*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859493 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #392 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:28:45 μμ »
Αυτά τα σεναρία είναι της πλάκας ... Οι πίνακες θα ανοίξουν κανονικά και ο νόμος της Διαμαντοπούλου καταργείται οριστικά..

Λοιπον επειδη δεν αντεχω να διαβαζω ο,τι να ναι....

Μεχρι τον Φλεβαρη το αργοτερο θα γινουν οι διορισμοι του 2014-2015 που θα περιλαμβανουν ολο το 60-40 που εχει απομεινει...μπορει να γινουν και σε 2 φασεις ...να ξεκινησουν απο Οκτωμβρη και να τελειωσουν Φλεβαρη...μεσα στον αυγουστο θα διοριστουν μονο 7 ατομα που ειναι η συμπληρωματικη του 2013-2014....

Το υπουργειο εχει σχεδον αποφασισει να τελειωνει με το 60-40 ολο για να μπορει να εφαρμοσει τον νομο 3848 ειτε οπως ειναι ή παραλλαγμενο με καταλληλες διορθωσεις το οποιο μπορει να ειναι και σε μεγαλο βαθμο...για αυτο λεει ο υπουργος οτι οι πινακες μπορει να ανοιξουν φετος....

Για το θεμα πινακων διορισμων δεν τιθεται καν γιατο λογω του οτι οσοι ηταν ψηλα και δεν δουλεψανε κατεπιλογην τους θα ειχαν δουλεψει αυτα τα χρονια και δεν θα χανανε την θεση τους σε διορισμο ενω τωρα θα την χασουν....ενω εχουν ακολουθησει το γραμμα του νομου...αρα δεν συζητιεται καν ουτε προκειται ποτε...

Τωρα οπως κατα καιρους εχουν αναφερει 4-5 χρηστες σε λιγο καιρο θα βγει η τελικη αποφαση του ΣτΕ για τους ασεπιτες....αυτο θα επιταχυνει αρκετα τους διορισμους....
Για οσους τοσα χρονια ονειρευοντουσα και λεγανε απο μεσα την ατακα''δεν βαριεσαι πηγαινε στην αλλη ακρη της ελλαδας μπορει κατι να βγαλεις'' δυστυχως δεν κερδιζουν τιποτα εκτος απο τα μορια που θα μετρησουν στον 3848....αυτα τα ολιγα...
Τα παραπανω για οποιον ρωτησει ΝΑΙ ειναι πληροφοριες ...δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου....

Επειδη κατα καιρους πολλοι με ρωτανε για τα 24μηνα φιλολογων ...θα πω οτι απαντησε το υπουργειο οτι δεν δεσμευεται να τους παρει ολους αμεσα ουτε υποχρεωνεται απο καποιο νομο....βεβαια καποιους θα παρει λογω των αναγκων...

Επισης πολλοι συλλογοι οι οποιοι αποτελουνται απο 200-400 ατομα ανεβαινουν συχνα στο υπουργειο πετωντας φυσικα οτι τους συμφερει.....


Συναδελφοι το βασικο σε ολα ειναι να γινουν οντως οι διορισμοι .... μην αποπροσανατολιζεστε ολοι....οι πινακες με τις υπαρχουσες εκκρεμοτητες δεν ανοιγουν....για αυτο ειπε ο Λοβ απο 2014 και μετα θα πιανουν.....

Ο καιρος πλησιαζει θα δουμε...καλα μπανια σε οσους βρισκονται διακοπες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:25 »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #393 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:33:43 μμ »
Η απορία μου είναι η εξης: πραγματικα πιστευετε οτι είναι πολλοι αυτοι που εμπιστευτηκαν το Υπουργείο κ αποφάσισαν συνειδητά να σταματήσουν να κανουν αιτηση ως αναπληρωτες τα τελευταία χρονια 2010-2014 εφόσον τα μορια αυτα δεν θα προσμετρουνταν;
Εγω δεν ξερω κανεναν.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #394 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:35:15 μμ »
Η απορία μου είναι η εξης: πραγματικα πιστευετε οτι είναι πολλοι αυτοι που εμπιστευτηκαν το Υπουργείο κ αποφάσισαν συνειδητά να σταματήσουν να κανουν αιτηση ως αναπληρωτες τα τελευταία χρονια 2010-2014 εφόσον τα μορια αυτα δεν θα προσμετρουνταν;
Εγω δεν ξερω κανεναν.

δεν ειπε συναδελφε κανεις οτι δεν εκαναν αιτηση...αλλα δεν δηλωσαν ΟΛΗ την ελλαδα...ενω αμα μετρουσαν θα την δηλωναν οπως εκαναν τοσα χρονια πριν

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #395 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:39:11 μμ »
Λοιπον επειδη δεν αντεχω να διαβαζω ο,τι να ναι....

Μεχρι τον Φλεβαρη το αργοτερο θα γινουν οι διορισμοι του 2014-2015 που θα περιλαμβανουν ολο το 60-40 που εχει απομεινει...μπορει να γινουν και σε 2 φασεις ...να ξεκινησουν απο Οκτωμβρη και να τελειωσουν Φλεβαρη...μεσα στον αυγουστο θα διοριστουν μονο 7 ατομα που ειναι η συμπληρωματικη του 2013-2014....

Το υπουργειο εχει σχεδον αποφασισει να τελειωνει με το 60-40 ολο για να μπορει να εφαρμοσει τον νομο 3848 ειτε οπως ειναι ή παραλλαγμενο με καταλληλες διορθωσεις το οποιο μπορει να ειναι και σε μεγαλο βαθμο...για αυτο λεει ο υπουργος οτι οι πινακες μπορει να ανοιξουν φετος....

Τι εννοείς όταν λες ότι :"ΣτΕ για τους ασεπιτες....αυτο θα επιταχυνει αρκετα τους διορισμους...."? Για επιλαχόντες ή για 60% διοριστέους?
Για το θεμα πινακων διορισμων δεν τιθεται καν γιατο λογω του οτι οσοι ηταν ψηλα και δεν δουλεψανε κατεπιλογην τους θα ειχαν δουλεψει αυτα τα χρονια και δεν θα χανανε την θεση τους σε διορισμο ενω τωρα θα την χασουν....ενω εχουν ακολουθησει το γραμμα του νομου...αρα δεν συζητιεται καν ουτε προκειται ποτε...

Τωρα οπως κατα καιρους εχουν αναφερει 4-5 χρηστες σε λιγο καιρο θα βγει η τελικη αποφαση του ΣτΕ για τους ασεπιτες....αυτο θα επιταχυνει αρκετα τους διορισμους....
Για οσους τοσα χρονια ονειρευοντουσα και λεγανε απο μεσα την ατακα''δεν βαριεσαι πηγαινε στην αλλη ακρη της ελλαδας μπορει κατι να βγαλεις'' δυστυχως δεν κερδιζουν τιποτα εκτος απο τα μορια που θα μετρησουν στον 3848....αυτα τα ολιγα...
Τα παραπανω για οποιον ρωτησει ΝΑΙ ειναι πληροφοριες ...δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου....

Επειδη κατα καιρους πολλοι με ρωτανε για τα 24μηνα φιλολογων ...θα πω οτι απαντησε το υπουργειο οτι δεν δεσμευεται να τους παρει ολους αμεσα ουτε υποχρεωνεται απο καποιο νομο....βεβαια καποιους θα παρει λογω των αναγκων...

Επισης πολλοι συλλογοι οι οποιοι αποτελουνται απο 200-400 ατομα ανεβαινουν συχνα στο υπουργειο πετωντας φυσικα οτι τους συμφερει.....


Συναδελφοι το βασικο σε ολα ειναι να γινουν οντως οι διορισμοι .... μην αποπροσανατολιζεστε ολοι....οι πινακες με τις υπαρχουσες εκκρεμοτητες δεν ανοιγουν....για αυτο ειπε ο Λοβ απο 2014 και μετα θα πιανουν.....

Ο καιρος πλησιαζει θα δουμε...καλα μπανια σε οσους βρισκονται διακοπες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:25 »

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #396 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:41:35 μμ »
Τι εεννοείς όταν λές : "θα βγει η τελικη αποφαση του ΣτΕ για τους ασεπιτες....αυτο θα επιταχυνει αρκετα τους διορισμους...."?
Πρόκειται για επιλαχόντες ΑΣΕΠ ή για 60% διοριστέους?

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #397 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:43:28 μμ »
Τι εεννοείς όταν λές : "θα βγει η τελικη αποφαση του ΣτΕ για τους ασεπιτες....αυτο θα επιταχυνει αρκετα τους διορισμους...."?
Πρόκειται για επιλαχόντες ΑΣΕΠ ή για 60% διοριστέους?

για διοριστεεους ...που επρεπε να διοριστουν απο το 2010 και ακομα περιμενουν ενω σε αλλες ειδικοτητες εχουν απορροφησει και 24μηνα

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #398 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:44:34 μμ »
δεν ειπε συναδελφε κανεις οτι δεν εκαναν αιτηση...αλλα δεν δηλωσαν ΟΛΗ την ελλαδα...ενω αμα μετρουσαν θα την δηλωναν οπως εκαναν τοσα χρονια πριν

Εγω πιστεύω πως αυτος που εβαζε ολη την Ελλάδα προ 2010, συνεχιζε να τη βάζει.
Κ οποιος δηλωνε μονο συγκεκριμενες περιοχες προ 2010 το ιδιο συνεχισε κ μετα το 2010.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #399 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:46:13 μμ »
ποσο παρανομο ειναι να μην μετρησει τα μορια της περιοδου 2010-14?
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #400 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:47:53 μμ »
ποσο παρανομο ειναι να μην μετρησει τα μορια της περιοδου 2010-14?
εντελώς  όμως!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #401 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:51:42 μμ »
tzhna κανεις λαθος. Το δηλωσα και παραπάνω εγω σταματησα να δηλώνω οτιδηποτε αλλο εκτος από το νομο μου.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #402 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:52:27 μμ »
εντελώς  όμως!!!!!!!!!!!!

ειρωνεύτηκα το έθεσα!!!!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #403 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:52:49 μμ »
Εγω πιστεύω πως αυτος που εβαζε ολη την Ελλάδα προ 2010, συνεχιζε να τη βάζει.
Κ οποιος δηλωνε μονο συγκεκριμενες περιοχες προ 2010 το ιδιο συνεχισε κ μετα το 2010.

λαθος νομιζεις...πολυ λαθος..

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #404 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:59:00 μμ »
τι λετε βρε παιδια?ειναι δυνατον να μην μετρησει την προυπηρεσια μας απο το 2010 μεχρι το 2014??γινονται αυτα?εγω ας πουμε δουλευω σαν αναπληρωτρια απο το νοεμβρη του 2007 καθε χρονο μεχρι τωρα...δεν θα μετρησουν τα χρονια απο το 2010??θα τρελαθω δηλ.....

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #405 στις: Αύγουστος 04, 2014, 08:01:46 μμ »
tzhna κανεις λαθος. Το δηλωσα και παραπάνω εγω σταματησα να δηλώνω οτιδηποτε αλλο εκτος από το νομο μου.

Οπως ειπα αυτη ειναι η γνωμη μου κ ειναι διαμιρφωμενη απο τους γυρω μου.
Επισης εγω καταλαβαινω οτι αυτος που δεν εχει αλλες εναλλακτικές στον τοπο του δηλαδη δεν εχει φροντιστηρια, ιδιαιτερα κλπ, θα παει και πιο μακρια εκτος αν θεωρησει οτι δεν εχει τοσο αναγκη αυτην την πρόσληψη. Αν παλι εχει καποια αλλα έσοδα ή εχει οικογένεια τοτε δεν φευγει ευκολα.
Διορθωστε με αν μου διαφεύγει κατι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160788
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.