*

Αποστολέας Θέμα: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 27724 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 11, 2011, 10:40:30 μμ »
Δηλώσατε ή σκέφτεστε να δηλώσετε ξεχωριστά και περιοχές μειωμένου???

Με τίποτα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2011, 10:38:52 πμ από Dr_Michael »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:56:29 »

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 12, 2011, 12:32:42 πμ »
Εγώ ρε παιδιά έχω μια άλλη απορία...
εντάξει, μειωμένου ωραρίου νηπιαγωγούς δεν κάλεσε πέρυσι...και πώς να καλέσει άλλωστε, είναι σχεδόν ανέφικτο στον κλάδο μας! Ωστόσο, γιατί η φετινή προκήρυξη δε μας εξαιρεί και έχουμε τη δυνατότητα να δηλώσουμε κουτάκι και περιοχές μειωμένου??  :o
Και θέλω να σας ρωτήσω...
Δηλώσατε ή σκέφτεστε να δηλώσετε ξεχωριστά και περιοχές μειωμένου???
ναι βρε παιδια!!η προκυρηξη γιατι δεν λεει κατι του στυλ "απο την επιλογη μειωμενου ωραριου εξαιρουνται οι υποψηφιοι του κλαδου ΠΕ60" για παραδειγμα?εγω ας πουμε(κ πολλοι ακομα μαζι μου δηλαδη!!) δεν ενδιαφερομαι να δηλωσω μειωμενου,ποσες περιοχες εχω δικαιωμα να βαλω?30 κανονικου?εχω μπερδευτει..... :( :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2011, 12:58:29 πμ από BLONDIE »
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 12, 2011, 01:08:40 πμ »
Έχεις δικαίωμα να δηλώσεις 30 περιοχές. Απλά αν κάποιος θέλει να δηλώσει και μειωμένου ωραρίου τότε δίπλα από την περιοχή  που θέλει θα πρσθέσει τη φράση "μειωμένου ωραρίου". Δίνω ένα παράδειγμα (η επιλογή των περιοχών είναι τυχαία): Έχουμε 30 περιοχές, έστω κάποιος θέλει να βάλει 25 περιοχές κανονικού ωραρίου και 5 μειωμένου. Θα τα γράψει ως εξής:        1. Ά Αθήνας  2. Β΄ Αθήνας  3. Γ΄Πειραιά ...... και ούτω καθεξής μέχρι το 25. Κυκλάδες (στα 25 θα βάλει ότι περιοχές θέλει) 26. Α' Αθήνας μειωμένου ωραρίου 26. Γ Πειραιά μειωμένου ωραρίου κτλ μέχρι το 30.

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 12, 2011, 01:49:13 πμ »
το εχεις ρωτησει σε πρωτοβαθμια αυτο?σου το ειπαν οταν εκανες τα χαρτια σου η δεν τα εχεις κανει ακομα?  :-\ :-[
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:56:29 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 12, 2011, 02:09:03 πμ »
Την αίτησή μου την έχω κάνει ήδη από την πρώτη μέρα και δεν έχω βάλει μειωμένου ωραρίου γιατί καλώς εχόντων των πραγμάτων πάω για 4η χρονιά αναπληρώτρια. Όπως έχω ξαναγράψει στους νηπιαγωγούς δεν παίρνουν  μειωμένου και προσωπική μου άποψη είναι πως ούτε φέτος θα κάνουν κάτι τέτοιο. Τώρα γιατί το υπουργείο δεν το γράφει ως εξαίρεση ότι δεν θα πάρουν μειωμένου δασκάλους και νηπιαγωγούς, αυτό δεν το γνωρίζω. Αυτό που σου έγραψα παραπάνω το λέει μέσα η εγκύκλιος νομίζω  στη σελ 10-11. (δίνει ως παράδειγμα βέβαια αίτηση δευτεροβάθμιας) Να προσθέσω επίσης ότι μπορεί κάποιος να δηλώσει και ως εξής τις περιοχές π.χ 1 Α΄Άθήνας 2. Α΄Αθήνας μειωμένου ωραρίου 3 Κυκλάδες 4 Αχαϊα μειωμένου ωραρίου κλπ. Ότι θέλει μπορεί να κάνει ο καθένας όσον αφορά την συμπλήρωση των περιοχών, αρκεί να συμπληρώσει ΕΩΣ 30 περιοχές. Μπορεί αν θέλει  κάποιος να συμπληρώσει μόνο ΑΚΩ ή μόνο ΑΜΩ ή και τα δύο με όποια σειρά θέλει και όπως τον βολεύει τον καθένα. Και βέβαια αν κάποιος θέλει συμπληρώνει ή δεν συμπληρώνει αν δεν θέλει, και τα κουτάκια ότι αποδέχεται σε όλη την Ελλάδα είτε ως ΑΚΩ είτε ως ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος karina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 12, 2011, 04:33:39 πμ »
sos.... έχω μπερδευτεί με το προγραμμα εκπ/κης υποστήριξης!!!θα είναι σίγουρα πλήρους ωραρίου? γιατί το μειωμένο δεν θα με ενδιέφερε...είμαι νηπιαγωγός και δεν θα επιλέξω το κουτάκι με το μειωμένο άρα λογικά σύμφωνα με την εγκύκλιο θα είναι πλήρες..τι λέτε και εσείς? δεν ξέρω αν πρέπει να το επιλέξω η όχι!!!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 12, 2011, 07:38:18 πμ »
sos.... έχω μπερδευτεί με το προγραμμα εκπ/κης υποστήριξης!!!θα είναι σίγουρα πλήρους ωραρίου? γιατί το μειωμένο δεν θα με ενδιέφερε...είμαι νηπιαγωγός και δεν θα επιλέξω το κουτάκι με το μειωμένο άρα λογικά σύμφωνα με την εγκύκλιο θα είναι πλήρες..τι λέτε και εσείς? δεν ξέρω αν πρέπει να το επιλέξω η όχι!!!

Δε γνωρίζω να απαντήσω αλλά μπορείς να διαβάσεις τι έχουν αναφέρει σχετικά οι συνάδελφοι εδώ:

http://www.pde.gr/index.php?topic=19644.0

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 12, 2011, 08:19:43 πμ »
sos.... έχω μπερδευτεί με το προγραμμα εκπ/κης υποστήριξης!!!θα είναι σίγουρα πλήρους ωραρίου? γιατί το μειωμένο δεν θα με ενδιέφερε...είμαι νηπιαγωγός και δεν θα επιλέξω το κουτάκι με το μειωμένο άρα λογικά σύμφωνα με την εγκύκλιο θα είναι πλήρες..τι λέτε και εσείς? δεν ξέρω αν πρέπει να το επιλέξω η όχι!!!

Η ΠΣ είναι ΜΟΝΟ πλήρους ωραρίου.
Όπως θα δεις από το λινκ που παρέθεσε η συνάδελφος, υπήρχε πρόβλημα στη Β/βαθμια με τις ώρες. Δυστυχώς το θέμα σταμάτησε να τροφοδοτείται & δεν γνωρίζω τι έγινε αργότερα.
Στους ΠΕ70 δεν υπήρχε τέτοιο θέμα. Σε παραπέμπω σε ένα φόρουμ όπου μιλούν δάσκαλοι.
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος karina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 12, 2011, 10:51:36 πμ »
σας ευχαριστώ...ρώτησα στο γραφείο και μου είπαν εφόσον δηλώσω πλήρες ωράριο θα είναι πλήρες ωραρίου και ότι δεν χρειάζεται να έχω κάποια τυπικά προσόντα...το θέμα είναι ότι και οι νηπιαγωγοί μπορούν  να δηλώσουν μειωμένο!!!!ελπίζω να μην το δηλώσει κανείς γιατι μου φαίνεται σαν προάγγελος!!!!

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 12, 2011, 11:03:47 πμ »
Δηλώσατε ή σκέφτεστε να δηλώσετε ξεχωριστά και περιοχές μειωμένου???

Με τίποτα!

Ποτέ!!!!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 12, 2011, 11:06:25 πμ »
Καλημερα, σχετικα με την δηλωση ωρομισθιοι, έστω οτι βάζω στην περιφερειακή διέυθυνση στην οποία επιθυμώ να προσληφθώ :Θεσσαλονικη ,    στις περιοχές τι βάζουμε?Ευχαριστώ..

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 12, 2011, 11:12:42 πμ »
Αν κάποιος δουλέψει σε ΣΜΕΑΕ τα μόριά του περνάνε στον πίνακα της Ειδικής Αγωγής και όχι της γενικής.

Ναι αλλα αν δουλεψεις επειδη εξαντληθηκαν οι πινακες και εισαι ΠΕ60 γενικης? Τα μορια σε εσενα θα περασουν στον πινακα της γενικης? (αλλωστε δεν εχεις τα προσοντα για ΠΕ60.5). Τι γινεται τοτε?

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 12, 2011, 11:15:43 πμ »
Καλημερα, σχετικα με την δηλωση ωρομισθιοι, έστω οτι βάζω στην περιφερειακή διέυθυνση στην οποία επιθυμώ να προσληφθώ :Θεσσαλονικη ,    στις περιοχές τι βάζουμε?Ευχαριστώ..

Η περιφερειακή διεύθυνση στην οποία ανήκει η Θεσσαλονίκη είναι η Κ.Μακεδονία.Άρα βάζεις Κ.Μακεδονίας.Μετά όσους νομούς θέλεις που ανήκουν στην Κ.Μακεδονία:Θεσσαλονίκη, Ημαθία, Κιλκίς, Πιερία,Σερρών,Χαλικιδική κτλ.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτών
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 12, 2011, 11:17:44 πμ »
Καλημερα, σχετικα με την δηλωση ωρομισθιοι, έστω οτι βάζω στην περιφερειακή διέυθυνση στην οποία επιθυμώ να προσληφθώ :Θεσσαλονικη ,    στις περιοχές τι βάζουμε?Ευχαριστώ..

περιφερειακη διευθυνση θα βαλεις Κεντρικη Μακεδονια και απο κει και περα θ'αρχισεις να δηλωνεις τις περιοχες των νομων που σ'ενδιαφερουν. ο νομος Θεσ/νικης εχεις 5 περιοχες, θα γραψεις δηλαδη Α'Θεσ/νικης, Β'Θεσ/νικης κλπ...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160639
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 648
Σύνολο: 664

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.