*

Αποστολέας Θέμα: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 160059 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #686 στις: Ιούλιος 09, 2010, 11:27:47 πμ »
Υπάρχει τελικά κανείς που δεν αδικείται από όλη αυτήν την πλεξούδα των μαθηματικών πράξεων?
Λέτε είναι ευνοημένος αυτός που έχει 24 μήνες... Αυτός όμως μετρούσε ρόγα ρογα την προϋπηρεσία για να τη φτάσει στους 24 μήνες που του "είχαν πει" οι νομοθέτες ότι χτυπάει το καμπανάκι του διορισμού. Κι όταν άγγιξε το νήμα του λένε ότι θα μπει στον πάγο για να βγει από κει μετά από δύο χρόνια και να ξαναρχίσει έναν αγώνα δρόμου...κοκ κοκ κοκ

Δεν είμαστε καθόλου καλά. Ας πούμε στην διαμάντω και την παρέα της να αποσυρθούν για δύο χρόνια χωρίς να τους πληρώνει κανείς από μας... μέχρι να συνέλθουμε από τα αλλεπάλληλα σοκ που μας έχουν επιφέρει και μετά από δύο χρόνια που ίσως έχουμε συνέλθει μπορεί να τους θυμηθούμε ξανά... Να δούμε σαν ιδέα πως θα τους φανεί άραγε.. Δεν είναι τίποτα μωρέ... αφού κι αυτοί έτσι χαλαρά τα βλέπουν τα πράγματα για μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2010, 11:29:21 πμ από tihea »
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:48:29 »

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #687 στις: Ιούλιος 09, 2010, 12:11:06 μμ »
καλό είναι να μάθεις και πολλαπλασιασμό....

όσοι έχουν 24 μήνες προϋπ. έχουν ήδη 3,6 μόρια. Αν τους πάρουν τα δύο επόμανα χρόνια ακω, ή έστω αμω με πολλές ώρες, θα έχουν από 7,5 έως 9 μόρια. και πάλι θα προηγούνται αυτά τα άτομα, εκτός αν στον επόμενο ασέπ πέσουν πολύ εύκολα και ανέβει ο μέσος όρος βαθμολογιών. όλοι ξέρουμε πως η βαθμολογική διαφορά ανάμεσα στους διοριστέους και τους επιτυχόντες, τουλάχιστον για τους πε02, ήταν μικρή. όλα παίζονταν για 5 με 10 μόρια!!!!!!

τουλάχιστον ας γκρινιάζουμε εμείς με τη λίγη προϋπ.

εγώ με 2,5 μήνες προϋπ. μέσα σε δύο χρόνια αν με πάρουν αμω με 15 ώρες θα μαζέψω 1,5 μόρια επιπλέον.
(θα έχω δηλ 2,3 μόρια συνολικά)

αν κάποιος με 24 μήνες προυπ. τον πάρουν τα επόμενα δύο χρόνια αμω με 15 ώρες θα μαζέψει επιπλέον 4 μόρια!!!!!
(θα έχει δηλ 7,4 μόρια συνολικά)

για αυτή την αδικία ποιος μίλησε;;;;;;

ΚΑΝΕΙΣ....

βλέπεις επομένως πως άλλο είναι να πάει ένας με πολλά μόρια αμω και άλλο ένας με λίγα μόρια...


Αυτός που έχει προύπηρεσία τη μάζεψε όντας επιτυχών σε περισσότερους του ενός ΑΣΕΠ και πηγαίνοντας σε σχολεία της επαρχίας συχνά, μακριά από το σπίτι του και άρα με επιπλέον έξοδα. Αυτός που δεν έχει κάνει όλον αυτόν τον κόπο έχει δικαίωμα να "γκρινιάζει ή να γκρινιάζει περισσότερο;" Και από πότε η απογοήτευση για τη ματαίωση των στόχων και τη διάψευση των ελπίδων που  άλλοι καλλιέργησαν χαρακτηρίζεται ως γκρίνια;.Οπότε είναι λογικό να περνάνε τέτοια μέτρα, όταν έχουμε ανθρώπους που αντί να αναγνωρίσουν το δίκαιο αγώνα του άλλου που μόχθησε για να βρεθεί ένα βήμα πριν την πηγή και του τη στερεύουν, μιλούν για ¨γκρίνια' Πολύ ώριμη θέση!!!!!! Μπράβο μας

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #688 στις: Ιούλιος 09, 2010, 12:55:26 μμ »
έλεος.... πάλι τα ίδια....

οι 9 στους δέκα αναπληρωτές που ξέρω είχαν και μόρια από πδσ. είναι λίγοι αυτοί που λες πως είχαν μόρια μόνο από 2 ασέπ.
(προσωπικά ξέρω μόνο ένα άτομο που πήγε έτσι από τα 20 περίπου που γνωρίζω)

αυτός που έχει πολλά μόρια πάει να πει πως για 1-3 χρόνια έπαιρνε το μισθουλάκο του αναπληρωτή. δε πιστεύυω να έπαιρνε τα ψίχουλα του ωρομισθίου... δεν υπάρχει σύγκριση. αντί να τα βάζετε με όσους θέλουν και αυτοί να βρουν μια θέση στον ήλιο έστω και μέσω ασέπ, να τα βάλετε με αυτούς που μείωσαν τις προσλήψεις.

δε φταίμε όσοι ποντάρουμε περισσότερο στον ασέπ επειδή δεν έχουμε πολύ ή καθόλου προυπηρεσία. δεν σας πήραμε εμείς τη μπουκιά από το στόμα...

σχετικά με τις ρόγες... της πδσ
πολλοί θέλαμε αυτές τις ρόγες αλλά δε μας τις έδιναν...

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #689 στις: Ιούλιος 09, 2010, 01:25:22 μμ »
  Επειδή ξέρεις 10 αναπληρωτές που είχαν ώρες από ΠΔΣ μάζεψαν μόρια αυτό δεν ισχύει για το ΄συνολο του κόσμου. Μπες στον πίνακα των αναπληρωτών και δες τι γίνεται. Και το λέω εγώ που ΄ρχω 4 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και είμαι ακόμα εκτός. Όσο για το θέμα της μείωσης των προσλήψεων πράγματι αυτό θέτει το ζήτημα σε σωστή βάση αλλά μην στρέφεσαι εναντίον όσων έχουν θεμελιώσει δικαίωμα διορισμού έχοντας μοχθήσει γι` αυτό επειδή κάποιοι δεν το έκαναν και δεν έχουν αρκετά μόρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:48:29 »

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #690 στις: Ιούλιος 09, 2010, 01:37:47 μμ »
Ευκαιρία  λοιπόν  να  γνωρίσεις  και  άλλα  άτομα  που  έχουν  επιτυχία  στον  ΑΣΕΠ (3 μάλιστα) , έχουν  22  και  κάτι  μόρια  προϋπηρεσίας , δεν  έχουν  ούτε  1  ώρα  ΠΔΣ , κάνουν πάνω  από  30 χιλ. km  σε  λιγότερο  από  1  χρόνο στο  αυτοκίνητο , και  εκεί  που  πίστευαν  ότι  φέτος  διορίζονταν , έρχεται  η  κα  υπουργός  και  αλλάζει  τα  πάντα. Και  όσο  για  το  ότι  δεν  ήταν  αυτά  τα  άτομα  διοριστέα , στον προτελευταίο  ΑΣΕΠ  αν  οι  διορισμοί  ήταν  απλά  80%-20%  και  όχι  100%  ΑΣΕΠ  που  το  έχει  κάνει  τώρα , θα  ήταν  διορισμένα  εδώ  και  3  χρόνια...Και  δεν  είναι  μοναδική  περίπτωση , υπάρχουν  πολλά  άτομα  με  παρόμοια  πορεία. Μ'  αυτό  το  παράδειγμα  πιστεύω  ότι  θα  καταλάβεις  ότι  τα  πράγματα  πάντα  είναι  αρνητικά  για  κάποιον  που  έχει  επενδύσει  σε  ένα  σύστημα , και  σε  μια  νύχτα  ανατρέπεται  ο  προγραμματισμός  και  η  πορεία  κάποιων  χρόνων. Γι  αυτό  υπάρχουν  οι  μεταβατικές  περίοδοι  κατά  τις  αλλαγές... Μόνο  που  η  συγκεκριμένη  ούτε  ως  τέτοια  δεν  μπορεί  να  θεωρηθεί.

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #691 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:08:41 μμ »
Αυτοί που έχουν πολλές επιτυχίες ΑΣΕΠ και μεγάλη προϋπηρεσία έχουν τα εξής πλεονεκτήματα με το νεο σύστημα:

1) Κρατάνε τα μόρια του καλύτερου ΑΣΕΠ ανεξάρτητα από το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων
2) Παίρνουν μια επιπλεον προσαυξηση από την προϋπηρεσία τους που όπως είπε και η ατυχούλα
δεν είναι τοσο μικρή (Για να φτάσεις από το 80% στο 86% καθαρά από ΑΣΕΠ μπορεί να θες και 2 χρόνια διάβασμα -αφού πρέπει να απαντήσεις
όχι σε 3 ερωτησούλες όπως λένε πολλοι... αλλά σε 3 από τις πιο δύσκολες ερωτήσεις-)
3) Έχουν μπροστά τους μια μεταβατική περίοδο στην οποία λόγω του ασφαλιστικού υπάρχει αρκετά μεγάλη ελπίδα...



Αυτοί που δεν είχαν προϋπηρεσία, με το παλιό σύστημα είχαν τα εξής μειονεκτήματα:

1) Δεν έμπαιναν σε 2 από τους 3 πίνακες με αποτέλεσμα να ελπίζουν μόνο σε μια πραγματικά μεγάλη επιτυχία στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ
2) Σε λίγα χρόνια το σύστημα αυτό θα μπλόκαρε και θα περνούσε το 100% στον ΑΣΕΠ για να μπείς αναπληρωτής.... οπότε
3) Η μόνη τους επιλογή αν δεν είχαν αυτή την επιτυχία ήταν να γλείψουν για να μπούν στην ΠΔΣ και να συμμετέχουν και στους άλλους 2 πίνακες


Αυτοί οι πίνακες είχαν δημιουργηθεί για να μην αδικηθούν συνάδελφοι που πρόλαβαν την επετηρίδα....
Καμία κυβέρνηση δεν ανέλαβε την ευθύνη να σταμττήσει ένα καταδικασμένο σύστημα... απλώς για να μην πάει κόντρα στις πελατιακές σχέσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2010, 02:28:30 μμ από koleygr »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #692 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:17:36 μμ »
συμφωνο μαζι σου !!!! ειμαι και γω 3 φορες επιτυχουσα στον διαγωνισμο εχω 24 και κατι μορια και βρεθηκα απο βορεια σε δισπροσιτο νησι και για να φτασω σπιτι μου χρειαζοταν τουλαχιστον 12 ωρες ταξιδι και πηγα για να μαζεψω οτι μπορω για να μην πανε χαμενες οι επιτυχιες χωρις να δουλεψω....η αλλαγη με πετυχε εκει και ουσιαστικα μου τραβηξαν το χαλι κατω απο τα ποδια οπως και σε πολλους σαν εμενα...ανατροπη ολοκληρου προγραμματισμου μελλοντος βιωσαμε ,οχι αστεια...και φυσικα ενδεχομενως....αντε παλι ξαναμανα ασεπ !!!τι να λεμε τωρα...ζητω οι μεταρρυθμισεις...ζητω οι αλλαγες ...ΖΗΤΩ !!!!

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #693 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:24:30 μμ »
έλεος.... πάλι τα ίδια....

οι 9 στους δέκα αναπληρωτές που ξέρω είχαν και μόρια από πδσ. είναι λίγοι αυτοί που λες πως είχαν μόρια μόνο από 2 ασέπ.
(προσωπικά ξέρω μόνο ένα άτομο που πήγε έτσι από τα 20 περίπου που γνωρίζω)

αυτός που έχει πολλά μόρια πάει να πει πως για 1-3 χρόνια έπαιρνε το μισθουλάκο του αναπληρωτή. δε πιστεύυω να έπαιρνε τα ψίχουλα του ωρομισθίου... δεν υπάρχει σύγκριση. αντί να τα βάζετε με όσους θέλουν και αυτοί να βρουν μια θέση στον ήλιο έστω και μέσω ασέπ, να τα βάλετε με αυτούς που μείωσαν τις προσλήψεις.

δε φταίμε όσοι ποντάρουμε περισσότερο στον ασέπ επειδή δεν έχουμε πολύ ή καθόλου προυπηρεσία. δεν σας πήραμε εμείς τη μπουκιά από το στόμα...

σχετικά με τις ρόγες... της πδσ
πολλοί θέλαμε αυτές τις ρόγες αλλά δε μας τις έδιναν...
Εγώ συμφωνώ μαζί σου και είμαι υπέρ του ΑΣΕΠ μη γενικεύεις όμως ότι 9 στους 10 αναπληρωτές είχαν μόρια ΠΔΣ .Εγώ έχω  ήμουν φέτος Αναπληρώτρια έχοντας 3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και μάλιστα στον τελευταίο με 1 μόριο κάτω από τον τελευταίο διοριστέο ,φέτος έχω 49,7 μόρια ΠΕ 02 και πάλι τρέμω στην ιδέα να πάω ΑΜΩ

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #694 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:26:05 μμ »
Αυτοί που έχουν πολλές επιτυχίες ΑΣΕΠ και μεγάλη προϋπηρεσία έχουν τα εξής πλεονεκτήματα με το νεο σύστημα:

1) Κρατάνε τα μόρια του καλύτερου ΑΣΕΠ ανεξάρτητα από το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων
2) Παίρνουν μια επιπλεον προσαυξηση από την προϋπηρεσία τους που όπως είπε και η ατυχούλα
δεν είναι τοσο μικρή (Για να φτάσεις από το 80% στο 86% καθαρά από ΑΣΕΠ μπορεί να θες και 2 χρόνια διάβασμα -αφού πρέπει να απαντήσεις
όχι σε 3 ερωτησούλες όπως λένε πολλοι... αλλά σε 3 από τις πιο δύσκολες ερωτήσεις-)
3) Έχουν μπροστά τους μια μεταβατική περίοδο στην οποία λόγω του ασφαλιστικού υπάρχει αρκετά μεγάλη ελπίδα...



Αυτοί που δεν είχαν προϋπηρεσία, με το παλιό σύστημα είχαν τα εξής μειωνεκτήματα:

1) Δεν έμπαιναν σε 2 από τους 3 πίνακες με αποτέλεσμα να ελπίζουν μόνο σε μια πραγματικά μεγάλη επιτυχία στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ
2) Σε λίγα χρόνια το σύστημα αυτό θα μπλόκαρε και θα περνούσε το 100% στον ΑΣΕΠ για να μπείς αναπληρωτής.... οπότε
3) Η μόνη τους επιλογή αν δεν είχαν αυτή την επιτυχία ήταν να γλύψουν για να μπούν στην ΠΔΣ και να συμμετέχουν και στους άλλους 2 πίνακες


Αυτοί οι πίνακες είχαν δημιουργηθεί για να μην αδικηθούν συνάδελφοι που πρόλαβαν την επετηρίδα....
Καμία κυβέρνηση δεν ανέλαβε την ευθύνη να σταμττήσει ένα καταδικασμένο σύστημα... απλώς για να μην πάει κόντρα στις πελατιακές σχέσεις...

Το παραπάνω που μάρκαρα βάλτο κυρίως στα μειονεκτήματα του νέου συστήματος. έχω ξαναγράψει οτι θα έπρεπε να μοριοδοτείται η θέση απο τον τελευταίο διοριστέο για να μην προκύψουν αδικίες λόγω της δυσκολίας των θεμάτων σε διαφορετικούς ασεπ. το προώθησα και σε ολμε κλπ αλλά...... σιγά μην ασχοληθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2010, 02:33:14 μμ από sixtir »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #695 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:30:12 μμ »
έλεος.... πάλι τα ίδια....

οι 9 στους δέκα αναπληρωτές που ξέρω είχαν και μόρια από πδσ. είναι λίγοι αυτοί που λες πως είχαν μόρια μόνο από 2 ασέπ.
(προσωπικά ξέρω μόνο ένα άτομο που πήγε έτσι από τα 20 περίπου που γνωρίζω)

αυτός που έχει πολλά μόρια πάει να πει πως για 1-3 χρόνια έπαιρνε το μισθουλάκο του αναπληρωτή. δε πιστεύυω να έπαιρνε τα ψίχουλα του ωρομισθίου... δεν υπάρχει σύγκριση. αντί να τα βάζετε με όσους θέλουν και αυτοί να βρουν μια θέση στον ήλιο έστω και μέσω ασέπ, να τα βάλετε με αυτούς που μείωσαν τις προσλήψεις.

δε φταίμε όσοι ποντάρουμε περισσότερο στον ασέπ επειδή δεν έχουμε πολύ ή καθόλου προυπηρεσία. δεν σας πήραμε εμείς τη μπουκιά από το στόμα...

σχετικά με τις ρόγες... της πδσ
πολλοί θέλαμε αυτές τις ρόγες αλλά δε μας τις έδιναν...
Εγώ συμφωνώ μαζί σου και είμαι υπέρ του ΑΣΕΠ μη γενικεύεις όμως ότι 9 στους 10 αναπληρωτές είχαν μόρια ΠΔΣ .Εγώ έχω  ήμουν φέτος Αναπληρώτρια έχοντας 3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και μάλιστα στον τελευταίο με 1 μόριο κάτω από τον τελευταίο διοριστέο ,φέτος έχω 49,7 μόρια ΠΕ 02 και πάλι τρέμω στην ιδέα να πάω ΑΜΩ
Εσύ πάλι πρόλαβες. Εγώ έχω 0,8 μόρια απόσταση απο τον τελευταίο διοριστέο και ούτε μόρια έχω και ούτε πρόκειται να με πάρουν!!! υπάρχουν και χειρότερα ....

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #696 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:35:10 μμ »

1) Κρατάνε τα μόρια του καλύτερου ΑΣΕΠ ανεξάρτητα από το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων


Το παραπάνω που μάρκαρα βάλτο κυρίως στα μειονεκτήματα του νέου συστήματος.

Πιστεύω πως πρέπει να δίνεται πλεονέκτημα σε όσους έχουν δώσει πολλούς ΑΣΕΠ ωστε να έχουν
κάποια ασφάλεια και να μην είναι απαραίτητο να δίνουν συνεχώς ΑΣΕΠ....

Εκτός αυτού.... Δεν έχω γράψει τα μειονεκτήματα του νεου συστήματος....
Όχι επειδή δεν υπάρχουν αλλά επειδή το μήνυμά μου προσπαθεί να τονίσει
αυτά που παραβλέπουν οι περισσότεροι υποστηρικτές του παλιού συστήματος.

Προφανώς υπάρχει και η αντίθετη άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #697 στις: Ιούλιος 09, 2010, 03:01:42 μμ »
Εγώ πάλι γιατί ψυχανεμίζομαι πως δίνει φρούδες ελπίδες στην συντριπτική πλειοψηφία και μάλιστα για ελάχιστες θέσεις τελικώς;
Μήπως να ξεκουνηθούμε λίγο και να στείλουμε το νομοσχέδιο και τους εμπνευστές του στον...αγύριστο;
Όλο με την πλάτη στον τοίχο θα μας έχουν κι αν τυχόν βρούμε καμιά στάση πελαργού ν΄απαγκιάσουμε θα λέμε ευτυχώς;

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #698 στις: Ιούλιος 09, 2010, 03:15:16 μμ »
Εγώ πάλι γιατί ψυχανεμίζομαι πως δίνει φρούδες ελπίδες στην συντριπτική πλειοψηφία και μάλιστα για ελάχιστες θέσεις τελικώς;
Μήπως να ξεκουνηθούμε λίγο και να στείλουμε το νομοσχέδιο και τους εμπνευστές του στον...αγύριστο;
Όλο με την πλάτη στον τοίχο θα μας έχουν κι αν τυχόν βρούμε καμιά στάση πελαργού ν΄απαγκιάσουμε θα λέμε ευτυχώς;

Ο αριθμός των διορισμών δεν καθορίζεται από τη νεα εγκύκλιο...
Η τύχη των αδιόριστων καθορίζεται από το νόμο προσφοράς ζήτησης....
Αν διεκδικείς μικρότερο αριθμό μαθητών ανα τμήμα και συνεπώς περισσότερα σχολεία
και περισσότερους διορισμούς... είμαι μαζί σου.... ως πότε όμως?
Κάποια στιγμή πάλι, η προσφορά θα περάσει τη ζήτηση....

Με λίγα λόγια... σε αυτό το θεμα κρίνουμε  τη νεα εγκύκλιο σε σχέση με την παλιά ή με την ιδανική κατά τη γνώμη μας....
Τί προτείνεις?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #699 στις: Ιούλιος 09, 2010, 03:23:50 μμ »
...μέχρι σήμερα γίνονται οι αιτήσεις!
:-\ ευχαριστω...δυστυχως για μενα ,ευτυχως για καποιον αλλο ,δεν προλαβαινω.. :'( :'(

Δεν έχεις καμιά δευτεροβάθμια κοντά σου;;; ??? :-*

εχω ,πηρα τηλ και μου ειπαν οτι κλεινουν 1:30 τωρα βγαινω απο τις λιστες ; ???

Αν ήθελαν θα μπορούσαν να στην περάσουν την αίτηση..Δυστυχώς χωρίς αυτήν βγαίνεις από τους πίνακες :-\ :(
Ελπίζω να έγινες Βέγγος και να πήγες από εκεί να την καταθέσεις.

 :-* :-* οντως ετσι εγινε σε δευτερο τηλεφωνημα μου μου ειπαν ως τις 3 θα με περιμεναν...πραλαβα στο οριο,ευτυχως επεσα σε καλο ανθρωπο ,απογοητευμενο απο τα νεα μετρα.. ;) ;D ;D

καρχαριακι  ναι ,καλοκαιριασε τωρα και ειπα να προσεχω μη συναντησω κανενα ....συγγενη σου ;D :-* :-* :-*
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160436
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 636
Σύνολο: 657

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.