*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 267584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #686 στις: Μάιος 16, 2022, 03:07:45 μμ »
Ειχα γραψει καποια στιγμη εδω στην ομαδα πως ειναι πολυ δυσκολο να βγουν τα κενα σας πανω απο 380, με βαση τους αριθμους που εβλεπα απο παραιτησεις ,περσινα οργανικα κενα και περσινους διορισμους. Εγω ειμαι φυσικος, που η ειδικοτητα μου εχει  ζησει και περσι αλλα και φετος τη δραση του αλγοριθμου. Τελος ,χωρις να θελω να μειωσω τους φιλολογους για το ποσο μπορουν να κατανοησουν κατι που απο πισω του εχει αυστηρα μαθηματικα (αλγοριθμος), πιστευω να καταλαβατε τωρα καποια παραδειγματα που σας ελεγαν συναδελφοι αλλων ειδικοτητων οτι σας βολευει καλυτερα το μετρημα του αλγοριθμου! Φυσικα και δεν ισχυε αυτο που λεγανε, απλα το λεγανε διοτι αυτος ο τροπος υπολογισμου γιγαντωνει τα δικα τους κενα και δεν θελουν με τιποτα να γινει καποια κινηση ωστε να αλλαξει αυτος ο τροπος υπολογισμου.
ΥΓ: Εξακολουθω να πιστευω (προσωπικη γνωμη ,οχι πληροφορια) οτι μπορει κατι να γινει την τελευταια στιγμη και να σωθουν καποιοι κλαδοι της δευτεροβαθμιας (αναφερομαι σε ΠΕ02,03,04.01). Περσι ημασταν μονοι οι φυσικοι που λεγαμε τα τρελα του αλγοριθμου, φετος νομιζω οι φωνες θα ειναι πιο εντονες. Καλη αναμονη σε ολους.
Εγώ έλεγα ότι ο αλγόριθμος είναι πιο ευνοικός έναντί του τρόπου υπολογισμού που προτείνουν οι Φυσικοί με 12 ώρες
Α αναθεση ανα σχολείό. Ο αλγόριθμος όμως δεν είναι ο καλύτερος τρόπος υπολογισμου γενικά. είναι εσφαλμένη εντύπωση ότι ο αλγόριθμος είναι ο καλύτερος. Ενας άλλος τρόπος υπολογισμού (αλγόριθμος) , όχι αυτός με ατ 12αρια σε ένα σχολείο, θα γιγάντωνε και τα δικά μας, των βιολόγων και όλων. Αλλά δεν παρουσιάστηκαν προτάσεις για να πω την γνώμη μου. Μόνο αυτό με τα 12αρια και να παίρνει η μια ειδικότητα κενά από την άλλη με β αναθεση. Και άλλες προτάσεις να γίνουν τα λειτουργικά =οργανικά  που ωραίο ακούγεται αλολά έχει ρεαλιστικές δυσκολίες.
Τωρα ξέρεις τι σκέφτομαι. Ετσι κι αλλιώς μετράω τις οργανικά κενά των 12 ωρων απομένουν μετά τις τοποθετησεις για τους ΠΕ04, λέω να μετρήσω τι οργανικά κενά 12αρια απομένουν και για τους ΠΕ02 για να δω αν κάνω λάθος ότι είναι λιγότερα από 300τόσα. Να μην μένει ότι λέω βλακείες (να αποδεικνύεται κιόλας  :o )
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2022, 03:20:19 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:56:52 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #687 στις: Μάιος 16, 2022, 03:08:12 μμ »

Κλάινε οι χηρες ,κλάινε και οι παντρεμένες....
Αντε εντάξει. ΝΑ μην γίνουν διορισμοι στα οργανικά κενα

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #688 στις: Μάιος 16, 2022, 03:09:40 μμ »
Έχετε καταντήσει  αηδια.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #689 στις: Μάιος 16, 2022, 03:10:10 μμ »
Καλησπέρα σας . Τα κενά των μεταταξεων είναι υποσύνολο των διορισμών . Σε αυτά θα προστεθούν και τα οργανικά ! Τι σημαίνει μετάταξη ; Ότι ένας φιλόλογος θα πάει σε ένα πανεπιστήμιο κλπ . Είναι οργανικά φυσικά ! Αλλά σε αυτά θα προστεθούν και άλλα . Πιστεύω ότι θα φτάσει το νούμερο στους 600 με 650 .
Κιρκη δεν νομίζω ότι βγάζει νόημα αυτό που λες. Δεν ξέρω εγώ πάντως δεν κατάλαβα. Αυτός που είναι στο πανεπιστήμιο με μετάταξη ανήκει οργανικά σε κάποια ΔΔΕ και υπολογίστηκε να μην έχει αφήσει κενό? Δεν νομίζω. Πες αν θες λίγο καλύτερα τι εννοε΄πις γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι εκεί

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:56:52 »

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #690 στις: Μάιος 16, 2022, 03:12:22 μμ »
Αυτός που πάει στο Πανεπιστήμιο δεν αφήνει οργανικό πίσω του , τη στιγμή που θα θα πάρει άλλο του πανεπιστημίου ;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #691 στις: Μάιος 16, 2022, 03:13:49 μμ »
Αυτός που πάει στο Πανεπιστήμιο δεν αφήνει οργανικό πίσω του , τη στιγμή που θα θα πάρει άλλο του πανεπιστημίου ;
το οποιο υπολογίστηκε ήδη στον αλγόριθμο αν πήγε πέρσι. Αν πάνε φέτος τώρα άλλοι 200 λές? Θα πάνε τόσοι πολλοί σε ένα χρόνο?

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #692 στις: Μάιος 16, 2022, 03:16:39 μμ »
Κάνετε λάθος κύριε μου .  :-\

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #693 στις: Μάιος 16, 2022, 03:19:35 μμ »
Κάνετε λάθος κύριε μου .  :-\
εκανε μετάταξη και δεν άφησε οργανικό κενό? Εντάξει δεν το ήξερα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #694 στις: Μάιος 16, 2022, 03:32:01 μμ »
Αυτός που πάει στο Πανεπιστήμιο δεν αφήνει οργανικό πίσω του , τη στιγμή που θα θα πάρει άλλο του πανεπιστημίου ;

Να μπω κι εγώ στην κουβέντα. 1ον, τα κενα των μετατάξεων ειναι τα εναπομείναντα από τις μεταθεσεις. Σε αύτα είναι συνυπολογισμένα και οι συνταξιοδοτησεις και οτιδήποτε άλλο σημαντικό. Δεν μπορούν τώρα ξαφνικά να διπλασιαστούν και να γίνουν 600. Τονίζω τα οργανικά κενα. 2ον,  Ο μετατασσόμενος αφήνει κενή οργανική θεση, ναι. Αλλα πόσοι να είναι αυτοί; Μερικές δεκάδες;

Συμπέρασμα:  Το μόνο που μπορεί να κάνει για να διορίσει παραπάνω είναι να διορίσει σε περιοχές χαμηλής ζήτησης, δημιουργώντας εκεί πλεονάσματα, τα οποία ισως να μην δημιουργούν πολλά προβλήματα. Εκτός κι αν είσαι από αυτά τα μέρη και θες να διοριστείς εκεί μελλοντικά…
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2022, 03:41:24 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Georgiarts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #695 στις: Μάιος 16, 2022, 03:45:21 μμ »
Κίρκη δώσε ελπίδα στο λαό!!! Θα τρελαθούμε μέχρι να βγουν τα νούμερα!!!

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #696 στις: Μάιος 16, 2022, 03:46:11 μμ »
Δεν είπα ότι θα διπλασιαστούν τα οργανικά . Απλά τα οργανικά των μεταταξεων είναι υποσύνολα των διορισμών .

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #697 στις: Μάιος 16, 2022, 03:52:16 μμ »
Δεν είπα ότι θα διπλασιαστούν τα οργανικά . Απλά τα οργανικά των μεταταξεων είναι υποσύνολα των διορισμών .

Τα οργανικά κενα της εγκυκλίου των μετατάξεων είναι τα οργανικά κενα ΠΕ02. Αυτό που δηλαδή λες είναι ότι οι διορισμοί θα γίνουν σε παραπάνω από τα οργανικά κενα;

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #698 στις: Μάιος 16, 2022, 03:58:47 μμ »
Θα δημιουργήσει πλεονάσματα δηλαδή; Σε περιοχές, ας πούμε, μη επιθυμητές, από τις οποίες ξέρει ότι του χρόνου θα φύγουν με μετάθεση αρκετοί; Δεν βρίσκω άλλο τρόπο - κι αυτό ουτοπικό κι ανέφικτο είναι. Εκτός αν κρύβεται κάτι από αυτούς που δεν εμείς δεν το γνωρίζουμε. Ας είναι. Να πάει η 1η φάση τον Σεπτέμβριο με 900 ΠΕ02. Άθλιοι!

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #699 στις: Μάιος 16, 2022, 03:59:11 μμ »
Δεν λέω τίποτα . Όποιος κατάλαβε κατάλαβε !! Όποιος δεν κατάλαβε δεν μπορώ να κάνω κάτι .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.