*

Αποστολέας Θέμα: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 160029 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #126 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:53:30 μμ »
Εχω μπερδευτει....... ??? ::) :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:17:16 »

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #127 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:58:49 μμ »
Εχω μπερδευτει....... ??? ::) :-\
Kι εγω.....και νομιζω πολλοι ακομα.....

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #128 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:59:14 μμ »
Αυτό κάνουμε runner. Συζητάμεγια το πως καταλαβαίνουμε την εγκύκλιο. Στην συζήτηση θα μπουν και άλλοι που ξέρουν περισσότερα ή ρώτησαν στο υπουργείο και έμαθαν κάτι καινούριο.

Αυτό pepitosir μπορεί να το κάνει υπολογιστής και όχι κάποιος υπάλληλος.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #129 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:00:21 μμ »
Ο τρόπος που δουλευει το σύστημα του ΥΠΕΠΘ (πέρσι που πήγα και ρώτησα)
Ψάχνει για αναπληρωτές στην Β'Αθήνας. Ψάχνει αν ο πρώτος στον πίνακα την έχει δηλώσει. Αν όχι πάει στον δεύτερο και ούτω καθεξής ώσπου να βρει κάποιον να την έχει δηλώσει.
Και ξεκινάει για την επόμενη θέση(π.χ. Α'Πειραιά) με τον ίδιο τρόπο.
Αυτό κάνει και στους ωρομίσθιους.
Ωπότε τώρα που θα είναι σε μία λίστα τι ακριβώς θα γίνει?
Πέρσι είχα βάλει ωρομισθία πρωτη επιλογή την Γ' Αθήνας. Τωρα που θα βάλω την αναπλήρωση στην Γ'Αθήνας πρώτη θα πάει η επιλογή ΑΜΩ(ή ωρομισθία) δεύτερη  επιλογή.
Πως θα μετρήσει δηλαδή? Πρέπει να το διευκρινίσει το ΥΠΕΠΘ ξεκάθαρα....
Λογικά θα πάει ως εξής:
1η επιλογή Γ αθήνας ακω αν έχεις εσύ τα περισότερα μόρια και βγει την παίρνεις. Αν δεν τα έχεις και εχει βγει και η αμω Γ' αθηνας πας εσύ.
Αν ΔΕΝ βγει η ακω Γ' αθην. πας στην 2η επιλογή σου των αμω
Αν βγει μετά και έχεις εσύ τα περισότερα μόρια την παιρνεις και αναβαθμίζεσαι
Αν έχει άλλος τα περισότερα μόρια την παίρνει αυτός, εφόσον την έχει δηλώσει ή αν έχει πει ναι σε όλα
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:17:16 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #130 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:01:07 μμ »

Επομενως  αν καποιος  δηλωσει  και  ακω σε  ολες  τις  περιοχες(επιλογη  3)  και  αμω σε  ολες  τις  περιοχες (επιλογη 4)  και  ειναι  στις  πρωτες   φουρνιες  ειναι  σιγουρο  οτι  θα  παει ακω με τις  επομενες  φουρνιες  -οπουδηποτε  βεβαια. σωστα;

Μα εγώ δεν λέω κάτι καινούριο. Λέω ότι ίσχυε μέχρι τώρα. Δεν μένει κάποιος με περισσότερα μόρια εκτός αναπλήρωσης γιατί ένας άλλος με λιγότερα δήλωσε κάποια περιοχή με καλύτερη σειρά προτίμησης.

το  τι  ισχυε  μεχρι  τωρα  δυστυχως δεν ειναι   οδηγος  για το τι θα δουμε απο δω και  περα.θα  πρεπει  να διαβαζουμε  καλα  καθε  εγκυκλιο  και  νομο  που  βγαινει  και  να  συνεννοουμαστε  μεταξυ  μας  για  να  βγαζουμε  ακρη. παντως συμφωνουμε πως καποιος   με  καλη  σειρα  δεν χανει ακω  ακομα κ αν τον καλεσουν  αρχικα αμω.ΑΡΚΕΙ να δηλωσει  αμω και ακω παντου. θα  προσπαθησω  να  παρω   κ  τηλ. στο  υπουργειο.ξερει  κανεις  τηλ.αριθμο;
Από ποιο σημείο της εγκυκλιου προκύπτει το συμπέρασμα που είναι υπογραμμισμένο με κόκκινο χρώμα;;;Κατα την γνώμη δεν είναι σαφές.Πουθενά δεν λέει ότι αν κάποιος αρχικά προσληφθεί ως α.μ.ω. στη συνέχεια μπορεί να παραιτηθεί και να προσληφθει ως α.κ.ω. Απλά λέει ότι μπορεί ένας που αρχικά είναι α.μ.ω να εξε΄λιχθεί σε α.κ.ω. στην περιοχή που έχει προσληφθεί αν υπάρξει κενό.

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #131 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:09:15 μμ »
Αυριο πρωι πρωι θα παω στο γραφειο Αθμιας να κανω τα χαρτια μου. Εκει θα ρωτησω για τους αμω..  Πιστευετε οτι θα ξερουν να μου απαντησουν??

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #132 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:10:00 μμ »

Επομενως  αν καποιος  δηλωσει  και  ακω σε  ολες  τις  περιοχες(επιλογη  3)  και  αμω σε  ολες  τις  περιοχες (επιλογη 4)  και  ειναι  στις  πρωτες   φουρνιες  ειναι  σιγουρο  οτι  θα  παει ακω με τις  επομενες  φουρνιες  -οπουδηποτε  βεβαια. σωστα;

Μα εγώ δεν λέω κάτι καινούριο. Λέω ότι ίσχυε μέχρι τώρα. Δεν μένει κάποιος με περισσότερα μόρια εκτός αναπλήρωσης γιατί ένας άλλος με λιγότερα δήλωσε κάποια περιοχή με καλύτερη σειρά προτίμησης.

το  τι  ισχυε  μεχρι  τωρα  δυστυχως δεν ειναι   οδηγος  για το τι θα δουμε απο δω και  περα.θα  πρεπει  να διαβαζουμε  καλα  καθε  εγκυκλιο  και  νομο  που  βγαινει  και  να  συνεννοουμαστε  μεταξυ  μας  για  να  βγαζουμε  ακρη. παντως συμφωνουμε πως καποιος   με  καλη  σειρα  δεν χανει ακω  ακομα κ αν τον καλεσουν  αρχικα αμω.ΑΡΚΕΙ να δηλωσει  αμω και ακω παντου. θα  προσπαθησω  να  παρω   κ  τηλ. στο  υπουργειο.ξερει  κανεις  τηλ.αριθμο;
Από ποιο σημείο της εγκυκλιου προκύπτει το συμπέρασμα που είναι υπογραμμισμένο με κόκκινο χρώμα;;;Κατα την γνώμη δεν είναι σαφές.Πουθενά δεν λέει ότι αν κάποιος αρχικά προσληφθεί ως α.μ.ω. στη συνέχεια μπορεί να παραιτηθεί και να προσληφθει ως α.κ.ω. Απλά λέει ότι μπορεί ένας που αρχικά είναι α.μ.ω να εξε΄λιχθεί σε α.κ.ω. στην περιοχή που έχει προσληφθεί αν υπάρξει κενό.
Λογικά θέλει να περιορίσει τις παραιτήσεις και τις μετακινήσεις για να μην επαναπροκυρήσονται οι θέσεις ΑΜΩ και φτου κι απ'την αρχή.
Όμως πες ότι έχω 30 μόρια και έχω δηλώσει μόνο 20 ΑΚΩ. Δεν έχει ανοίξει καμία και με παίρνουν σαν ΑΜΩ στην περιοχή μου που τη δήλωσα. Αργότερα όμως ανοίγει μια από τις 20 ΑΚΩ που δήλωσα. Θα με προσπεράσει και θα με αφήσει ΑΜΩ με 30 μόρια και θα στείλει ως ΑΚΩ τον επόμενο που το δήλωσε με λιγότερα μόρια από εμένα;
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #133 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:12:28 μμ »

Επομενως  αν καποιος  δηλωσει  και  ακω σε  ολες  τις  περιοχες(επιλογη  3)  και  αμω σε  ολες  τις  περιοχες (επιλογη 4)  και  ειναι  στις  πρωτες   φουρνιες  ειναι  σιγουρο  οτι  θα  παει ακω με τις  επομενες  φουρνιες  -οπουδηποτε  βεβαια. σωστα;

Μα εγώ δεν λέω κάτι καινούριο. Λέω ότι ίσχυε μέχρι τώρα. Δεν μένει κάποιος με περισσότερα μόρια εκτός αναπλήρωσης γιατί ένας άλλος με λιγότερα δήλωσε κάποια περιοχή με καλύτερη σειρά προτίμησης.



το  τι  ισχυε  μεχρι  τωρα  δυστυχως δεν ειναι   οδηγος  για το τι θα δουμε απο δω και  περα.θα  πρεπει  να διαβαζουμε  καλα  καθε  εγκυκλιο  και  νομο  που  βγαινει  και  να  συνεννοουμαστε  μεταξυ  μας  για  να  βγαζουμε  ακρη. παντως συμφωνουμε πως καποιος   με  καλη  σειρα  δεν χανει ακω  ακομα κ αν τον καλεσουν  αρχικα αμω.ΑΡΚΕΙ να δηλωσει  αμω και ακω παντου. θα  προσπαθησω  να  παρω   κ  τηλ. στο  υπουργειο.ξερει  κανεις  τηλ.αριθμο;
Από ποιο σημείο της εγκυκλιου προκύπτει το συμπέρασμα που είναι υπογραμμισμένο με κόκκινο χρώμα;;;Κατα την γνώμη δεν είναι σαφές.Πουθενά δεν λέει ότι αν κάποιος αρχικά προσληφθεί ως α.μ.ω. στη συνέχεια μπορεί να παραιτηθεί και να προσληφθει ως α.κ.ω. Απλά λέει ότι μπορεί ένας που αρχικά είναι α.μ.ω να εξε΄λιχθεί σε α.κ.ω. στην περιοχή που έχει προσληφθεί αν υπάρξει κενό.
Λογικά θέλει να περιορίσει τις παραιτήσεις και τις μετακινήσεις για να μην επαναπροκυρήσονται οι θέσεις ΑΜΩ και φτου κι απ'την αρχή.
Όμως πες ότι έχω 30 μόρια και έχω δηλώσει μόνο 20 ΑΚΩ. Δεν έχει ανοίξει καμία και με παίρνουν σαν ΑΜΩ στην περιοχή μου που τη δήλωσα. Αργότερα όμως ανοίγει μια από τις 20 ΑΚΩ που δήλωσα. Θα με προσπεράσει και θα με αφήσει ΑΜΩ με 30 μόρια και θα στείλει ως ΑΚΩ τον επόμενο που το δήλωσε με λιγότερα μόρια από εμένα;
Αυτο δεν θα ειναι καθολου δικαιο!!  Δηλαδη θα σε παιρνουν ακω μονο στην περιπτωση που θα ανοιξει θεση στην περιοχη που εισαι αμω?

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #134 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:16:47 μμ »

Επομενως  αν καποιος  δηλωσει  και  ακω σε  ολες  τις  περιοχες(επιλογη  3)  και  αμω σε  ολες  τις  περιοχες (επιλογη 4)  και  ειναι  στις  πρωτες   φουρνιες  ειναι  σιγουρο  οτι  θα  παει ακω με τις  επομενες  φουρνιες  -οπουδηποτε  βεβαια. σωστα;

Μα εγώ δεν λέω κάτι καινούριο. Λέω ότι ίσχυε μέχρι τώρα. Δεν μένει κάποιος με περισσότερα μόρια εκτός αναπλήρωσης γιατί ένας άλλος με λιγότερα δήλωσε κάποια περιοχή με καλύτερη σειρά προτίμησης.

το  τι  ισχυε  μεχρι  τωρα  δυστυχως δεν ειναι   οδηγος  για το τι θα δουμε απο δω και  περα.θα  πρεπει  να διαβαζουμε  καλα  καθε  εγκυκλιο  και  νομο  που  βγαινει  και  να  συνεννοουμαστε  μεταξυ  μας  για  να  βγαζουμε  ακρη. παντως συμφωνουμε πως καποιος   με  καλη  σειρα  δεν χανει ακω  ακομα κ αν τον καλεσουν  αρχικα αμω.ΑΡΚΕΙ να δηλωσει  αμω και ακω παντου. θα  προσπαθησω  να  παρω   κ  τηλ. στο  υπουργειο.ξερει  κανεις  τηλ.αριθμο;
Από ποιο σημείο της εγκυκλιου προκύπτει το συμπέρασμα που είναι υπογραμμισμένο με κόκκινο χρώμα;;;Κατα την γνώμη δεν είναι σαφές.Πουθενά δεν λέει ότι αν κάποιος αρχικά προσληφθεί ως α.μ.ω. στη συνέχεια μπορεί να παραιτηθεί και να προσληφθει ως α.κ.ω. Απλά λέει ότι μπορεί ένας που αρχικά είναι α.μ.ω να εξε΄λιχθεί σε α.κ.ω. στην περιοχή που έχει προσληφθεί αν υπάρξει κενό.
Λογικά θέλει να περιορίσει τις παραιτήσεις και τις μετακινήσεις για να μην επαναπροκυρήσονται οι θέσεις ΑΜΩ και φτου κι απ'την αρχή.
Όμως πες ότι έχω 30 μόρια και έχω δηλώσει μόνο 20 ΑΚΩ. Δεν έχει ανοίξει καμία και με παίρνουν σαν ΑΜΩ στην περιοχή μου που τη δήλωσα. Αργότερα όμως ανοίγει μια από τις 20 ΑΚΩ που δήλωσα. Θα με προσπεράσει και θα με αφήσει ΑΜΩ με 30 μόρια και θα στείλει ως ΑΚΩ τον επόμενο που το δήλωσε με λιγότερα μόρια από εμένα;
Εδώ ακριβώς εντοπίζεται η πιθανή αδικία.Νομίζω οτι χρειάζεται διευκρίνηση.Όπως βέβαια η μοριοδότηση και οι αποδοχές.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #135 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:18:29 μμ »

Επομενως  αν καποιος  δηλωσει  και  ακω σε  ολες  τις  περιοχες(επιλογη  3)  και  αμω σε  ολες  τις  περιοχες (επιλογη 4)  και  ειναι  στις  πρωτες   φουρνιες  ειναι  σιγουρο  οτι  θα  παει ακω με τις  επομενες  φουρνιες  -οπουδηποτε  βεβαια. σωστα;

Μα εγώ δεν λέω κάτι καινούριο. Λέω ότι ίσχυε μέχρι τώρα. Δεν μένει κάποιος με περισσότερα μόρια εκτός αναπλήρωσης γιατί ένας άλλος με λιγότερα δήλωσε κάποια περιοχή με καλύτερη σειρά προτίμησης.

το  τι  ισχυε  μεχρι  τωρα  δυστυχως δεν ειναι   οδηγος  για το τι θα δουμε απο δω και  περα.θα  πρεπει  να διαβαζουμε  καλα  καθε  εγκυκλιο  και  νομο  που  βγαινει  και  να  συνεννοουμαστε  μεταξυ  μας  για  να  βγαζουμε  ακρη. παντως συμφωνουμε πως καποιος   με  καλη  σειρα  δεν χανει ακω  ακομα κ αν τον καλεσουν  αρχικα αμω.ΑΡΚΕΙ να δηλωσει  αμω και ακω παντου. θα  προσπαθησω  να  παρω   κ  τηλ. στο  υπουργειο.ξερει  κανεις  τηλ.αριθμο;
Από ποιο σημείο της εγκυκλιου προκύπτει το συμπέρασμα που είναι υπογραμμισμένο με κόκκινο χρώμα;;;Κατα την γνώμη δεν είναι σαφές.Πουθενά δεν λέει ότι αν κάποιος αρχικά προσληφθεί ως α.μ.ω. στη συνέχεια μπορεί να παραιτηθεί και να προσληφθει ως α.κ.ω. Απλά λέει ότι μπορεί ένας που αρχικά είναι α.μ.ω να εξε΄λιχθεί σε α.κ.ω. στην περιοχή που έχει προσληφθεί αν υπάρξει κενό.

Το πρόβλημα είναι ότι θα προσληφθεί ως ΑΚΩ μόνο στην περιοχή που προσλήφθηκε ως ΑΜΩ και σε καμία άλλη ακόμα και αν έχει περισσότερο μόρια από κάποιον άλλο που με το παλιό σύστημα θα πήγαινε σίγουρα αναπληρωτής σε κάποια από τις επιλογές που είχε βάλει. Τελικά αξίζει κάποιος με αρκετά μόρια να βάλει ΑΜΩ;;; Αφού τα λεφτά που θα πάρει θα είναι μειωμένα και αν του δώσουν ώρες από ΠΔΣ και ωρομισθία θα τα πάρει στο τέλος της χρονιάς.....
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #136 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:20:42 μμ »
Πιστεύετε αν πάρουμε αύριο στις δευτεροβάθμιες θα μπορούν να μας δώσουν αυτές τις διευκρινήσεις;;  Νομίζω ότι δεν θα ξέρουν να μας πουν τίποτα.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #137 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:22:19 μμ »
Και το θέμα είναι ότι δεν έχουμε και τον άπλετο χρόνο να κάνουμε τις αιτήσεις...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος antigoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #138 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:23:02 μμ »
Καλησπέρα! Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Διάβασε κανείς ολόκληρη την εγκύκλιο και το Β' μέρος για τους μόνιμους διορισμούς. Μου εξηγεί κάποιος αν προηγείται το 24μηνο στο μόνιμο διορισμό από ασεπίτες και 30μηνίτες; Ευχαριστώ.
Τι φταις εσύ που σε λένε Ισμήνη;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #139 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:26:21 μμ »
Πιστεύετε αν πάρουμε αύριο στις δευτεροβάθμιες θα μπορούν να μας δώσουν αυτές τις διευκρινήσεις;;  Νομίζω ότι δεν θα ξέρουν να μας πουν τίποτα.
Ίσως καλύτερα στο υπουργείο κατευθείαν.Πάντως είναι ρίσκο να δηλώσεις μόμο α.κ.ω ακόμη και με σχετικά καλή σειρα στον πίνακα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 590
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 659
Σύνολο: 671

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.