*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2016  (Αναγνώστηκε 245678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #420 στις: Ιούνιος 28, 2016, 01:50:28 μμ »
Δεν καταλαβαίνω τι είδους μελέτη σηκώνει αυτό και ποια συμπεράσματα θα ήταν αναμενόμενα. Αν μου εξηγήσεις μπορεί να το κάνω.
Ποσα οργανικα κενα ειχαν περσι οι γεωλογοι και ποσα εχουν φετος μετα τη μειωση της μιας ωρας. Να δειξετε ποσο κοστιζει η μια χαμενη ωρα. Η μεταβολη με νοιαζει. Αν θες πες με τα δικα σας στοιχεια π.χ. απο 300 επεσαν στα 200 ή απο του υπουργειο τα στοιχεια π.χ. απο 110 επεσαν σε 10. Απο περιεργεια το λεω, δεν ξερω την απαντηση.
Υ.Γ. Δεν εχω κατι με τους γεωλογους που εχουν υποστει πολλες αδικιες, αλλο ειναι αυτο που θελω να φανει απο το ερωτημα μου. Ποσο μια ωρα κοστιζει σε οργανικα κενα και ειδικα οταν αυτη η μια ωρα πηγαινει σε αλλη ειδικοτητα του ιδιου κλαδου... Εδω δεν εχει συμβει αυτο μιας και η ωρα χαθηκε υπερ πιστεως και πατριδος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:48 »

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #421 στις: Ιούνιος 28, 2016, 01:55:43 μμ »
Ποσα οργανικα κενα ειχαν περσι οι γεωλογοι και ποσα εχουν φετος μετα τη μειωση της μιας ωρας. Να δειξετε ποσο κοστιζει η μια χαμενη ωρα. Η μεταβολη με νοιαζει. Αν θες πες με τα δικα σας στοιχεια π.χ. απο 300 επεσαν στα 200 ή απο του υπουργειο τα στοιχεια π.χ. απο 110 επεσαν σε 10. Απο περιεργεια το λεω, δεν ξερω την απαντηση.
Υ.Γ. Δεν εχω κατι με τους γεωλογους που εχουν υποστει πολλες αδικιες, αλλο ειναι αυτο που θελω να φανει απο το ερωτημα μου. Ποσο μια ωρα κοστιζει σε οργανικα κενα και ειδικα οταν αυτη η μια ωρα πηγαινει σε αλλη ειδικοτητα του ιδιου κλαδου... Εδω δεν εχει συμβει αυτο μιας και η ωρα χαθηκε υπερ πιστεως και πατριδος...

Μια ώρα μείωση ή αύξηση στο γυμνάσιο αντιστοιχεί σε 200 με 250 καθηγητές. Στο Λύκειο αντιστοιχεί σε 150 με 200 καθηγητές. Η απόκλιση αφορά το ωράριο με το οποίο υπολογίζουμε τον κάθε καθηγητή.

Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #422 στις: Ιούνιος 28, 2016, 03:00:48 μμ »
Ποσα οργανικα κενα ειχαν περσι οι γεωλογοι και ποσα εχουν φετος μετα τη μειωση της μιας ωρας. Να δειξετε ποσο κοστιζει η μια χαμενη ωρα. Η μεταβολη με νοιαζει. Αν θες πες με τα δικα σας στοιχεια π.χ. απο 300 επεσαν στα 200 ή απο του υπουργειο τα στοιχεια π.χ. απο 110 επεσαν σε 10. Απο περιεργεια το λεω, δεν ξερω την απαντηση.
Υ.Γ. Δεν εχω κατι με τους γεωλογους που εχουν υποστει πολλες αδικιες, αλλο ειναι αυτο που θελω να φανει απο το ερωτημα μου. Ποσο μια ωρα κοστιζει σε οργανικα κενα και ειδικα οταν αυτη η μια ωρα πηγαινει σε αλλη ειδικοτητα του ιδιου κλαδου... Εδω δεν εχει συμβει αυτο μιας και η ωρα χαθηκε υπερ πιστεως και πατριδος...
Μόλις το υπουργείο απαντήσει επίσημα θα σου τα πω με ακρίβεια ώρας όπως και περσι. Αλλά από ότι θυμαμαι υπάρχει μια δυσκολία να αναγνωριστούν αυτά τα κενά. Νομίζω δεν τα δέχεστε. Τα περσινά έχουν κυκλοφορήσει όλα, αλλα οι οερισσότεροι είστε σε άρνηση.
Φαντάζομαι έχεις καταλάβει ότι έχει μειωθεί μια ώρα και η Βιολογία και κανονικά δεν θα επρεπε αυτό να μειώνει τα κενά των φυσικών. Επίσης μέχρι τώρα απο τα διεθνή δεδομένα ελπίζω να κατάλαβες γιατι αυξάνοταν η Βιολογία τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα. Εχουν κυκλοφορήσει όλα αυτά. Μόλις λοιπόν επιτρέψει η διοίκηση του υπουργείου και οι συνδικαλιστές να δημοσιευθούν όλα τα στοιχεία που χρειάζεσαι θα ξάνω όποια ανάλυση μου ζητήσεις. Καλοπροαίρετα το λέω και το εννοώ. Αλλωστε δεν προσπαθώ εγώ να κρύψω τι συμβαίνει. Να το εκθέσω προσπαθώ για να σταματήσει. Ξέρω ότι είναι πολύ δυσάρεστα όλα αυτά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2016, 03:16:56 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος glemon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #423 στις: Ιούνιος 28, 2016, 03:58:31 μμ »
ξέρει κανείς τα κενά - πλεονάσματα από ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:48 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #424 στις: Ιούνιος 28, 2016, 04:31:14 μμ »
Παιζει να βγουν καποιες σημερα ή παμε σιγουρα για αύριο;

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #425 στις: Ιούνιος 28, 2016, 05:27:30 μμ »
το κυσδε εχει ξεκινησει για μουσικα καλλιτεχνικα. λες να ειναι τοσο γρηγορο?

Αποσυνδεδεμένος antikerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • voutaoooo
    • Προφίλ
Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #426 στις: Ιούνιος 28, 2016, 05:38:16 μμ »
Μακάρι να αργήσουν και να βγάλουν μεγαλύτερο αριθμό μεταθεσεων ...
ΠΕ0401

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #427 στις: Ιούνιος 28, 2016, 06:17:03 μμ »
 Αύριο θα ολοκληρωθεί η συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ.
  

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #428 στις: Ιούνιος 28, 2016, 07:55:23 μμ »
Άρα θα βγουν αύριο όλες;


Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #430 στις: Ιούνιος 28, 2016, 09:13:03 μμ »
Ο κορδης λογικά θα βγάλει απόψε ενημερωτικό της σημερινής συνεδρίασης κυσδε. Έχει ενδιαφέρον φέτος να δούμε αν η ηγεσία κάνει τις μεταθέσεις σύμφωνα με τον αλγόριθμο ή την εκτίμηση πυσδε.
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #431 στις: Ιούνιος 28, 2016, 09:18:03 μμ »
Ο κορδης λογικά θα βγάλει απόψε ενημερωτικό της σημερινής συνεδρίασης κυσδε. Έχει ενδιαφέρον φέτος να δούμε αν η ηγεσία κάνει τις μεταθέσεις σύμφωνα με τον αλγόριθμο ή την εκτίμηση πυσδε.

Νομίζω όλα γίνονται με βάση την εκτίμηση Περιφερειακών. Πάντα έτσι γίνονταν τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #432 στις: Ιούνιος 28, 2016, 09:46:46 μμ »
Τι ώρα περίπου να περιμένουμε ανακοίνωση από τον αιρετό?
  

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #433 στις: Ιούνιος 28, 2016, 09:48:12 μμ »
Πέρσι έγιναν βάσει της εκτίμησης πυσδε και πρόπερσι βάσει του αλγόριθμου. Μάλιστα πρόπερσι είχε γίνει το τραγελάφικο η πολιτικη ηγεσία  να τις γυρίσει πίσω στο κυσδε γιατί ήταν πολλές.
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159957
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 550
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.