*

Ψηφοφορία

Ποιες θα είναι οι πρώτες σας προτιμήσεις;

Α Αθήνας
13 (10.4%)
Β Αθήνας
11 (8.8%)
Γ Αθήνας
8 (6.4%)
Δ Αθήνας
8 (6.4%)
Α Αν. Αττικής
5 (4%)
Β Αν. Αττικής
2 (1.6%)
Α Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Β Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Α Πειραιά
7 (5.6%)
Β Πειραιά
3 (2.4%)
Γ Πειραιά
0 (0%)
Αιτωλοακαρνανία
2 (1.6%)
Αργολίδα
1 (0.8%)
Α Αρκαδία
2 (1.6%)
Β Αρκαδία
0 (0%)
Άρτα
0 (0%)
Αχαία
3 (2.4%)
Βοιωτία
1 (0.8%)
Γρεβενά
1 (0.8%)
Δράμα
2 (1.6%)
Δωδεκάνησα
0 (0%)
Έβρος
0 (0%)
Εύβοια
2 (1.6%)
Ευρυτανία
0 (0%)
Ζάκυνθος
0 (0%)
Ηλεία
0 (0%)
Ημαθία
2 (1.6%)
Ηράκλειο
0 (0%)
Α Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Β Θεσ/νίκη
4 (3.2%)
Γ Θεσ/νίκη
6 (4.8%)
Δ Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Ε Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Θεσπρωτία
1 (0.8%)
Α Ιωάννινα
0 (0%)
Β Ιωάννινα
0 (0%)
Γ Ιωάννινα
0 (0%)
Δ Ιωάννινα
0 (0%)
Α Καβάλα
3 (2.4%)
Β Καβάλα
2 (1.6%)
Καρδίτσα
2 (1.6%)
Καστοριά
0 (0%)
Κέρκυρα
2 (1.6%)
Α Κεφ/νιά
0 (0%)
Β Κεφ/νιά
0 (0%)
Κιλκίς
1 (0.8%)
Κοζάνη
0 (0%)
Κόρινθος
1 (0.8%)
Κυκλάδες
0 (0%)
Λακωνία
1 (0.8%)
Α Λάρισα
1 (0.8%)
Β Λάρισα
0 (0%)
Γ Λάρισα
0 (0%)
Δ Λάρισα
0 (0%)
Λασίθι
0 (0%)
Α Λέσβου
0 (0%)
Β Λέσβου
0 (0%)
Λευκάδα
0 (0%)
Α Μαγνησία
0 (0%)
Β Μαγνησία
0 (0%)
Γ Μαγνησία
0 (0%)
Δ Μαγνησία
0 (0%)
Μεσσηνία
0 (0%)
Ξάνθη
3 (2.4%)
Πέλλα
2 (1.6%)
Πιερία
1 (0.8%)
Πρέβεζα
1 (0.8%)
Ρέθυμνο
0 (0%)
Ροδόπη
1 (0.8%)
Α Σάμου
0 (0%)
Β Σάμου
2 (1.6%)
Σέρρες
2 (1.6%)
Τρίκαλα
1 (0.8%)
Φθιώτιδα
2 (1.6%)
Φλώρινα
0 (0%)
Φωκίδα
1 (0.8%)
Χαλκιδική
1 (0.8%)
Χανιά
0 (0%)
Α Χίου
1 (0.8%)
Β Χίου
0 (0%)
Μειονοτικά Ροδόπης
0 (0%)
Μειονοτικά Ξάνθης
1 (0.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 51

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2011  (Αναγνώστηκε 410792 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1834 στις: Μάιος 13, 2011, 12:23:32 πμ »
Τοτου νομοσχέδιο «Θεσμικό Πλαίσιο των Πρότυπων,  Πειραματικών Σχολείων,  Ίδρυση Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής, Οργάνωση του Ινστιτούτου Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων «ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ», που συζητιέται τώρα στη βουλή ξέρετε πότε θα τεθεί σε ψηφοφορία και, εφόσον ψηφιστεί, πότε θα τεθεί σε ισχύ; Αναρωτιέμαι αν με βάση αυτό εξεταστούν φέτος οι αιτήσεις για τα πειραματικα
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:07 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1835 στις: Μάιος 13, 2011, 12:27:00 πμ »
εννοείται ότι οι ειδικές κατηγορίες έλαβαν κατά προταιρετότητα και με βάση τα οργανικά κενά τις μεταθέσεις που τους αναλογούσαν. Εξάλλου αυτό είναι και το δίκαιο.
Ωστόσο,υπάρχει μια διττή μετάφραση στο κατά πόσο οι νεοδιόριστοι των ειδικών κατηγοριών μπορούσαν να υποβάλουν αίτηση για μετάθεση και κατά πόσο αυτές οι αιτήσεις θα έπρεπε ή όχι να γίνουν δεκτές από τις ΔΔΕ.
Γιατί ναι μεν η εγκύκλιος μεταθέσεων λέει ότι "δεν υποχρεούνται να υπηρετήσουν ένα έτος στην οργανική τους οι ανήκοντες σε ειδικές κατηγορίες" αλλά ο νόμος 3848 ( που είναι πάνω από την εγκύκλιο ) λέει ότι οι νεοδιόριστοι παραμένουν επί τριετίας στην περιοχή διορισμού και όταν αναφέρεται στις ειδικές κατηγορίες δεν κάνει σαφή διαχωρισμό για νεοδιόριστους εφόσον μάλιστα αναφέρει " με την επιφύλαξη των διατάξεων του αρ 4 παρ. 4"...
είναι λίγο μπερδεμένο όλο αυτό.

η προσωπική μου άποψη είναι ότι οι ειδικές κατηγορίες, αν και εφόσον δεν είναι δυνατό να μετατεθούν, τουλάχιστον πρέπει να αποσπώνται κατά προταιρετότητα κοντά στον χώρο ιατρικών συμφερόντων τους....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος anyname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Η ελπίδα πνέει τα λοίσθια (κι εμείς τα μένεα).
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1836 στις: Μάιος 13, 2011, 12:27:27 πμ »
Έχω δυο παιδιά 1 και 3 ετών αντίστοιχα. Το μικρότερο με ξυπνάει τρεις και τέσσερις φορές τη νύχτα για να πιει γάλα (ναι, ακόμα θηλάζω) ή γιατί βγάζει δόντια και πονάει, ή, ή… (όποιος είναι γονιός καταλαβαίνει τι εννοώ).

Είναι τεράστια πολυτέλεια για μένα να κάθομαι αυτή τη στιγμή και να ασχολούμαι με τα λάθη, τις γκάφες, τις πατάτες, τις βλακείες, την προχειρότητα, ή ακόμα και το δόλο του καθενός.

Σύντομα λήγει η άδεια ανατροφής μου και επιστρέφω στην οργανική μου, σε μια μικρή κωμόπολη 3 ώρες οδικώς (χωρίς τα διαλείμματα για ταΐσματα, ποτίσματα, και ξεσκατίσματα των μωρών) από τον τόπο μόνιμης κατοικίας μου, μακριά από οποιοδήποτε (αχρείαστο) νοσοκομείο, μακριά από τον παιδίατρο που τους κάνει τα εμβόλια, μακριά από τον άντρα μου, που όντας άνεργος επί μακρόν, τώρα βρήκε κάπου δουλειά (όχι εγκαίρως για να έχω τα μόρια της συνυπηρέτησης, αλλά και που δεν έχει την πολυτέλεια να αφήσει) κ.τ.λ., κ.τ.λ.

Το πρόβλημα δεν είναι:
1.   ότι δεν πήρα μετάθεση (και άλλοι δεν πήραν).
2.   ότι πήραν μετάθεση άλλοι με ειδικές ανάγκες, μεγαλύτερες από τις δικές μου. (Με γεια τους με χαρά τους, και αν είναι βαριά άρρωστοι να τους ευχηθώ περαστικά, μέσα από την καρδιά μου. Δεν τους ζηλεύω και ούτε θα ήθελα να είμαι στη θέση τους για να μετατεθώ.)
3.   αν ακόμα και κάποιοι από αυτούς που φαίνονται με περισσότερα μόρια από μένα τα έχουν πραγματικά. Δεν μπορώ να μπω στην ψυχοφθόρα διαδικασία να το αμφισβητήσω.

Το πρόβλημά μου είναι:
1.   ότι βλέπω ένα δελτίο τύπου που μού δίνει το πάτημα για αμφισβήτηση της νομιμότητας με την οποία έγιναν οι μεταθέσεις στη Δ΄ Αθήνας.
2.   ότι όλοι κάνουν εικασίες και υποθέσεις, χωρίς να μπορούν να αποδείξουν αυτά που ισχυρίζονται. Δεν έχω λίστα με τα άτομα των ειδικών κατηγοριών. Δεν έχω τα κουράγια, το χρόνο και τον τρόπο να επαληθεύσω το οτιδήποτε.

Περιμένω μια επίσημη  διόρθωση/συμπλήρωση του Δελτίου Τύπου μαζί με μια απόδειξη για τη νομιμότητα της μετάθεσης όσων υπολείπονται σε μόρια από πολλούς συναδέλφους (παραστατικά, ποσόστοση των ειδικών κατηγοριών επί του συνόλου των μετατιθεμένων ανά διεύθυνση, βάσει νομοθεσίας, ποια είναι η νομοθεσία κ.τ.λ.) γιατί, δεν είναι μόνο η αξιοπιστία των υπευθύνων η οποία θίγεται, αλλά πάνω απ’ όλα η αξιοπρέπεια των επωνύμων συναδέλφων μας οι οποίοι πήραν μετάθεση με λιγότερα μόρια από άλλους. Εκτίθενται χωρίς ίσως να φταίνε

Καληνύχτα και συγγνώμη αν κούρασα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2011, 12:29:28 πμ από anonymous »
Ένας (ες αεί;) 'εθελοντής'  εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος invader

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1837 στις: Μάιος 13, 2011, 12:32:04 πμ »
εννοείται ότι οι ειδικές κατηγορίες έλαβαν κατά προταιρετότητα και με βάση τα οργανικά κενά τις μεταθέσεις που τους αναλογούσαν. Εξάλλου αυτό είναι και το δίκαιο.
Ωστόσο,υπάρχει μια διττή μετάφραση στο κατά πόσο οι νεοδιόριστοι των ειδικών κατηγοριών μπορούσαν να υποβάλουν αίτηση για μετάθεση και κατά πόσο αυτές οι αιτήσεις θα έπρεπε ή όχι να γίνουν δεκτές από τις ΔΔΕ.
Γιατί ναι μεν η εγκύκλιος μεταθέσεων λέει ότι "δεν υποχρεούνται να υπηρετήσουν ένα έτος στην οργανική τους οι ανήκοντες σε ειδικές κατηγορίες" αλλά ο νόμος 3848 ( που είναι πάνω από την εγκύκλιο ) λέει ότι οι νεοδιόριστοι παραμένουν επί τριετίας στην περιοχή διορισμού και όταν αναφέρεται στις ειδικές κατηγορίες δεν κάνει σαφή διαχωρισμό για νεοδιόριστους εφόσον μάλιστα αναφέρει " με την επιφύλαξη των διατάξεων του αρ 4 παρ. 4"...
είναι λίγο μπερδεμένο όλο αυτό.

η προσωπική μου άποψη είναι ότι οι ειδικές κατηγορίες, αν και εφόσον δεν είναι δυνατό να μετατεθούν, τουλάχιστον πρέπει να αποσπώνται κατά προταιρετότητα κοντά στον χώρο ιατρικών συμφερόντων τους....

υποτίθεται θα περάσει το νέο πλαίσιο των αποσπάσεων που θα ναι με μόρια. τότε οι ειδικές κατηγορίες θα αποσπώνται και δεν θα εξαρτώνται από τις ορέξεις και τις ερμηνείες του κάθε συμβουλίου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:07 »

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1838 στις: Μάιος 13, 2011, 12:33:18 πμ »
Anonymous, έχω κι εγώ μωρά, 1 και 2,5, κι εγώ ακόμα θηλάζω, κι εγώ δεν πήρα μετάθεση, είμαι διορισμένη στα βουνά της Κρήτης και με 75 μόρια έμεινα έξω και αγωνιώ για την απόσπαση, γιατί δε μας παίρνει οικονομικά η μετακόμιση. Επιπλέον, πλήρωσα και 200 ευρώ για την αίτηση στα πειραματικά (επικυρώσεις, μεταφράσεις κλπ), την οποία πιθανότατα δεν εξέτασε κανείς. Κουράγιο και καλή τύχη από μία περίπου ομοιοπαθούσα
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1839 στις: Μάιος 13, 2011, 12:36:08 πμ »
Στην αίτηση απόσπασης πόσες επιλογές μπορούμε να δηλώσουμε;
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1840 στις: Μάιος 13, 2011, 12:42:51 πμ »
anonymous μιλάς τόσο λογικά... δυστυχώς σε αυτή τη χώρα σπάνια (για να μην πω ποτέ) δεν σκέφτονται τον άνθρωπο.
συνεδρίαζαν επί μια βδομάδα και καθυστερούσαν να βγάλουν τα αποτελέσματα γιατί

  • 'ακολουθείται η νομιμότητα'
  • 'να μην γίνουν λάθη όπως στη πρωτοβάθμια'
  • 'να αυξηθούν οι μετατιθέμενοι'
  • 'να υπογράψει η υπουργός'

και ιδού το αποτέλεσμα.

μια ανακοίνωση που αφήνει περιθώρια για παρερμηνείες.
η υπουργός υπέγραψε από το Όσλο.
οι μετατιθέμενοι έσπασαν κάθε ρεκόρ.
οι αιρετοί δεν έβγαλαν στην ουσία καμία ανακοίνωση - ποτέ. όλα από διαρροές τα μάθαμε.

δεν είναι εικόνα χώρας που σέβεται τον πολίτη της. ούτε καν εικόνα ανθρώπων που σέβονται τον άνθρωπο.

όλα ξεχνιούνται με ένα έλα μωρέ.

λες και παίξαμε ένα λαχείο και δεν μας έκατσε... καρφωμένοι 300 άνθρωποι να δουν αποτελέσματα και μετά αυτό το αποτέλεσμα. ε, λοιπόν εγώ δεν αισθάνομαι μέλος καμιάς κοινωνίας, καμιάς χώρας. υποτιμάνε τη νοημοσύνη όλων μας, αλλά δυστυχώς έχουμε συνηθίσει να τα δεχόμαστε όλα, γιατί συνήθως δεν μας αφορούνε, και όταν μας αφορούνε ούτε οι άλλοι νοιάζονται για μας και μεις δεν έχουμε πλέον της δυνάμεις να παλέψουμε για τον εαυτό μας.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1841 στις: Μάιος 13, 2011, 12:47:45 πμ »
Θα σας πως μια ιστορία, για να γελάσουμε λίγο, γιατί κι εγώ είμαι έτοιμη να βάλω τα κλάματα. Φέτος είμ αι σε άδεια ανατροφής και κάνω μάθημα σ΄ένα παιδάκι που το λένε Βαγγέλη. Την ώρα που άλλαζα την πάνα του γιου μου που είναι 2,5 με ρωτάει: "μαμά, γιατί είσαι λυπημένη;' Του απαντώ "Γιατί δεν μπορούμε να βρούμε σχολείο για να δουλέψει η μαμά του χρόνου". Και μου λέει: "Μη στενοχωριέσαι, μαμά, θα τους πω να σε πάρουν στο σχολείο του Βαγγέλη!".
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1842 στις: Μάιος 13, 2011, 12:51:17 πμ »
anonymous μιλάς τόσο λογικά... δυστυχώς σε αυτή τη χώρα σπάνια (για να μην πω ποτέ) δεν σκέφτονται τον άνθρωπο.
συνεδρίαζαν επί μια βδομάδα και καθυστερούσαν να βγάλουν τα αποτελέσματα γιατί

  • 'ακολουθείται η νομιμότητα'
  • 'να μην γίνουν λάθη όπως στη πρωτοβάθμια'
  • 'να αυξηθούν οι μετατιθέμενοι'
  • 'να υπογράψει η υπουργός'

και ιδού το αποτέλεσμα.

μια ανακοίνωση που αφήνει περιθώρια για παρερμηνείες.
η υπουργός υπέγραψε από το Όσλο.
οι μετατιθέμενοι έσπασαν κάθε ρεκόρ.
οι αιρετοί δεν έβγαλαν στην ουσία καμία ανακοίνωση - ποτέ. όλα από διαρροές τα μάθαμε.

δεν είναι εικόνα χώρας που σέβεται τον πολίτη της. ούτε καν εικόνα ανθρώπων που σέβονται τον άνθρωπο.

όλα ξεχνιούνται με ένα έλα μωρέ.

λες και παίξαμε ένα λαχείο και δεν μας έκατσε... καρφωμένοι 300 άνθρωποι να δουν αποτελέσματα και μετά αυτό το αποτέλεσμα. ε, λοιπόν εγώ δεν αισθάνομαι μέλος καμιάς κοινωνίας, καμιάς χώρας. υποτιμάνε τη νοημοσύνη όλων μας, αλλά δυστυχώς έχουμε συνηθίσει να τα δεχόμαστε όλα, γιατί συνήθως δεν μας αφορούνε, και όταν μας αφορούνε ούτε οι άλλοι νοιάζονται για μας και μεις δεν έχουμε πλέον της δυνάμεις να παλέψουμε για τον εαυτό μας.
[/b]
+1000
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1843 στις: Μάιος 13, 2011, 01:39:34 πμ »
Έχω μια απορία για τους ΠΕ19-20. Πώς δόθηκαν οι μεταθέσεις στους δύο καθηγητές πληροφορικής; Με λίγα λόγια, από όλα τα κενά Πληροφορικών, που μπορεί να είναι ελάχιστα, πώς η ΔΔΕ Χίου έδωσε ως οργανικό κενό την θέση του πληροφορικού στα Ψαρά; Υπάρχει λογική εξήγηση; Δηλαδή φέτος η θέση στα Ψαρά παρέμενε κενή ή με ποιο σκεπτικό δόθηκε ως κενή; Ας μου λύσει κάποιος την εύλογη απορία μου.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1844 στις: Μάιος 13, 2011, 08:29:57 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:14:04 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1845 στις: Μάιος 13, 2011, 08:34:32 πμ »

Κάνεις δεν γνωρίζει για τις μεταθέσεις στην ειδική αγωγή ?

Κάποια πληροφόρηση ρε παιδιά

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1846 στις: Μάιος 13, 2011, 08:48:08 πμ »
Έχει κανείς ιδέα πώς θα διαμορφωθεί η κατάσταση τα επόμενα χρόνια;

Αυτό είναι δηλαδή; Για να μετακινηθεί κάποιος - ας πούμε στους φιλολόγους βόρεια Ελλάδα που παρατήρησα εγώ-,  θα χρειάζεται 100- 150 μόρια για μικρές πόλεις και τουλάχιστον 150 για Θεσσαλονίκη; (περίπου);;;

Ξέρει κανείς; Μπορεί να φανταστεί;; Damien;;;

Από χτες χτυπάω τον κεφάλι μου στον τοίχο.. Για να μαζέψω πρόπερσι κι άλλα μόρια μπας και γλυτώσω τα χρόνια πηγαινέλα στη Δ' Θεσ/νίκης, παρόλο που την έπιανα (πέρσι), δεν την έβαλα και πήγα κάπου αρκετά πιο μακριά, όπως άλλωστε έκανα και τα προηγούμενα χρόνια. Ο σκοπός ήταν όσο πιο μέσα στη Θεσ/νίκη. Τώρα ούτε Γ' δώσανε ούτε Δ' ούτε Ε' τίποτα.

Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα που προσπάθησαν να μαζέψουν μόρια ώστε να πάνε πιο γρήγορα στα σπίτια τους.

Τελικά αυτά τα χρόνια και τα μόρια πήγανε τζάμπα;

Αποσυνδεδεμένος digeo21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1847 στις: Μάιος 13, 2011, 08:56:26 πμ »
Έχει κανείς ιδέα πώς θα διαμορφωθεί η κατάσταση τα επόμενα χρόνια;

Αυτό είναι δηλαδή; Για να μετακινηθεί κάποιος - ας πούμε στους φιλολόγους βόρεια Ελλάδα που παρατήρησα εγώ-,  θα χρειάζεται 100- 150 μόρια για μικρές πόλεις και τουλάχιστον 150 για Θεσσαλονίκη; (περίπου);;;

Ξέρει κανείς; Μπορεί να φανταστεί;; Damien;;;

Από χτες χτυπάω τον κεφάλι μου στον τοίχο.. Για να μαζέψω πρόπερσι κι άλλα μόρια μπας και γλυτώσω τα χρόνια πηγαινέλα στη Δ' Θεσ/νίκης, παρόλο που την έπιανα (πέρσι), δεν την έβαλα και πήγα κάπου αρκετά πιο μακριά, όπως άλλωστε έκανα και τα προηγούμενα χρόνια. Ο σκοπός ήταν όσο πιο μέσα στη Θεσ/νίκη. Τώρα ούτε Γ' δώσανε ούτε Δ' ούτε Ε' τίποτα.

Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα που προσπάθησαν να μαζέψουν μόρια ώστε να πάνε πιο γρήγορα στα σπίτια τους.

Τελικά αυτά τα χρόνια και τα μόρια πήγανε τζάμπα;
΄
Έτσι φίλε μου την πάτησα και εγώ. Έλεγα έλα μωρέ που θα πάω Δυτική Αττική με τους γύφτους κτλ... Ε και τώρα κάθομαι και σκέφτομαι πόσο@@@ ήμουν που αντί να έρθω πιο κοντά αρκέστηκα να πιστεύω ότι θα αλλάξει η γκαντεμιά μου....Παιδιά μία είναι η λύση. Έρχομαστε πιο κοντά στο σπίτι μας και ας μετακινούμαστε μετά. Δεν χάλαδε ο τόπος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.