*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;  (Αναγνώστηκε 20578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 17, 2011, 01:29:54 μμ »
καλά εγώ θα συμφωνήσω με Μάρκο περί λούφας πρόκειται ...οι αντιφρονούντες γιατί δε βγαίνουν να μιλήσουν;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:22:58 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 17, 2011, 02:31:40 μμ »
καλά εγώ θα συμφωνήσω με Μάρκο περί λούφας πρόκειται ...οι αντιφρονούντες γιατί δε βγαίνουν να μιλήσουν;;;

λουφα με "παραλλαγή"
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:31:50 μμ »
Μια απορία.. η εκφώνηση του λόγου, που συζητάμε τόσες μέρες, που ακριβώς γίνεται; Στο χώρο της παρέλασης; Στην πλατεία της γειτονιάς ή του χωριού; Κάπου αλλού;
Για να καταλάβω περί τίνος ακριβώς πρόκεται..
..εξαρταται την περιοχη και το εθιμικο...η προσωπικη μου πειρα περιοριζεται σε  εκφωνηση (  απο  αλλον :P :P   κατα την  καταθεση στεφανιων στην πλατεια του χωριου, σε αλλο χωριο η εκφωνηση ηταν μεσα στην εκκλησια, σ ενα τριτο εγινε ακριβως εξω απο την εκκλησια στην πλατεια και συνοδευοταν απο απονομη αριστειων...
...και επιμενω οτι η  "αρνηση" δεν ειναι κατακριτεα,ποσο μαλλον καταδικαστεα οταν συντρεχουν τοσοι λογοι ( αγοραφοβια, ρητορικη ενδεια, αποστροφη του  "ξυλινου" διδακτισμου και των χιλιοειπωμενων τσιτατων, βαρεμαρα )

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:39:38 μμ »

...και επιμενω οτι η  "αρνηση" δεν ειναι κατακριτεα,ποσο μαλλον καταδικαστεα οταν συντρεχουν τοσοι λογοι ( αγοραφοβια, ρητορικη ενδεια, αποστροφη του  "ξυλινου" διδακτισμου και των χιλιοειπωμενων τσιτατων, βαρεμαρα )

Συμφωνώ! η άρνηση δεν είναι οπωσδήποτε κατακριτέα....Αλλά όταν επικαλείσαι αγοραφοβία, ρητορική ένδεια, αποστροφή του "Ξύλινου" διδακτικισμού και των χιλιοειπωμένων τσιτάτων ή απλά βαρεμάρα .... και επειδή αυτά είναι ΜΟΝΙΜΑ χαρακτηριστικά και όχι περιστασιακά ούτε εκδηλώνονται επιλεκτικά κατά τας επίσημας αργίας...τότε ας μου επιτραπει να πω ότι με όλα αυτά ....μάλλον εισαι ( όχι εσύ προσωπικά - γενικά μιλάω) και ακατάλληλος για την τάξη.... 8) 8) 8) 8) 8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:22:58 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:39:59 μμ »
Αν εξαιρέσουμε τον χώρο της εκκλησίας, που δεν υπάρχει κανένας λόγος να συνδέεται με τη συγκεκριμένη επέτειο (μιας και ιστορικά η τότε επίσημης Εκκλησία αντιδρούσε στην όποια ιδέα για επανάσταση.. όπως και τώρα δηλαδή), για όποιον αντέχει, αποτελεί μια καλή ευκαιρία να τα πει έξω από τα δόντια μπροστά σε τόσο κόσμο. Να ενοχληθούν μερικοί μερικοί και να ξυπνήσουν άλλοι. Τουλάχιστον για τα παιδιά που θα ακούνε, δεν θα είναι κάτι βαρετό, αλλά μάλλον χρήσιμο. Αλλιώς, αν είναι απλά να βγει ένας ακόμα ξύλινος και τυποποιημένος λόγος, υπάρχουν αρκετοί που μπορούν επιτελέσουν το άχρηστο αυτό έργο και οι υπόλοιποι 3ημερο για ράφτινγκ!  ;)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:54:04 μμ »

...και επιμενω οτι η  "αρνηση" δεν ειναι κατακριτεα,ποσο μαλλον καταδικαστεα οταν συντρεχουν τοσοι λογοι ( αγοραφοβια, ρητορικη ενδεια, αποστροφη του  "ξυλινου" διδακτισμου και των χιλιοειπωμενων τσιτατων, βαρεμαρα )

Συμφωνώ! η άρνηση δεν είναι οπωσδήποτε κατακριτέα....Αλλά όταν επικαλείσαι αγοραφοβία, ρητορική ένδεια, αποστροφή του "Ξύλινου" διδακτικισμού και των χιλιοειπωμένων τσιτάτων ή απλά βαρεμάρα .... και επειδή αυτά είναι ΜΟΝΙΜΑ χαρακτηριστικά και όχι περιστασιακά ούτε εκδηλώνονται επιλεκτικά κατά τας επίσημας αργίας...τότε ας μου επιτραπει να πω ότι με όλα αυτά ....μάλλον εισαι ( όχι εσύ προσωπικά - γενικά μιλάω) και ακατάλληλος για την τάξη.... 8) 8) 8) 8) 8)
..καλε ,τι λες ? ...ντιπ χαζεψες?  :P
ποιος ειπε καλε για μονιμα χαρακτηριστικα? ...εκεινες τις περιστασεις εννοαμε....

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:03:15 μμ »

...και επιμενω οτι η  "αρνηση" δεν ειναι κατακριτεα,ποσο μαλλον καταδικαστεα οταν συντρεχουν τοσοι λογοι ( αγοραφοβια, ρητορικη ενδεια, αποστροφη του  "ξυλινου" διδακτισμου και των χιλιοειπωμενων τσιτατων, βαρεμαρα )

Συμφωνώ! η άρνηση δεν είναι οπωσδήποτε κατακριτέα....Αλλά όταν επικαλείσαι αγοραφοβία, ρητορική ένδεια, αποστροφή του "Ξύλινου" διδακτικισμού και των χιλιοειπωμένων τσιτάτων ή απλά βαρεμάρα .... και επειδή αυτά είναι ΜΟΝΙΜΑ χαρακτηριστικά και όχι περιστασιακά ούτε εκδηλώνονται επιλεκτικά κατά τας επίσημας αργίας...τότε ας μου επιτραπει να πω ότι με όλα αυτά ....μάλλον εισαι ( όχι εσύ προσωπικά - γενικά μιλάω) και ακατάλληλος για την τάξη.... 8) 8) 8) 8) 8)

Θα διαφωνήσω μαζί σου αγαπητή bitch!!!
Γνωρίζω άνθρωπο εκπληκτικό καθηγητή/εκπαιδευτικό που μέσα στην τάξη απογειώνει το μάθημα και είναι αγαπητός από όλα τα παιδιά, που έχει διοργανώσει φανταστικές γιορτες , θεατρικά έργα, με πολύ μεράκι, αλλά δεν μπορεί να εκφωνήσει λόγο μπροστά σε κοινό.
Νιώθει ότι θα πέσει κάτω.
Μάλιστα συχνά γράφει ο ίδιος τους λόγους, γιατί είναι και σ' αυτό ταλαντούχος αλλά πάντα θέλει να δουλεύει πίσω...από τις ''κάμερες'' και ποτέ μπροστά.
Θα πέσουμε να τον φάμε γι' αυτό ή θα τον πούμε τεμπέλη;;;
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:11:55 μμ »
να στο κάνω πιο λιανά βρε Kozzi μου για να το καταλάβεις: όλα αυτά στα οποία αναφέρεσαι είναι χαρακτηριστικά που υπάρχουν μόνιμα σε κάποιον, δεν εκδηλώνονται μονο κατά την εκφώνηση του πανηγυρικού. Συγκεκριμένα:

ο αγοραφοβικός ειναι τέτοιος είτε έχει όλο το χωριό μπροστά του ειτε μια τάξη 20 ατομων. Το ξέρω γιατί στη διεύθυνση που δουλευω έχουμε αποσπασμένη ιατρικά διαπιστωμένη αγοραφοβική εκπ/κό που δεν μπορεί να αντέξει την παρουσια παραπάνω από ενός ατόμου γύρω της και έχουμε πλειστάκις βρεθεί να προσπαθουμε να την κάνουμε καλά όταν την πιάνει κρίση πανικού.
Επίσης, δε γινεται κάποιος να επικαλειται αγοραφοβία για την εκφώνηση λόγου αλλά να μπορεί μια χαρά ας πούμε να παρευρίσκεται στη γιορτή της 25ης που γίνεται στο σχολειο μια μέρα πριν - με όλη τη σχετική βαβούρα που αυτό συνεπάγεται. Στην τελική η αγοραφοβία ειναι συγκεκριμένη φοβία που διαπιστώνεται απο συγκεκριμένους γιατρούς οποτε ας φροντισει κανείς να το δικαιολογήσει αρκούντως.

Η ρητορική ένδεια είναι επίσης μόνιμο χαρακτηριστικό - εντός και εκτός τάξης...αν δεν μπορείς να αρθρώσεις λέξη τι θα λες στους μαθητές σου; σήμερα.....ε......θα μιλήσουμε............ε.....για την.......ε....πώς την λένε μωρέ.....ε...... την αποτέτοια του τέτοιου;  ( άσε που στην περίπτωση του να βγάλεις λόγο, αν δεν "το χεις" το ρητορικό, ε όπως είπε και ο Μάρκος τον κατεβάζεις απ΄το ίντερνετ και ξεμπερδεύεις...)

όσον αφορά τα χιλιοειπωμένα τσιτάτα χρειάζεται να αναφερθώ στη γνωστή καραμέλα της ....ανθρωπιστικής παιδείας που λύνει και δένει ως τρόπος αντιμετώπισης δια πάσαν νόσον και πάσαν ...ξέρεις τι....όταν τα παιδιά γράφουν εκθέσεις;

όσο για τη βαρεμάρα και τον Ξύλινο διδακτικισμό χρειάζεται να αναφέρω ότι δυστυχώς ειναι ένα απο τα βασικά χαρακτηριστικά μεγάλης μερίδας των εκπαιδευτικών μας;

αυτό λοιπον που λέω, είναι πως όταν κάποιος μιλάει για "ιδεολογική αντίθεση" με την εκφώνηση πανηγυρικών ας φροντίσει να επικαλείται ιδεολογικούς λόγους -  που σαφώς θα γίνουν και σεβαστοί από όλους μας πιστεύω. Αρκεί πρώτα να μας εκθέσουν ακριβώς αυτό: την ιδεολογική τους διαφωνία.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:16:10 μμ »

...και επιμενω οτι η  "αρνηση" δεν ειναι κατακριτεα,ποσο μαλλον καταδικαστεα οταν συντρεχουν τοσοι λογοι ( αγοραφοβια, ρητορικη ενδεια, αποστροφη του  "ξυλινου" διδακτισμου και των χιλιοειπωμενων τσιτατων, βαρεμαρα )

Συμφωνώ! η άρνηση δεν είναι οπωσδήποτε κατακριτέα....Αλλά όταν επικαλείσαι αγοραφοβία, ρητορική ένδεια, αποστροφή του "Ξύλινου" διδακτικισμού και των χιλιοειπωμένων τσιτάτων ή απλά βαρεμάρα .... και επειδή αυτά είναι ΜΟΝΙΜΑ χαρακτηριστικά και όχι περιστασιακά ούτε εκδηλώνονται επιλεκτικά κατά τας επίσημας αργίας...τότε ας μου επιτραπει να πω ότι με όλα αυτά ....μάλλον εισαι ( όχι εσύ προσωπικά - γενικά μιλάω) και ακατάλληλος για την τάξη.... 8) 8) 8) 8) 8)

Θα διαφωνήσω μαζί σου αγαπητή bitch!!!
Γνωρίζω άνθρωπο εκπληκτικό καθηγητή/εκπαιδευτικό που μέσα στην τάξη απογειώνει το μάθημα και είναι αγαπητός από όλα τα παιδιά, που έχει διοργανώσει φανταστικές γιορτες , θεατρικά έργα, με πολύ μεράκι, αλλά δεν μπορεί να εκφωνήσει λόγο μπροστά σε κοινό.
Νιώθει ότι θα πέσει κάτω.
Μάλιστα συχνά γράφει ο ίδιος τους λόγους, γιατί είναι και σ' αυτό ταλαντούχος αλλά πάντα θέλει να δουλεύει πίσω...από τις ''κάμερες'' και ποτέ μπροστά.
Θα πέσουμε να τον φάμε γι' αυτό ή θα τον πούμε τεμπέλη;;;

ως προς το παράδειγμα που αναφέρεις, θα συμφωνήσω κι εγώ γλυκειά μου soul. Μόνο που αυτό που περιγράφεις δεν είναι αγοραφοβία.. Το λεγόμενο camera-shy syndrome ειναι εντελώς άλλο πράγμα. ένας τέτοιος άνθρωπος λοιπόν που έχει αποδειξει εμπράκτως την διάθεσή του για προσφορά, δε νομίζω να υπάρχει νοήμων άνθρωπος που θα τον χαρακτηρίσει τεμπέλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2011, 06:16:22 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:22:31 μμ »

+10000 bitch

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:27:02 μμ »
Αν εξαιρέσουμε τον χώρο της εκκλησίας, που δεν υπάρχει κανένας λόγος να συνδέεται με τη συγκεκριμένη επέτειο (μιας και ιστορικά η τότε επίσημης Εκκλησία αντιδρούσε στην όποια ιδέα για επανάσταση.. όπως και τώρα δηλαδή), για όποιον αντέχει, αποτελεί μια καλή ευκαιρία να τα πει έξω από τα δόντια μπροστά σε τόσο κόσμο. Να ενοχληθούν μερικοί μερικοί και να ξυπνήσουν άλλοι. Τουλάχιστον για τα παιδιά που θα ακούνε, δεν θα είναι κάτι βαρετό, αλλά μάλλον χρήσιμο. Αλλιώς, αν είναι απλά να βγει ένας ακόμα ξύλινος και τυποποιημένος λόγος, υπάρχουν αρκετοί που μπορούν επιτελέσουν το άχρηστο αυτό έργο και οι υπόλοιποι 3ημερο για ράφτινγκ!  ;)

Landau μην ξεχνάς πως εκείνη τη μέρα γιορτάζουμε επίσης τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου - εξ ού και ο εκκλησιασμός.
Πάντως, κατά τα άλλα, συμφωνώ μαζί σου - το ξανάγραψα άλλωστε - ειδικά ΦΕΤΟΣ ειναι μια καλή ευκαιρία να ειπωθουν στους πανηγυρικους πράγματα διαφορετικά, με διαφορετικό ύφος και ήθος.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:35:31 μμ »

...και επιμενω οτι η  "αρνηση" δεν ειναι κατακριτεα,ποσο μαλλον καταδικαστεα οταν συντρεχουν τοσοι λογοι ( αγοραφοβια, ρητορικη ενδεια, αποστροφη του  "ξυλινου" διδακτισμου και των χιλιοειπωμενων τσιτατων, βαρεμαρα )

Συμφωνώ! η άρνηση δεν είναι οπωσδήποτε κατακριτέα....Αλλά όταν επικαλείσαι αγοραφοβία, ρητορική ένδεια, αποστροφή του "Ξύλινου" διδακτικισμού και των χιλιοειπωμένων τσιτάτων ή απλά βαρεμάρα .... και επειδή αυτά είναι ΜΟΝΙΜΑ χαρακτηριστικά και όχι περιστασιακά ούτε εκδηλώνονται επιλεκτικά κατά τας επίσημας αργίας...τότε ας μου επιτραπει να πω ότι με όλα αυτά ....μάλλον εισαι ( όχι εσύ προσωπικά - γενικά μιλάω) και ακατάλληλος για την τάξη.... 8) 8) 8) 8) 8)

Θα διαφωνήσω μαζί σου αγαπητή bitch!!!
Γνωρίζω άνθρωπο εκπληκτικό καθηγητή/εκπαιδευτικό που μέσα στην τάξη απογειώνει το μάθημα και είναι αγαπητός από όλα τα παιδιά, που έχει διοργανώσει φανταστικές γιορτες , θεατρικά έργα, με πολύ μεράκι, αλλά δεν μπορεί να εκφωνήσει λόγο μπροστά σε κοινό.
Νιώθει ότι θα πέσει κάτω.
Μάλιστα συχνά γράφει ο ίδιος τους λόγους, γιατί είναι και σ' αυτό ταλαντούχος αλλά πάντα θέλει να δουλεύει πίσω...από τις ''κάμερες'' και ποτέ μπροστά.
Θα πέσουμε να τον φάμε γι' αυτό ή θα τον πούμε τεμπέλη;;;

ως προς το παράδειγμα που αναφέρεις, θα συμφωνήσω κι εγώ γλυκειά μου soul. Μόνο που αυτό που περιγράφεις δεν είναι αγοραφοβία.. Το λεγόμενο camera-shy syndrom ειναι εντελώς άλλο πράγμα. ένας τέτοιος άνθρωπος λοιπόν που έχει αποδειξει εμπράκτως την διάθεσή του για προσφορά, δε νομίζω να υπάρχει νοήμων άνθρωπος που θα τον χαρακτηρίσει τεμπέλη.
..ευτυχως βρηκα  τι  εχω ! ...ευχαριστω σας, bitch και soul , που με απαλλαξατε απο επισκεψη σε ψυχολογο! να τι ειμαι,behind the camera  man ....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:41:45 μμ »
[
..ευτυχως βρηκα  τι  εχω ! ...ευχαριστω σας, bitch και soul , που με απαλλαξατε απο επισκεψη σε ψυχολογο! να τι ειμαι,behind the camera  man ....

 .....άμα είναι να το λες. πες στο σωστά καμάρι μου....camera-shy!! Αλλιώς αυτό που έγραψες σημαινει ή ότι είσαι φωτογράφος (behind the camera) ή ότι είσαι καμεραμαν.... άντε και ολίγον απο σκηνοθέτης... (μου βγήκε η ΠΕ 06 απο μεσα μου τώρα...)   :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2011, 04:59:08 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 17, 2011, 05:32:12 μμ »
[
..ευτυχως βρηκα  τι  εχω ! ...ευχαριστω σας, bitch και soul , που με απαλλαξατε απο επισκεψη σε ψυχολογο! να τι ειμαι,behind the camera  man ....

 .....άμα είναι να το λες. πες στο σωστά καμάρι μου....camera-shy!! Αλλιώς αυτό που έγραψες σημαινει ή ότι είσαι φωτογράφος (behind the camera) ή ότι είσαι καμεραμαν.... άντε και ολίγον απο σκηνοθέτης... (μου βγήκε η ΠΕ 06 απο μεσα μου τώρα...)   :P :P
...μα...αναφερομανε στο λεγομενον της soul
  ( " Μάλιστα συχνά γράφει ο ίδιος τους λόγους, γιατί είναι και σ' αυτό ταλαντούχος αλλά πάντα θέλει να δουλεύει πίσω...από τις ''κάμερες'' και ποτέ μπροστά.
Θα πέσουμε να τον φάμε γι' αυτό ή θα τον πούμε τεμπέλη;;;" )
...ημαν καλος στα αγγλικα μου ...καντε μου τεστ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 852
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 764
Σύνολο: 767

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.