*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 906113 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baarli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 05:52:17 μμ »
Οι προσλήψεις έγιναν, αλλά οι προϋπηρεσίες παραμένουν στους πίνακες και διαμορφώνουν την κατάταξη των υποψηφίων. Γι'αυτό λέω ότι ακόμα και αν πλέον αλλάξει, και καλεί την ίδια μέρα την α' φάση της και η γενική και η ειδική και η αθλητική αγωγή, δεν μπορεί να αναιρεθεί η ήδη υπάρχουσα ανισότητα. Και αυτό ήταν υποτίθεται το "επιχείρημα" του Υπουργείου για το νέο σύστημα, ότι επειδή δεν μπορούμε πια να αλλάξουμε προϋπηρεσίες που έχουν καταχωρηθεί, ούτε να ελέγξουμε το πως αποκτήθηκαν, αλλάζουμε τη βαρύτητα που θα έχουν για το διορισμό.

Ναι αλλά άλλαξε την βαρύτητα της γενικής-ειδικής-αθλητικών σχολείων από εδώ και μπρος, δεν την άλλαξε αναδρομικά, έτσι;
Ουσιαστικά υποπολλαπλασίασε τη βαρύτητα των ήδη καταχωρημένων και των όποιον μελλοντικών προϋπηρεσιών και έδωσε πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στη βαθμολογία του ΑΣΕΠ, προηγούμενη ή μελλοντική.

Δεν υποπολλαπλασίασε, τους έδωσε μια νέα Α βαρύτητα ,και μια νέα Β βαρύτητα στους καινούργιους ΑΣΕΠ. Μέχρι εδώ καλά.

Όμως αυτό το "αύξηση βαρύτητας προηγουμένων ΑΣΕΠ" μου ακούγεται περίεργο. Οι προηγούμενοι ΑΣΕΠ έγιναν με ένα συγκεκριμένο  καθεστώς, και δεν ξέρω αν είναι τελικά νόμιμο αναδρομικά να τους αυξάνει την βαρύτητα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:53:06 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 05:56:10 μμ »
Οι προσλήψεις έγιναν, αλλά οι προϋπηρεσίες παραμένουν στους πίνακες και διαμορφώνουν την κατάταξη των υποψηφίων. Γι'αυτό λέω ότι ακόμα και αν πλέον αλλάξει, και καλεί την ίδια μέρα την α' φάση της και η γενική και η ειδική και η αθλητική αγωγή, δεν μπορεί να αναιρεθεί η ήδη υπάρχουσα ανισότητα. Και αυτό ήταν υποτίθεται το "επιχείρημα" του Υπουργείου για το νέο σύστημα, ότι επειδή δεν μπορούμε πια να αλλάξουμε προϋπηρεσίες που έχουν καταχωρηθεί, ούτε να ελέγξουμε το πως αποκτήθηκαν, αλλάζουμε τη βαρύτητα που θα έχουν για το διορισμό.

Ναι αλλά άλλαξε την βαρύτητα της γενικής-ειδικής-αθλητικών σχολείων από εδώ και μπρος, δεν την άλλαξε αναδρομικά, έτσι;
Ουσιαστικά υποπολλαπλασίασε τη βαρύτητα των ήδη καταχωρημένων και των όποιον μελλοντικών προϋπηρεσιών και έδωσε πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στη βαθμολογία του ΑΣΕΠ, προηγούμενη ή μελλοντική.

Δεν υποπολλαπλασίασε, τους έδωσε μια νέα Α βαρύτητα ,και μια νέα Β βαρύτητα στους καινούργιους ΑΣΕΠ. Μέχρι εδώ καλά.

Όμως αυτό το "αύξηση βαρύτητας προηγουμένων ΑΣΕΠ" μου ακούγεται περίεργο. Οι προηγούμενοι ΑΣΕΠ έγιναν με ένα συγκεκριμένο  καθεστώς, και δεν ξέρω αν είναι τελικά νόμιμο αναδρομικά να τους αυξάνει την βαρύτητα.
Έκανε τη βαθμολογία του ΑΣΕΠ το βασικό κριτήριο κατάταξης και η προυπηρεσία δίνει μόνο επικουρικά κάποια μόρια ως ένα όριο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει νομικό κώλυμα για αυτό.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 07:40:05 μμ »
Για  άλλη μια φορα:

Ο 3848 ΔΕΝ ´εγινε για την αναβάθμιση της Παιδείας.
Πόσος καιρός θα περάσει για να το χωνέψετε?
Εγινε για να βαλει φρένο στις απαιτήσεις εκπαιδευτικών και ταφόπλακα στους διορισμούς.
Αν το γεγονός να μην έχουν ακόμη βιβλία στα σχολεία, να μην έχουν θέρμανση, να ζητείται από μαθητές να φέρουν φύλλα Α4 για φωτοτυπίες ,αν όλα αυτά και άλλα πολλά  είναι απόδειξη αναβάθμισης της Παιδείας,τότε θα συμφωνήσω με τους κατά συνθήκην τυπολάτρες και εραστές του 3848, εδώ και άλλους πολλούς.
Επίσης αγαπητέ green, οι εκπαιδευτικοί δεν απέκτησαν ¨όραμα¨ μετα τον 3848 , εκπαιδευτικοί υπήρχαν και πριν με όραμα , ανησυχίες αλλά και προσφορά.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 08:03:39 μμ »
Αναρωτιέμαι, όμως, γιατί οι αιρετοί τώρα ξαφνικά θυμήθηκαν την προϋπηρεσία και καίγονται για εμάς τους αναπληρωτές; Τι συμφέροντα κρύβονται από το Υπουργείο και από το Σύλλογο;Εύλογες ερωτήσεις!

o αιρετός που την "θυμήθηκε" και δημοσίευσε το σχετικό αίτημα έχει συγκεκριμένη κομματική ταυτότητα. Τους λόγους τους αναφέρεις συν το ότι από προεκλογικά ΘΑ θα χορτάσουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:53:06 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 08:21:52 μμ »
παιδια λυπαμαι που θα κακοκαρδισω πολλους απο εσας αλλα εγω που εχω 2 παιδια και εχω μαζεψει προυπηρεσια , ξεαγχωθηκα βλεποντας οτι σταματησηε η τροφοδοτηση στους πινακες διοτι ετσι υπαρχει μια ισχνη ελπιδα και να εργαστω ως αναπληρωτρια στον τοπο μου (φετος ειμαι ανεργη βεβαια) και επισης ισως καποτε διοριστω (εχω τελειωσει απο το 96). Δεν θεωρω σωστο εφοσον εγινε αυτη η ρυθμιση και πολλοι απο μας καλως η κακως με αυτο σχεδιασαμε το μελλον μας, να αλλαξει παλι και φτου και απο την αρχη....εχω αδικο? :-[

Αποσυνδεδεμένος EVANG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 08:32:12 μμ »
Αναρωτιέμαι, όμως, γιατί οι αιρετοί τώρα ξαφνικά θυμήθηκαν την προϋπηρεσία και καίγονται για εμάς τους αναπληρωτές; Τι συμφέροντα κρύβονται από το Υπουργείο και από το Σύλλογο;Εύλογες ερωτήσεις!

o αιρετός που την "θυμήθηκε" και δημοσίευσε το σχετικό αίτημα έχει συγκεκριμένη κομματική ταυτότητα. Τους λόγους τους αναφέρεις συν το ότι από προεκλογικά ΘΑ θα χορτάσουμε.
Ακριβώς, και επιπλέον πήρε πρόσφατα βαθμό Α και σχεδόν ταυτόχρονα αποφάσισε να μεριμνήσει για μας. Τα ερωτήματα πιο πολύ τέθηκαν για να προβληματιστούμε όλοι και να επικεντρωθούμε στους σκοπούς τους κάτω από τα " γράμματα". Επομένως, τι κι αν μετράει η προϋπηρεσια, αν δεν πρόκειται να γίνουν διορισμοί και να ανοίξουν οργανικές θέσεις.
ΠΕ02 και ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 09:11:37 μμ »
η προυπηρεσια, κατα τη γνωμη μου, οφειλει και πρεπει να μετρησει ξανα...ας βαλουν και επιτυχια (ες) ΑΣΕΠ, και καλυπτονται ολοι...κι αυτοι που ξεσπιτωθηκαν τοσα χρονια και ξοδεψαν τα απειρα χρηματα και ψυχικη οδυνη, για αυτα τα μορια εγιναν...να μετρησει ξανα λοιπον..και οσο για σκοπιμοτητες ,οποιες αλλαγες εγιναν, για να βοηθηθουν καποιοι συγκεκριμενα εγιναν, και κοντα σε αυτους βοηθηθηκαν και αλλοι πολλοι...τα περι νομων κλπ, παραπεμπει στον Βουλγαρακη "οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο"...και ο νομος για τους ΟΑΕΔιτες που σε μια νυχτα αρπαξαν διορισμους ,και καβατζωσαν καμια 100αρια θεσεις στον πινακα απο πανω, νομιμο ηταν...ψηφιστηκε απο τη βουλη...τι σημαινει αυτο ; οτι ηταν ηθικο; οτι ηταω δικαιο; οτι δεν πρεπει να πολεμηθει;
και συγγνωμη δηλαδη ,αλλα και ο ΑΣΕΠ που σχεδιαζεται μονο για τους Ειδικης Αγωγης ειναι κατι το δικαιο; λεφτα υπαρχουν για διορισμους μερικων ( 500 παρακαλω), αλλα δεν υπαρχουν για τους υπολοιπους; μην υποτιμουν την νοημοσυνη μας...

Αποσυνδεδεμένος KAKTOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 09:27:34 μμ »
Την κάθετη πτώση του ποσοστού του ΠΑΣΟΚ στο 11%, καταγράφει η έρευνα «Forum» της «Metron Analysis», που δημοσιεύει σήμερα ο «Ελεύθερος Τύπος».

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 10:09:07 μμ »
Επομένως, τι κι αν μετράει η προϋπηρεσια, αν δεν πρόκειται να γίνουν διορισμοί και να ανοίξουν οργανικές θέσεις.

Αυτό είναι το βασικό και πίσω από αυτό κρύβεται και η υποκρισία όσων μιλούν για προσμέτρηση της προϋπηρεσίας χωρίς να αναφέρονται στους διορισμούς.


Την κάθετη πτώση του ποσοστού του ΠΑΣΟΚ στο 11%, καταγράφει η έρευνα «Forum» της «Metron Analysis», που δημοσιεύει σήμερα ο «Ελεύθερος Τύπος».


αν και δεν άπτεται άμεσα του θέματος, η απότομη και αδικαιολόγητη (έγινε κάτι που δεν το πήρα χαμπάρι με πρωταγωνιστή τον κουβέλη; ::)) αύξηση της δημαρ μάλλον δείχνει ότι στήνεται το σκηνικό για να διασώσουν το τομάρι τους.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 11:14:54 μμ »
Ο 3848 ήταν η ταφόπλακα των εκπαιδευτικών και της εκπαίδευσης.
Όσον αφορά το ξεκλείδωμα των πινάκων δεν νομίζω ότι θα γίνει απολύτως τίποτα.
Αν ξεκλειδώσουν οι πίνακες προφανώς θα υπάρξουν ανακατατάξεις.Όσοι έχουν κατοχυρώσει δικαίωμα διορισμού κατά τη διάρκεια της μεταβατικής περιόδου και τελικά δεν διοριστούν,θα προσφύγουν στα δικαστήρια.Ήδη έχουν προσφύγει στα δικαστήρια, κάποιοι από αυτούς που είχαν κατοχυρώσει δικαίωμα διορισμού το καλοκαίρι του 2010,δεν διορίστηκαν και κατέβηκαν πιο κάτω στους πίνακες, επειδή προσπεράστηκαν από άλλους που διέθεταν Ασπαιτε.Δεν νομίζω ότι συμφέρει το υπουργείο κάτι τέτοιο.
Αν είναι να μετρήσει η προϋπηρεσία πρέπει να γίνει με τα ίδια μέτρα για όλους.Όχι κάποιοι να εκμεταλλευτούν το γεγονός ότι συνάδελφοι,ακολουθώντας τους νόμους, δεν έβαλαν ναι σε όλη την Ελλάδα.Να αρχίζει να μετρά η προϋπηρεσία όταν θα είναι σε όλους γνωστό αυτό.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 26, 2012, 11:31:22 μμ »
και συγγνωμη δηλαδη ,αλλα και ο ΑΣΕΠ που σχεδιαζεται μονο για τους Ειδικης Αγωγης ειναι κατι το δικαιο; λεφτα υπαρχουν για διορισμους μερικων ( 500 παρακαλω), αλλα δεν υπαρχουν για τους υπολοιπους; μην υποτιμουν την νοημοσυνη μας...
Mπορώ να καταλάβω την αγανάκτηση πολλών εξ ημών και την απογοήτευση,αλλά ας μην βγάζουμε την απελπισία μας πάνω στους άλλους!
Ναι, ο ΑΣΕΠ είναι αναγκαίο και δικαιότατο  να γίνει για τα παιδιά του Βόλου και του ΠΑΜΑΚ (τους δασκάλους και νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής) γιατί αυτοί οι άνθρωποι δουλεύουν για πάνω από μια δεκαετία ως αναπληρωτές και ήταν σε καθεστώς ομηρίας καθώς δεν υπήρχαν καθόλου οργανικές γι αυτούς! Τρέχαν ανά την Ελλάδα χωρίς προπτική διορισμού και με πολύ αντίξοες συνθήκες εργασίας. Τους τον "χρωστάνε" και με το παραπάνω αυτόν τον ΑΣΕΠ και αυτό δεν έχει να κάνει καθόλου μ'εμάς! Ναι,είναι ανάγκη να γίνει αυτός ο ΑΣΕΠ αναδρομικά για μια δεκαετία και βάλε,αλλά ο δικός μας δεν είναι τόσο πολύ (δεδομένων των συνθηκών εννοώ και όχι δεδομένων των προσπαθειών μας)
Καλό θα ήταν λοιπόν να μην κοιτάμε την κατσίκα του γείτονα επειδή είμαστε απελπισμένοι,η οποία κατσίκα μάλιστα είναι και ατροφική.... :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 26, 2012, 11:36:59 μμ από ΛΩΡΑ »
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 12:02:00 πμ »
@ Λώρα
Έχεις απόλυτο δίκιο για του δάσκαλους και νηπιαγωγούς ειδική αγωγής. Όμως τίθεται ένα θέμα και δεν έχει να κάνει ούτε με αυτούς, ούτε με τον νέο ΑΣΕΠ γενικής αγωγής. Έχει να κάνει με το Υπουργείο το οποίο επικαλείται έλλειψη χρημάτων για να μην διορίσει τους διοριστέους του '09, αλλά κάνει καινούριο ΑΣΕΠ για άλλους (ακόμα και αν όπως είπα έπρεπε να γίνει κάποια στιγμή για αυτούς). Θέλώ να πω δεν μπορεί η οικονομική στενότητα να είναι επιλεκτική.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #96 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 01:35:07 πμ »
Συγνωμη επειδη δεν εχω καταλαβει κατι μαλλον. Αν ανοιξουν οι πινακες σε σχεση με το να μεινουν κλειδωμενοι εχει μεγαλη διαφορα δηλαδη? Θεωρω πως ο καθενας θα παει 5 θεσεις πανω 5 κατω. Αφου τα μορια που θα παρω εγω στη χ θεση θα παρει και απο πανω μου στη θεση χ-1 και απο κατω μου στη θεση χ+1. Αν καποιος πηγε στη β φαση αντι α θα πεσει και 10 θεσεις. Τι να εχω π.χ. 30 μορια (ασεπ και προυπηρεσια ) και να μαι ο 180 τι να χω 48 μορια (ασεπ και νεα προυπηρεσια) και να μαι καπου 175 με 185 θεση.... Κανω καπου λαθος ρε παιδια στο συλλογισμο μου? Μιλαω παντα με δεδομενο πως δε θα γυρισουμε στο παλιο συστημα, γιατι αν γυρισουμε εκει (60-40) ναι εχει νοημα να ανοιξουν οι πινακες...

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #97 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 01:37:05 πμ »
Εγω είμαι της άποψης οτι οι πίνακες πρέπει να ξεκλειδώσουν και να μετράνε οι προυπηρεσίες κανονικότατα.. Γιατί φτάσαμε στο 2010 και να τα μπλέξει άσχημα το υπουργείο σε μια 2ετη  ή 3ετη περιοδο που την ονόμασε η Διαμαντοπούλου μεταβατική χωρίς να βλέπουμε διαγωνισμό ΑΣΕΠ ούτε σε 3 χρόνια...  Λοιπόν αφου απέτυχε παταγωδως να γίνει, τότε να ξεκλειδώσουν οι πίνακες!!! ΤΕΛΟΣ!!!!
Η προυπηρεσία σου όταν δουλεύεις πρέπει να φαίνεται στους πίνακες κανονικότατα όπως ήταν πάντα τα προηγούμενα χρόνια... Είχε κάποιος αντιρρηση πριν κλειδωθούν οι πίνακες το 2010; Δε νομίζω...
Και τώρα που πάει αυτή η προυπηρεσία όσοι δουλεύουν 2 χρόνια και του χρόνου ίσως; Σε μια δήθεν προσμέτρηση πιθανόν ή ήδη επιτυχίας ΑΣΕΠ που θα σου δώσει κατι δεκαδικά; αα υπέροχα... Και θα μου δώσουν ώθηση αυτά τα δεκαδικά στην επιτυχία του ΑΣΕΠ για να διοριστώ ή θα φέρουν μια άλλη γκρίνια με κάποιους άλλους επιτυχόντες ασεπίτες που δεν κατάφεραν να δουλέψουν στην μεταβατική περίοδο... αυτό το σκέφτηκαν κάποιοι;; και πότε θα δρομολογηθεί αυτός ο διαγωνισμός για να πάρω αυτη την δεκαδική-μινιατούρα προυπηρεσία;; το 2013; το 2014; το 2024;;; Έχει καταντήσει σαπουνόπερα....
Είμαστε σοβαροί συνάδελφοι??? αυτό το έχω συζητήσει και με φίλους εκπαιδευτικούς απο ιταλία και ισπανία και οχι μόνο τα γέλια βάλανε αλλά μου είπαν να τους πω και άλλο ανέκδοτο...
Καποιοι έχετε βγεί εκτός ελεγχου με αυτά που λέτε... Βάλτε πάλι την ταινία στο μυαλό σας να δουλέψει πως ήταν πριν το 2010 με προυπηρεσίες και πως είναι τώρα... Δεν με ενδιαφέρει που δεν διορίζει επειδή δεν έχει λεφτά το κράτος αλλά αν θέλετε να σας πω και εδω την γνωμη μου αν είναι να διορίζει 10 άτομα για τα επόμενα 10 χρόνια, ας τα διορίζει με το 60-40, που και στην τελική κανέναν εκπαιδευτικό δεν τον χάλασε τόσα χρόνια ο τρόπος διορισμού...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2012, 01:58:06 πμ από manosmc »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159929
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 647

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.