*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1540690 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1750 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:11:34 μμ »
Μάλλον, έχω χάσει επεισόδια!
Έχουν προσληφθεί αναπληρωτές και ΠΕ11;
Πού, βρε παιδιά;
Μπορεί όποιος γνωρίζει να ενημερώσει;
Για γυμναστές δεν είμαι σίγουρη αλλά επειδή παρακολουθούσα όλες τις φάσεις αναπληρωτών και πάντα τις παρακολουθώ για να βλέπω τι γίνεται, είδα "κουφά" πράγματα. (κουφά γιατί δεν γίνεται να πλεονάζει υποτίθεται κόσμος, να τον τακτοποιείς υποτίθεται, και μετά να καλείς αναπληρωτές γιατί τώρα έχεις έλειμμα...Διαχείριση μπουζούκι)
Εάν ψάξεις λίγο τις φάσεις αναπληρωτών, από Οκτώβρη μέχρι και Γενάρη νομίζω, θα δεις απάντηση στο ερώτημά σου αλλά αμυδρά νομίζω ότι πήραν και γυμναστές.
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:15 »

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1751 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:12:37 μμ »
Μάλλον, έχω χάσει επεισόδια!
Έχουν προσληφθεί αναπληρωτές και ΠΕ11;
Πού, βρε παιδιά;
Μπορεί όποιος γνωρίζει να ενημερώσει;

  Σχεδον παντου

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1752 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:14:11 μμ »
@ΤΗΕ19

Δεν υπάρχουν ακόμα οργανικές σε σχολεία πρωτοβάθμιας (τόσες που να δικαιολογούν μία προς μία οριστικές τοποθετήσεις για τις υποχρεωτικές μετατάξεις).
Οι υποχρεωτικές μετέφεραν οργανικές (συνταγματικές) από Διεύθυνση ββθμιας σε Διεύθυνση αβθμιας (και επειδή είναι υποχρεωτικές δεν απαιτείται 5ετία μιας και ο Νόμος του Καλοκαιριού το επιτρέπει...) γιατί πολύ απλά ένα σχολείο δεν μπορεί  να δουλέψει μόνο με τον Δ/ντη και αναπληρωτές (άρα δεν διορίζω δασκάλους τους αφαιρώ ώρες και τις δίνω αλλούς...γι αυτό και δεν αυξήθηκε το ωράριο σε αυτούς...κάτι έδωσαν κάτι πήραν)
Το αν θα δημιουργηθούν οργανικές σε σχολεία της αβθμιας είναι άλλο θέμα που μπορεί να μην καίει άμεσα το Υπουργείο, άσε που το συμφέρει κιόλας (οργανική = δικαιώματα + δυσκολίες σε μεακίνηση εντός ΠΥΣΠΕ)


θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω διότι
α. δεν υπήρξε ποτέ "νόμος του καλοκαιριού" ....ούτε καν εγκύκλιος δεν υπήρξε.... μόνο δελτίο τύπου το οποίο δεν ανέφερε τίποτα επί του επίμαχου.

β. το τι επιτρέποταν και τι όχι ήταν αποκλειστικά και μόνο στο μυαλό του συντάξασα το δελτίο τύπου και κανένα απολύτως νομικό ή θεσμικό έρισμα δεν είχε. Οι αιτήσεις των υποχρεωτικών έγιναν απολύτως στα τυφλά με τον καθένα να δηλώνει ό,τι βούλη και χωρίς κανέναν έλεγχο απο την Διοίκηση

γ. τέλος, η οργανική στην Α/θμια ειναι 23 ώρες και όχι 12 όπως στην β/θμια. Αυτό διαφοροποιεί κατά πολύ και τα κενά ( οργανικά και λειτουργικά)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1753 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:17:16 μμ »
Πέστα bitch!
Επιτέλους!

Αν και το θέμα μας δεν είναι οι μετατάξεις απλώς με αυτές άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου και τώρα ακάθεκτοι συνεχίζουν τις ......... (όχι δεν το λέω)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:15 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1754 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:20:51 μμ »
έλα, πες την αλήθεια...

τις πρωτοτυπίες/καινοτομίες/ καταπληκτικές ιδέες  δεν ήθελες να γράψεις;  :P :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1755 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:24:24 μμ »
έλα, πες την αλήθεια...

τις πρωτοτυπίες/καινοτομίες/ καταπληκτικές ιδέες  δεν ήθελες να γράψεις;  :P :P :P

ήθελα να πω τις "όμορφες ζωγραφιές"  :-X
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1756 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:25:38 μμ »
Δε λέω, προφανώς και ενδιαφέρει το υπουργείο να υπάρχουν μόνιμοι καθηγητές σε άγονα ΠΥΣΔΕ/ ΠΥΣΠΕ. Τότε όμως γιατί από κάποια ΠΥΣΔΕ (όπως αυτό της victoryhope) δόθηκαν ένα σωρό μετατάξεις, με αποτέλεσμα να αδειάσουν και πλέον να προσλαμβάνονται αναπληρωτές; Μάλλον γιατί δεν υπάρχει λογική στο υπουργείο, γι'αυτό και βλέπουμε ένα σωρό αντιφάσεις...

Μα ποιος σου είπε ότι δεν θα δίνονται και αποσπάσεις...και για να δοθούν και εύκολα αποσπάσεις πρέπει να είσαι στην διάθεση και να μην έχεις τοποθετηθεί (ώστε να μην περιμένεις και αντικαταστάτη).  ;) . Π.χ. κάποιος με οργανική στην ββθμια δεν μπορεί να φύγει με απόσπαση τόσο εύκολα όσο άμα είναι σε διάθεση στην αβθμια...

ΥΓ. Είπα πρώτο μέλημα είναι να καλύψω τις άγονες περιοχές και να κρατήσω προσωπικό εκεί...αυτό δεν σημαίνει ότι ως πολιτικός δεν έχω ανάγκες  ;D ....μην μου τα ισοπεδώνετε όλα ρε παιδιά...είπαμε στο Δημόσιο είμαστε...έχει λογοδοτήσει κανένας πολιτικός για ανορθόδοξη διαχείριση προσωπικού....ίσα ίσα...

@Bitch

H εγκύκλιος (δελτίο τύπου) στηρίζεται στους Νόμους του καλοκαιριού που κρίνουν μεταφορά προσωπικού από οργανικές σε οργανικές σε όλο το Δημόσιο (με απλά πλεονάσματα και κενά) με αποφάσεις Υπουργών κατόπιν γνωμάτευσης επιτροπής που έχει συσταθεί γι αυτό τον σκοπό (το έχω αναλύσει στο θέμα των μετατάξεων). Αν ίσχυε οργανική σε ένα σχολείο θα έπρεπε μετά τον διορισμό μας (που θα γινόταν σε επίπεδο σχολείου και όχι δ/νσης) να μας την δώσει (ακόμα και τις καλές εποχές)...έγινε κάτι τέτοιο; (πήγε να το κάνει το φθινόπωρο και έφαγε μπλόκο από τον Κούλη) Αρα λοιπόν οι οργανικές είναι σε Πανελλήνιο επίπεδο και μοιράζονται σε επίπεδο Δ/νσης (ανάλογα των ωρών σε σχολεία (εντάξει μη το δένουμε σκοινί κορδόνι)...οι οποίες μεταβάλλονται - δες αν θες και τις εθελοντικές επειδή δεν μπορούσε να δώσει 24 στην ειδικότητα των Γαλλικών τις έδωσε σε επίπεδο Διεύθυνσης. Το αν κάποτε όλοι οι εκπαιδευτικοί αποκτήσουν θέση σε σχολείο (και ταυτιστεί η οργανική τους με αυτό) είναι άλλο θέμα. Αυτή την στιγμή στα οργανογράμματα υπάρχουν θέσεις σε επίπεδα Διευθυνσης...αλλιώς ο μη έχων σχολείο θα έπρεπε να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια εκτός Δημοσίου...όπως και ο έχωνσε σχολείο που καταργείται. Γι αυτό και λέμε ότι οι οργανικές (συνταγματικές) στα σχολεία είναι "νοητές". Δες και το Π.Δ. του 1985 αναφέρει σε επίπεδο Ελλάδας που κατανεμήθηκαν ανά Διε΄υθυνση με τον διορισμό. Για να έχεις σε επίπεδο λειτουργικής μονάδας οργανική πρέπει η λειτουργική μονάδα να είναι αυτόνομη (π.χ. Νοσοκομείο, Πανεπιστήμιο). Τα σχολεία ακόμα δεν είναι αυτόνομα...αλλά ανήκουν στο Υπ. Παιδείας (συγκεντρωτικό γαρ το σύστημα) και τα κατανέμει (για λειτουργικούς λόγους σε επίπεδο Δ/νσης).

ΥΓ. Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι το παράνομο στις υποχρεωτικές είναι ο τρόπος που έγιναν όχι ότι δεν μπορούν να μεταφερθούν οργανικές από βαθμίδα σε βαθμίδα. Αμα οι οργανικές ήταν σε σχολεία...κλάφτα Χαράλαμπε...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2014, 08:30:50 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1757 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:33:14 μμ »
Ρε παιδια να κανω μια ερώτηση;η μηνυτήρια αναφορά της ΔΟΕ γιατι δεν παίχτηκε κ δεν συζητήθηκε καθόλου(στα ΜΜΕ εννοώ);;;

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1758 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:35:05 μμ »
αυτό δεν σημαίνει ότι ως πολιτικός δεν έχω ανάγκες  ;D ....μην μου τα ισοπεδώνετε όλα ρε παιδιά...

 ;D ;D
Προφανώς... το οξύμωρο ήθελα να τονίσω (που δεν είναι και τόσο οξύμωρο, τελικά).

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1759 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:36:11 μμ »
χειροποίητο πράγμα!! σπαρταράει!!!  ;D ;D ;D ;D 

τέχνη!!!!

@guestteacher 
στον υπόλοιπο Δ.Τ. οι οργανικές ειναι ανά υπηρεσία και βάσει οργανογράμματος. Στο παιδείας δεν υπάρχει οργανόγραμμα. Στην διοικηση δεν υπάρχει σίγουρα - είναι αίτημα του ΣΥΠΠΥΠ ( η ....ολμε των διοικητικών) χρόνια τώρα !!

Για τους εκπ/κούς ειναι επίσης πικρή ιστορία. Όπως ξαναέγραψα, οι μόνες οργανικές που αναφέρονται στην εκπ/κή νομοθεσία ειναι αυτές του 1566 και μόνο.  Ακόμα και όσοι πρωτοδούλεψαν στην Α/θμια απο ειδικότητες πήγαν με μετάταξη απο την Δ/θμια ! *τοτε μάλιστα ετέθη και θέμα ωραρίου διότι εκείνοι επιθυμούσαν το ωράριο της Δ/θμιας και οι δάσκαλοι έκαναν ..... απεργία να πάνε σε ωράριο Α/θμιας ( αντί να κατέβουν εκείνοι σε αυτό της Δ/θμιας...τέτοια ωραία συνέβησαν τότε...  Ακομα όμως και όταν διορίσθηκαν στην α/θμια ειδικότητες, σύσταση θέσεων δεν έγινε στην πραγματικότητα ποτέ. ΠΙστώσεις εγκρίθηκαν  -  πιστώσεις ως προς το υπουργείο ( δλδ. πάρε εσύ ΥΠΕΠΘ - τότε - 800 πιστώσεις... Σύσταση οργανικών όμως δεν έγινε...τουλάχιστον με την βούλα και όπως προβλέπεται.... μόνο στη σκέψη του ποιητή ήταν...

το κατόπιν γνωμάτευσης επιτροπής ( του τριμελούς ΠΥΣ....) μονο γέλια μου φέρνει....
Πότε συστήθηκε τριμελές ΠΥΣ, πότε συνεδρίασε και πότε αξιολόγησε τους αιτούντες; Ακόμα ακόμα πότε κατατέθηκαν Πιστοποιητικά Υπηρεσιακών Μεταβολών και Βιογραφικά όπως προβλέπεται γενικά για τις μετατάξεις και τις μεταφορές θέσεων ;

Καταλαβαίνω αυτό που θες να πεις, όμως δεν στηρίζεται κάπου στην πραγματικότητα. Εξηγεί την κατάσταση αλλά δεν στηρίζεται κάπου.  :-*

@napi
 να υποθέσω, είναι ρητορικό το ερώτημα, έτσι ;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1760 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:36:44 μμ »
Guestteacher, σύμφωνα με αυτά που λες έχει κάποια ιδέα για το τι θα κάνουν τους πλεονάζοντες τώρα στην ΠΕ (ναι αυτούς που μετατάχθηκαν τον Αύγουστο και πλεονάζουν στο ΠΥΣΠΕ που πήγαν);
Πιστεύεις ότι θα τους μεταθέσουν υποχρεωτικά σε άλλα ΠΥΣΠΕ; Πιστεύεις ότι θα συμπληρώνουν ωράριο στην ΔΕ; Ή κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ; Γιατί το ότι πλεονάζουν τώρα στην πρωτοβάθμια είναι σίγουρο. Δεν λέω όλοι κατά πλειοψηφία, αλλά κατά περιπτώσεις που εγώ γνωρίζω (και δεν είναι μόνο η β' αθήνας, είναι κι άλλες περιοχές)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1761 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:39:34 μμ »
Ρε παιδια να κανω μια ερώτηση;η μηνυτήρια αναφορά της ΔΟΕ γιατι δεν παίχτηκε κ δεν συζητήθηκε καθόλου(στα ΜΜΕ εννοώ);;;
Γιατί, έχεις δει ποτέ τα μμε να παίζουν οτιδήποτε σχετικό με τα εκπαιδευτικά θέματα;
Δεν ξέρω τι γίνεται στα πρωινάδικα αλλά κανείς δημοσιογράφος σε βραδυνές εκπομπές ή και στον τύπο δεν ασχολείται με τα δικά μας θέματα.
Δεν τα αγγίζουν καν!
Όχι μόνο φέτος αλλά εδώ και πάαααααρα πολλά χρόνια.
Αυτό τι δείχνει;
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1762 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:52:01 μμ »
χειροποίητο πράγμα!! σπαρταράει!!!  ;D ;D ;D ;D 

τέχνη!!!!

@guestteacher 
στον υπόλοιπο Δ.Τ. οι οργανικές ειναι ανά υπηρεσία και βάσει οργανογράμματος. Στο παιδείας δεν υπάρχει οργανόγραμμα. Στην διοικηση δεν υπάρχει σίγουρα - είναι αίτημα του ΣΥΠΠΥΠ ( η ....ολμε των διοικητικών) χρόνια τώρα !!

Για τους εκπ/κούς ειναι επίσης πικρή ιστορία. Όπως ξαναέγραψα, οι μόνες οργανικές που αναφέρονται στην εκπ/κή νομοθεσία ειναι αυτές του 1566 και μόνο.  Ακόμα και όσοι πρωτοδούλεψαν στην Α/θμια απο ειδικότητες πήγαν με μετάταξη απο την Δ/θμια ! *τοτε μάλιστα ετέθη και θέμα ωραρίου διότι εκείνοι επιθυμούσαν το ωράριο της Δ/θμιας και οι δάσκαλοι έκαναν ..... απεργία να πάνε σε ωράριο Α/θμιας ( αντί να κατέβουν εκείνοι σε αυτό της Δ/θμιας...τέτοια ωραία συνέβησαν τότε...  Ακομα όμως και όταν διορίσθηκαν στην α/θμια ειδικότητες, σύσταση θέσεων δεν έγινε στην πραγματικότητα ποτέ. ΠΙστώσεις εγκρίθηκαν  -  πιστώσεις ως προς το υπουργείο ( δλδ. πάρε εσύ ΥΠΕΠΘ - τότε - 800 πιστώσεις... Σύσταση οργανικών όμως δεν έγινε...τουλάχιστον με την βούλα και όπως προβλέπεται.... μόνο στη σκέψη του ποιητή ήταν...

το κατόπιν γνωμάτευσης επιτροπής ( του τριμελούς ΠΥΣ....) μονο γέλια μου φέρνει....
Πότε συστήθηκε τριμελές ΠΥΣ, πότε συνεδρίασε και πότε αξιολόγησε τους αιτούντες; Ακόμα ακόμα πότε κατατέθηκαν Πιστοποιητικά Υπηρεσιακών Μεταβολών και Βιογραφικά όπως προβλέπεται γενικά για τις μετατάξεις και τις μεταφορές θέσεων ;

Καταλαβαίνω αυτό που θες να πεις, όμως δεν στηρίζεται κάπου στην πραγματικότητα. Εξηγεί την κατάσταση αλλά δεν στηρίζεται κάπου.  :-*

@napi
 να υποθέσω, είναι ρητορικό το ερώτημα, έτσι ;

Είπα η διαδικασία ήταν χρυσό κουφέτο...όμως αν η οργανική ήταν σε σχολείο...τότε με την μετάταξη (τις καλές πάλι εποχές) αυτός που θα έφευγε από σχολείο αβθμιας σε βθμια και τούμπαλιν θα καταργούσε οργανική σε σχολείο....αντιλαμβάνεσαι τι λέω έτσι...  ;D (οπότε όταν είπα ότι θέλω να την κάνω από το Παιδείας κατάλαβες τι εννοούσα... Υπουργείο Εχε γεια Παναγιά...σαν τους Εγγλέζους όλοι το τιμόνι αριστερά και ο ψωριάρης δεξιά...). Πάμε τώρα στις εθελοντικές που θεωρητικά η διαδικασία ήταν νόμιμη.... βρε μπουζουκτσήδες ένός συγκεκριμένου κόμματος και του μικρού παραρτήματος που είσασταν τότε στην Κυβέρνηση... (σε όλο το Δημόσιο με τους μέχρι τότε νόμους μετάταξη έπαιρνε ο άλλος με 5 ετία από ΦΕΚ, επίσης πως δίνετε σε κόσμο οργανικές σε σχολεία και στην αίτηση ζητάνε Δ/νση; - μόνοι σας ακυρώνετε αυτό που κάνετε). Φυσικά ήρθε ο Υπουργός Αλήθειας να βάλει τάξη και τα έκανε....το μόνο σωστό που έκανε ήταν από δ/νση σε Δ/νση....μα τίποτα άλλο δεν πέτυχε το τρελό αγόρι....μα τίποτα λέμε....

@victoryhope

οταν αυτοί που διαφεντεύουν τις τύχες της Παιδείας έχουν βλέμμα σαν να είναι βγαλμένοι από την φωλιά του Κούκου μου ζητάς λογική... Μισό λεπτό...αψεντάκι μου καλό....βλέπω οράματα....

Παρελθόν...

Φτιάχνω ένα μάθημα τρανσέξουαλ που το διδάσκει όποιος να είναι...του αυξομειώνω τις ώρες...κάνω διαθέσεις από βαθμίδα σε βαθμίδα (φοβερή πρωτοτυπία σαν να λέμε σε στρατιωτικό Δευτ.-Τετ. - Παρ είσαι αεροπόρος και στο ενδιάμεσο στα υποβρύχια...εκεί όμως βλέπεις δεν τους παίρνει...) και άμα μου περισσεύεις σε πάω και σε κάνω διοικητικό ή διδάσκεις σε ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΣΕΚ, ΜΕΚ, ΜΠΕΚ κ.ο.κ.

Μέλλον....

Τι λές ρε που θα κουραστώ κάνε καμιά ακακία που έκαναν οι άλλοι  στο παρελθόν....άσε με τώρα έχω να πάω σε εγκαίνια να κόψω κορδέλα να γουστάρω....

Όσο για υποχρεωτική μετάθεση...πρέπει να βγουν οργανικές...πες μου λοιπόν αφού δεν έχει οργανικές (σε σχολεία έτσι) εκεί που είσαι (γιατί δεν έγιναν) πως θα τους πάει αλλού αφού και εκεί δεν θα έχουν γίνει; ....

ΥΓ. Παιδιά ερωτήματα στην Πυθία για λίγες μέρες ακόμα...τελειώνει το αψέντι...με ζητάνε και για το επόμενο σίκουελ στους 300 καλά τον Εφιάλτη ξέρετε ποιος θα τον κάνει...το τρελό αγόρι....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2014, 08:54:48 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1763 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:59:06 μμ »
ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ   ;D ;D ;D ;D ;D

ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΒΙΒΛΙΟ!! ΑΛΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!! ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159952
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.