*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1075136 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Daskala Ton Pairnoglou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1372 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:44:47 μμ »
αφού λέει θα υπάρξουν εκπλήξεις..άρα γιατί να γράψει εκτιμήσεις; τα ξέρει ήδη μάλλον..αλλά δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο δεν τις κάνει λιανά

Καλώς την και πάλι. Σε λίγο θα φτάσεις τα 10 μηνύματα. Κουράγιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:48 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1373 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:46:13 μμ »
Χαχα όλα καλά. Μόνο αγγλικών να διορίσει 400.Αφού παίζουμε την κολοκυθιά...
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1374 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:47:53 μμ »
διαγωνισμό κάνουμε;; ;D ;DΔεν το ήξερα ότι λειτουργεί έτσι το πράγμα!Να με συγχωρείς.Στα πόσα είσαι οκ;
Καλώς την και πάλι. Σε λίγο θα φτάσεις τα 10 μηνύματα. Κουράγιο.

Αποσυνδεδεμένος Daskala Ton Pairnoglou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1375 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:51:05 μμ »
διαγωνισμό κάνουμε;; ;D ;DΔεν το ήξερα ότι λειτουργεί έτσι το πράγμα!Να με συγχωρείς.Στα πόσα είσαι οκ;

Στα τόσα.... 1-0

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:48 »

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1376 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:52:45 μμ »
Αν μας δωσει το υπουργειο τα τελικα κενα θα εχουμε καλυτερη αποψη. Αν πχ τα κενα των πε02 ειναι 2000 και παρει 900 θα ειναι σκανδαλο. Αν ειναι 1000 και παρει 900 θα ειναι μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1377 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:57:21 μμ »
Αν ειναι 1000 και παρει 900 θα ειναι μια χαρα.

Και αυτό σκάνδαλο θα είναι, και είμαι ΠΕ02, χαχα.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1378 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:04:26 μμ »
Κράτα screenshot απο το πόστ μου. Ούτε θα απαντήσω, ούτε σε κόντρα θα μπώ. Γράφω το εξής μόνο. Θα υπάρξουν εκπλήξεις.......

Ε τώρα κανείς σαν κάτι τυπους που μπαίνουν και ρίχνουν μια βόμβα και φεύγουν. Αν έχεις να πεις κάτι το λες! Άμα βγουν οι κατανομές και μετά όλοι προφήτες θα είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1379 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:10:19 μμ »
Ε τώρα κανείς σαν κάτι τυπους που μπαίνουν και ρίχνουν μια βόμβα και φεύγουν. Αν έχεις να πεις κάτι το λες! Άμα βγουν οι κατανομές και μετά όλοι προφήτες θα είμαστε!

Τι πιο λογικο απο το να εννοει αυτο που ειπε παλιοτερα η vinsset, οτι δλδ θα ιδρυθουν οργανικα στις ειδικοτητες τις αθμιας
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2266
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1380 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:12:35 μμ »
Ε τώρα κανείς σαν κάτι τυπους που μπαίνουν και ρίχνουν μια βόμβα και φεύγουν. Αν έχεις να πεις κάτι το λες! Άμα βγουν οι κατανομές και μετά όλοι προφήτες θα είμαστε!

Έχεις διαβάσει πόστ μου. Εννοείται κάποια πράγματα δεν λέγονται δημόσια. Οσο για το προφήτες λάθος κάνεις. Σε  3-4 συναδέλφους εδω μέσα που τους ξέρω προσωπικά και απο κοντά έχω αναφέρει τι και πώς για την δικιά μου ειδικότητα και μόνο. Δεν επηρρεάζει τους ΠΕ70 που είσαι εσύ συνάδελφε.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1381 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:14:25 μμ »
Τι πιο λογικο απο το να εννοει αυτο που ειπε παλιοτερα η vinsset, οτι δλδ θα ιδρυθουν οργανικα στις ειδικοτητες τις αθμιας

Όποιος έχει κάτι να πει το λέει. Αυτήν την πληροφόρηση είχα πάρει κι εγώ από τους θεατρολογους. Ότι θα δημιουργηθούν τόσες οργανικές όσοι και οι διορισμοί αλλά φώναζαν γιατί θα έπαιρναν μόνο 100. Δεν το θεωρώ απίθανο αν και πλέον για να φτιαχτούν δεν είναι κάτι απλό . Πρέπει να ικανοποιηθούν πρώτα όσοι ζήτησαν μετάθεση στις νέες οργανικές. Μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα. Εκτός αν πράγματι οι διορισμοί της 2ΓΕ πάνε για αργότερα!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2266
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1382 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:21:02 μμ »
Όποιος έχει κάτι να πει το λέει. Αυτήν την πληροφόρηση είχα πάρει κι εγώ από τους θεατρολογους. Ότι θα δημιουργηθούν τόσες οργανικές όσοι και οι διορισμοί αλλά φώναζαν γιατί θα έπαιρναν μόνο 100. Δεν το θεωρώ απίθανο αν και πλέον για να φτιαχτούν δεν είναι κάτι απλό . Πρέπει να ικανοποιηθούν πρώτα όσοι ζήτησαν μετάθεση στις νέες οργανικές. Μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα. Εκτός αν πράγματι οι διορισμοί της 2ΓΕ πάνε για αργότερα!

Οχι αν υπάρχει περίπτωση να ζημιωθεί ο ίδιος. Για ποιό λόγο να το κάνει; Εξάλλου συνάδελφοι που τους έχω αναφέρει ακριβώς τι εννοώ έχουν τα μηνύματα μου.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1383 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:21:31 μμ »
Όποιος έχει κάτι να πει το λέει. Αυτήν την πληροφόρηση είχα πάρει κι εγώ από τους θεατρολογους. Ότι θα δημιουργηθούν τόσες οργανικές όσοι και οι διορισμοί αλλά φώναζαν γιατί θα έπαιρναν μόνο 100. Δεν το θεωρώ απίθανο αν και πλέον για να φτιαχτούν δεν είναι κάτι απλό . Πρέπει να ικανοποιηθούν πρώτα όσοι ζήτησαν μετάθεση στις νέες οργανικές. Μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα. Εκτός αν πράγματι οι διορισμοί της 2ΓΕ πάνε για αργότερα!

Ισως παιζει και αυτο πιο μετα τις 2ΓΕ πρωτα πανελλαδικος εξεταζομενα μαθηματα+μισοι δασκαλοι στην πρωτη φουρνια. Το ζητημα ειναι αν δημιουργηθουν σε ποσες ειδικοτητες θα δωθουν και απο που θα κοπουν τα κενα, γιατι οι ειδικοτητες της αθμιας κοβουν ωρες απο τους ΠΕ70, αλλα δεν νομιζω οτι θα κοψουν οργανικες μονο απο ΠΕ70 αλλα απο ολες τις ειδικοτητες με μεγαλα κενα..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1384 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:24:41 μμ »
Ισως παιζει και αυτο πιο μετα τις 2ΓΕ πρωτα πανελλαδικος εξεταζομενα μαθηματα+μισοι δασκαλοι στην πρωτη φουρνια. Το ζητημα ειναι αν δημιουργηθουν σε ποσες ειδικοτητες θα δωθουν και απο που θα κοπουν τα κενα, γιατι οι ειδικοτητες της αθμιας κοβουν ωρες απο τους ΠΕ70, αλλα δεν νομιζω οτι θα κοψουν οργανικες μονο απο ΠΕ70 αλλα απο ολες τις ειδικοτητες με μεγαλα κενα..
Οι οργανικές των δασκάλων δεν υπολογίζονται με ώρες και δεν κόβονται με την ίδρυση οργανικών ειδικοτήτων. Μην μπερδευεσαι με το τι ισχύει στη δευτεροβάθμια. Στη συνολική κατανομη προφανώς θα κοπούν κάποιες θέσεις από όλους για να χωρέσουν και οι νέες οργανικές. Αλλά ξανά λέω ειδικά για την πρωτοβάθμια η ίδρυση οργανικών είναι κάτι χρονοβόρο που μου φαίνεται πολύ δύσκολο να γίνει μέχρι τον Αύγουστο καθώς εμπλέκεται και το υπουργείο οικονομικών και οι διευθύνσεις εκπαίδευσης αλλά πρέπει να ξανά κάνουν και μεταθέσεις για να πάνε στις νέες θέσεις οι υπηρετούντες μόνιμοι. Αν γίνει κάτι τέτοιο θεωρώ δεδομένο ότι θα πάνε για αργότερα!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2021, 07:28:39 μμ από pausanas »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1385 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:27:05 μμ »
Οι οργανικές των δασκάλων δεν υπολογίζονται με ώρες και δεν κόβονται με την ίδρυση οργανικών ειδικοτήτων. Μην μπερδευεσαι με το τι ισχύει στη δευτεροβάθμια.

Δεν μπερδευομαι, δεν λεω οτι θα μειωθουν οι οργανικες αλλα η καλυψη τους. Αν γίνουν 600 νεες οργανικες λογικο ειναι να κοψουν την καλυψη απο ΠΕ70,60,02,03,04.4 απο που θα κοψουν απο τους ΠΕ33;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160624
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 308

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.