*

Αποστολέας Θέμα: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;  (Αναγνώστηκε 13841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: πόσα πληρώνουν την ώρα στα φροντιστήρια ξένων γλωσσών??
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 30, 2012, 11:36:49 πμ »
ειχε βαλει καποιος στο φορουμ εδω, αυτο το λινκ. http://app.gge.gov.gr/ χρησιμο για να δεις που κινουνται περιπου οι τιμες στα φροντιστηρια.

new_pe06, προς το παρον εχουν καταργηθει οι συλλογικες συμβασεις, ηξερα οτι οι φροντιστες και καθηγητες ηταν σε συζητησεις, δεν εχω ακουσει καατι νεοτερο. ο υπευθυνος του φροντιστηριου που εργαζομαι μου ελεγε στο τελος της χρονιας, οτι το πιο πιθανο ειναι να συμφωνησουν με το συλλογο σε μια ενιαια τιμη(γυρευε ποια θα ειναι αυτη...), αλλα ολα αυτα τον περασμενο Μαιο. το ψαχνω και εγω γιατι σε λιγες μερες θα παω να συζητησω με το φροντιστηριο, θελω να ξερω τι γινεται στην αγορα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: πόσα πληρώνουν την ώρα στα φροντιστήρια ξένων γλωσσών??
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 30, 2012, 12:15:06 μμ »
ειχε βαλει καποιος στο φορουμ εδω, αυτο το λινκ. http://app.gge.gov.gr/ χρησιμο για να δεις που κινουνται περιπου οι τιμες στα φροντιστηρια.

new_pe06, προς το παρον εχουν καταργηθει οι συλλογικες συμβασεις, ηξερα οτι οι φροντιστες και καθηγητες ηταν σε συζητησεις, δεν εχω ακουσει καατι νεοτερο. ο υπευθυνος του φροντιστηριου που εργαζομαι μου ελεγε στο τελος της χρονιας, οτι το πιο πιθανο ειναι να συμφωνησουν με το συλλογο σε μια ενιαια τιμη(γυρευε ποια θα ειναι αυτη...), αλλα ολα αυτα τον περασμενο Μαιο. το ψαχνω και εγω γιατι σε λιγες μερες θα παω να συζητησω με το φροντιστηριο, θελω να ξερω τι γινεται στην αγορα...
Πως βλέπεις τις τιμές όμως στο συγκεκριμένο link? Μόνο τα φροντιστήρια βλέπω!Κάνω κάτι λάθος?
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 30, 2012, 12:23:49 μμ »
κανεις κλικ πανω στα φροντιστηρια. αν εχουν αναρτησει τον τιμοκαταλογο, εμφανιζεται απο κατω αρχειο excel ή word.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 30, 2012, 12:35:12 μμ »
κανεις κλικ πανω στα φροντιστηρια. αν εχουν αναρτησει τον τιμοκαταλογο, εμφανιζεται απο κατω αρχειο excel ή word.
Ευχαριστώ! Τα περισσότερα δεν έχουν αναρτήσει τις τιμές τους γι αυτό δεν το έβρισκα!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 30, 2012, 02:17:59 μμ »
εχουν αρκετα φθηνα τις πρωτες ταξεις απο οτι βλεπω....βεβαια δεν ξερω για ποσα παιδια και ποσες ωρες την εβδομαδα...
να ρωτησω πως αντιστοιχουν , δλδ η πρωτη κανονικη σε junior A?

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 30, 2012, 02:44:22 μμ »
εχουν αρκετα φθηνα τις πρωτες ταξεις απο οτι βλεπω....βεβαια δεν ξερω για ποσα παιδια και ποσες ωρες την εβδομαδα...
να ρωτησω πως αντιστοιχουν , δλδ η πρωτη κανονικη σε junior A?

Όχι. Junior A, junior B κ μετά πρώτη κανονική. Απλά κάποια φροντιστήρια δεν έχουν δώσει τιμές για τις junior τάξεις

Αποσυνδεδεμένος efelenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πόσα πληρώνουν την ώρα στα φροντιστήρια ξένων γλωσσών??
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 30, 2012, 03:33:39 μμ »
βρε παιδια εγω εχω μια αλλη απορια.....σχετικη με το θεμα,,,, πολυ καιρο τωρα αναρωτιεμαι ποσα δινουν οι γονεις στα φροντιστηρια?
πχ. ενα junioraki ποσο δινει? ενα senior ποσο? για lower ποσο κτλ????? ενδιαφερομαι για φροντηστιριια επαρχιακα.

Εγώ τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη με αυτό το ερώτημα. Βέβαια, ελεύθερη αγορά είμαστε, λογικό είναι να υπάρχουν διαφορές, αλλά ειδικά στην επαρχία, οι τιμές είναι κραυγαλέα χαμηλές σε σχέση με την Αθήνα.  Η JA είναι συνήθως μεταξύ 40-50 ευρώ στην επαρχία, αλλά έχω ακούσει και φθηνότερα.

Όσο και αν ακούγεται παράδοξο πάντως, πολύ χαμηλές τιμές έχουν συνήθως τα πολύ μικρά φροντιστήρια. Παρατηρημένο, αν ο Μάιος δεν έχει πάει καλά από επιτυχίες, οι τιμές παίρνουν την κατιούσα. Φέτος βέβαια, όλοι θα κάνουν μειώσεις γιατί πιέζουν πολύ οι γονείς.


http://app.gge.gov.gr/

αυτό που δεν καταλαβαίνω με τη σελίδα είναι γιατί δεν έχει όλα τα φροντιστήρια. Το μεγαλύτερο πχ. φροντιστήριο στην δική μου πόλη δεν υπάρχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2012, 03:35:32 μμ από efelenia »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 30, 2012, 04:34:34 μμ »
εχουν αρκετα φθηνα τις πρωτες ταξεις απο οτι βλεπω....βεβαια δεν ξερω για ποσα παιδια και ποσες ωρες την εβδομαδα...
να ρωτησω πως αντιστοιχουν , δλδ η πρωτη κανονικη σε junior A?

Όχι. Junior A, junior B κ μετά πρώτη κανονική. Απλά κάποια φροντιστήρια δεν έχουν δώσει τιμές για τις junior τάξεις
μηπως τα εχουν δωρεαν?

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 30, 2012, 05:09:48 μμ »
εχουν αρκετα φθηνα τις πρωτες ταξεις απο οτι βλεπω....βεβαια δεν ξερω για ποσα παιδια και ποσες ωρες την εβδομαδα...
να ρωτησω πως αντιστοιχουν , δλδ η πρωτη κανονικη σε junior A?

Όχι. Junior A, junior B κ μετά πρώτη κανονική. Απλά κάποια φροντιστήρια δεν έχουν δώσει τιμές για τις junior τάξεις
μηπως τα εχουν δωρεαν?

χμμμ... λες;! Τα πάντα είναι πιθανά!

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσα πληρώνουν την ώρα στα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών;
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 30, 2012, 05:19:07 μμ »
Τα φροντιστήρια κοντά στο πατρικό μου (νότια προάστεια) πάντως, κάνουν δωρεαν τις τάξεις pre-junior.
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160855
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 954
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 965
Σύνολο: 983

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.