*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997258 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4508 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 05:16:44 μμ »
Ολοι εχουμε δικιο και προσπαθουμε να καλυψουμε τα βασικα, αυτο το κακο να χωριζωμαστε σε ομαδες και να μην λειτουργουμε συλλογικα ειναι χαρακτηριστικο του εθνους μας,δυστυχως

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
    • qbCube - web design & developement
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4509 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 05:48:06 μμ »
Να εξηγούμαστε παιδια, ουτε κι εγω κατηγορω τους μονιμους και τους αναπληρωτες. Απλα προβλεπω οτι οι προοπτικες αναληψης υπηρεσιας απο εμας τους υπολοιπους σε ΙΕΚ και ΣΔΕ ειναι σχεδον ανυπαρκτες, λογω του οτι ολοι βρισκονται σε δεινη θεση οικονομικα και η ζητηση θα εκτοξευθει.
Κατα τ'αλλα, εννοειται πως ολοι κοιταμε ο καθενας τη δουλεια του με θεμιτα (ελπιζω) μεσα.
qb Cube | web design & developement | http://www.qbcube.gr

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4510 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 11:52:49 μμ »
Υπάρχουν και οικογενειάρχες με δάνεια κλπ χωρίς καν την δουλειά των 800 ευρώ.Τελωσπάντων.
Ναι αλλά όταν κάνω την online αίτηση μέχρι την περίοδο που θα στείλουμε τα χαρτιά (ας σκεφτούμε και ότι η βεβαίωση ανεργίας του ΟΑΕΔ έχει ισχύ 5 μέρες) θα περάσει αρκετός καιρός.Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4511 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 12:29:04 μμ »
Ούτε το γεφύρι της Άρτας να ήταν αυτή η προκήρυξη… Αμαν πια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4512 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 05:56:20 μμ »
Κοιτάξτε το παρακάτω link:
 http://live-pro.gr/arthra/%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B4%CE%B5

Δεν βλέπω όμως κάπου τα ονόματα των αποσπάσεων στα ΣΔΕ

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4513 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 06:28:59 μμ »
Καλησπερα. Ειμαι αναπληρωτης σε περιοχη οπου υπαρχει σχολειο δευτερης ευκαιριας. Υπαρχει περιπτωση για συμπληρωση ωραριου να μου πουν να παω στα ΣΔΕ? Δεν εχω σκοπο να κανω αιτηση για τα ΣΔΕ. Απλα μια συναδελφος, μονιμη, περσι την εστειλαν για συμπληρωση. Παιζει και για μενα να συμβει κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος kounoupi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4514 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 09:21:21 μμ »
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ;ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΤΟΥΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ,ΑΣ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΜΕ,ΜΑΣ ΕΜΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ!

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4515 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 09:36:17 μμ »
οι εκπαιδευτικοί ,γιατί εγώ είμαι και παλιός,ποτέ δεν είχαν την ταξική συνείδηση π.χ των οικοδόμων ,πάντοτε δρούσαν διασπαστικά και με ομαδούλες καθότι εκμεταλλευόντουσαν και τα βύσματα όσοι είχαν.Κατέλυσαν οι πολιτικάντηδες τους την επετηρίδα και κάποιοι πήγαν και έδωσαν στον πρώτο ΑΣΕΠ ενώ με μια φωνή όπως οι οικοδόμοι έπρεπε ένας ολόκληρος κλάδος να απέχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ!!!!!Έπειτα όλα ήρθαν φυσικά-δημιουργήθηκαν πολλαπλές  ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ επετηρίδες που επέτειναν τη σύγχυση(24μηνίτες,30μηνίτες,ειδικές κατηγορίες+μόνιμοι κλπ)Έπειτα η συνταγή γνωστή.Τους άφησαν να μαλώνουν και να διαγκωνίζονται και οι κηφήνες που ψήφισαν κάθονταν όπως και κάθονται στη γωνιά και κάνουντην πλάκα τους.Οσον αφορά τα ΣΔΕ  μιλάμε για τελειωμένη υπόθεση απλά κάποιοι δεν το έχουν κατανοήσει.ΦΙΛΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4516 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 10:51:15 μμ »
οι εκπαιδευτικοί ,γιατί εγώ είμαι και παλιός,ποτέ δεν είχαν την ταξική συνείδηση π.χ των οικοδόμων ,πάντοτε δρούσαν διασπαστικά και με ομαδούλες καθότι εκμεταλλευόντουσαν και τα βύσματα όσοι είχαν.Κατέλυσαν οι πολιτικάντηδες τους την επετηρίδα και κάποιοι πήγαν και έδωσαν στον πρώτο ΑΣΕΠ ενώ με μια φωνή όπως οι οικοδόμοι έπρεπε ένας ολόκληρος κλάδος να απέχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ!!!!!Έπειτα όλα ήρθαν φυσικά-δημιουργήθηκαν πολλαπλές  ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ επετηρίδες που επέτειναν τη σύγχυση(24μηνίτες,30μηνίτες,ειδικές κατηγορίες+μόνιμοι κλπ)Έπειτα η συνταγή γνωστή.Τους άφησαν να μαλώνουν και να διαγκωνίζονται και οι κηφήνες που ψήφισαν κάθονταν όπως και κάθονται στη γωνιά και κάνουντην πλάκα τους.Οσον αφορά τα ΣΔΕ  μιλάμε για τελειωμένη υπόθεση απλά κάποιοι δεν το έχουν κατανοήσει.ΦΙΛΙΚΑ

Αν και καρά off topic, νομίζω ότι δεν μπορούμε να κατηγορούμε αυτούς που έδωσαν για πρώτη φορά ΑΣΕΠ, καλά έκαναν και έδωσαν, άλλωστε σωστός ή όχι, είτε με ελλείψεις, είναι (ήταν) αξιοκρατικός ο ΑΣΕΠ. Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου. Sorry για το off topic αλλά νομίζω ότι δεν είναι σωστό να κατηγορούμε άδικα κάποιους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4517 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 10:58:29 μμ »
οι εκπαιδευτικοί ,γιατί εγώ είμαι και παλιός,ποτέ δεν είχαν την ταξική συνείδηση π.χ των οικοδόμων ,πάντοτε δρούσαν διασπαστικά και με ομαδούλες καθότι εκμεταλλευόντουσαν και τα βύσματα όσοι είχαν.Κατέλυσαν οι πολιτικάντηδες τους την επετηρίδα και κάποιοι πήγαν και έδωσαν στον πρώτο ΑΣΕΠ ενώ με μια φωνή όπως οι οικοδόμοι έπρεπε ένας ολόκληρος κλάδος να απέχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ!!!!!Έπειτα όλα ήρθαν φυσικά-δημιουργήθηκαν πολλαπλές  ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ επετηρίδες που επέτειναν τη σύγχυση(24μηνίτες,30μηνίτες,ειδικές κατηγορίες+μόνιμοι κλπ)Έπειτα η συνταγή γνωστή.Τους άφησαν να μαλώνουν και να διαγκωνίζονται και οι κηφήνες που ψήφισαν κάθονταν όπως και κάθονται στη γωνιά και κάνουντην πλάκα τους.Οσον αφορά τα ΣΔΕ  μιλάμε για τελειωμένη υπόθεση απλά κάποιοι δεν το έχουν κατανοήσει.ΦΙΛΙΚΑ

Εχεις δίκιο συνάδελφε θεωρώ , όσο και αν αυτά όλα που αναφέρεις είναι δυσάρεστα...ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ για αλλoύ ξεκίνησε και αλλού οδηγήθηκε τεχνιέντως....όσο για τα ΣΔΕ επειδή το έζησα απο μέσα  ...χειρότερα δεν γίνεται.... :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4518 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 11:10:32 μμ »
οι εκπαιδευτικοί ,γιατί εγώ είμαι και παλιός,ποτέ δεν είχαν την ταξική συνείδηση π.χ των οικοδόμων ,πάντοτε δρούσαν διασπαστικά και με ομαδούλες καθότι εκμεταλλευόντουσαν και τα βύσματα όσοι είχαν.Κατέλυσαν οι πολιτικάντηδες τους την επετηρίδα και κάποιοι πήγαν και έδωσαν στον πρώτο ΑΣΕΠ ενώ με μια φωνή όπως οι οικοδόμοι έπρεπε ένας ολόκληρος κλάδος να απέχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ!!!!!Έπειτα όλα ήρθαν φυσικά-δημιουργήθηκαν πολλαπλές  ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ επετηρίδες που επέτειναν τη σύγχυση(24μηνίτες,30μηνίτες,ειδικές κατηγορίες+μόνιμοι κλπ)Έπειτα η συνταγή γνωστή.Τους άφησαν να μαλώνουν και να διαγκωνίζονται και οι κηφήνες που ψήφισαν κάθονταν όπως και κάθονται στη γωνιά και κάνουντην πλάκα τους.Οσον αφορά τα ΣΔΕ  μιλάμε για τελειωμένη υπόθεση απλά κάποιοι δεν το έχουν κατανοήσει.ΦΙΛΙΚΑ
Συνάδελφε μια χαρά τα λες.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4519 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 11:45:24 μμ »
Υπάρχουν λογιών λογιών άνεργοι,πολύτεκνοι,μόνιμοι με δάνεια κτλ...στην προκειμένη, εφόσον υπάρχει κενό στην προκύρηξη και επιτρέπει σε πλήρους απασχόλησης σχέση εργασίας με το δημόσιο να συμμετέχουν ισότιμα με τους υπολοίπους τότε οι συγκεκριμένοι θα πρέπει να σκεφτούν σοβαρά κατά πόσο το έχουν πραγματική ανάγκη!

Ναι αλλά όταν κάνω την online αίτηση μέχρι την περίοδο που θα στείλουμε τα χαρτιά (ας σκεφτούμε και ότι η βεβαίωση ανεργίας του ΟΑΕΔ έχει ισχύ 5 μέρες) θα περάσει αρκετός καιρός.Σωστά;

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε προβληματίζει τόσο...παίρνεις την εν λόγω βεβαίωση ανεργίας όταν είναι να κάνεις την online αίτηση και την στέλνεις την περίοδο που σου ζητάνε! Ας έχουν περάσει και 5 μήνες και έχει "λήξει"...μετά την online καταχώριση δεν μετράει θετικά ή αρνητικά κάτι. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να στείλεις τα αντίστοιχα πιστοποιητικά που να τεκμηριώνουν τα προσόντα που έχεις δηλώσει ηλεκτρονικά!

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4520 στις: Σεπτέμβριος 29, 2012, 01:01:57 πμ »
Κοιτάξτε το παρακάτω link:
 http://live-pro.gr/arthra/%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B4%CE%B5

Δεν βλέπω όμως κάπου τα ονόματα των αποσπάσεων στα ΣΔΕ

Άρα όντως έγιναν κι άλλες αποσπάσεις? Μπορούμε να βρούμε κάπου αλλού τα ονόματα?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4521 στις: Σεπτέμβριος 29, 2012, 01:08:38 πμ »
οι εκπαιδευτικοί ,γιατί εγώ είμαι και παλιός,ποτέ δεν είχαν την ταξική συνείδηση π.χ των οικοδόμων ,πάντοτε δρούσαν διασπαστικά και με ομαδούλες καθότι εκμεταλλευόντουσαν και τα βύσματα όσοι είχαν.Κατέλυσαν οι πολιτικάντηδες τους την επετηρίδα και κάποιοι πήγαν και έδωσαν στον πρώτο ΑΣΕΠ ενώ με μια φωνή όπως οι οικοδόμοι έπρεπε ένας ολόκληρος κλάδος να απέχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ!!!!!Έπειτα όλα ήρθαν φυσικά-δημιουργήθηκαν πολλαπλές  ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ επετηρίδες που επέτειναν τη σύγχυση(24μηνίτες,30μηνίτες,ειδικές κατηγορίες+μόνιμοι κλπ)Έπειτα η συνταγή γνωστή.Τους άφησαν να μαλώνουν και να διαγκωνίζονται και οι κηφήνες που ψήφισαν κάθονταν όπως και κάθονται στη γωνιά και κάνουντην πλάκα τους.Οσον αφορά τα ΣΔΕ  μιλάμε για τελειωμένη υπόθεση απλά κάποιοι δεν το έχουν κατανοήσει.ΦΙΛΙΚΑ

Δεν πιστεύω ότι οι εκπαιδευτικοί είναι κάτι ξεχωριστό στην κοινωνία μας. Είναι θέμα πρόταξης του ατομικού συμφέροντος, δυστυχώς. Όπως υπάρχουν ευσυνείδητοι και ασυνείδητοι εκπαιδευτικοί, υπάρχουν και οικοδόμοι και κάθε επαγγέλματος. Αν έβαζαν και στους οικοδόμους ΑΣΕΠ, επετηρίδες, 24μηνα, 30μηνα, ειδικές κατηγορίες και διορισμούς θα ήταν το ίδιο;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160630
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.