*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2014  (Αναγνώστηκε 421697 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #854 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:39:01 πμ »
Λόγω της αδυναμίας των αρμοδίων τμημάτων για επεξεργασία όλων των αιτήσεων, αλλά και της απαραίτητης ενσωμάτωσης των λειτουργικών κενών που απέμειναν  στην Πρωτοβάθμια για τις ειδικότητες ΠΕ05, 06, 07, 08, 11, 19, 20 και ΠΕ32 μετά τις  αποσπάσεις στα αντίστοιχα ΠΥΣΠΕ, η συζήτηση επί των γενικών αποσπάσεων στο ΚΥΣΔΕ και η ανακοίνωσή τους θα γίνει μετά το μεσημέρι της 28ης Αυγούστου.

Μετά την ολοκλήρωση της συζήτησης θα υπάρξει αναλυτική ενημέρωση των εκπαιδευτικών για όλες τις διαδικασίες των αποσπάσεων.

Πηγή: Νεκτάριος Κορδής

http://edunea.gr/index.php/2012-12-06-17-50-27/24017-2014-08-28-07-23-23.html

Δεν μου λες και εσύ ρε Κορδή γιατί σε έχω στο απυρόβλητο εδώ και καιρό...
Τόσα χρόνια που αυτές τις ειδικότητες τις βγάζατε με χρονοκαθυστέρηση είπε κανένας τίποτα?
Δηλαδή σας είναι τόσο δύσκολο να βγάλετε τα ονόματα για τα άλλα σχολεία (μουσικά ή καλλιτεχνικά) ή κάποιες ειδικότητες που δεν περιμένετε κενά από την αβθμια?
Μου αρέσει ρε που βγήκατε εσείς για να είσαστε καλύτεροι από τους προηγούμενους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:57 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #855 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:41:19 πμ »
Μου αρέσει ρε που βγήκατε εσείς για να είσαστε καλύτεροι από τους προηγούμενους...
γι αυτό εγώ λέω ότι δε χρειάζεται να ανακυκλώνουμε την "πληροφόρησή" τους.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #856 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:43:58 πμ »
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #857 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:55:49 πμ »
όπως ειπα κ χθες θα επρεπε να τα ανακοινωνουν σταδιακά όπως βγαίνουν και ΑΦΟΥ υπογραφονται -αρα θα έπρεπε να υπογράφονται κατευθείαν - αλλά πολύ καλα κανουν κ μας ενημερωνουν για το τι συμβαίνει. Παλιότερα ήσουν εντελώς στο σκοτάδι και περιμενες καποιον που πηρε τηλεφωνο να σε ενημερωσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:57 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #858 στις: Αύγουστος 28, 2014, 11:03:47 πμ »
όπως ειπα κ χθες θα επρεπε να τα ανακοινωνουν σταδιακά όπως βγαίνουν και ΑΦΟΥ υπογραφονται -αρα θα έπρεπε να υπογράφονται κατευθείαν - αλλά πολύ καλα κανουν κ μας ενημερωνουν για το τι συμβαίνει. Παλιότερα ήσουν εντελώς στο σκοτάδι και περιμενες καποιον που πηρε τηλεφωνο να σε ενημερωσει.

Θα προτιμούσα να μας τα ανακοίνωνε επίσημα το Υπουργείο παρά αυτοί και με λάθη (βεβαίως βεβαίως)...
Οσο για την ανακοίνωση τύπου έγιναν τόσες αιτήσεις υπήρξαν τόσες θέσεις και ικανοποιήθηακν τόσοι... αφού είσαστε ικανοποιημένοι εσείς εμένα λόγος δεν μου πέφτει...

Αποσυνδεδεμένος four

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #859 στις: Αύγουστος 28, 2014, 12:28:21 μμ »
τελικά της πρωτοβάθμιας ανακοινώθηκαν επισήμως;; Πάντως εγώ δεν πιστεύω ότι θα μάθουμε και σήμερα. Απογοητεύτηκα. Και να γίνει η συνεδρίαση, και να τελειώσουν, θα ζούμε στην άγνοια μέχρι να υπογραφούν.

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #860 στις: Αύγουστος 28, 2014, 12:55:41 μμ »
Συναδελφος με 2 παιδια φιλολογος  Αττικη δεν πηρε παντως  :(   βεβαια πως το ξερει παντως δεν μου ειπε. Δεν ειχε δηλωσει Δυτικη Αττικη και Β. Αθηνας.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #861 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:00:16 μμ »
Συναδελφος με 2 παιδια φιλολογος  Αττικη δεν πηρε παντως  :(   βεβαια πως το ξερει παντως δεν μου ειπε. Δεν ειχε δηλωσει Δυτικη Αττικη και Β. Αθηνας.

Να της πεις να μην απελπίζεται.
Σημασία δεν έχει να είσαι στην λίστα των αιρετών που παίρνεις (όχι εσύ γενικά μιλάω) τηλέφωνο αλλά στην λίστα αυτών που βοηθούν τον Υπουργό ή όποιον άλλο στην υπογραφή...  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2014, 01:02:23 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #862 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:03:57 μμ »
Καλο!!! Οι λιστες της εκπαιδευσης!!!! Ενα εργο με πολλα τηλεφωνηματα, οπως ελεγε κ οΣεφερλης. Μπουρλοτοοοοο!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #863 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:07:24 μμ »
Quiz για δυνατούς λύτες....

Υπάρχει περίπτωση σε ένα τρελό σενάριο να καθυστερεί η ανακοίνωση οργανικών τοποθετήσεων σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ λόγω αναμονής των ατύπων ενημερώσεων περί αποσπάσεων?
Μα θα μου πείτε δεν έχουν γίνει αιτήσεις στο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ για τις οργανικές και θα απαντήσω εγώ... εσείς τις αιτήσεις τις βλέπετε?  ;D ;D ;D ;D
Διότι γιατί κάποιος να πάρει βελτίωση (και να χρειάζεται υπηρέτηση) όταν ξέρει ότι θα πάρει απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ και θα χρωστάει και την οργανική για τις μεταθέσεις του χρόνου?  ;)

Αντε καλό σας μεσημέρι... 

Αποσυνδεδεμένος sugar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #864 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:11:59 μμ »
Γιατί ορισμένοι έχετε παράπονα από τον Κορδή τι σας έκανε ο άνθρωπος να ενημερώσει προσπαθεί.Δεν είστε ευχαριστημένοι με τίποτα εσείς;Δεν είναι υπουργός παιδείας αιρετός είναι και από ότι έχω δει τις τοποθετήσεις του προσπαθεί για όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ικανοποίηση αιτήσεων.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #865 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:12:43 μμ »
Δηλαδή έχουν βγει ήδη και έχουν άρχισει πάλι να τα λένε τηλεφωνικώς;
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #866 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:15:05 μμ »
Γιατί ορισμένοι έχετε παράπονα από τον Κορδή τι σας έκανε ο άνθρωπος να ενημερώσει προσπαθεί.Δεν είστε ευχαριστημένοι με τίποτα εσείς;Δεν είναι υπουργός παιδείας αιρετός είναι και από ότι έχω δει τις τοποθετήσεις του προσπαθεί για όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ικανοποίηση αιτήσεων.

Βασικά, εδώ και χρόνια είναι ο μόνος αιρετός της δευτεροβάθμιας στο ΚΥΣΔΕ που προσπαθεί να παρέχει κάποια ενημέρωση. Από τους προηγούμενους, ούτε τα ονόματά τους δεν ξέραμε, αφού ποτέ δε θυμάμαι να βγάζανε ενημερωτικό δελτίο.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #867 στις: Αύγουστος 28, 2014, 01:18:21 μμ »
Επειδή το θέμα έχει καταντήσει αηδία τόσα χρόνια τώρα, κανονικά ο φταίχτης είναι άλλος, όχι οι αιρετοί.
Μας έχουν στο γράψιμο από πάντα και θα μας έχουν όσο έχουμε παιδικές συμπεριφορές.
Ποιος άλλος οπουδήποτε τρώει το χρόνο του στο διαδίκτυο για να πληροφορηθεί το αυτονόητο....
Έλεος, με τις βαλίτσες ανά χείρας να περιμένουμε!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 884
Σύνολο: 884

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.