*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία  (Αναγνώστηκε 100249 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mirage

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 09:04:53 μμ »
Εχει  καποιος  συναδελφος  πληροφοριες  για  το  αν  καλεσαν  ηδη  ωρομισθιους  στο  νοτιο  αιγαιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 09:54:35 μμ »
δεν γινεται σε συννενοηση με τον δασκαλο να παρει ο αγγλικος τις 2 πρωτες ωρες?
επισης πως κατανεμεται το προγραμμα των αγγλικων εβδομαδιαια?

Φυσικά όλα γίνονται..Θέληση να υπάρχει μόνο από τον υπεύθυνο του ολοήμερου κ το διευθυντή...

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 02:41:23 πμ »
Σήμερα με ειδοποίησαν απο Χαλκιδική.
Κι εμένα αλλά αρνήθηκα γιατί περιμένω από Ανατολική Θεσσαλονίκη. Γυρω στη θέση 110 Κεντρικής Μακεδονίας
Το ρισκάρεις βλέπω...Η Ανατολική Θεσσαλονίκη παίρνει περίπου συνολικά 40 με 45 άτομα.
Σήμερα στις 1 το μεσημέρι η κατάσταση είχε ως εξής: Περιοχή Α μέχρι θέση 22 & Περιοχή Β μέχρι θέση 40.Λογικά θα είσαι απο τους τελευταίους και πιθανό να σου δώσουν και λίγες ώρες.
Πριν από 3 χρόνια δεν το ειχα ρισκάρει και το μετάνιωσα... Είχα πάρει 8ωρο από Χαλκιδική και αν είχα 10ωρο θα διοριζόμουν. Τότε οι άλλοι δίνανε 12ωρα. Τεσπα, εσύ δέχτηκες Χαλκιδική; Τι θέση είσαι;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 11:03:21 πμ »
ερώτηση : έχετε ακούσει να υπάρχει περιορισμός στην επιλογή σχολείων από το ΠΥΣΠΕ;;; Δηλαδή αν π.χ. θέλω το σχολείο Χ, αναγκαστικά θα πάρω το Χ , Υ , Ω  και όχι το Χ, Α, Γ ;;;;  Πείτε μου αν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί βλέπω να τσακώνομαι την Δευτέρα  στην Α/Βάθμια  >:(

Ευχαριστώ
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 11:34:47 πμ »
Θα ήθελα κι εγώ να ενημερώσω όλους τους ΠΕ19 και ΠΕ20 που ενδιαφέρονται για την περιφέρεια Θεσσαλίας, μετά από συνομιλία που είχα με τις διευθύνσεις, ότι εχει καλέσει η καθεμία 8 με 10 ωρομισθιους. Σε ποιόν ακριβώς αριθμό έφτασαν στον πίνακα δεν μου είπαν. Από βδομάδα θα συνεχίσουν. Υπομονή.. 

Έχουνε φτάσει γύρω στο 40 του πίνακα Θεσσαλίας, μπορεί από Δευτέρα να αρχίσουν να καλούνε και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 12:53:29 μμ »
Ακου λοιπόν anneta:Την προηγούμενη σχολική χρονιά που ζήτησα να μου γίνει κάτι ανάλογο,παρόλο που δεν είχα μέσο δικό μου για να μετακινούμαι μου είπαν πως δε γίνετε με τίποτα,με τη μόνη διαφορά πως εγώ ήθελα να πάρω δύο από τα τρια σχολεία και η απάντηση τους ήταν:" και εμεις τι θα το κάνουμε το άλλο σχολείο........."
από κάπου αλλου όμως άκουσα πως αν προτιμήσεις λίγο πιο δύσκολη περιοχή μπορεί να σου κάνουν καμια διευκόλυνση ή αν είσαι από τους πρώτους πρώτους που καλούν οπότε υπάρχει και το περιθώριο να κάνουν καμια αλλάγη.
καλή επιτυχία
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2008, 12:56:26 μμ από ek Π20 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 04:57:30 μμ »
Σ ευχαριστώ ek_Π20. Εγώ ζητάω σχολεία (όχι δυσπρόσιτα) που προς στιγμήν δεν τα έχει ζητήσει κάποιος πριν από εμένα αλλά ούτε θα υπάρξει και κάποιος! Τέλος πάντων ...θα δείξει τι θα γίνει
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 05:03:44 μμ »
Σήμερα με ειδοποίησαν απο Χαλκιδική.
Κι εμένα αλλά αρνήθηκα γιατί περιμένω από Ανατολική Θεσσαλονίκη. Γυρω στη θέση 110 Κεντρικής Μακεδονίας
Το ρισκάρεις βλέπω...Η Ανατολική Θεσσαλονίκη παίρνει περίπου συνολικά 40 με 45 άτομα.
Σήμερα στις 1 το μεσημέρι η κατάσταση είχε ως εξής: Περιοχή Α μέχρι θέση 22 & Περιοχή Β μέχρι θέση 40.Λογικά θα είσαι απο τους τελευταίους και πιθανό να σου δώσουν και λίγες ώρες.
Πριν από 3 χρόνια δεν το ειχα ρισκάρει και το μετάνιωσα... Είχα πάρει 8ωρο από Χαλκιδική και αν είχα 10ωρο θα διοριζόμουν. Τότε οι άλλοι δίνανε 12ωρα. Τεσπα, εσύ δέχτηκες Χαλκιδική; Τι θέση είσαι;
Και εγώ Θεσσαλονίκη ήθελα αλλά δέχτηκα Χαλκιδική.Περίπου 120 θέση.

Αποσυνδεδεμένος BEKE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 03:22:56 μμ »
Από αύριο θα κληθούν οι πρώτοι ωρομίσθιοι στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία σύμφωνα με δήλωση του γενικού γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας Ανδρέα Καραμάνου

http://alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070910e.php
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΣΟΥΣ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ΣΑΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ?

Αποσυνδεδεμένος myrianthi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε 08
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 04:19:35 μμ »
www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_9_08_1141.php

ανοιγοντας τον πινακα με τα κενα στα ολοημερα, παρατηρησα :
α) ο κλαδος μου πε08 ειναι δηλωμενος ως πε18 (κανουν και κανα λαθακι που και που τα παιδακια του υπουργειου),
β) ολοι αυτοι οι αριθμοι που ακολουθουν την καθε περιοχη , κενα δεν ειναι? τοτε εμας γιατι δεν εχει χτυπησει το τηλεφωνο μας ακομα? τοσο λαθος εχω?
τι περιμενουν?
 


Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 07:20:03 μμ »
Σήμερα πήγα μες στην τρελη χαρά να διαλέξω τις ώρες μου! Στο πρώτο σχολείο λοιπόν που πήγα ο διευθυντής μου επέβαλλε την 1 ώρα από τις 4 σύνολο, να την πάρω 1η ώρα, ενώ από την αρχή του ξεκαθάρισα ότι θέλω τελευταίες ώρες γιατί θα εργάζομαι και τα πρωινά σε άλλη δουλειά! Αυτός ανένδοτος μου είπε ότι έτσι πρέπει για να καλύψει ο δάσκαλος του ολοημέρου την πρωινή ζώνη!!!!! (ή κάτι τέτοιο τελος πάντων, δεν θυμάμαι και καλά γιατί μου είχε ανεβάσει την πίεση)
Εν τω μεταξύ πέρυσι στον άλλον νομό που ήμουν , αλλά και από εδώ στο pde είχαμε πει ότι κανονικά απαγορεύεται να παίρνει κάποια ειδικότητα 1η ώρα στο ολήμερο, εκτός κι αν θέλει να εξυπερετήσει ο διευθυντής.....σήμερα λοιπόν έγινε το αντίθετο και ΔΕΝ θελω 1η ώρα ρε γαμώτο :'(, θα έχω πρόβλημα :'(

Βοηθήστε με! Καμιά ιδέα ???
(Τρομάρα μου πήγα πρώτα σε αυτό το σχολείο για να εξυπηρετηθώ αλλά τελικά..........μούφα, καλύτερα να είχα πάει πρώτα στα άλλα και να του επέβαλλα μετά ΕΓΩ ότι είχε περισσέψει >:()
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 07:32:31 μμ »
Εγώ και πέρυσι και φέτος έχω πρώτες ώρες.Το "απαγορεύεται" το λέει κάπου;Το αναφέρει κάποια εγκύκλιος;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2008, 06:13:23 μμ από walkleon »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 07:37:58 μμ »
Εγώ και πέρυσι και φέτος έχω πρώτες ώρες.Το "απαγορεύεται" το λέει κάπου;Το αναφέρει κάποια εγκύκλιος;
δεν ξέρω εγω αν το λέει κάποια εγκυκλιος αλλά αν το πάμε έτσι να μου φέρει κια αυτός την εγκύκλιο που λέει ότι πρέπει να πάρω έστω και μια 1η ώρα ! Και στην τελική γιατί δεν βάζει κάποια άλλη ειδικότητα 1η ώρα αφού εγώ δεν μπορώ;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2008, 10:15:45 πμ από anneta »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 10:36:09 μμ »
anneta κανονικά το ολοήμερο ξεκινάει 12.35 επομένως οι ειδικότες μπορούν να ξεκινάνε από εκείνη την ώρα. Δεν απαγορεύεται να πάρεις την 1η ώρα απλά είναι σπάνιο να στη δώσουν γιατί οι μέγάλες τάξεις συνήθως σχολάνε 13.20 ή 14.00 η ώρα επομένως μένουν μόνο οι μικρές να κάνει ο δάσκαλος του ολοήμερου και οι ειδικότητες..Και εάν δεν έχει πολλά παιδιά το ολοήμερο και υπάρχουν και άλλες ειδικότητες ε ποιος θα πρωτοκάνει την 1η ώρα και με πόσα παιδιά?Τώρα στη δική σου περίπτωση μου φαίνεται λίγο παράξενο που σε θέλει την 1η ώρα..Έχει άλλες ειδικότητες το σχολείο σου ή είσαι η 1η που πήγες?Βασικά είναι να σου κάτσει να πάς πρώτα στο σωστό σχολείο..Αν θες τη γνώμη μου συννενοήσου με τον υπεύθυνο του άλλου σχολείου να τον πάρει τηλ να του πει ότι σε χρειάζεται αυτός πάση θυσία εκείνη τη μέρα που θέλει να σε βάλει ο άλλος 1η ώρα...Αν δεν μπορεί να το καταλάβει με τον άμεσο τρόπο ας το καταλάβει με τον έμμεσο  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160001
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.