*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997433 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5460 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:00:11 πμ »
Και αυτή η διαμάχη για την ανανέωση ή όχι νομίζω είναι γελοία. Όλοι παίρνετε τηλέφωνα και ρωτάτε αν θα βγει προκήρυξη. Πήρε κάποιος να τους πει ότι πρέπει να καλέσουν τους ωρομισθίους στην έναρξη της χρονιάς;
Όχι βέβαια. Ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του σε αυτή τη χώρα. Ας βγει προκήρυξη και έλα μωρέ τι έγινε ας ξεκινήσουν οι ωρομίσθιοι το Μάρτιο.
Όλοι θα έπρεπε να παίρνετε και να τους λέτε ότι είτε βγει προκήρυξη είτε όχι "πρέπει οι ωρομίσθιοι να ξεκινήσουν από την αρχή μαζί με τους μόνιμους". Όσοι τα ζήσαν τα ΣΔΕ ξέρουν τι σημαίνει αυτό.
Ας βγει αύριο προκήρυξη και ας μας καλέσουν  23 Σεπτεμβρίου.
Αλλά ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5461 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:23:02 πμ »
Ρε μεγάλε τι παίρνεις; άλλα για άλλα βλέπεις μου φαίνεται...δεν σου είπα εγώ για μεταπτυχιακά και διδακτορικά κι επίσης στα ΣΔΕ τα μαθήματα ΔΕΝ αλλάζουν ανα εξάμηνο για να αλλάξουν οι καθηγητές! Ούτε απαίτησα να εκδιωχθεί κανείς, ήμαρτον σταματήστε το παραλήρημα και να παρουσιάζετε την διαδικασία της εκ νέου προκύρηξης ως ανθρωποφαγία κατά το δοκούν! Άλλο πράμα τα στραβά του φορέα στους ωρομισθίους και άλλο αν συμφωνούμε ή όχι για την ανανέωση των συμβάσεων..

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5462 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:24:02 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγουμένου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2023, 12:36:03 πμ από anax »

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5463 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:31:03 πμ »
@balaoutis,

          πολύ σωστή και εύστοχη παρατήρηση!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5464 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:46:02 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5465 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:48:38 πμ »
Συνήθως δεν γράφω αλλά αυτό το κακό παράγινε και δεν είναι μόνο εδώ, παντού βλέπω νέους συναδέλφους να είναι επιθετικοί και με μεγάλo θράσος. Θυμάμαι που συζητάγαμε για να πιέσουμε για να μας καλούν πιο νωρίς για να είμαστε και εμείς ωφέλιμοι στους εκπαιδευόμενους και επίσης λέγαμε τι υλικό είναι πιο αποτελεσματικό για αυτή την κατηγορία ανθρώπων.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:50:51 πμ από balaoutis »

Αποσυνδεδεμένος V4Vendetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5466 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:51:46 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.

Ε δεν σε διορίζουν τότε να τελειώνει η υπόθεση. Αιώνια πρωτιά. Και οι άλλοι στην επόμενη ζωή...

Αποσυνδεδεμένος sxetikotita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (δημόσια και ιδιωτική)
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5467 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:53:48 πμ »
     Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μία παράκληση μη μιλάτε για βολεμένους ωρομίσθιους γιατί δε ξέρετε τι θυσίες έκανε ο καθένας από αυτούς την προηγούμενη σχολική χρονια.
     Οι περισσότεροι  είμαστε νέα παιδιά που όπως είπατε παραπάνω δουλέψαμε το προηγούμενο χρόνο για 2000-3000 € οι τυχεροί με ΑΕΔ (δηλαδή ανασφάλιστη εργασία) οι άτυχοι με ΑΠΥ. Πολλοί έπρεπε να κάνουν χλμ για να φτάσουν στα ΣΔΕ τους όταν άλλες δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ δικαιολογούσαν οδοιπορικά.
     Κάποιοι είπατε ότι για τέτοιο ποσό κανένας δεν έπρεπε να πάει. Οι γραμματισμοί που απαιτούσαν ωρομίσθιους με 15 ώρες πληρώνονταν κάπου 700-900€ τα θεωρείτε λίγα? Γιατί εμείς οι νέοι δεν πρέπει να έχουμε την ευκαιρία να κάνουμε αυτό που αγαπάμε που περιμένουμε χρόνια να δούμε ΑΣΕΠ για να αποδείξουμε την αξία μας και εμείς και ΑΣΕΠ δε βλέπουμε.
     Είναι λέτε παράνομο να μας ξανακαλέσουν. Γιατί τη διαβάσατε την περσινή εγκύκλιο και αν ναι αφού δεν σας ικανοποιούσε το σημείο αυτό γιατί δεν κάνατε τότε ένσταση?
     
     

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5468 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:01:42 πμ »
Ρε μεγάλε τι παίρνεις; άλλα για άλλα βλέπεις μου φαίνεται...δεν σου είπα εγώ για μεταπτυχιακά και διδακτορικά κι επίσης στα ΣΔΕ τα μαθήματα ΔΕΝ αλλάζουν ανα εξάμηνο για να αλλάξουν οι καθηγητές! Ούτε απαίτησα να εκδιωχθεί κανείς, ήμαρτον σταματήστε το παραλήρημα και να παρουσιάζετε την διαδικασία της εκ νέου προκύρηξης ως ανθρωποφαγία κατά το δοκούν! Άλλο πράμα τα στραβά του φορέα στους ωρομισθίους και άλλο αν συμφωνούμε ή όχι για την ανανέωση των συμβάσεων..

Ωραία συμφωνούμε να βγει προκήρυξη. Όταν κάποιος είναι εκτός χώρου δε μπορεί να καταλάβει. Επομένως δε μπορώ να συζητήσω μαζί σου.
Αφού το μεγάλο σου πρόβλημα σου είναι να βγει νέα προκήρυξη μακάρι να βγει να λυθεί και να ηρεμήσεις. Αν και θα καταλάβεις ότι δε θα αλλάξουν και πολλά.

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5469 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:04:04 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.

Ε δεν σε διορίζουν τότε να τελειώνει η υπόθεση. Αιώνια πρωτιά. Και οι άλλοι στην επόμενη ζωή...

Θα σε συμβούλευα φιλικά, να κάνεις προσπάθεια να βελτιωθείς ακαδημαϊκά και επαγγελματικά. Βασικά να περάσεις από την ίδια διαδικασία με εμένα και αν αντέξεις τότε θα έχεις και εσύ την πρωτιά.


Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5470 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:05:27 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.
το αν θα υπάρχξουν ελαχιστότατες αλλαγές θα το δούμε όταν θα βγει η προκ. Στα ΣΔΕ που με ενδιαφέρουν εμένα τα ονόματα που είναι ψηλά στους πίνακες ούτε μεταπτυχιακό δεν έχουν παρά μόνο καμιά 500ρια ώρες στα ΣΔΕ.
Και αφήστε τη κατσίκα του γείτονα. Με την ανεργία που υπάρχει φυσικά και θέλει πολυς κόσμος να μπει στα ΣΔΕ. "Μιζέρια και κακεντρέχεια" επειδή σας λένε τν αλήθεια οτι θέλετε απλά να καβατζωθείτε όπως όπως και να ανανεωθούν οι συμβάσεις σας που ξέρατε οτι λ΄γηουν 26 Ιουνίου. Αλλά το πιο εμετικό από όλα είναι οτι οοοοοολα αυτά τα ωραία τα λέτε όχι γιατί φοβάστε μπας και σκάσει κανείς άλλος και σας πάρει τη θέση αλλά γιατί είναι καλύτερο για τη λειτουργκοτητα του σχολείου?!?γελάσαμε πάλι νυχτιάτικα!?
Τεσπα, αυτο δε νεξαρτάται από εμας έτσι κ αλλιως. Εμενα μου είπαν οτι θα βγει η προκ κανονικότατα, τώρα αν μου είπαν βλακείες μπορεί τι να πω??::

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5471 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:10:20 πμ »
H σύμβαση πώς θα ανανεωθεί αφού τελείωσε τον Ιούνιο;

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5472 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:15:34 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.
το αν θα υπάρχξουν ελαχιστότατες αλλαγές θα το δούμε όταν θα βγει η προκ. Στα ΣΔΕ που με ενδιαφέρουν εμένα τα ονόματα που είναι ψηλά στους πίνακες ούτε μεταπτυχιακό δεν έχουν παρά μόνο καμιά 500ρια ώρες στα ΣΔΕ.
Και αφήστε τη κατσίκα του γείτονα. Με την ανεργία που υπάρχει φυσικά και θέλει πολυς κόσμος να μπει στα ΣΔΕ. "Μιζέρια και κακεντρέχεια" επειδή σας λένε τν αλήθεια οτι θέλετε απλά να καβατζωθείτε όπως όπως και να ανανεωθούν οι συμβάσεις σας που ξέρατε οτι λ΄γηουν 26 Ιουνίου. Αλλά το πιο εμετικό από όλα είναι οτι οοοοοολα αυτά τα ωραία τα λέτε όχι γιατί φοβάστε μπας και σκάσει κανείς άλλος και σας πάρει τη θέση αλλά γιατί είναι καλύτερο για τη λειτουργκοτητα του σχολείου?!?γελάσαμε πάλι νυχτιάτικα!?
Τεσπα, αυτο δε νεξαρτάται από εμας έτσι κ αλλιως. Εμενα μου είπαν οτι θα βγει η προκ κανονικότατα, τώρα αν μου είπαν βλακείες μπορεί τι να πω??::

Καλή επιτυχία συνάδελφε αφού είσαι και ήδη πρώτος σου εύχομαι καλή σχολική χρονιά που θα διαρκέσει Μάρτιο με Ιούνιο. Και όσο για την ανεργία που υπάρχει ναι λόγω ανεργίας και γω θέλω να ανοίξουν οι πίνακες να γίνει άρση της μονιμότητας και να βγαίνουν προκηρύξεις κάθε χρόνο παντού. Σίγουρα θα έχω δουλειά έτσι που θα χάσουν διορισμένοι 10 20 και 30 χρόνια. Αυτοί απλά έχουν κάτι χιλιάδες ώρες στα σχολεία εγώ έχω διδακτορικό και μεταπτυχιακό.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:24:18 πμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5473 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:17:59 πμ »



Καλή επιτυχία συνάδελφε αφού είσαι και ήδη πρώτος σου εύχομαι καλή σχολική χρονιά που θα διαρκέσει Μάρτιο με Ιούνιο.
[/quote]
Το ξέρω συνάδελφε. Αλλά από το να είμαι άνεργος από Ιουνιο  σε Ιουνιο προτιμώ να είμαι μέχρι το Μαρτιο. Και εγω και πολλοι άλλοι πιστεψε με.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.