*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 443161 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1064 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 09:49:26 μμ »
 Αν κάνω μεγάλο λάθος... τότε ευτυχώς για όλους μας!!!....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:03:39 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1065 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 09:50:50 μμ »
Μου εξηγείς τι εννοείς, γιατί με μπλόκαρες; Γιατί ευτυχώς για όλους μας/σας;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος mariael

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1066 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 09:58:03 μμ »
η εγκυκλιος αναφερει αυτο που προανεφερα,τωρα τι ευτυχως εννοει ο germanos ?μηπως οτι πια μπορουμε αφοβα να παμε στη σχολη καλων τεχνων?δειτε στο θεμα δηλωσεις ακατανομαστης

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1067 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 09:58:11 μμ »
 Σε μπλόκαρα? Πότε έγινε αυτό? Τι σημαίνει? Τη γνώμη μου λέω... Το ευτυχώς σημαίνει... μακάρι να πάρει ΑΚΩ και όσοι δεν δήλωσαν ΑΜΩ να πάνε ΑΚΩ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:03:39 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1068 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:10:36 μμ »
Σε μπλόκαρα? Πότε έγινε αυτό? Τι σημαίνει? Τη γνώμη μου λέω... Το ευτυχώς σημαίνει... μακάρι να πάρει ΑΚΩ και όσοι δεν δήλωσαν ΑΜΩ να πάνε ΑΚΩ...

Ναι, με μπλόκαρες! Δεν μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις με το: "Αν κάνω μεγάλο λάθος... τότε ευτυχώς για όλους μας!!!...."
Εννοείται πως ξέρω ότι λες τη γνώμη σου, κανείς μας δε θεώρησε ότι είναι δελτίο τύπου του υπεπθ! Όλοι εδώ μέσα τη γνώμη μας λέμε!
Μ'αυτό πάλι τι εννοείς: "όσοι δεν δήλωσαν ΑΜΩ να πάνε ΑΚΩ... ";;;;;;;;;Οι άλλοι που δήλωσαν αλλά είναι πιο ψηλά στον πίνακα; Θα χάσουν τη σειρά τους επειδή έκαναν ένα λάθος και δήλωσαν ΑΜΩ, αν και δε φταίνε, αφού δεν είχαν σωστή ενημέρωση από το υπουργείο;

(Δε μιλώ για μένα, έχω δηλώσει μόνο ΑΚΩ -και δε φοβάμαι -αλλά πολύ σκέφτομαι συναδέλφους που έκαναν το λάθος και πραγματικά λυπάμαι με την αδικία!!!)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος mariael

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1069 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:18:29 μμ »
παιδια μου(και  εννοω τη λεξη) τι στεναχωριομαστε?παρτε το αποφαση οτι φετος θα γινουν ΤΑ οργια με ακω-αμω,το τελειο διδυμο για οργιο ρουσφετολογιας και αδιαφανειας.Δεν θελω να προσβαλλω τυχον ψηφοφορους,αλλα ειναι η αφαπημενη τους τακτικη.Τους δινω μπραβο γιατι ειναι οι πλεον ικανοι σε αυτο τον τομεα,ενω οι αλλοι,αμεσως τα θαλασσωνουν

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1070 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:22:21 μμ »
Παιδιά πρέπει να αγωνιστούμε για αναβάθμιση της προϋπηρεσίας

το 1:1 πρέπει να απαιτήσουμε να ισχύσει γιατί ξέρετε τι μπορεί να πει αύριο η Υπουργός μας?


βγήκαν στη σύνταξη 1000 φιλόλογοι....πρέπει λοιπόν να διοριστούν 1000 όμως επειδή κάποια σχολεία έκλεισαν κάποια τμήματα μεγάλωσαν, κάποιοι αποσπασθέντες γύρισαν ...άρα χρειάζομαι όχι 1000 για να διατηρηθεί η αναλογία αλλά 400...................

και έτσι το όνειρο μας για διορισμούς πολλούς παραμένει όνειρο................


πάμε για λίγους διορισμούς και πολλούς αναπληρωτές...........όχι ΑΚΩ αλλά και πολλούς ΑΜΩ.....θα το θυμηθείτε........σε 2 χρόνια.....

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1071 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:24:54 μμ »
 Καληνύχτα... ξεκίνησε στο Canale 5 η σειρά Distretto di polizia... (Ιταλική τηλεόραση). Άντε μην αγχώνεστε.. Τουλάχιστον θα λέμε από μέσα μας ότι όλη η Ελλάδα υποφέρει... Συνάδελφοι συγγνώμη αν σας κουράσαμε... Αύριο ξέρετε... τηλέφωνο στον κυριούλη.... Αντιγόνη.........Καλό βράδυ!

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1072 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:34:16 μμ »
Παιδιά πρέπει να αγωνιστούμε για αναβάθμιση της προϋπηρεσίας

το 1:1 πρέπει να απαιτήσουμε να ισχύσει γιατί ξέρετε τι μπορεί να πει αύριο η Υπουργός μας?


βγήκαν στη σύνταξη 1000 φιλόλογοι....πρέπει λοιπόν να διοριστούν 1000 όμως επειδή κάποια σχολεία έκλεισαν κάποια τμήματα μεγάλωσαν, κάποιοι αποσπασθέντες γύρισαν ...άρα χρειάζομαι όχι 1000 για να διατηρηθεί η αναλογία αλλά 400...................

και έτσι το όνειρο μας για διορισμούς πολλούς παραμένει όνειρο................


πάμε για λίγους διορισμούς και πολλούς αναπληρωτές...........όχι ΑΚΩ αλλά και πολλούς ΑΜΩ.....θα το θυμηθείτε........σε 2 χρόνια.....

το θεμα της αναβάθμισης της προυπηρεσίας ειναι από τα βασικότερα που πρέπει να τεθούν .
Τα έχουμε πει πολλές φορές .....δεν ε.ιναι δυνατον για 32 μήνες προυπηρεσιας ( τεσσερα χρόνια δηλαδή)να αποκτα κανείς 6 μόρια.
Συνθήκες γαλέρας !!!!!!!!!!
hasta la victoria siempre

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1073 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:39:11 μμ »
πρέπει να μαζέψουμε υπογραφές..............και να συνταχθει μια επιστολή με τα αιτήματα.......

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 809
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1074 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:47:47 μμ »
Nai paidia...να οργανωθουμε...να μαζεψουμε υπογραφες...αν δεν κινηθουμε εμεις... δε θα τρεξει κανεις αλλος για μας!!!!
και πρεπει να της δειξουμε πως δε γινεται να τα αλλαζει όλα απο τη μια στιγμη στην αλλη....
1:1 οι προσλήψεις και αναβαθμιση της προυπηρεσιας..που επίσης εκμηδενίζεται..μην ξεχνατε πως υπάρχουν πολλοι που ξεσπιτωθηκαν στην αλλη ακρη της Ελλάδος....στα νησια..για να μαζεψουν την προυπηρεσία...
δεν γινεται να τα σβηνουμε όλα!!!!! και μην ακουω μπουρδες περι του δηθεν δεν σταματα να μοριδοδοτείται κτλ...μιλάμε για απαξίωση της προυπηρεσίας!!!!!
Ε ΟΧΙ!

Αποσυνδεδεμένος mariael

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1075 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:48:19 μμ »
arist 2,εχεις δικιο ,πως ομως μπορουμε να οργανωθουμε?Τωρα ,λογω των ημερων ,υπαρχει κινητικοτητα στο φορουμ,μετα ο καθενας στο καβουκι του,περσι απεργιες στο σχολειο που ημουν,εκαναν οι μονιμοι-οσο μπορουσαν-κι οχι αναπληρωτες.κολλητη μου που προλαβε περσι το 24μηνο δεν εκανε καμια απεργια.Λυπαμαι που θα το πω,αλλα οταν πηγα 1η φορα σε σχολειο,ωρομισθια,απογοητευτηκα,για να μην πω τιποτε αλλο.Αυτο που μας κραταει ολους,ειναι οι καλοι συναδελφοι,που ευτυχως υπαρχουν κκαι τετοιοι,το χομογελο και η αποδοχη των παιδιων και η οποια προοδος κανουν,γιατι ολα τα αλλα ειναι μπ@@@@ο.Αυτο που νομιζω οτι θα μας κινητοποιησει,ειναι η ασφυκτικη πιεση,εξαθλιωση που θα δεχθουμε,γιατι μυαλο δεν εχουμε βαλει.Δε μαθαινουμε τιποτα,ελπιζω ομως οτι σε λιγο θα καταφερουμε να οργανωθουμε,αν δεν σου ειναι κοπος ,ανοιξε ενα topic για καταθεση δρασης(δεν ξερω να ανοιγω τοπικ,αλλα και εισαι γνωστος σε ολους,αλλα το εχω ξαναπει με τη δεσμευση ολων μας οτι πλεον θα πραξουμε-συζευξη θεωριας και πραξης,το αιωνιο αιτουμενο

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1076 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:50:34 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ!!!! Όλο το Σαββατοκύριακο refresh σε esos εις μάτην....Βέβαια, στεναχωρέθηκα γιατί μου έλειψε η γλυκιά και ηρεμιστική φωνή του.....κυριούλη....Λοιπόν, ανανεώνουμε το τηλεφωνικό μας ραντεβού από αύριο, θέλετε δε θέλετε(GERMANOS και fotini18 εσείς .....κουμπάρες..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D).Πάντως έχω εκνευριστεί με εσάς (όχι σε προσωπικό επίπεδο) επειδή συζητάτε για την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας στον ερχόμενο ΑΣΕΠ.Το θεωρώ ήττα αυτό το πράγμα.Δεν καταδέχομαι να το συζητήσω.Είναι προδοσία στους κόπους και τα όνειρά μου.Οφείλουμε να διεκδικήσουμε την ανατροπή του τρομονόμου της Παιδείας και την κατοχύρωση του 24μήνου+ΑΣΕΠ αναδρομικά.Φιλάκια πολλά....

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1077 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:57:35 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ!!!! Όλο το Σαββατοκύριακο refresh σε esos εις μάτην....Βέβαια, στεναχωρέθηκα γιατί μου έλειψε η γλυκιά και ηρεμιστική φωνή του.....κυριούλη....Λοιπόν, ανανεώνουμε το τηλεφωνικό μας ραντεβού από αύριο, θέλετε δε θέλετε(GERMANOS και fotini18 εσείς .....κουμπάρες..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D).Πάντως έχω εκνευριστεί με εσάς (όχι σε προσωπικό επίπεδο) επειδή συζητάτε για την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας στον ερχόμενο ΑΣΕΠ.Το θεωρώ ήττα αυτό το πράγμα.Δεν καταδέχομαι να το συζητήσω.Είναι προδοσία στους κόπους και τα όνειρά μου.Οφείλουμε να διεκδικήσουμε την ανατροπή του τρομονόμου της Παιδείας και την κατοχύρωση του 24μήνου+ΑΣΕΠ αναδρομικά.Φιλάκια πολλά....

Adigoni χαίρομαι το δυναμισμό σου . Πραγματικά ο μόνος δρόμος είναι η ανατροπή.Και μια και οσο εγραφα το μηνυμα μου με πρόλαβες,περιορίζομαι να  το παραθέτω απλά για να ενδυναμώσω τη διαμαρτυρία.......

Ποιό θα είναι το μέλλον του αναπληρωτή έπειτα απο το 2012 , όταν έπειτα από 2 χρόνια αναπλήρωσης θα αποκτά 2 μόρια και θα πρέπει οπωσδήποτε να ξαναδώσει ΑΣΕΠ για να πάει ενδεχομένως άλλα 2 χρόνια αναπληρωτής και να συγκεντρώσει 4 ( αυτή τη φορά)  μόρια τα οποία όμως δεν θα του εξασφαλίζουν επίσης τίποτε ?
hasta la victoria siempre

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 485
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.