*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 906047 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #308 στις: Μάρτιος 14, 2012, 07:44:57 μμ »
Μα η προϋπηρεσία μετράει(έστω κ αυτό το λίγο) και με τον 3848.Δηλαδή και ασεπ να γίνει,πάλι δίνει προσαύξηση.Μα έτσι είναι...Η πικρή αλήθεια αυτή είναι,θα καλέσουν κάποιον χαμηλότερα στη σειρά αν το έχει δηλώσει.Η δουλειά αυτή όμως έτσι είναι...Το ξέραμε και το αποδεχτήκαμε....Με τις τραγικές μειώσεις βέβαια,ας δηλώνει ο καθένας όπου τον βολεύει,γιατί όπως πολύ σωστά έχει ειπωθεί,είναι δυσβάσταχτο οικονομικά...Όπως και να έχει το να μη δουλεύει κάποιος με καλή σειρά,που καλείται κιόλας σχετικά νωρίς και δεδομένου ότι η προϋπηρεσία μετράει ούτως ή άλλως,για μένα παραμένει μυστήριο...
Sp73 και να περιμένει να διοριστεί κάποιος πώς δεν δουλεύει;;;;;Πώς ζει;Θα μου πεις μπορεί να βρήκε κάτι άλλο εν τω μεταξύ.....Από την άλλη έχουμε κολλήσει στην προϋπηρεσία μέχρι το 10.Είναι δυνατόν,εγώ δουλεύω και θέλω να βλέπω την κατάταξή μου.Και για να καταλήξω,δεν θεωρώ πως οι πίνακες θα ξεκλειδώσουν.Ίσως γίνει κάποια τροποποίηση,αλλά και πάλι......με τους διορισμούς που γίνονται,για πολύ κόσμο που έφαγε ασεπ κ αναπλήρωση με το κουτάλι,έκλεισαν οι δρόμοι....Ξανά από την αρχή,μηδένισε το κοντέρ......
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:53:07 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #309 στις: Μάρτιος 14, 2012, 07:51:32 μμ »
Να ξενιτευείς, που πλέον είναι οικονομικά ασυμφόρο, για να πάρεις σε μια χρονιά στην καλύτερη περίπτωση 0,4x10=4 μόρια δεν νομίζω ότι συμφέρει.Μάλλον προτιμότερο είναι να επενδύσει κάποιος στην αρένα του ασεπ.
Από κει και μετά εγώ θα ήθελα να φαίνεται η προυπηρεσία έστω και χωρίς να προστίθεται στην προηγούμενη για λόγους διαφάνειας.Πολύ φοβάμαι για σημεία και τέρατα ειδικά αν συνεχιστεί-παραταθεί η "μεταβατική" περίοδος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2012, 08:57:50 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #310 στις: Μάρτιος 14, 2012, 07:55:38 μμ »
Παράθεση
Μα η προϋπηρεσία μετράει(έστω κ αυτό το λίγο) και με τον 3848.Δηλαδή και ασεπ να γίνει,πάλι δίνει προσαύξηση.Μα έτσι είναι...Η πικρή αλήθεια αυτή είναι,θα καλέσουν κάποιον χαμηλότερα στη σειρά αν το έχει δηλώσει.Η δουλειά αυτή όμως έτσι είναι...Το ξέραμε και το αποδεχτήκαμε....Με τις τραγικές μειώσεις βέβαια,ας δηλώνει ο καθένας όπου τον βολεύει,γιατί όπως πολύ σωστά έχει ειπωθεί,είναι δυσβάσταχτο οικονομικά...Όπως και να έχει το να μη δουλεύει κάποιος με καλή σειρά,που καλείται κιόλας σχετικά νωρίς και δεδομένου ότι η προϋπηρεσία μετράει ούτως ή άλλως,για μένα παραμένει μυστήριο...
Ναι, θεωρητικά είναι εύκολη η παραδοχή της "ιδιαίτερότητας" αυτής της δουλειάς. Να δω στην πράξη από του χρόνου πόσο ψύχραιμα θα το πάρει κάποιος να μην τον καλέσουν πουθενά και να δουλέψει αυτός που είναι 50 θέσεις πιο κάτω, και πολύ περισσότερο όταν θα βλέπει να τον περνάνε όλο και περισσότεροι στον πίνακα χρονιά με τη χρονιά, αν συνεχίσει να μην βγαίνει θέση στη περιοχή του.

Παράθεση
Sp73 και να περιμένει να διοριστεί κάποιος πώς δεν δουλεύει;;;;;Πώς ζει;Θα μου πεις μπορεί να βρήκε κάτι άλλο εν τω μεταξύ.....Από την άλλη έχουμε κολλήσει στην προϋπηρεσία μέχρι το 10.Είναι δυνατόν,εγώ δουλεύω και θέλω να βλέπω την κατάταξή μου.Και για να καταλήξω,δεν θεωρώ πως οι πίνακες θα ξεκλειδώσουν.Ίσως γίνει κάποια τροποποίηση,αλλά και πάλι......με τους διορισμούς που γίνονται,για πολύ κόσμο που έφαγε ασεπ κ αναπλήρωση με το κουτάλι,έκλεισαν οι δρόμοι....Ξανά από την αρχή,μηδένισε το κοντέρ......
Πιστεύεις ότι φέτος είχε μεγάλη διαφορά από οικονομικής άποψης το να δουλεύει κάποιος αναπληρωτής με 850 το μήνα στην άλλη άκρη της Ελλάδας, από το να ήταν με 460 επίδομα ανεργίας στο σπίτι του;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2012, 07:58:13 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #311 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:01:15 μμ »
Αρνηση αναπλήρωσης ωραία , δηλαδή θέλετε να πιστέψω ότι τρέχατε για δέκα χρόνια ωρομίσθιοι και αναπληρωτές και ξαφνικά λόγω του νόμου έκτρωμα αρνηθήκατε την αναπλήρωση . όποιος το έκανε αυτο να μας γράψει εδώ μέσα ειδικότητα  και όνομα  , γιατί  απο το πληκτρολόγιο και εγώ μπορώ να γράψω οτι κανένας δεν αρνήθηκε αναπλήρωση λόγο του νόμου αλλά για λόγους οικογενειακούς και υγείας ,  η άρνηση αναπλήρωσης γινότανε και πρίν τον νόμο έκτρωμα , άρα αυτή η κασέτα που ακούω συνέχεια  περι άρνησης αναπλήρωσης  χάλασε !!!! και στο κάτω κάτω γιατί τόσο μυστικότητα , ποιος απο σας αρνήθηκε αναπλήρωση ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:53:07 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #312 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:03:46 μμ »
Το θέμα ξεκλειδωματος των πινάκων είναι και συναισθηματικό και ρεαλιστικό αλλά κυρίως θέμα ΗΘΙΚΟ. Σίγουρα η επερχόμενη αδιοριστία, οι πολύ χαμηλοί  μισθοί και οι πιθανές απολύσεις είναι μερικά από τα προβλήματα που θα πρέπει να απασχολούν όλους! Το θέμα όμως είναι ότι κάνεις δεν εξουσιοδότησε την απερχόμενη υπουργό να κλειδώσει τους πίνακες με το πρόσχημα της μεταβατικής περιόδου. Γιατί να μη γελιόμαστε δεν υπήρξε μεταβατική περίοδος!!!! Όσοι μπήκαμε στο χορό της εκπαίδευσης γνωρίζαμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε ΑΣΕΠ, 60 - 40, πολύτεκνους, 30 μηνο, 24 μηνο κλπ. Ξαφνικά η διαμαντοπούλου τα γυρίζει όλα τούμπα. Καλώς ή κακώς όλοι έχουμε κοινές και διαφορετικές συνιστώσες. Το να κρατιούνται κλειδωμένοι οι πίνακες με το πρόσχημα ότι όσοι δε πήγαν ή δε δήλωσαν αναπληρωτές είχε να κάνει με το κλείδωμα είναι επιεικώς ατεκμηρίωτο, καθότι όλοι έχουν ανάγκη από μόρια στον επόμενο (όταν γίνει) ΑΣΕΠ, από χρήματα και ένσημα. Απλά σκεπτόμενοι ότι κλείδωσαν σε καλή θέση λειτούργησαν πιθανόν ατομικιστικά βλέποντας πιθανό διορισμό. Νομίζω ότι κάθε λογικός νους κατανοεί ότι όταν μπαίνεις σε πίνακες, αξιογείσαι για τη πρόσληψη σου και κατέχεις μια θέση σε μια σειρά λιστας, θες το λιγότερο να καταχωρούνται τα προσόντα σου. Και με δεδομένο ότι γνωρίζεις τα πλαίσια συναγωνισμού! Δέχομαι ότι κανένα μας δεν ευνοεί η παρούσα κατάσταση της χώρας και ο 3848. Είναι προσφανές όμως ότι το κλείδωμα ευνοεί τους κλειδωμένους σε καλές θέσεις και αυτούς που δεν θέλησαν να συνεχίσουν το κυνήγι του διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #313 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:03:58 μμ »
Ακριβώς..Είναι κι αυτό ένα ζήτημα,πώς βρίσκεις το δίκιο σου μετά από πόσα χρόνια που θα γίνει ο ασεπ αν δεν είναι σωστά περασμένα;Κάθε χρονιά που δουλεύουμε να φαίνονται τα μόρια.Αυτό είναι το σωστό...Τώρα το θέμα της ξενιτιάς...είναι ατομικό και καθαρά πώς το βλέπει ο καθένας.Βρες ενα νέο συνάδελφο χωρίς υποχρεώσεις να δεις τι θα σου πει....
Green,ανάλογα....Αν έχει παιδιά ή όχι,στεγαστικό,αν μένει μόνος του,αν δεν τον βοηθάνε γονείς και σύζυγοι και διάφορα άλλα.....Επίσης αν έχει ήδη 27,35 και βάλε μήνες έχει μια πολυτέλεια να μη βάλει το κουτάκι....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #314 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:12:41 μμ »
Επίσης όλοι οι γνωστοί μου και εγώ μαζί  δέκα χρόνια δουλεύουμε  μακρια απο την κύρια οικία μας  , τώρα το θυμηθήκατε οτι δουλεύουμε μακρια απο τα σπίτια μας !!!! Δεν φταίω εγώ σε τίποτα αν κάποιος θέλει να δουλέψει κοντά στο σπίτι του !!!
Δεν γίνεται και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος !!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #315 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:18:18 μμ »
Όχι αγαπητέ συνάδελφε ,δεν μπορώ να δεχτώ ότι όλα είναι μια ζαριά ή χάνεις ή κερδίζεις ...υπάρχουν πολλά που συνυπολογίζονται και κυρίως οι νόμοι όπως αυτός της καταραμένης !!Πράξαμε σύμφωνα με το νόμο !όμως συμφωνώ σε αυτό που είπες να υπάρξει πλαφόν στην προυπηρεσία +ΑΣΕΠ =διορισμός !

Δίκιο έχεις Ντίνα. Δυστυχώς  εκπροσωπείς μια μικρή μειοψηφία,  παρ' όλο που σχεδίασατε τη ζωή σας με βάση τον ισχύοντα νόμο. Δύσκολα λοιπόν τα πράγματα σε ένα κράτος που λειτουργεί ισοπεδωτικά...

ΥΓ. Με συμφέρει το ξεκλείδωμα των πινάκων...

Συνάδελφε pano2, επειδή είμαστε μικρή μειοψηφία σημαίνει ότι χάνουμε και το δίκιο μας;;;;;;;;;;;;;Ναι.........είμαι καιι εγω απ αυτούς που το 2010 αρνήθηκαν αναπλήρωση.........

Joap , γράφεις ότι............
Η αναπλήρωση είναι προσφερόμενη εργασία και προσμετράτε ως το σημαντικότερο προσόν για τον διορισμό και στον 3848. Το να μην πάει κάποιος αναπληρωτής είναι δικό του ζήτημα. Μπορεί να μην έχει ανάγκη για εργασία ή να έχει δεύτερη απασχόληση .  Όμως αποκλείεται ένας που έχει εντωμεταξύ μπει  στην διαδικασία του αναπληρωτή και ενώ του προσφέρεται θέση εργασίας να προτιμήσει την ανεργία. Και γιατί να το κάνει αφού η προσμέτρηση της προϋπηρεσίας υφίσταται και στο νέο πλαίσιο;

να σου απαντήσω.............δε νομίζω ότι η αναπλήρωση σύμφωνα με το νέο νόμο αποτελεί το σημαντικότερο προσόν.........αντίθετα, μια χρονιά αναπλήρωσης ισοδυναμεί με 1-2 σωστές απαντήσεις ΑΣΕΠ..........

Το ότι δεν  πήγαμε καποιοι αναπληρωτές δε σημαίνει ότι είχαμε δεύτερη απασχόληση ή ότι ήμασταν υπεράνω χρημάτων.......προσωπικά τη χρονιά που είχα πάει αναπληρώτρια την πλήρωσα και απ την τσέπη μου , γιατί εκεί που πήγα έστησα ολόκληρο νοικοκυριό ( έσερνα και δυο μωρά μαζί ).........
 Όταν αρνήθηκα αναπλήρωση , πήρα τις αποφάσεις μου (όπως και πολλοί άλλοι ) με βάση το νόμο που τότε ίσχυε .........
με βάση το νόμο αυτό κάποιοι αρνήθηκαν αναπλήρωση, κάποιοι άλλοι δήλωσαν συγκεκριμένες περιοχές κτλ κτλ.......

 Έπίσης ,joap, λες  ότι ...............
" ορισμένοι (πάρα πολλοί λίγοι) φοβούνται μην τους περάσουν στην συνολική προϋπηρεσία οι άλλοι που πήγαν. Και σκέφτονται πολύ ατομιστικά για να πούμε την αλήθεια…"
χμ........οι λίγοι σκέφτονται ατομιστικά ενώ οι πολλοί αλτρουιστικά ε;;;;;;;;........

 Με θλίβει το γεγονός  ότι τώρα κάποιοι  που "έριξαν ζαριές" προσπαθούν να επωφεληθούν (οκ, παίδες....υποστηρίξτε τις απόψεις σας , αλλά μη βγάζετε τόση χολή στο forum.....)     .....ΛΥΠΑΜΑΙ......
Αλλά Ελλαδισάν είναι εδώ....πάντα το "κορόιδο" που πορεύεται με το νόμο είναι στην απέξω.........




Αυτά...........
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2012, 08:26:48 μμ από kat73 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #316 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:22:59 μμ »
Προσοχή στις εκφράσεις σας και στο λεξιλόγιό σας! Τηρείτε τους κανόνες.

Μείνετε στο θέμα που είναι: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #317 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:23:49 μμ »
Ακριβώς..Είναι κι αυτό ένα ζήτημα,πώς βρίσκεις το δίκιο σου μετά από πόσα χρόνια που θα γίνει ο ασεπ αν δεν είναι σωστά περασμένα;Κάθε χρονιά που δουλεύουμε να φαίνονται τα μόρια.Αυτό είναι το σωστό...Τώρα το θέμα της ξενιτιάς...είναι ατομικό και καθαρά πώς το βλέπει ο καθένας.Βρες ενα νέο συνάδελφο χωρίς υποχρεώσεις να δεις τι θα σου πει....
Green,ανάλογα....Αν έχει παιδιά ή όχι,στεγαστικό,αν μένει μόνος του,αν δεν τον βοηθάνε γονείς και σύζυγοι και διάφορα άλλα.....Επίσης αν έχει ήδη 27,35 και βάλε μήνες έχει μια πολυτέλεια να μη βάλει το κουτάκι....
Μην κρίνεις από τη δική σου ειδικότητα. Και να ξέρεις ότι όσο μαζεύονται προυπηρεσίες ενώ δεν γίνονται διορισμοί, οι βάση για αναπλήρωση θα φτάσει σύντομα πάνω από τα 40 ή 50 μόρια. Εκεί θέλω να δώ το ποιός, άσχετως οικογειακών και οικονομικών συνθηκών, θα τολμάει να μην δηλώνει τα πάντα προκειμένου να δουλέψει.

Αποσυνδεδεμένος sp73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ...ΛΑΤΡΕΥΑ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #318 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:26:30 μμ »
panos γι αυτό είπα η αλήθεια είναι στη μέση, όταν υποθετικά έγω δουλεύω σε φροντιστήριο έχω 60 μήνες και έχω ένα νόμο που λέει δεν μετράει η προυπηρεσία και είμαι σε καλή σειρά για διορισμό, εσύ που θα δήλωνες; έχοντας και οικογένεια. Πες ότι ζούμε σε χώρα που ο καθένας (βλ. υπουργός) λέει και κάνει ότι θέλει, οπότε μη τα βάζετε με συναδέλφους

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #319 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:26:54 μμ »
Να υπενθυμίσω ότι φέτος αρκετοί αναπληρωτές και κυρίως μειωμένου ωραρίου αρνήθηκαν την πρόσληψη παρότι ήξεραν (?) ότι η απόφασή τους αυτή τους πετά εκτός πινάκων και την επόμενη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #320 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:28:52 μμ »
Επίσης μην κάνετε παράθεση σε μηνύματα της ίδιας σελίδας.
Γεμίζει η σελίδα με παραθέσεις και χαλάει η συζήτηση.
Μπορείτε να αναφέρετε απλώς το όνομα του συγγραφέα.


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #321 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:29:04 μμ »
Εν ολίγοις, και μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, όσοι είναι εργένηδες και έχουν ακόμα την όρεξη και την ελευθερία να γυρνάνε την Ελλάδα και να τη βγάζουν με δύο σάντουιτς την ημέρα, θα επιβιώσουν στις νέες συνθήκες. Αλίμονο στους συναδέλφους με οικογένεια, παιδιά και δάνεια. Και θα το δείτε από Σεπτέμβρη αυτό που λέω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.