*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 728987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1372 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:10:43 μμ »
Εγώ προσωπικά το δηλώνω οτι είμαι ανάξιος λόγου, οπότε δε χρειάζεται καμία αξιολόγηση.  :P
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:42 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1373 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:11:44 μμ »
 ;D ;D ;D
ρε συ Μάρκο, ότι είμαστε όλοι φακελωμένοι εδώ μέσα είμαστε!! Μην το συητάς!!

απο κει και πέρα, εμένα μ αρέσει εκείνο το κινέζικο βουλιαγμένης και ποσειδώνος γωνία!! Να πάμε!! Γιατί δεν κανονίζουμε συνάντηση σε κινέζικο την επόμενη φορά ; ( αν και δε θα με χαλαγε και εκείνη η ντίσκο πίσω απ΄ το κάραβελ!! )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1374 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:14:28 μμ »
Και φακελωμένοι, και ενδεχομένως και φασκελωμένοι ως εκπαιδευτικοί.  :P
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1375 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:14:39 μμ »
Αμα λεω γω πως την αξιολογηση τη θελετε σαν τσεκουρι πανω απο το κεφαλι σας.....δεν εχω καμια αμφιβολία....χαχα

** οπου γουσταρεις θα σε παμε....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:42 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1376 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:17:58 μμ »
  :-* :-* :-* :-* :-*
γι αυτό σας αγαπώ!! Γειά σου ρε Προεδράρα!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1377 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:25:06 μμ »
Αμα λεω γω πως την αξιολογηση τη θελετε σαν τσεκουρι πανω απο το κεφαλι σας.....δεν εχω καμια αμφιβολία....χαχα

** οπου γουσταρεις θα σε παμε....

Χμμμμ... δεν είμαι βέβαιος πώς να το εκλάβω αυτό, με δεδομένο οτι το τσεκούρι κόβει κούτσουρα.  :P ::) :)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1378 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:30:08 μμ »
τα παντα κοβει...
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1379 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:34:23 μμ »
για μισό !! Εδώ και πανω απο δυο μήνες οι Περιφερειακοί και οι Δ/ντές Εκπ/σης και οι Σχολικοί σύμβουλοι  σε όλη την Ελλάδα παρακολουθούν - με υποχρεωτική παρακολούθηση - την Επιμορφωση Διοικητικής Επάρκειας. Το πρόγραμμα τελείωσε την προηγούμενη βδομάδα. Οι παρακολουθήσαντες πρέπει να υποβάλουν και σχετική εργασία στην οποία και θα βαθμολογηθούν / αξιολογηθούν μαζί με όλη την συνεισφορά τους κατά τη διάρκεια της Επιμόρφωσης.
Θα ακολουθήσουν οι Διευθυντές Σχολείων. 

Και αυτό γιατί προφανώς οι αξιολογούντες πρέπει προηγουμένως να έχουν αξιολογηθεί οι ίδιοι. Αυτό δε λέτε όλοι; Πώς θα μας αξιολογήσουν αυτοί που δεν έχουν αξιολογηθεί ποτέ; Σωστά. Και τώρα λοιπόν θα αξιολογηθούν πρώτοι αυτοί και μετά θα αξιολογήσουν όλους τους υπόλοιπους  Και μη μου πείτε " σιγά την αξιολόγηση αυτών" γιατί , συγνώμη κιόλας, αλλά όταν έπεσε η διαβούλευση περί αξιολόγησης η συντριπτική πλειοψηφία δεν συμμετείχε, σνομπάροντας επιδεικτικά το εγχείρημα και υπακούοντας στην οδηγία του συνδικαλιστικού οργάνου... Ε δε φταίνε πάντα οι άλλοι...
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου.Ο Δ.Κ επιβάλλει αξιολόγηση σε όλο το εύρος των δομών.Δυστυχώς με τις ευλογίες τον ΟΛΜΕ και ΔΟΕ η μεγάλη πλειοψηφία των εκπαιδευτικών απείχε απο την διαμόρφωση των κριτηρίων αξιολόγησης.Η λογική του δεν συμμετέχω για να μην έχω την ευθύνη των όσων γίνουν, είναι αντιδημοκρατική και αντιεκπαιδευτική.Η ευθύνη είναι το κυρίαρχο συστατικό της δημοκρατίας,αλλά οι συνδικαλιστές το μόνο που γνωρίζουν είναι να μετράνε ψήφους!Για την αξιολόγηση στην εκπαίδευση τα προβλήματα είναι τεράστια.Για παράδειγμα,ο συνάδελφος που μου επιτέθηκε πριν:έχει μια ειδικότητα χωρίς εργασιακά δικαιώματα,χωρίς βασικό τίτλο σπουδών,αφού σχολή μαθηματικών ειδικής αγωγής δεν υπάρχει.Εκεί τι ακριβώς θα αξιολογήσεις;Κι αυτό δεν συμβαίνει μόνο με τους μαθηματικούς,αλλά με όλες τις ειδικότητες ειδικής αγωγής στην δευτεροβάθμια.Ποιός ασχολήθηκε με αυτό;Κανείς!Στην πρωτοβάθμια,χειρότερα:στις τάξεις ειδικής αγωγής δεν διδάσκουν οι απόφοιτοι δάσκαλοι της ειδικής αγωγής,αλλά της γενικής με το μη αναγνωρισμένο σεμιναρίο.Ο Δ.Κ για την έλλειψη βασικού τίτλου σπουδών προβλέπει απόλυση!Θα το πω για άλλη μια φορά:πολλοί θα ξυπνήσουν όταν τους έρθει η απόλυση στα χέρια!!!Τότε θα τους φταίει η τρόικα και όχι οι συνδικαλιστές που δεν τους είπαν την αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1380 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:54:53 μμ »
Άκτσουαλλύ, ένα από τα ερωτήματα που ετέθη είναι πως θ'αξιολογηθεί το προσωπικό που βρίσκεται απόσπασμένο εδώ κι εκεί.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1381 στις: Μάρτιος 17, 2013, 12:52:31 μμ »
για μισό !! Εδώ και πανω απο δυο μήνες οι Περιφερειακοί και οι Δ/ντές Εκπ/σης και οι Σχολικοί σύμβουλοι  σε όλη την Ελλάδα παρακολουθούν - με υποχρεωτική παρακολούθηση - την Επιμορφωση Διοικητικής Επάρκειας. Το πρόγραμμα τελείωσε την προηγούμενη βδομάδα. Οι παρακολουθήσαντες πρέπει να υποβάλουν και σχετική εργασία στην οποία και θα βαθμολογηθούν / αξιολογηθούν μαζί με όλη την συνεισφορά τους κατά τη διάρκεια της Επιμόρφωσης.
Θα ακολουθήσουν οι Διευθυντές Σχολείων. 

Και αυτό γιατί προφανώς οι αξιολογούντες πρέπει προηγουμένως να έχουν αξιολογηθεί οι ίδιοι. Αυτό δε λέτε όλοι; Πώς θα μας αξιολογήσουν αυτοί που δεν έχουν αξιολογηθεί ποτέ; Σωστά. Και τώρα λοιπόν θα αξιολογηθούν πρώτοι αυτοί και μετά θα αξιολογήσουν όλους τους υπόλοιπους  Και μη μου πείτε " σιγά την αξιολόγηση αυτών" γιατί , συγνώμη κιόλας, αλλά όταν έπεσε η διαβούλευση περί αξιολόγησης η συντριπτική πλειοψηφία δεν συμμετείχε, σνομπάροντας επιδεικτικά το εγχείρημα και υπακούοντας στην οδηγία του συνδικαλιστικού οργάνου... Ε δε φταίνε πάντα οι άλλοι...
ειλικρινά προσπαθώ με μεγάλη δυσκολία να καταλάβω την τοποθέτησή σου επί του συγκεκριμένου θέματος και καταλήγω ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο επιλέγεις σταθερά να τάσσεσαι με την πλευρά των ομοϊδεατών της ακατανόμαστης και των ομοίων της.
 Ποιος θα αξιολογηθεί δηλαδή;!!!Οι επιλογές της πολιτικής ηγεσίας που έχει στην ατζέντα της τις απολύσεις θα αξιολογήσει τα εκτελεστικά όργανα αν έμαθαν καλά το μάθημά τους!!!
Και καλά,μας ρούμπωσες ότι δε συμμετείχαμε στη...διαβούλευση!!Σε πληροφορώ ότι αν γκουγκλάρεις θα βρεις χιλιάδες εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν σε διάφορες διαβουλέυσεις του κ..ου που καθιέρωσε ο Γιωργάκης Παπανδρέου και επίσης,είδες να ελήφθη καθόλου η άποψή τους υπόψη;;;;Επίσης,τι να κάνουμε,από τις λίγες χιλιάδες των συμμετεχόντων στην τελευταία θα έπαιρναν μια καλή εικόνα για τη γνώμη των εκπαιδευτικών.Ας αναλογιστούν γιατί οι υπόλοιποι ενσυνείδητα απείχαν.
Κι ένα τελευταίο:απευθύνεσαι σε εξωγήινους όταν μας λες ότι οι...σχολικοί σύμβουλοι επιμορφώθηκαν στην αξιολόγηση;Μήπως θα ήθελες να μας πεις πόσοι από αυτούς πέρασαν από ΑΣΕΠ,πόσοι είναι ενεργοί δάσκαλοι τα τελευταία χρόνια, πόσοι είναι κομματικά στελέχη ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΔΗΜΑΡ (εσχάτως);Μήπως ξεχνάς να μας πεις ότι οι τέως περιφερειακοί διευθυντές εκπαίδευσης-όχι καλέ,δεν είναι κομματικές επιλογές!!!-τοποθετούνται σε θέσεις..σχολικού συμβούλου;
Τελικά,γιατί έχεις τόσο θυμό για τους συναδέλφους σου;Εκτός κι αν η θητεία σου σε θεση διοικητική σε απομάκρυνε τόσο πολύ ψυχολογικά από αυτούς.
Ναι, η εκπαίδευση έχει άπειρα προβλήματα,αλλά δε γίνεται να στοχοποιούμε πάντα τους εκπαιδευτικούς γι΄αυτά.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1382 στις: Μάρτιος 17, 2013, 02:12:55 μμ »
Θα σου απαντήσω αφού ρωτάς  :

Εν αρχή ην η αξιολόγηση. Και όταν σκάει το θεματάκι " να αξιολογηθούν και οι εκπαιδευτικοί" τότε αμέσως φωνάζετε : να μας αξιολογήσουν ποιοι; αυτοί που δεν αξιολογήθηκαν ποτέ; " Ως εδώ καλά.
Και όταν αυτοί οι "άχρηστοι, κομματικοί εγκάθετοι " αξιολογούνται πάλι δε σας κάνει.

Αποφασιστε ρε παιδιά, θέλετε να αξιολογηθούν οι πάνω απο σας ή δεν θελετε; Μην προβάλετε όμως δικαιολογίες του μην πω τι, κάθε φορά που πάει κάτι να γίνει.  Πάρτε μια ξεκάθαρη θέση. Μη λέτε " πρέπει πρώτα να αξιολογηθούν αυτοί" και μετά " ναι αλλά και να αξιολογηθούν, σιγά τι έγινε, αφού είναι κομματικά τοποθετημένοι κτλ κτλ κτλ".

Και ξέρεις γιατί είμαι πολύ θυμωμένη με τους πρώην συναδέλφους μου;  Γιατί θα περίμενα, εφόσον έχουν την φωλιά τους καθαρή, να βγουν μπροστά και να αποδείξουν στον κάθε μλκ ότι δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα απολύτως με την αξιολόγηση, και να πάρουν θέση πώς να γίνει τι,  όχι να κρύβονται και να επιθυμουν να παραμείνει η κατάσταση ως έχει, μια κατάσταση την οποία, ενώ ξέρουν ότι δεν ειναι  ούτε αντικειμενική, ούτε αξιοπρεπής για τους ίδιους, επιθυμουν να διαιωνίζεται ες αεί.

Θα επιθυμούσα εν τέλει να βγουν μπροστά, να τινάξουν τις πανελλαδικές στον αέρα - γιατί μόνο εκεί μπορούν να πιέσουν και να πονέσει - και όχι να κάθονται σαν τις κοτούλες και να τσακώνονται σε πια λυκειακή θα πρωτομπεί ο καθένας τους και σε ποια μαθήματα θα πρωτοβαθμολογήσει - ούτε να πέφτουν τα τηλέφωνα βροχή "βαλε με εκεί στο τάδε πόστο που δεν έχει και πολλή δουλειά".

Evants δε μ' αρέσει να χαϊδεύω τα αυτιά κανενός. Μπορεί αυτα που γράφω να ενοχλουν κάποιους αλλά στην τελική, όποιος έχει τη μύγα μυγιαζεται. Και επίσης, ξερω πάρα πολύ καλά να τιμώ και να αναδείκνυω τους εκπαιδευτικούς εκείνους που κάνουν την διαφορά και τιμουν τον τίτλο τους.
Πχ στο σχόλιο για την εκπ/κό της Γαύδου που έκανε μάθημα μέσω skype με άλλο σχολείο ώστε να δειξει στην μία και μοναδική μαθήτριά της πώς ειναι να έχει συμμαθητές, ήμουν η πρώτη που σχολίασα και έγραψα ένα μεγάλο Μπράβο στην συγκεκριμένη. Το ίδιο έκαναν άλλοι τρεις - τέσσερις εκπαιδευτικοί. Το υπόλοιπο φόρουμ πού ειναι;  Το σύνολο αυτού του φόρουμ συντριπτικά ΔΕΝ πήρε θέση. Πού ειναι οι υπόλοιποι λοιπόν; Σας ενοχλεί μια διοικητικός που σας ξεμπροστιάζει εκεί που χρειάζεται και δε σας ενοχλεί η δική σας αδιαφορία να συγχαρείτε μία συνάδελφό σας που έκανε κάτι πάρα πολύ καλό; Ξέερεις τι έκανε η συντριπτική πλειοψηφία του φόρουμ εκείνη τη μέρα; Συζητούσε για την 176η φάση αναπληρωτών και για το αν αξίζει ή όχι το μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στη Βουλγαρία... Αλλά μισό λεπτό χρόνο να πει μπράβο στη συνάδελφό σας δε βρήκε.
Μην κοιτάς λοιπον εμένα. Κοίτα τους συναδέλφους σου. Σου απαντούν τρανταχτά !

  Και μη μου λες  ότι δεν εκτιμώ τους πρώην συναδέλφους μου. Εκτιμώ αυτούς που το αξίζουν και το δείχνω.  Εσείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2013, 02:24:29 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1383 στις: Μάρτιος 17, 2013, 02:32:55 μμ »
Εμείς από τα σχολεία ξέρουμε και άλλα.... καλύτερα περισσότερα. Ντροπή στο σύστημα που για να έχει κομματόσκυλα διοικητικούς αναγκάζει την δασκάλα να κάνει τηλεκπαίδευση στην γαύδο!. (μπράβο στην δασκάλα που ξεπέρασε τα εμπόδια που της έβαλε η διοκηση, ξαναλέω τα κομματόσκυλα που αλληλοχαριεντίζονται ότι κάνουν και αποφασίζουν το σωστό)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1384 στις: Μάρτιος 17, 2013, 02:33:21 μμ »
bitch, μ'αρέσει που χρησιμοποιεις "λογιες" εκφρασεις τις οποιες ταιριαζεις απολυτα με τις καθαρά "λαικές"



Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1385 στις: Μάρτιος 17, 2013, 02:39:21 μμ »
Εμείς από τα σχολεία ξέρουμε και άλλα.... καλύτερα περισσότερα. Ντροπή στο σύστημα που για να έχει κομματόσκυλα διοικητικούς αναγκάζει την δασκάλα να κάνει τηλεκπαίδευση στην γαύδο!. (μπράβο στην δασκάλα που ξεπέρασε τα εμπόδια που της έβαλε η διοκηση, ξαναλέω τα κομματόσκυλα που αλληλοχαριεντίζονται ότι κάνουν και αποφασίζουν το σωστό)

να υποθέσω δηλαδή ότι τα κομματόσκυλα διοικητικοί ήταν που σε εμπόδισαν τόσο καιρό να συγχαρείς την συνάδελφό σου έτσι; Πάντως τα κομματόσκυλα διοικητκοί ήταν αυτοί που ΠΡΩΤΟΙ έσπευσαν να την συγχαρούν.

bitch, μ'αρέσει που χρησιμοποιεις "λογιες" εκφρασεις τις οποιες ταιριαζεις απολυτα με τις καθαρά "λαικές"



ε ναι αγάπη μου - και του σαλονιού και του λιμανιού!! Αφού με ξέρεις !!  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160748
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 416

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.