ προυπηρεσια δεν νομιζω να διοριστω διοτι υπαρχουν πολυ μεγαλεσ προυπηρεσια που με ξεπερναν ακομη κ αν εγραφα 100 στον ασεπ.οποτε αυτο που λεσ ειναι το πιο δικαιο

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
αν καταλαβα καλα τι λες

καποιος απο ολους θα παει στον καιαδα...δυστυχως δεν τον γλυτωνουμε!
νομιζω ομως οτι οσοι και γραψανε καλα και εχουν και μεγαλες προυπηρεσιες υπερτερουν εναντι των αλλων...θεωρω οτι ειναι δικαιοτερο να προηγηθουν
τωρα θα μου πεις κι αυτοι που γραψανε καλα και δε τους δοθηκε καθολου η δυνατοτητα να δουλεψουν; :-\ :-\
σε αυτη την κατηγορια ημουν κι εγω στους περασμενους ασεπ εκτος του τελευταιου. Επειδη μαζεψα μορια απο τους δυο τελευταιους δουλεψα...αρα νομιζω οτι ειναι πιο δικαιο να δημιουργηθει ενας πινακας με καθαρη βαθμολογια ασεπ  και απο κει να διορισουν ενα ποσοστο και σε αλλο πινακα η καθαρη προυπηρεσια απο οπου επισης θα διορισει το υπολοιπο ποσοστο...δε βλεπω κατι δικαιοτερο
Ειμαστε ιδια κατηγορια και εγω τα μορια για να δουλεψω με τους 2 τελευταιους ασεπ τα  μάζεψα και  δεν θέλω να διοριστω ντε και καλά φέτος αλλά θέλω ένα συστημα διορισμών με αξιοκρατία ....
οσο αφορα πινακα καθαρης προυπηρεσιας νομιζω οτι αυτο δεν παιζει σαν ενδεχόμενο λογο απόφασης του ΣΤΕ  ;)
Για μενα το πιο σημαντικο ειναι να υπαρχει ένα σταθερο αξιοκρατικό συστημα διορισμων γιατι με τα μεταβατικα πήξαμε ......   :o :o

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ

αν καταλαβα καλα τι λες

καποιος απο ολους θα παει στον καιαδα...δυστυχως δεν τον γλυτωνουμε!
νομιζω ομως οτι οσοι και γραψανε καλα και εχουν και μεγαλες προυπηρεσιες υπερτερουν εναντι των αλλων...θεωρω οτι ειναι δικαιοτερο να προηγηθουν
τωρα θα μου πεις κι αυτοι που γραψανε καλα και δε τους δοθηκε καθολου η δυνατοτητα να δουλεψουν; :-\ :-\
σε αυτη την κατηγορια ημουν κι εγω στους περασμενους ασεπ εκτος του τελευταιου. Επειδη μαζεψα μορια απο τους δυο τελευταιους δουλεψα...αρα νομιζω οτι ειναι πιο δικαιο να δημιουργηθει ενας πινακας με καθαρη βαθμολογια ασεπ  και απο κει να διορισουν ενα ποσοστο και σε αλλο πινακα η καθαρη προυπηρεσια απο οπου επισης θα διορισει το υπολοιπο ποσοστο...δε βλεπω κατι δικαιοτερο


συμφωνω.εγω με βαθμολογια κοντα στον τελευταιο διοριστεο  νηπιαγωγό 81,5 βαθμολογια ασεπ κ με 60 μηνεσ προυπηρεσια δεν νομιζω να διοριστω διοτι υπαρχουν πολυ μεγαλεσ προυπηρεσια που με ξεπερναν ακομη κ αν εγραφα 100 στον ασεπ.οποτε αυτο που λεσ ειναι το πιο δικαιο



λαθος παραθεση πριν.με αυτο συμφωνω

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
είναι αδικία η  προυπηρεσια να εχει συγκεκριμενη μοριοδοτηση,διοτι παλι θα διοριστουν οι μεγαλεσ προυπηεσιεσ πρωην 40%.κ εμεις με μεγαλο βαθμο στον ασεπ παλι πισω θ παμε. ε οχι δεν ειναι δικαιο. πιο σωστος ο νομοσ διαμαντοπουλου.δεν  απαξιωνε τον βαθμο του ασεπ για χαρη τησ προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Είναι πολυ σημαντικο ο πίνακας διορισμών να είναι ενας και μοναδικος ..... ααα και να γίνονται διορισμοι 8) 

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ

οσο αφορα πινακα καθαρης προυπηρεσιας νομιζω οτι αυτο δεν παιζει σαν ενδεχόμενο λογο απόφασης του ΣΤΕ  ;)
Για μενα το πιο σημαντικο ειναι να υπαρχει ένα σταθερο αξιοκρατικό συστημα διορισμων γιατι με τα μεταβατικα πήξαμε ......   :o :o

Eτσι είναι ...ειναι αλλο να δουλευεις με το κεφαλι ψηλα κι επειδη δικαιωθηκαν οι κοποι σου κι αλλο επειδη συρθηκες εσκυψες κι εγλειψες...!

Σε ότι αφορα αυτο που λες για τον πινακα  καθαρης προυπηρεσιας εκει θα μπορουσε να μπει προαπαιτουμενη επιτυχια στον ασεπ για να ειμαστε ενταξει και με το στε...
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.