*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997256 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kate75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι. όσον αφορά το επίδομα ανεργίας για του ωρομισθίου ΣΔΕ δικαιούμαστε επίδομα ανεργίας γιατί μας κολλάν ένσημα ΙΚΑ. στον ΟΑΕΔ ζητάνε μόνο την σύμβασή που μας δίνει το ΙΔΕΚΕ και τα ένσημα φυσικά και αν συμπληρώνεις 125 τον τελευταίο χρόνο παίρνεις επίδομα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι. όσον αφορά το επίδομα ανεργίας για του ωρομισθίου ΣΔΕ δικαιούμαστε επίδομα ανεργίας γιατί μας κολλάν ένσημα ΙΚΑ. στον ΟΑΕΔ ζητάνε μόνο την σύμβασή που μας δίνει το ΙΔΕΚΕ και τα ένσημα φυσικά και αν συμπληρώνεις 125 τον τελευταίο χρόνο παίρνεις επίδομα.

Δηλαδή εσύ κατέθεσες κανονικά τα χαρτιά σου για επίδομα ανεργίας και τα δέχτηκαν χωρίς να έχεις απόλυση από αλλού???

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι. όσον αφορά το επίδομα ανεργίας για του ωρομισθίου ΣΔΕ δικαιούμαστε επίδομα ανεργίας γιατί μας κολλάν ένσημα ΙΚΑ. στον ΟΑΕΔ ζητάνε μόνο την σύμβασή που μας δίνει το ΙΔΕΚΕ και τα ένσημα φυσικά και αν συμπληρώνεις 125 τον τελευταίο χρόνο παίρνεις επίδομα.

Δηλαδή εσύ κατέθεσες κανονικά τα χαρτιά σου για επίδομα ανεργίας και τα δέχτηκαν χωρίς να έχεις απόλυση από αλλού???
δεν υπαρχει αυτη η περιπτωση...μην παραπληροφορεις τους υπολοιπους....πολυ καιρο προσπαθουσα να παρω επιδομα με απολυση ΙΔΕΚΕ και παντα απορι[πτονταν οι αιτησεις μου. εχεις παρει επιδομα σιγουρα ή απλα κατεθεσες τα χαρτια?
ναι μεν το ΙΚΑ κολλα ενσημα αλλα η συμβαση ειναι τετοια που δεν το δινει επιδομα....ασυνεπεια του ΙΔΕΚ΅Ε αλλα ο ΟΑΕΔ δεν το δεχεται.... :'(

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!
κένε μεταπτυχιακ'ο στο δημοτικής και με την καινούργια εγκύκλιο θα μπορεις να διδάξεις στα ιδωτικά δημοτικά και την επόμενη χρονιά ποιοσ ξέρει ισως κσι στα δημόσια
τι εννοεις με αυτο mpseg?δεν μπορει να ισχυει κατι τετοιο!σωστα¨?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!
κένε μεταπτυχιακ'ο στο δημοτικής και με την καινούργια εγκύκλιο θα μπορεις να διδάξεις στα ιδωτικά δημοτικά και την επόμενη χρονιά ποιοσ ξέρει ισως κσι στα δημόσια
τι εννοεις με αυτο mpseg?δεν μπορει να ισχυει κατι τετοιο!σωστα¨?

Ισχύει, έχει βγει σχετική εγκύκλιος όμως αφορά μόνο στα ιδιωτικά δημοτικά.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Επειδή ειμαι νεα εκπαιδευτικος, για τα σχολεία δεύτερης ευκαιριας ΄γίνεται ξεχωριστά αίτηση και με ποια κριτήρια προσλαμβανουν??? ααα...μπορουν όλες οι ειδικότητες να  κανουν αιτηση???Ειμαι Θεολογος και κανω αιτηση και για ειδικά σχολεία.ευχαριστω!!!
κένε μεταπτυχιακ'ο στο δημοτικής και με την καινούργια εγκύκλιο θα μπορεις να διδάξεις στα ιδωτικά δημοτικά και την επόμενη χρονιά ποιοσ ξέρει ισως κσι στα δημόσια
τι εννοεις με αυτο mpseg?δεν μπορει να ισχυει κατι τετοιο!σωστα¨?
και τι άλλο θα δούμε ???????????? η υπουργός κάθε πρωί που θα ξυπνάει θα μας ερμηνεύει το όνειρο που είδε και εμείς απλά θα το ζούμε ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
καθε μερα και κατι διαφορετικο..μια νεα εκπληξη!λες και εμεις ειμαστε μπαλακια τους και μας παιζουν οπως θελουν! εχω φρικαρει πραγματικα.θελω να κανω ενα προγραμματισμο και δεν με αφηνουν με το να αλλαζουν και απο κατι καθε μερα! >:(  αληθεια ποτε υπολογιζεται να βγει η προκυρηξη για τα ΣΔΕ?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
θεωρω ότι πρωτα θα δουν ποιοι μονιμοι θα κανουν αιτηση και μετα θα βγει η προκηρυξη....

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
σε αναμονη λοιπον...εκανα το λαθος να μην υποβαλλω αιτηση στις σχολες ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ (πιστευα οτι δεν εχω ελπιδες) και απο τον πινακα που ειδα με τα αποτελεσματα πηραν 3 ατομα στην ειδικοτητα μου.ο τελευταιος ειχε μηδεν μορια!! τι βλακεια που εκανα! :-\

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
σε αναμονη λοιπον...εκανα το λαθος να μην υποβαλλω αιτηση στις σχολες ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ (πιστευα οτι δεν εχω ελπιδες) και απο τον πινακα που ειδα με τα αποτελεσματα πηραν 3 ατομα στην ειδικοτητα μου.ο τελευταιος ειχε μηδεν μορια!! τι βλακεια που εκανα! :-\
κάτι σημαίνει αυτό, μήπως δεν πρόκειται να δημιουργηθούν τμήματα και κάποιοι εκ των έσω το γνωρίζουν?  >:(

Αποσυνδεδεμένος kate75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
τι να σας πω ρε παιδιά. εγώ είχα και απο αλλού απόλυση  αλλά οι υπόλοιποι συνάδελφοι έδωσαν μόνο τη σύμβασή  τους αντί για απόλυση . αν κάνω λάθος συγγνώμη πάντως ψάξτε το καλά ρωτήστε και στον ΟΑΕΔ και στο ΙΔΕΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
σε αναμονη λοιπον...εκανα το λαθος να μην υποβαλλω αιτηση στις σχολες ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ (πιστευα οτι δεν εχω ελπιδες) και απο τον πινακα που ειδα με τα αποτελεσματα πηραν 3 ατομα στην ειδικοτητα μου.ο τελευταιος ειχε μηδεν μορια!! τι βλακεια που εκανα! :-\

incoming χαζή ερώτηση: για τους περσινούς πίνακες μιλάς να υποθέσω.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σε αναμονη λοιπον...εκανα το λαθος να μην υποβαλλω αιτηση στις σχολες ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ (πιστευα οτι δεν εχω ελπιδες) και απο τον πινακα που ειδα με τα αποτελεσματα πηραν 3 ατομα στην ειδικοτητα μου.ο τελευταιος ειχε μηδεν μορια!! τι βλακεια που εκανα! :-\
Σε ποιόν πίνακα αναφέρεσαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2011, 01:02:20 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τι να σας πω ρε παιδιά. εγώ είχα και απο αλλού απόλυση  αλλά οι υπόλοιποι συνάδελφοι έδωσαν μόνο τη σύμβασή  τους αντί για απόλυση . αν κάνω λάθος συγγνώμη πάντως ψάξτε το καλά ρωτήστε και στον ΟΑΕΔ και στο ΙΔΕΚΕ.

Εγώ πάντως 3 χρόνια που δουλεύω σε ΣΔΕ, πάντα στον ΟΑΕΔ μου λένε ότι δεν δικαιούμαι επίδομα λόγω σύμβασης έργου. Το ίδιο έχει γίνει και με πολλούς γνωστούς μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160630
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.