*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 665102 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως και σε άλλη προκήρυξη του ΑΣΕΠ έγιναν ανατροπές από προσωρινούς σε οριστικούς χωρίς επιπτώσεις για όσους πήρε αρχικά. Επιπλέον, το 50% των μορίων στην περίπτωσή μας (αυτά από προϋπηρεσία) θα είναι 100% ακριβή. Άρα θα έχουμε μικρότερες ανατροπές από τους προσωρινούς στους τελικούς. Λιγότερες από όσες πιστεύουν κάποιοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα δεν τους πετάει έξω! Θα είναι τα ονόματά τους στους οριστικούς πίνακες που θα ενεργοποιηθούν το 20-21 και θα ισχύσουν μέχρι και το 22-23. Πώς τους πετάει έξω;

Δηλαδή για όσους πιστεύουν ότι οι προσωρινοί δεν θα είναι αξιόπιστοι, μόνο εγώ κατάλαβα ότι η δευτεροβάθμια έκανε κάποιον έλεγχο;

Και αν κάποιοι πιστεύετε ότι δεν έκανε έλεγχο η δευτεροβάθμια, γιατί αργούν τόσο οι προσωρινοί;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Δηλαδή για όσους πιστεύουν ότι οι προσωρινοί δεν θα είναι αξιόπιστοι, μόνο εγώ κατάλαβα ότι η δευτεροβάθμια έκανε κάποιον έλεγχο;

Και αν κάποιοι πιστεύετε ότι δεν έκανε έλεγχο η δευτεροβάθμια, γιατί αργούν τόσο οι προσωρινοί;

Μα δεν αργούν πολύ! Μιλάμε για 40000 αιτήσεις, με προθεσμία που έληξε πριν δύο μήνες και ενώ χάθηκαν και 10 μέρες λογω εκλογων.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα δεν τους πετάει έξω! Θα είναι τα ονόματά τους στους οριστικούς πίνακες που θα ενεργοποιηθούν το 20-21 και θα ισχύσουν μέχρι και το 22-23. Πώς τους πετάει έξω;
[/quote/]
Πως δεν τους πετάει; Με αυτό το σενάριο τους πετάει για το 2019-20.
Κοντός ψαλμός αλληλούια..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Πως δεν τους πετάει; Με αυτό το σενάριο τους πετάει για το 2019-20.
Κοντός ψαλμός αλληλούια..

Κάποιοι, οι περισσότεροι φαντάζομαι, θα είναι ήδη στους πίνακες. Τους υπόλοιπους τους πάει ένα χρόνο πίσω. Δε λέω ότι είναι καλό αυτό, αλλά δεν είναι και πέταγμα εκτός. Τουλάχιστον όχι όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τη φράση.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση για όποιον έχει κάποιο διαισθητικό χάρισμα.
Με το νέο σύστημα, κάποιος μαθηματικός με 75 μήνες προϋπηρεσία με 2 μεταπτυχιακά (το ένα στην ειδική) και μια ξένη γλώσσα έχει ελπίδες για αναπληρωτής με την α' φάση;
 :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2019, 09:40:22 μμ από Konstantinos83 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κάποιοι, οι περισσότεροι φαντάζομαι, θα είναι ήδη στους πίνακες. Τους υπόλοιπους τους πάει ένα χρόνο πίσω. Δε λέω ότι είναι καλό αυτό, αλλά δεν είναι και πέταγμα εκτός. Τουλάχιστον όχι όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τη φράση.  ;D
Ακου ο νομος Γαβρογλου εγινε καθαρα για διορισμους ειδικης.Τον απριλη θα ξαναανοιξει ο οπσυδ θα δεις.Οποτε ναι τους κανει μεγαλο κακο να παει με παλιους

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διαισθητικό χάρισμα δεν έχω αλλά εδω ακούγεται ότι τουλάχιστον στην α φάση θα πάμε με παλιούς πίνακες. Οπότε η ξένη γλώσσα σου θα μετρήσει στην β ή τη γ φάση και αν.....τι να σου πω...εγώ σε καταλαβαίνω αλλά το κράτος δυσκολεύεται να ελέγξει αν όντως έχεις αυτά τα προσόντα. Οπότε μάλλον οι οριστικοί θα βγουν Νοέμβριο και όπως λένε κάποιοι οι ενστάσεις χρειάζονται 4 μήνες.
Καλύτερα άλλαξε χώρα

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση για όποιον έχει κάποιο διαισθητικό χάρισμα.
Με το νέο σύστημα, κάποιος μαθηματικός με 75 μήνες προϋπηρεσία με 2 μεταπτυχιακά (το ένα στην ειδική) και μια ξένη γλώσσα έχει ελπίδες για αναπληρωτής με την α' φάση;
 :'(
Διαισθητικό χάρισμα δεν έχω αλλά εδω ακούγεται ότι τουλάχιστον στην α φάση θα πάμε με παλιούς πίνακες. Οπότε η ξένη γλώσσα σου θα μετρήσει στην β ή τη γ φάση και αν.....τι να σου πω...εγώ σε καταλαβαίνω αλλά το κράτος δυσκολεύεται να ελέγξει αν όντως έχεις αυτά τα προσόντα. Οπότε μάλλον οι οριστικοί θα βγουν Νοέμβριο και όπως λένε κάποιοι οι ενστάσεις χρειάζονται 4 μήνες.
Καλύτερα άλλαξε χώρα

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Ακου ο νομος Γαβρογλου εγινε καθαρα για διορισμους ειδικης.Τον απριλη θα ξαναανοιξει ο οπσυδ θα δεις.Οποτε ναι τους κανει μεγαλο κακο να παει με παλιους

Για ποιο λόγο; Εννοείς ότι θα κάνει τους διορισμούς τώρα και μετά θα γίνουν εκ νέου αιτήσεις αναπληρωτών του χρόνου τον Απρίλη;

Αποσυνδεδεμένος lemonaki87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι δεν εκαναν λαθη οι διευθυνσεις γι αυτο τους επαιρνε ο κοσμος κ τους ελεγε για τα λαθη τους και ελεγαν ολα καλα..αν ειναι λαθος θα κανετε ενσταση αχαχχα

Αποσυνδεδεμένος silver30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Ερώτηση για όποιον έχει κάποιο διαισθητικό χάρισμα.
Με το νέο σύστημα, κάποιος μαθηματικός με 75 μήνες προϋπηρεσία με 2 μεταπτυχιακά (το ένα στην ειδική) και μια ξένη γλώσσα έχει ελπίδες για αναπληρωτής με την α' φάση;
 :'(
Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος διαισθητικό χάρισμα για να καταλάβει ότι όχι μόνο έχει με βεβαιότητα την α φάση αλλά κ σοβαρές ελπίδες μονίμου διορισμού..

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος διαισθητικό χάρισμα για να καταλάβει ότι όχι μόνο έχει με βεβαιότητα την α φάση αλλά κ σοβαρές ελπίδες μονίμου διορισμού..

Πολύ φοβάμαι οτι με τη μεταφορά προϋπηρεσίας από κλάδο σε κλάδο και με την αναγνώριση της ιδιωτικής προϋπηρεσίας κάποιων με μάστερ στην ειδική, δεν θα έχω ελπίδες διορισμού ούτε εγώ ως μαθηματικός ούτε η σύζυγος ως φιλόλογος με σχεδόν τα ίδια προσόντα με τα δικά μου. Γι' αυτό ρώτησα μπας και τραφώ/-ούμε οικογενειακώς με λίγες ελπίδες αυταπάτης. Να είσαι καλά πάντως, μου δίνεις κουράγιο.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολύ φοβάμαι οτι με τη μεταφορά προϋπηρεσίας από κλάδο σε κλάδο και με την αναγνώριση της ιδιωτικής προϋπηρεσίας κάποιων με μάστερ στην ειδική, δεν θα έχω ελπίδες διορισμού ούτε εγώ ως μαθηματικός ούτε η σύζυγος ως φιλόλογος με σχεδόν τα ίδια προσόντα με τα δικά μου. Γι' αυτό ρώτησα μπας και τραφώ/-ούμε οικογενειακώς με λίγες ελπίδες αυταπάτης. Να είσαι καλά πάντως, μου δίνεις κουράγιο.

Διορισμο δυσκολα.Αλλα αναπληρωτης οπου θες  α φαση.Βεβαια θα παμε με παλιους πινακες εκει τι σειρα ησουν αναλογα.
Καλη επιτυχια και μακαρι διορισμο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 931
Σύνολο: 936

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.