*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859488 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #952 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:18:49 πμ »
Μιλαμε είναι προκλητικός ο συνταγματολόγος....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:41:13 »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #953 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:20:28 πμ »
Σπάστε τα τηλέφωνα στο  στο πολιτικό του γραφείο. Έχει κανείς τηλέφωνα της ΠΑΕΑΔ;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #954 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:25:55 πμ »
Δεν πιστεύω ότι το υπουργείο "επιθυμεί" να γίνει ΑΣΕΠ. Δεν επιθυμεί να διορίσει μόνιμο προσωπικό. Αν επιθυμούσε και κατανοούσε την ανάγκη θα το είχε κάνει ή θα το έκανε άμεσα. Συμβασιούχους θέλει. Αυτό έχει αφήσει να διαφανεί. Για να πραγματοποιήσει διαγωνισμό πρέπει να έχει αποφασίσει να διορίσει, κι όχι 200 άτομα...
Ο ασεπ συναδελφε δεν θα γινει αν γινει επειδη θελει να διορισει...αλλα για να φτιαξει νεα δεξαμενη....δεν ειναι υποχρεωμενος να δωσει θεσεις....

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #955 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:29:37 πμ »
Αν προσφύγουμε στη δικαιοσύνη όσοι δουλέψαμε στη μεταβατική περίοδο για να συμπεριληφθεί η προϋπηρεσία τι πίθανότητες έχουμε να δικαιωθούμε;...γιατί εδώ ο υφυπουργός μας δουλεύει κανονικά....Κάποιοι  λέει δεν πήγαν γιατί η προϋπηρεσία δεν μέτραγε
1ον) θα μέτραγε με τη διεξαγωγή του πρώτου ΑΣΕΠ μετά τον 3848, ΑΡΑ ΘΑ ΜΕΤΡΑΓΕ. Κι αυτοί που δεν πήγαν το γνώριζαν όπως κι αυτοί που πήγαν...
2) τί πάει να πει δεν πήγα γιατί δεν μέτραγε; ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ; Εγώ και χιλιάδες άλλοι πήγαμε και γιατί ανεξάρτητα από ΤΟ ΑΝ ΜΕΤΡΑΓΕ Η' ΟΧΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ. Εσύ συνάδελφε που δεν πήγες ΠΩΣ ΖΟΥΣΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΕΣ ΒΡΕΙ ΑΛΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ; Κάποιοι δεν πήγαν για λόγους οικονομικούς οικογενειακούς και τους ''βόλεψε ο νόμος Διαμαντοπούλου'' δηλαδή αφού δεν δούλεψα εγώ δεν πήρα μόρια δεν θα πάρεις κι εσύ μόρια....Το κράτος δηλαδή δεν επιβραβεύει αυτόν που πάει αλλά αυτόν που δεν πάει....
ΠΡΟΤΑΣΗ: ΟΣΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΟΥΜΕ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΦΟΡΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΚΑΘΕ ΕΝΝΟΙΑΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΛΗΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!

δεν υπαρχει κανενα νομικο πατημα συναδελφε...
ο νομος ηταν σαφης
Δεν προσμετραται η προυπηρεσια για κανεναν εως οτου γινει ασεπ και εφαρμοστει ο νομος 3848...δεν σου ειπε οτι δεν την μετραει γενικα...

Στο ποτε θαγινει ασεπ και παλι ο νομος ηταν σαφης....Ανα 3 χρονια εκτος και αν αποφασισει ο υπουργος να κανει παραταση μεταβατικης οσο θελει....

Αυτοι ηταν οι κανονες που παιξαμε ολοι....

Τωρα αλλαζει τους κανονες απο εδω και στο εξης... και οχι αναδρομικα...την προυπηρεσια δεν την χανει κανενας ...με τον νεο νομο θα φαινεται ολη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:41:13 »

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #956 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:32:51 πμ »
για να καταλάβω έχει κάποα συγκεκριμένη αξία να μαζευτούν 3000 υπογραφές? ποιος το οργανώνει? μου βγαζει μόνο την πρώτη παραγραφο :(

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #957 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:36:53 πμ »
Με υπογραφές δεν γίνεται τίποτα. Δεν ξέρω, θεωρώ πως καλύτερα θα ήταν να συμβουλευθούμε κάποιον δικηγόρο κ να μην δικηγορούμε μόνοι μας. Αν μας πει ότι δεν υπάρχει νομικό πάτημα, οκ, πάω πάσο. Αλλα ποτέ δεν ξέρετε.... Νομίζω ότι οι αντιδράσεις δεν θα ήταν τόσο έντονες αν γνωρίζαμε πότε θα γίνει ΑΣΕπ, για να δούμε πότε θα περαστεί η προυπηρεσία......
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #958 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:39:34 πμ »
Ναι εννοείται πως δεν χάνεται και θα προσμετρηθεί μετά τον ΑΣΕΠ όποτε γίνει αλλά μιλάει για άνοιγμα των πινάκων με προϋπηρεσίες από το 2014 και μετά  ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟ ΑΝΟΙΓΜΑ

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #959 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:01:29 μμ »
Ναι εννοείται πως δεν χάνεται και θα προσμετρηθεί μετά τον ΑΣΕΠ όποτε γίνει αλλά μιλάει για άνοιγμα των πινάκων με προϋπηρεσίες από το 2014 και μετά  ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟ ΑΝΟΙΓΜΑ

Ναι ακριβως για να παιξουν ολοι με τους ιδιους κανονες....δεν ειπε οτι την σβηνει....τελοσπαντων...ρωτηστε και διαπιστωστετο....

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #960 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:04:07 μμ »
Ναι αλλά έτσι όπως το καταλαβαίνω στις λίστες των αναπληρωτών αν δεν μετρήσει αυτή η προϋπηρεσία όσοι είναι πάνω-πάνω θα βρεθούν τελευταίοι!!! Για ποια δικαιοσύνη μιλάμε τότε;;;; Τα 4 χρόνια που δουλέψαμε ο καθένας σε όλες τις γωνιές της Ελλάδας πάνε χαμένα;;; Να προσμετρηθεί κανονικά η προϋπηρεσία σε όλους τους πίνακες, μόνο στους καθηγητές συμβαίνουν αυτά σε όλο το δημόσιο τομέα δεν υπάρχει πουθενά τέτοια ρύθμιση!!!
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #961 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:05:40 μμ »
Οι κανόνες 'ηταν ίδιοι για όλους .....τώρα γίνονται πολλών ταχυτήτων...

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #962 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:12:59 μμ »
Ναι ακριβως για να παιξουν ολοι με τους ιδιους κανονες....δεν ειπε οτι την σβηνει....τελοσπαντων...ρωτηστε και διαπιστωστετο....

Με τους ίδιους κανόνες; Για ποιον ΑΣΕΠ μιλάς, του 2020; Γιατί όσο υπάρχουν αδιόριστοι συνάδελφοι από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ, καινούριο διαγωνισμό δε θα δει κανένας!

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #963 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:16:49 μμ »
ήταν επιλογή σας να δηλώνετε παντού για να δουλεύετε. σας  εύχομαι να μην αναγνωρίζονται οι κοποί σας να δειτε τι καλά είναι. όσο για το ότι ακουλουθήσατε το γράμμα του νομου έχει καταντήσει εμετικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 12:21:50 μμ από xhm32 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #964 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:21:43 μμ »

Παιδιά καλημέρα, να καταθεσω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρία!
κι εγω φέτος δουλεψα σε δυσπρόσιτο,καπου Κεφαλλονιά- κι είχα μαζι και το παιδί μου!
Εκτος απο τα τεραστια εξοδα των μετακινησεων και το πολυ κακό συγκοινωνιακο δίκτυο, φαγαμε όλο το πακέτο με τους σεισμούς... τρεις βδομαδες στο σπίτι χωρις σχολειο μαρτυριο ...εκτος απο τις μεγαλες δονησεις, όλο το 24ωρο ένιωθες ότι ήσουνα μεσα σε καραβι...συνεχως ετρεμε το έδαφος απο κάτω...όταν λοιπον εξανλήθηκε η αντοχη του παιδιου μου το πηρα κι εφυγα-για 5 μέρες να ηρεμίσουμε λίγο με δικη μου πρωτοβουλία γιατι το γραφείο δε μου έδινε άδεια!!!'και μαντέψτε! άργησα να παρουσιαστώ μια μέρα-γιατι δεν προλαβα το μοναδικο δρομολογιο που υπήρχε- και απειλήθηκα με ΕΔΕ διότι ήμασταν σε καθεστως έκτακτης άνάγκης οποτε απαγορευόταν να φυγουμε! έπρεπε λοιπον να διαλέξω ή να μεινω εκεί με το παιδι να εχει παθει σοκ για να μη χασω τη δουλεια μου-ή να κοιταξω την ψυχικη υγεια του παιδιού μου και να φυγω για λιγο

Στην τριτη εβδομαδα σεισμών, μου προέκυψε πρόβλημα υγείας- αλλα γιατροί δεν υπηρχαν εκει για να το αντιμετωπίσω και 7 μηνες ακομα δεν εχω ξεμπερδέψει, γιατι επηρεαστηκε ο θυροειδης κι ολο το ορμονικο συστημα!
Κι ακουω με χαρα ότι θα ανοιξουν οι πίνακες και ότι τουλαχιστον θα προσμετρηθει στιο διπλο η χρονια αυτη που με τσακισε...
αλλα που...
Κι ακουω επισης για αδικια προς τους συναδελφους που επελεγαν να δουλευουν στο σπιτι τους...καλα κανενα κομμα κανενας συνδικαλιστης δε μπορει να φωναξει το αυτονοητο
αν ειχαν αναγκη να δουλεψουν θα το εβαζαν το ρημαδι το κουτακι! δε θα διάλεγαν !!!!και ποσοι τελος παντων ειναι αυτοι οι συναδελφοι που είχαν πάντα τον πωπό τους στο βούτυρο και διαλέξανε το σπίτι τους;
ειναι δικαιο όλοι εμεις που φαγαμε το πακέτο τωρα να το ξαναφαμε για να εξισωθεί η προυπηρεσια μας με τη δική τους;
Τι μας λέει δηλ ο Λοβερδος κι ο κάθε ασχετος με τον κ...ο στο βουτυρο: εσεις που δουλέψατε σε δυσπρόσιτα για να π'αρετε τα 18 μόρια σας πρέπει να ξαναπάτε ,ενω οι άλλοι που δεν πηγατε δεν πειράζει πηγαίνετε τωρα πρωτη φορα κι εγω ξεκιναω να μετραω από τωρα  ειδικα για αυτους που τοσα χρονια καθονταν κοντα στο σπιτι τους...ποιος τα υπολογιζει τα ζωα που υπηρετησανε αυτα τα 4 χρόνια::::!!!!
Ρε παιδια τι να πω καποια πραγματα με ξεπερνανε...στην ιδεα και μονο να ξαναπερασω ό,τι περασα ...δηλαδη καποιος πρεπει να μας τραβαει μονιμα το χαλι κατω απο τα πόδια μας... οι συνδικαλιστες που ειναι;;;;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #965 στις: Αύγουστος 07, 2014, 12:30:09 μμ »
Παιδιά καλημέρα, να καταθεσω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρία!
κι εγω φέτος δουλεψα σε δυσπρόσιτο,καπου Κεφαλλονιά- κι είχα μαζι και το παιδί μου!
Εκτος απο τα τεραστια εξοδα των μετακινησεων και το πολυ κακό συγκοινωνιακο δίκτυο, φαγαμε όλο το πακέτο με τους σεισμούς... τρεις βδομαδες στο σπίτι χωρις σχολειο μαρτυριο ...εκτος απο τις μεγαλες δονησεις, όλο το 24ωρο ένιωθες ότι ήσουνα μεσα σε καραβι...συνεχως ετρεμε το έδαφος απο κάτω...όταν λοιπον εξανλήθηκε η αντοχη του παιδιου μου το πηρα κι εφυγα-για 5 μέρες να ηρεμίσουμε λίγο με δικη μου πρωτοβουλία γιατι το γραφείο δε μου έδινε άδεια!!!'και μαντέψτε! άργησα να παρουσιαστώ μια μέρα-γιατι δεν προλαβα το μοναδικο δρομολογιο που υπήρχε- και απειλήθηκα με ΕΔΕ διότι ήμασταν σε καθεστως έκτακτης άνάγκης οποτε απαγορευόταν να φυγουμε! έπρεπε λοιπον να διαλέξω ή να μεινω εκεί με το παιδι να εχει παθει σοκ για να μη χασω τη δουλεια μου-ή να κοιταξω την ψυχικη υγεια του παιδιού μου και να φυγω για λιγο

Στην τριτη εβδομαδα σεισμών, μου προέκυψε πρόβλημα υγείας- αλλα γιατροί δεν υπηρχαν εκει για να το αντιμετωπίσω και 7 μηνες ακομα δεν εχω ξεμπερδέψει, γιατι επηρεαστηκε ο θυροειδης κι ολο το ορμονικο συστημα!
Κι ακουω με χαρα ότι θα ανοιξουν οι πίνακες και ότι τουλαχιστον θα προσμετρηθει στιο διπλο η χρονια αυτη που με τσακισε...
αλλα που...
Κι ακουω επισης για αδικια προς τους συναδελφους που επελεγαν να δουλευουν στο σπιτι τους...καλα κανενα κομμα κανενας συνδικαλιστης δε μπορει να φωναξει το αυτονοητο
αν ειχαν αναγκη να δουλεψουν θα το εβαζαν το ρημαδι το κουτακι! δε θα διάλεγαν !!!!και ποσοι τελος παντων ειναι αυτοι οι συναδελφοι που είχαν πάντα τον πωπό τους στο βούτυρο και διαλέξανε το σπίτι τους;
ειναι δικαιο όλοι εμεις που φαγαμε το πακέτο τωρα να το ξαναφαμε για να εξισωθεί η προυπηρεσια μας με τη δική τους;
Τι μας λέει δηλ ο Λοβερδος κι ο κάθε ασχετος με τον κ...ο στο βουτυρο: εσεις που δουλέψατε σε δυσπρόσιτα για να π'αρετε τα 18 μόρια σας πρέπει να ξαναπάτε ,ενω οι άλλοι που δεν πηγατε δεν πειράζει πηγαίνετε τωρα πρωτη φορα κι εγω ξεκιναω να μετραω από τωρα  ειδικα για αυτους που τοσα χρονια καθονταν κοντα στο σπιτι τους...ποιος τα υπολογιζει τα ζωα που υπηρετησανε αυτα τα 4 χρόνια::::!!!!
Ρε παιδια τι να πω καποια πραγματα με ξεπερνανε...στην ιδεα και μονο να ξαναπερασω ό,τι περασα ...δηλαδη καποιος πρεπει να μας τραβαει μονιμα το χαλι κατω απο τα πόδια μας... οι συνδικαλιστες που ειναι;;;;



φοβερο και αληθινο ποστ dimitra 68 !
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160788
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.05 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.