*

Αποστολέας Θέμα: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006  (Αναγνώστηκε 3273 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« στις: Ιανουάριος 04, 2007, 09:50:44 μμ »
Hello!

Αγαπητοί-ές συνάδελφοι, αν και γνωρίζω ότι οι εκπρόσωποι μας στο forum είναι λιγοστοί, επιχειρώ τούτο το νήμα για να καταθέσουμε απόψεις για πιθανά θέματα τόσο στα Παιδαγωγικά όσο και στο Γνωστικό. Επίσης, είναι μια καλή ευκαιρία για να χαλαρώσουμε και να διώξουμε πιθανά κρούσματα άγχους πριν τις εξετάσεις. Ό,τι προαιρείστε λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:31:22 »

Αποσυνδεδεμένος annaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ολα καλά..........???
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 08, 2007, 01:41:45 μμ »
Γεια σε όλους και καλή χρονιά.... Ευχομαι σε όλους εμάς που περνάμε μέσα από αυτη την διαδικασία τελος καλο
όλα καλά...
Είμαι καινουργια στην κοινότητα και θέλω να δώσω τα συγχαρητηρια μου για αυτο που βλέπω στο site.
Δινω ΠΕ-06 - Αγγλικής - για δεύτερη φορά και η αλήθεια είναι οτι τωρα έχω λιιιγο περισσότερο αγχος. ???
Προβλέψεις δεν μπορω να κάνω αν και ξερω οτι τα πραγματα φέτος είναι δυσκολα για μας των Αγγλικών.
Σιγουρα το Γνωστικό το αισθάνομαι πιο δυσκολο καθως το κείμενο του 2005 ηταν δύσκολο και απαιτητικό.
Κατα την γνώμη μου, η ειδική διδακτικη είναι πιο βατή και πιο κοντα στις γνωσεις των περισσοτέρων που έχουν
και κάποια διδακτική πείρα από τα φροντιστήρια -αλλα αυτο είναι μια μεγάλη ιστορία...Αχ...τα φροντιστηρια :(

Η δική μου η ερώτηση είναι πως μπορω-γιατι δεν έχω πολυ ελευθερο χρόνο να προετοιμαστω για το γνωστικο αντικειμενο
του κλαδου μας?
Τι μπορω να κανω να νιωσω λιγο πιο ασφαλης?

Ευχαριστω....
Perhaps this final act was meant
To clinch a lifetime's argument
That nothing comes from violence
and nothing ever could
For all those born beneath an angry star
Lest we forget how fragile we are

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 10:14:21 πμ »
Καλωσόρισες λοιπόν και καλή επιτυχία στο διαγωνισμό!

I'm a newbie in the neighbourhood as well αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια να μας συγκεντρώσω εμάς τις αγγλικούδες. Anyway, εγώ δίνω πρώτη φορά και για το γνωστικό έχω πάρει ένα βιβλίο από τα φροντ. Μπόνια με τίτλο το Γνωστικό της Αγγλικής. Για να είμαι ειλικρινής, λόγω μειωμένου χρόνου αλλά και διάθεσης για διάβασμα το άνοιξα όσο και άλλοι που δεν το έχουν καν... Ωστόσο, το έχω ξεφυλίσσει και είναι αρκετά καλό αν και νομίζω ότι για το γνωστικό παίζουν πολύ οι γνώσεις του καθενός. Δε θεωρώ δηλαδή ότι είναι θέμα τεχνικής και προετοιμασίας, όλα παίζονται στο κείμενο και τη στιγμή.

Παράθεση
αλλα αυτο είναι μια μεγάλη ιστορία...Αχ...τα φροντιστηρια 
Ωχ, έχεις να δηλώσεις κάτι;;;;

Τέλος, πώς τα πήγες στον προηγούμενο διαγωνισμό; Από προϋπηρεσία ;

Αποσυνδεδεμένος annaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ολα καλά..........???
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 02:37:18 μμ »
Aphrodite,

χαιρομαι που βρηκα μια αγγλικου στο site! Λοιπον, την προηγουμενη φορά στον ΑΣΕΠ πηγα ως τουριστρια.
Ηξερα βέβαια πανω κάτω τι θα βρω, αλλα δεν περίμενα το τόσο μεγάλο βαθμό δυσκολίας στα παιδαγωγικά και φυσικά
στο γνωστικό! Με την ειδική διδακτική πήγα πολυ πολυ καλα γιατι στο φροντιστηριο που δουλευω ειμαι αναγκασμενη να
ετοιμαζω Lesson Plan για όλα τα επίπεδα. Εχω πεντε χρόνια προυπηρεσία στο ιδιο φροντιστηριο, εχω διδάξει από Junior μεχρι
F.C.E. Δυστυχώς αυτη η προυπηρεσία απλα με βοηθάει εμπειρικά γιατι μόρια δεν παίρνω..... :-[
Ημουνα στους επιτυχόντες αλλα απο σειρα μάλλον αστα να πάνε.
    Το Ωχ! για τα φροντιστήρια ηταν από αποψη μισθοδοσίας και ωραρίου!! Είναι πολυ κουραστικό να δουλευεις από μεσημερι
μεχρι βραδυ (3-10) χωρια οι προετοιμασια με αναλυτικό Lesson Plan και οι διορθώσεις των τεστ. Δεν ξερω αν εχεις δουλέψει σε φροντιστηριο
Aphrodite αλλα σε περιπτωση που ήμουν παντρεμένη και με παιδια δεν θα μπορούσα σε καμια περίπτωση να ανταπεξέλθω οικονομικα...ή
σωματικά. Η κουραση είναι αρκετή.
    Οσο αφορα το βιβλίο που είπες διατίθεται στο εμποριο ή ειναι του φροντ. Μπονια? Γιατι θα με ενδιεφερε να δωσω λίγη εμφαση στο γνωστικο.
Μια φιλη και συναδελφος που και για εκεινη ο χρονος ειναι περιορισμένος- διαβαζει αγγλικα εντυπα και εκανε προβλεψη για το επικαιρο θέμα
με τον Santam και τον απαγχονισμό του. Οποτε αρχισε να διαβαζει για death penalties και νομοθεσιες....
Λες να το φτάσουν ως εκεί??? Εγώ πάλι ειδα ποσο διαφορετικα κείμενα εχουν πέσει απο παλια θεματα και δεν ξερω τι να περιμενω....

     27 Ιανουαριου θα κριθουν ολα... :-\




 
 
Perhaps this final act was meant
To clinch a lifetime's argument
That nothing comes from violence
and nothing ever could
For all those born beneath an angry star
Lest we forget how fragile we are

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:31:22 »

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 01:43:55 μμ »
Καλησπέρα, annaki!

Αρχίζω από το βιβλίο για το γνωστικό που σου είπα. Ναι, κυκλοφορεί στο εμπόριο απλώς είναι έκδοση των φροντιστηρίων.

Δουλεύω σε φροντιστήριο εδώ και δύο χρόνια. Φέτος όμως είμαι full-time και δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με όσα λες. Επίσης, φέτος το lesson plan είναι δική μου ευθύνη αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς δεν περνάει από έλεγχο κι έτσι δεν είμαι υποχρεωμένη να κρατάω την επίσημη φόρμα του που δεν είναι και πολλή πρακτική για κάθε μέρα.

Μμμ... καλή η σκέψη της συναδέλφου αν και δε θα ήθελα καθόλου 8 η ώρα το πρωί να διαβάζω αλλά και να γράφω για απαγχονισμούς και καταδίκες. Τι να πω! Θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος gemini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 14, 2007, 10:28:14 πμ »
Geia sas... Endiaferon to thema proetoimasias gia to gnwstiko....


Egw nomizw oti apo simiossis kai malista amfivolou akriveias (echo riksei matia sto vivlio) den pername asep


An den boresate na kanete proetoimasia, i symvouli poy mou dossane emena kai prin kai meta, itan na diavazw KEIMENA oso pio polla toso kalytera.

To diko mou kentro mas echei organwsei oloklhro website me praktikh gia ola ta themata - kai ididaktiki kai gnwstiko kathos kai discussion group sto yahoo gia na milame metaksy mas kai na antalassoume idees.


Telos panton


Liges oi meres kai polli agwnia - kali epitychia se olous

 :)

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για τον ΑΣΕΠ 2006
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 02:30:03 μμ »
Γεια σας! & εγω επιτυχουσα αλλα μη διοριστεα του προηγουμενου διαγωνισμου. Την 1η φορα ειχα μια αισιοδοξια αλλα τωρα εχω ενα μωρο 5 μηνων & δεν εχω ανοιξει βιβλιο. Το θέμα με τον Σαντάμ μου φαινεται τραβηγμενο. Πολυ πολιτικο. Θα το ρισκαρουν? Αλλα παλι.... Παντως & η τρομοκρατια παιζει & η αλλαγη του καιρου & ο,τιδηποτε αλλο ασχετο υπαρχει ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159916
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.