*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166650 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αφού όμως οι αιτήσεις είναι μέχρι αύριο, πώς θα την δεχτούν μετά; Δεν νομίζω να την δέχονται. Το σύστημα αύριο δεν κλείνει; Όλα γίνονται επειδή μας λείπει η αναγνώριση. Και ενώ έλεγαν ότι γίνεται να κάνεις χαρτιά με μία υπεύθυνη δήλωση αντί για αναγνώριση, τώρα δεν γίνεται ούτε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Δεν θα καταθέσουμε τώρα το μεταπτυχιακό με υπεύθυνη δήλωση.Το καταθέτουμε μετά όταν θα το έχουμε και θα σταλεί κατευθείαν στο υπουργείο.
Το σύστημα κλείνει αλλά ξανανοίγει στις ενστάσεις για να διορθωθούν λάθη.Πολλοί υπάλληλοι δεν το ξέρουν,βάλτε τους να διαβάσουν την εγκύκλιο, είναι απλό.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους.Σήμερα παρέλαβα το αντίγραφο της αναγνώρισης.Είδα ότι είχε ημερομηνία 12 Αυγούστου.Ήταν δηλαδή έτοιμο από την περασμένη εβδομάδα και δεν ειδοποιήθηκα ποτέ να το παραλάβω.Αν δεν πήγαινε κάποιος χθες να ρωτήσει δε θα προλάβαινα τις αιτήσεις.Ο αριθμός πρωτ μου ήταν 14***.Το αναφέρω πάλι για να δείτε πως πολλά αντίγραφα είναι έτοιμα αλλά δεν έχουν ειδοποιηθεί οι παραλήπτες μέρες τώρα.Επιπλέον να σας ενημερώσω ότι κατέθεσα τα χαρτιά μου στην πρωτοβάθμια σήμερα και τα δέχθηκαν όλα σε φωτοτυπία χωρίς να χρειάζεται επικύρωση.Τέλος απ ότι μου είπαν όλα τα μεταπτυχιακά που κατατίθενται για πρώτη φορά θα αποσταλλούν από τις διευθύνσεις στο ΙΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους.Σήμερα παρέλαβα το αντίγραφο της αναγνώρισης.Είδα ότι είχε ημερομηνία 12 Αυγούστου.Ήταν δηλαδή έτοιμο από την περασμένη εβδομάδα και δεν ειδοποιήθηκα ποτέ να το παραλάβω.Αν δεν πήγαινε κάποιος χθες να ρωτήσει δε θα προλάβαινα τις αιτήσεις.Ο αριθμός πρωτ μου ήταν 14***.Το αναφέρω πάλι για να δείτε πως πολλά αντίγραφα είναι έτοιμα αλλά δεν έχουν ειδοποιηθεί οι παραλήπτες μέρες τώρα.Επιπλέον να σας ενημερώσω ότι κατέθεσα τα χαρτιά μου στην πρωτοβάθμια σήμερα και τα δέχθηκαν όλα σε φωτοτυπία χωρίς να χρειάζεται επικύρωση.Τέλος απ ότι μου είπαν όλα τα μεταπτυχιακά που κατατίθενται για πρώτη φορά θα αποσταλλούν από τις διευθύνσεις στο ΙΕΠ.

δηλαδη τι να κάνουμε; να στείλουμε κουριερ με εξουσιοδότηση και οτι γίνει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θα καταθέσουμε τώρα το μεταπτυχιακό με υπεύθυνη δήλωση.Το καταθέτουμε μετά όταν θα το έχουμε και θα σταλεί κατευθείαν στο υπουργείο.
Το σύστημα κλείνει αλλά ξανανοίγει στις ενστάσεις για να διορθωθούν λάθη.Πολλοί υπάλληλοι δεν το ξέρουν,βάλτε τους να διαβάσουν την εγκύκλιο, είναι απλό.

Δηλαδή τώρα δεν καταθέτουμε τίποτα και περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα για τις διορθώσεις? Εκ των υστέρων θα μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2015, 01:04:50 μμ από mariabou »

Αποσυνδεδεμένος jul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μολις με ειδοποίησαν οτι εκδόθηκε η πράξη αναγνώρισής μου!
Ζήτησα να μου αποστείλουν με φαξ το αντίγραφο για να το καταθέσω αυριο στη δευτεροβάθμια. Το μόνο τηλ που κατάφερα να μιλήσω είναι αυτό που σας εγραψα κ προηγουμένως (2105281010)
Επίσης αναγραφόμενη ημερομηνία αναγνώρισης είναι 18 Αυγούστου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2015, 01:22:09 μμ από jul »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Τώρα θα κάνεις αίτηση κανονικά χωρίς να δηλώσεις ότι έχεις μεταπτυχιακό.Στις ενστάσεις θα κάνεις ένσταση και θα το καταθέσεις και θα επικαλεστείς τις διατάξεις του άρθρου 11, παρ.2, υποπαραγ.12 του νόμου 4229/2014 ΦΕΚ 8/10.01.2014.

Αποσυνδεδεμένος jul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
επίσης σχετικά με τα γραφόμενα στη σελίδα 4 της εγκυκλίου δεν αφορά αναγνωρίσεις του δοαταπ αλλά έχει να κάνει με βεβαίωση συνάφειας από το ΙΕΠ. Προσωπικά βρίσκω το κομμάτι αυτό της εγκυκλίου ελλιπές όμως σε επικοινωνία μου με το υπουργίο μου είπαν ότι ακριβώς σας γράφω!
Και πάλι καλή τύχη!
 

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Και πώς θα γίνει να πάρουμε βεβαίωση συνάφειας από το ΙΕΠ;Θα εκδόσουν πράξεις συνάφειας πριν τους οριστικούς και θα μας τις στείλουν;Και πώς θα το δεχτούν αυτό αν δεν έχεις καταθέσει το μεταπτυχιακό, ενώ την αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ δεν θα την δεχτούν;
Καταλαβαίνουν τι γράφουν εκεί κάτω ή πάλι μεθυσμένοι γράφουν τις εγκυκλίους;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2015, 01:44:30 μμ από δηιάνειρα »

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα,

επιασα γραμμή και ενημερώθηκα πως ακόμα δεν έχει μπει η υπογραφή προέδρου.

σημειώνω πως έχω αριθμο 13***, με αίτημα επίσπευσης να προλάβω τους πίνακες Γενικής και να καταθέσω το μεταπτυχιακό ως παιδαγωγική επάρκεια  (ειμαι κλάδος που την χρειάζεται). εννοείται πως έχασα την προθεσμία.

στο ερώτημα μου πως γίνεται να έχουν λάβει αναγνώριση άτομα με αριθμο 14+, μου απάντησε πως δεν γνωρίζει και πως επι της ουσίας, η αναγνώριση μου δεν είναι μεταξύ των αναγνωρίσεων που επείγουν...Αφου ανέφερα το επείγον της υπόθεσης, μου είπε θα το μεταφέρει στην κυρία Παφλιώτη
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2015, 02:10:25 μμ από Maraki_math »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Σας ενημερώνω ότι την έχουν πάρει την αναγνώριση άτομα μετά από 16000.Όσοι μέναν Αθήνα πήγαν εκεί ,τους έπρηξαν και την πήραν.Δε γίνεται αυτή η αδικία.Να απαιτήσουμε ΑΜΕΣΑ παράταση!

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας ενημερώνω ότι την έχουν πάρει την αναγνώριση άτομα μετά από 16000.Όσοι μέναν Αθήνα πήγαν εκεί ,τους έπρηξαν και την πήραν.Δε γίνεται αυτή η αδικία.Να απαιτήσουμε ΑΜΕΣΑ παράταση!


ξεκίνησα με μέιλ στο δοαταπ. επειδή κατοικώ Θεσσαλονική και δεν μπορω δια ζώσης να πιέσω, προσπεράστηκε η αναγνώριση μου;
είναι πολύ άδικο.

Αποσυνδεδεμένος mariabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας ενημερώνω ότι την έχουν πάρει την αναγνώριση άτομα μετά από 16000.Όσοι μέναν Αθήνα πήγαν εκεί ,τους έπρηξαν και την πήραν.Δε γίνεται αυτή η αδικία.Να απαιτήσουμε ΑΜΕΣΑ παράταση!

Αν υπάρχουν πολλά αιτήματα για παράταση, θα υπάρξει ως την Τρίτη. Γι' αυτό στείλτε όσοι μπορείτε έστω ένα μέιλ στο    t09ppe1@minedu.gov.gr για να πάρουμε παράταση. Και εγώ 16... είμαι και μου είπαν ότι δεν είναι και σίγουρο ότι θα προλάβω, γενικά μία σαφή απάντηση δεν πήρα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Θέλουμε να πάρει παράταση τουλάχιστον μια εβδομάδα για να προλάβουμε όλοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 680
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 673
Σύνολο: 684

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.