*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2999031 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εχω ηδη δεσμευτει με κΕΕ και ΙΕΚ. Κανονισα και τις ωρες απο τα ιδιιατερα μου. δεν ξερω αν συμφερει να το ξανακανω. Θα με βριζουν στο τελος οι γονεις....Το σκεφτομαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εχω ηδη δεσμευτει με κΕΕ και ΙΕΚ. Κανονισα και τις ωρες απο τα ιδιιατερα μου. δεν ξερω αν συμφερει να το ξανακανω. Θα με βριζουν στο τελος οι γονεις....Το σκεφτομαι...

Το θέμα δεν είναι τι θέλουν οι γονείς σου αλλά εσύ τι θέλεις.
Ενήλικη είσαι!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βρε οι γονεις των μαθητων στα ιδαιτερα εννοω. Τους αλλαξα ωρες πριν 10 μερες για να βολεψω τα ΚΕΕ και τα ΙΕΚ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βρε οι γονεις των μαθητων στα ιδαιτερα εννοω. Τους αλλαξα ωρες πριν 10 μερες για να βολεψω τα ΚΕΕ και τα ΙΕΚ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

οκ τότε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
εφοσον το λεει ξεκαθαρα για ΣΔΕ στην προκυρηξη
Εμαθα επισης οτι στο ΣΔΕ της περιοχης μου εχει 12 ωρες μαθημα και ο περυσινος καθηγητης δεν  ανανεωσε την συμβαση του. Εφοσον ειμαι πρωτη στον πινακα δεν θα επρεπε να με καλεσουν ή θα αναζητησουν μονιμο?

Στην προκήρυξη ωρομίσθιων ΣΔΕ του 2012 αναφέρονταν ότι:  "Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ διατηρεί το δικαίωμα υπογραφής και νέας σύμβασης με το ίδιο/α πρόσωπο/α, μέχρι τη λήξη του έργου, εφόσον εγκριθεί η παράταση της λειτουργίας
του έργου (από την αρμόδια διαχειριστική Αρχή) πέραν της 30/9/2013, εάν η νέα σύμβαση αφορά την εκτέλεση του ίδιου έργου που συνιστά και το αντικείμενο της πρώτης σύμβασης και σύμφωνα με τις διατάξεις του ΠΔ 164/2004". Αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύουν οι περυσινοί πίνακες και επομένως δεν θα σε καλέσουν. Για παρόμοιες περιπτώσεις (μη ανανέωση απόσπασης μόνιμου ή/και μη ανανέωση σύμβασης ωρομίσθιου) θα βγει συμπληρωματική προκήρυξη, πιθανότατα μέσα στο μήνα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
σύμφωνα με την νεα προκυρηξη για τα ιεκ που θα ισχυσει και για τα σδε και για τα σεκ, η κατασταση ειναι λιγο περιπλοκη. Διοτι οι μονιμοι θα μπορουν να κανουν αιτηση για τα απογευματινα σδε ως ωρομισθιοι για ενα extra εισοδημα , οπως συμβαινει με τα ιεκ. Επομένως τελειωσε και το παρμυθι που λεγεται σδε :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σύμφωνα με την νεα προκυρηξη για τα ιεκ που θα ισχυσει και για τα σδε και για τα σεκ, η κατασταση ειναι λιγο περιπλοκη. Διοτι οι μονιμοι θα μπορουν να κανουν αιτηση για τα απογευματινα σδε ως ωρομισθιοι για ενα extra εισοδημα , οπως συμβαινει με τα ιεκ. Επομένως τελειωσε και το παρμυθι που λεγεται σδε :'( :'( :'( :'( :'(

Συνήθως όμως οι προκηρύξεις αυτού του τύπου τους μόνιμους τους βάζουν τελευταίους... Προηγούνται οι μη δημόσιοι υπάλληλοι. Νομίζω.....
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
εγω εμαθα σημερα για ακομα μια φορα απο το διευθυντη του σδε που με ενδιαφερει, οτι περιμενουμε να βγει νεα προκυρηξη

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Συνήθως όμως οι προκηρύξεις αυτού του τύπου τους μόνιμους τους βάζουν τελευταίους... Προηγούνται οι μη δημόσιοι υπάλληλοι. Νομίζω.....
δυστυχως η προκυρηξη για τα ιεκ δεν εκανε διακριση αναμεσα σε μονιμους και μη, ξερω καθηγητες απο το τει που ειναι μονιμοι και εκαναν αιτηση για ωρες στα ιεκ και φυσικα η μοριοδοτηση με τα προσοντα και την εμπειρια ρους τους κατατασει στην κορυφη :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Σήμερα η διευθύντρια μου στα ΣΔΕ που ηταν στην συνάντηση στην Αθήνα το σκ μας  είπε τα εξής:
1) αποσπάσεις δεν θα γίνουν! ΙΣΩΣ Κάποιες διαθέσεις εντός νομού!! Πρώτη προτεραιότητα ειναι οι υπεύθυνοι παραρτήματος για να λειτουργήσουν και αυτά! Θα βγει προκυρηξεις για τα ΣΔΕ εντός λίγων ημερών με ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ συνοπτικές διαδικασίες όπως τα ΙΕΚ για να καλυφθούν θεσεις ωρομισθίων που δεν δέχτηκαν να πανε καθώς και μόνιμων που δεν αποσπάστηκαν! Δικαίωμα έχουν όλοι να κάνουν τα χαρτιά τους ακόμα και εμείς που έχουμε θέση ώστε να κυνηγήσουμε κάποια καλύτερη!!!
Μεταξύ μας αυτο ειναι άδικα διότι παίζουμε εκ του ασφαλούς ( όσοι έχουμε ανανέωση σύμβασης εννοώ)
Η προκυρηξεις των ΙΕΚ που έγραφε και για ΣΔΕ ηταν λάθος !! Λυπούνται πολυ που γράφτηκε εκ παραδρομής αλλα ένεκα ο χρόνος που τους πίεζε και δεν το πρόσεξαν!!!
Αυτά!!! ΤΟΝΙΖΩ!!!
ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑΦΕΡΩ!!!!!!!!!!!!
Que sera, sera!!!!

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλά ότι η προκήρυξη των Δημόσιων ΙΕΚ ήταν πρόχειρη το ξέραμε, αλλά ότι θα αναγνώριζαν πως ήταν τέτοια η προχειρότητά τους που έγραψαν ότι ήταν και για τα ΣΔΕ ενώ δεν ήταν...υπερβαίνει κάθε φαντασία!!! ::)

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Καλά ότι η προκήρυξη των Δημόσιων ΙΕΚ ήταν πρόχειρη το ξέραμε, αλλά ότι θα αναγνώριζαν πως ήταν τέτοια η προχειρότητά τους που έγραψαν ότι ήταν και για τα ΣΔΕ ενώ δεν ήταν...υπερβαίνει κάθε φαντασία!!! ::)
Δεν το είπε και δημόσια!!!! Στους διευθυντές μόνο και όχι ξεκάθαρα!!! Ξερεις τωρα!!!! πολιτικοί!!!
Και εδώ ταιριάζει: ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ;;;;; ΠΟΥ ΠΑΜΕ;;;; ( δεν θυμάμαι και ποιος ηθοποιός το λέει!!!)
Καλημέρα!!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Δεν το είπε και δημόσια!!!! Στους διευθυντές μόνο και όχι ξεκάθαρα!!! Ξερεις τωρα!!!! πολιτικοί!!!
Και εδώ ταιριάζει: ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ;;;;; ΠΟΥ ΠΑΜΕ;;;; ( δεν θυμάμαι και ποιος ηθοποιός το λέει!!!)
Καλημέρα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=yRIMlBoMJXE  :D
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Que sera, sera!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160692
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 400

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.